Kurss laulāto attiecību stiprināšanai

[ A+ ] /[ A- ]

Liene un Dainis Pandari: «Ģimenes attiecības ir kā mūzikas skaņdarbs.»

Lai palīdzētu laulātiem pāriem atjaunot tuvību un savstarpējo sapratni, no 11.oktobra Ogres Kultūras centrā notiks «Laulāto kurss», kurā astoņos romantiskos vakaros kopā ar dzīvesdraugu būs iespēja baudīt vakariņas, klausīties lekciju un pārrunāt dzirdēto.

«Laulāto kurss» notiks trešdienās, pulksten 18.30 Ogres Kultūras centrā, un tā laikā tiks apskatītas tādas tēmas kā «Stipras laulības pamats», «Savstarpējā komunikācija», «Konfliktu risināšana», «Piedošana», «Intīmās attiecības» u.c. Vakara gaitā katrs pāris sēž pie sava galdiņa, tāpēc visas sarunas notiek privāti vienam ar otru.

Kurss nāk par labu pāriem, kuru laulība jau ir stipra, tas arī palīdz pāriem, kas iet cauri dažādām grūtībām. Viņi spēj atjaunot komunikāciju konstruktīvā veidā. Daži pāri, kas dzīvo atsevišķi vai ir jau šķīrušies, ir izmantojuši šo kursu kā veidu, lai atkal salabtu. Šis kurss sevišķi uzsver un izskaidro laulības īpašo nozīmi, bet kursā aicināti piedalīties arī pāri, kas ilgstoši dzīvo kopā, bet nav laulāti.

«Latvijā joprojām ir viens no lielākajiem šķirto laulību īpatsvariem Eiropas Savienībā un, analizējot šķiršanās iemeslus, par galvenajiem faktoriem Latvijas iedzīvotāji ir atzinuši atšķirīgo skatījumu uz dzīvi un maz kopā pavadīto laiku. «Laulāto kurss» ir veidots tā, lai abus šos šķiršanās faktorus krasi samazinātu. Tā ir arī iespēja vīriem uzaicināt savas sievas uz astoņiem randiņiem,» kursa organizēšanu pamato tā galvenais lektors Dainis Pandars.

Laulātā kursa galvenie lektori ir Dainis un Liene Pandari, kuriem ir 10 gadu pieredze kā pirmslaulību un laulāto pāru lektoriem un konsultantiem. Viņi ir 13 gadus laulībā, kurā audzina ģimenē pieņemtos bērnus – Samantu un Danielu. Kopš 2006.gada Dainis Pandars arī ir jauniešu nevalstiskās organizācijas «Īsta Mīlestība Gaida» valdes priekšsēdētājs, kuru pārstāvot, ir lasījis lekcijas par attiecībām gan skolās, gan jauniešu centros, gan nometnēs u.c. Kopš 2014.gada D.Pandars vada Latvijas Kristīgā radio raidījumu par attiecībām «Kāpēc gaidīt». Dainis Pandars darbojas arī kā garīdznieks Ogres Trīsvienības baznīcā, kurā regulāri konsultē gan pārus, gan indivīdus. Dainim un Lienei Pandariem ir bakalaura grāds komunikāciju zinātnēs.

Viena vakara izmaksas 5 EUR / personai: cenā iekļautas vakariņas un izdales materiāli. Pateicība Ogres Kultūras centram un Ogres novada pašvaldībai par telpu nodrošināšanu bez maksas.

Pieteikšanās un informācija pa tālruni 29444033, e-pasts: marcis.zanerips@inbox.lv.

Dana Dadze

Foto no personiskā arhīva