Krīzes zvanu centra bezmaksas tālrunis 28004477: zvaniet, jūs uzklausīs! 

[ A+ ] /[ A- ]

Krīzes zvanu centra bezmaksas tālrunis 28004477: zvaniet, jūs uzklausīs! 

Kopš 23. aprīļa darbojas Ogres novada krīzes zvanu centrsUz tā tālruni 28004477 aicināti zvanīt gan Ogres, gan arī Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu iedzīvotāji. 

Krīzes zvanu centrs izveidots, lai sniegtu cilvēkiem garīgo un emocionālo atbalstu laikā, kad visā Latvijas valsts teritorijā izsludināta ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, un šāda palīdzība būs nepieciešama arī pēc tam, kad ārkārtējā situācija būs beigusies.  

Ļoti straujā tempā cilvēku dzīvi visā pasaulē, arī Latvijā, ir izmainījis Covid-19, izraisot globālo krīzi, ko izjūt arī mūsu valsts iedzīvotāji. Tā ir kopējā nelaime, kopējā sāpe  daudzi cilvēki ir palikuši bez darba un iztikas līdzekļiem, sabiedrībā valda neziņa par nākotni, un šāds stāvoklis var satraukt ikvienu iedzīvotāju, ikviens var izjust satraukumu, apjukumu, bailes, dusmas. Šādos brīžos svarīgi ir saglabāt psiholoģisko līdzsvaru un saglabāt iekšējo mieru, un šādos grūtos brīžos var palīdzēt saruna ar līdzcilvēkiem vai cilvēkiem, kuri ik dienu spēj sniegt profesionālu garīgu un emocionālu palīdzību, mazinot katra cilvēka sāpi, palīdzot neapjukt šī brīža dzīves sarežģītajos labirintos.  

Ogres novada pašvaldības domes ārkartas sēdē 20. aprīlī deputāti vienbalsīgi nolēma atbalstīt Ogres novada krīzes vadības grupas ierosinājumu izveidot krīzes zvanu centru. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzinīgi vērtē šo ārkārtējās situācijas laikā izveidotās krīzes vadības grupas ierosinājumu un aicina iedzīvotājus izmantot jaunieviesto pakalpojumu: «Priekšlikums izveidot krīzes zvanu centru bija viens no pirmajiem, ko krīzes vadības grupa izskatīja pirmajā sēdē un nolēma to atbalstīt, lai nodrošinātu garīgo un emocionālo atbalstu krīzes situācijā nonākušam cilvēkam. Ir ļoti būtiski, ka šo ierosinājumu ir paudusi sabiedrība – krīzes vadības grupā darbojas dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji. Paldies domes deputātiem par sapratni un atbalstu sabiedrības iniciatīvas realizēšanai! Aicinu gan Ogres novada, gan kaimiņu novada iedzīvotājus vajadzības gadījumā izmantot krīzes zvanu centra tālruni sarunai grūtos brīžos.»  

Uz krīzes zvanu centra bezmaksas tālruņa numuru – 28004477  garīgā un emocionālā atbalsta saņemšanai krīzes situācijā var zvanīt katru darba dienu laikā no pulksten 12.00 līdz pulksten 24.00 

Garīgā un emocionālā atbalsta sniegšanai krīzes situācijā Ogres novada pašvaldība ir piesaistījusi vairāku reliģisko konfesiju pārstāvjus (mācītājus), kas uzklausīs katru cilvēku, atbildēs uz viņa uz jautājumiem, kā arī apkopos informāciju par nepieciešamo palīdzību ārkārtējās situācijas laikā un nodos izskatīšanai Ogres novada krīzes vadības grupai. 

Izmaksas, kas saistītas ar Ogres novada zvanu centra darbību un uzturēšanu, tiks segtas no  Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļiem «Pašvaldības pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai». 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!