Kārtības policijas štati ir nokomplektēti

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts policijas Rīgas reģiona Ogres policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļā šobrīd strādā 62 darbinieki, no kuriem 36 – Operatīvās vadības grupā.

Kā informē Ogres policijas iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis, šobrīd Kārtības policijas nodaļā visas štata vietas ir nokomplektētas.

 

Pērnā gada septembrī, kad tika reorganizēta Ogres rajona policijas pārvalde, Kārtības policijas dienestu (ceļu policija un atļauju sistēma) 25 amata vienības un darbinieki tika pievienoti Rīgas reģiona pārvaldei, taču izdevies saglabāt patruļdienestu, kurš ir Kārtības policijas nodaļas Operatīvās vadības (KPN OVG) grupas sastāvā.

 

Patruļdienests – nopietns palīgs citiem dienestiem

Patruļdienestā, tiesu apsardzē un konvojā strādā 13 kārtībnieki, kuru darbs tiek organizēts sadarbībā ar citiem Ogres policijas iecirkņa dienestiem, kā arī ar Ogres novada pašvaldības policiju, Valsts ieņēmuma dienestu un neatliekamo medicīnisko palīdzību. «Patruļdienests viennozīmīgi ir tas, kas dod ieguldījumu pārējo dienestu darba atvieglošanā – gan personu meklēšanā, nodrošinot piespiedu atvešanu uz tiesām, konvojēšanu, liecību pārbaudēm utt. Pērn par administratīvajiem pārkāpumiem patruļdienesta darbinieki aizturējuši 499 (–96) personas, 69 (–58) meklējamās personas. Varētu vēlēties, lai patruļdienestā strādājošo darbinieku skaits būtu lielāks, taču mums ir jāiztiek ar tiem spēkiem, kas ir,» saka V.Naglis.

 

Administratīvo pārkāpumu protokolu mazāk

Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem pērn sastādīti 1074 (– 4113) protokoli. Par alkoholisko dzērienu lietošanu un atrašanos reibuma stāvoklī sabiedriskā vietā noformēts 631 administratīvā pārkāpuma protokols, kas ir pa 111 mazāk kā 2008.gadā. Savukārt par sīko huligānismu sastādīti 106 (+ 16) administratīvo pārkāpumu protokoli. Pērn nedaudz palielinājās to personu skaits, kas ļaunprātīgi nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām 125 (+ 20). Būtiski ir samazinājies personu skaits, kam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par narkotisko vielu nelikumīgu iegādāšanos, glabāšanu vai lietošanu 48 (– 48).

 

Pērn uzskaitē uzņemti 37 nepilngadīgie

Kārtības policijas nodaļā darbu ar nepilngadīgajiem faktiski veic divi darbinieki. 2009.gadā uzskaitē uzņemtas 37 (+ 8) jaunas mazgadīgās un nepilngadīgās personas, izbeigta 34 (– 7) uzskaites lieta. Gada beigās uzskaitē bija 44 (+ 3) mazgadīgā un nepilngadīgā persona, no tām seši zēni un viena meitene izdarījuši krimināllikumā paredzētās prettiesiskās darbības vēl pirms 14 gadu sasniegšanas.

Savukārt policijas uzraudzības jomā Kārtības policijas nodaļā strādā viena darbiniece – Zuhra Kuzmina, kuras uzskaitē pērn atradās 185 (+ 6) personas. Policijas kontrole noteikta 30 personām (+ 10), drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā – 52 (+ 17) personām.

Pērn pie inspektores personas, kas atrodas uzskaitē ar drošības līdzekli «Nodošana policijas uzraudzībā» un ar papildsodu «Policijas kontrole», uz pieņemšanu bijušas 2186 (+ 723) reizes jeb katru darbdienu 10 personas. Pērn ar KPN OVG kārtībnieku palīdzību, pēc personu dzīvesvietas veiktas – 603 (– 221) pārbaudes jeb pārbaudītas divas personas dienā. «Ikdienas pārbaudes personām pēc dzīvesvietas un administratīvo pārkāpumu fiksēšanā parādīja, ka uzskaites personas, kurām ir pozitīvi nodomi, rūpīgāk ievēro uzliktos ierobežojumus, bet kurām nav pozitīvu nodomu – jau atrodas apcietinājumā vai ieslodzījuma vietās, un tas ir liels Kuzminas kundzes nopelns,» skaidro V.Naglis.

 

ĪAV klientu skaits ir pieaudzis

Kārtības policijas Operatīvās vadības grupas Īslaicīgā aizturēšanas vietā (ĪAV) faktiski strādā pieci darbinieki. Pērn ĪAV kopumā bija ievietotas 750 (– 23) personas, no kurām drošības līdzeklis – apcietinājums – piemērots 33 (+ 7). ĪAV ievietoto apcietināto personu skaits pērn bijis 125 (+ 39). Šo personu turēšanas ilgums ĪAV līdz drošības līdzekļa maiņai vai nogādāšanai uz ieslodzījuma vietu kopumā ir 746 (+ 362) diennaktis. Administratīvi arestēto personu skaits pērn bija 444 (– 140). Viņu aresta ilgums bija 3258 (– 645) diennaktis. No administratīvi aizturētajām personām 103 (– 47) ĪAV ievietotas par ceļu satiksmes negadījumiem. Viņu turēšanas ilgums kopumā ir 1093 (– 328) diennaktis. No administratīvi aizturētajām personām atskurbšanai ievietotas 478 (+ 43).

 

Arī iecirkņu inspektori strādā diennakts režīmā

Tāpat kā iepriekš, arī pagājušajā gadā visu iecirkņu darbinieki saskaņā ar grafiku dežūrēja Operatīvās vadības grupā, izbraucot praktiski uz visiem notikumiem, turklāt iecirkņa inspektoru uzskaitē atrodas 1395 (+ 96) profilaktējamās personas, tajā skaitā 1177 (+ 56) mednieki un personas, kuru rīcībā ir šaujamieroči pašaizsardzībai. «Kārtības policija, faktiski arī iecirkņa inspektori, ir tie, kas nodrošina nepārtrauktu diennakts dežūru iecirknī, izbrauc uz izsaukumiem, un attiecīgi viņiem pēc tam ir jāpiešķir brīvdienas pēc nostrādātajām virsstundām, tas ir vienīgais risinājums šobrīd, jo finansiālo līdzekļu darbinieku stimulēšanai mums nav,» skaidro Vilnis Naglis. Sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, sevišķi lauku rajonos, šogad plānots pastiprināt sadarbību ar pašvaldībām, to policijām, Zemessardzi un Apsardzes dienestiem, kā arī attīstīt policijas darbinieka palīga institūtu.