Krāpnieki izspēlē teātri, potenciālajiem upuriem jāuzmanās

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts policijas Rīgas reģiona policijas pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne aicina iedzīvotājus būt modriem, jo pēdējā laikā aktivizējušies krāpnieki, kas izmanto pirms kāda laika populāru krāpšanas metodi ar it kā nejauši izkritušu naudu.

9.jūlijā Ogres policijas iecirknī vērsās 1954.gadā dzimis vīrietis, kurš pastāstīja, ka ap pulksten 12 Ogrē, Mālkalnes prospektā, divi vīrieši, inscenējot teju vai teātra izrādi, viņam izkrāpuši 45 latus un kredītkarti, no kuras noņemts 200 latu. Sakarā ar minēto faktu uzsākts kriminālprocess.

Krāpšanas shēma ir pavisam vienkārša. Krāpnieki parasti darbojas divatā. Kad noskatīts potenciālais upuris, viens no krāpniekiem, it kā vilkdams no kabatas mobilo tālruni, nevērīgi izmet naudas žūksnīti un dodas prom. Kad godīgais atradējs naudu paceļ un grib panākt īpašnieku, lai to atdotu, pēkšņi uzrodas vēl kāds vīrietis, kurš piedāvā naudu paturēt un sadalīt. Atradējs šaubās, taču ierosinājums šķiet vilinošs, un, kamēr abi spriež, kā vislabāk rīkoties, ir atgriezies vīrietis, kuram nauda izkrita. Viņš pieprasa, lai atradējs naudu atdot, bet tā jau ir otrā vīrieša rokās. Viltus cietušais pieprasa parādīt maku, sak, vai no naudas žūkšņa nav kas paņemts. Tikmēr otrs «atradējs» dod kājām ziņu un naudas «saimnieks» metas viņam pakaļ. Ar to šī epopeja it kā beidzas, līdz vīrietis, kurš bija pacēlis svešo naudu, konstatē, ka pašam iztukšots maks un nauda noņemta arī no konta…

Šī stāsta nianses un variācijas var būt dažādas, bet I.Meikšāne aicina iedzīvotājus būt modriem un neuzķerties uz dažādiem krāpnieku izdomātiem lētiem trikiem, kas var beigties ar naudas zaudējumu.