Krāšņās Ogres svētku dekorācijas pilsētu rotās līdz maija nogalei

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva

Krāšņās Ogres svētku dekorācijas pilsētu rotās līdz maija nogalei

Dzintra Dzene

Sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30.gadadienu, Ogrē, Brīvības ielā, izmantojot Latvijas karoga krāsu lietussargus, tika izveidotas oriģinālas dekorācijas, kas sajūsmina ne vien ogrēniešus, bet arī pilsētas viesus.

Šogad Ogrē Brīvības ielu rotā ne tikai valsts karogi, bet arī ar sarkaniem un baltiem lietussargiem izdekorēta liepu aleja pie kafejnīcas «Pie zelta liepas». Dizaina objekts, kuru veido kopumā 130 balti un sarkani lietussargi, diennakts tumšajā laikā ir izgaismots.

Idejas iniciators Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsver, ka ceļojot guvis daudz labu un vērtīgu ideju. «Ir jāceļo un jāredz, kas notiek pasaulē, jo pats galvenais, ko varam atvest, ir nevis materiālās vērtības, bet gan personiskā pieredze un idejas, kuras varam realizēt. Jaunais vides objekts – šķietami viegls un gaisīgs – nepārprotami pilsētā rada patriotisku noskaņu. Paldies būvvaldes māksliniekam un komandai par ieguldīto darbu! Tikai sadarbojoties, varam veiksmīgi īstenot idejas,» saka E.Helmanis.

Ogres novada būvvaldes mākslinieks Gunārs Platpīrs stāsta, ka dizaina objekts rada svētku noskaņu, visu laiku mainoties atkarībā no laikapstākļiem un diennakts laika. Gaismas spēle padara dizaina objektu atraktīvu un neatkārtojamu. «Sarkanā karogu krāsa izvēlēta iespējami tuvāka karoga krāsai. Jāatzīst, ka ideja par ielu, kas dekorēta ar lietussargiem, nav unikāla, šādas ielas pasaulē ir, bet tā lieliski iederas mūsu pilsētvidē,» saka G.Platpīrs.

Dzintras Dzenes foto Jaunās dekorācijas ir izturējušas arī pirmās vēja brāzmas – nedaudz pielabotas, tās atkal priecē ogrēniešus un pilsētas viesus.

Jaunās dekorācijas pilsētu rotās līdz 31.maijam.

 

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!