Kultūra: Kas? Kur? Kad?

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no OTT arhīva «Skroderdienas Silmačos» Līgo svētkos arvien ir kā punkts uz «i»!

Kultūra: Kas? Kur? Kad?

Ogres novadā

Ogrē

19.jūnijā pulksten 16.30 un 18.30 Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Vasaras dārzā – vasaras saulgriežus gaidot, Trejdeviņu ziedu vainagu meistarklase kopā ar zāļu sievu, stāstnieci, rituālu un pasākumu vadītāju Līgu Reiteri.

19.jūnijā pulksten 18 Ogres novada Kultūras centrā – iedvesmojošas izstāde «Ceļojums dabas kultūrā». Atklāšanas laikā pirmizrādi piedzīvos filma «Ceļojums uz Ogri. Kultūras centrs», kuru noskatoties būs iespēja uzzināt daudz interesantu faktu par Ogres novada Kultūras centra vēsturi un šodienu.

«Ceļojums dabas kultūrā» apvieno dažādus vizuālās mākslas žanrus, radot iespēju ceļot ne vien telpā, bet arī vizuālajā baudījumā un sajūtās. Plašākai sabiedrībai tiks eksponēti Romāna Ziedoņa, Ilzes Aulmanes, Jāņa un Sabīnes Zviedru darbi, kā arī no OVMM krājuma – Elitas un Ilzes Patmalnieces un Viļņa Strazdiņa darbi, tāpat no Kultūras centra foto kluba «Ogre» ekspozīcijas «Būt sievietei», scenogrāfija no Ogres teātra izrādēm «Skroderdienas Silmačos» un «Puntila un Mati»…

Līdz 11.jūlijam ekspozīcijas apmeklētājiem būs atvērtas piektdienās un sestdienās no pulksten 12 līdz 18. Interesenti var pieteikt grupu ekskursijas darba dienās no pulksten 10 līdz 16, sazinoties ar ONKC (tālr. 26543512).

21.jūnijā pulksten 19 un 22.jūnijā pulksten 19 ONKC Vasaras dārzā – Ogres teātra brīvdabas izrāde «Skroderdienas Silmačos» (režisors Jānis Kaijaks).

26.jūnijā pulksten 18 un 21 ONKC Vasaras dārzā – koncerts ar Normundu Ķieti un Initu Āboliņu. Dziesmas no grupas «Lauku muzikanti» repertuāra akustiskos pārlikumos un instrumentāla mūzika akordeonam.

Līdz 5.jūlijam Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) skatāma Dantes Aligjēri biedrības mākslinieku un Ķeipenes plenēra dalībnieku izstāde «Daugava». Piedalās ap 20 mākslinieku.

Madlienas pagastā

Plāterē

21.jūnijā pulksten 20 – Saulgrieži Plāterē. Dabas dziesmas, saulgriežu rituāli, darbnīcas, rotaļas un danči. Pulksten 20 – grupa «Daba san»; 22 – Jāņuguns iedegšanas ugunsrituāls (vada Andris Kapusts); 22.45 – Pūdeles pacelšana; 23 – danči ar Andri Kapustu un Jāņu vakara muzikantiem; 24 – Ugunsrata ceļojums. Visa vakara garumā – pirts slotu un vainagu darbnīcas.

Suntažos

22.jūnijā pulksten 12 – Suntažu tirgus atklāšanas pasākums un Jāņu ielīgošana.

Krapē

22.jūnijā pulksten 18 Krapes Tautas namā – ielīgošanas koncerts kopā ar «Skaņumājas muzikantiem».

Meņģelē

23.jūnijā pulksten 13 pie Meņģeles Tautas nama – «Ielīgosim Jāņu dienu». Kopā ar grupu «Meduspods».

Ķeipenē

23.jūnijā pulksten 21 Ķeipenes brīvdabas estrādē – Zāļu vakara ielīgošanas koncerts «Pār gadskārtu Jānīt’s nāca».

Ķeguma novadā

Ķegumā

22.jūnijā pulksten 22 pie Ķeguma Tautas nama – kino vakars, «Limuzīns Jāņu nakts krāsā». Iepriekšēja pieteikšanās līdz 18.jūnijam, zvanot uz tālr. 22010300. Plaša apmeklējuma gadījumā nodrošināts papildus seanss.

Rembatē

21.jūnijā pulksten 14 – vasaras saulgrieži Rembatē kopā ar meistariem un tradīciju zinātājiem. Pulksten 14 – pastalu izgatavošanas meistarklase; 16 – kvasa un alus darināšanas lekcija. Ar prasmēm dalīsies Oskars Dūdens. Vietējās saimnieces atklās savas siera gatavošanas receptes. Pulksten 17 – viss par un ap pirts slotām, uguns lāpu gatavošana kopā ar aroda meistariem Ivetu un Ilmāru Zemniekiem. Vietu skaits ierobežots. Sīkāka informācija, zvanot uz tālr. 27884206 (Liene)

Birzgalē

23.jūnijā no pulksten 9 līdz 12 pie Birzgales Tautas nama – «Līgo, Birzgale, līgo!» Par Līgo rītu parūpēsies skanīgais Dzin-taronkuls. Būs arī radošā darbnīca ģimenēm.

Lielvārdes novadā

Lielvārdē

19.jūnijā pulksten 20 pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja – Rihards Saule; «Saule brida rudzu lauku».

20.jūnijā, laikā no pulksten 10 līdz 15 Lielvārdē, Lāčplēša laukumā – Līgo dienas tirdziņš. Pulksten 11 – atklāšanas pasākums kopā ar grupu «Ilga»; 19 – Rembates parkā koncerts «Tikšanās jasmīnziedu laikā». Piedalās sieviešu vokālais ansamblis «Pusnakts stundā», bērnu vokālās studijas «Mikauši» solisti.

25.jūnijā pulksten 18 Lielvārdes Sociālajā dienas aprūpes centrā – bezmaksas lekcija «Ceļš līdz atkarībai. Bērna atkarība; profilakse».

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!