Labākais veids kā pavadīt brīvdienas – iepazīt savu vai kaimiņu novadus

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada Tūrisma informācijas centra arhīva Meņģeles skatu tornis jau atkal ir atvērts apmeklētājiem.

Labākais veids kā pavadīt brīvdienas – iepazīt savu vai kaimiņu novadus

Marta Poga

Latvijā ir daudz vietu, kuras būtu vērts apskatīt. Šādas vietas ir arī Ogres novadā. «OVV» turpina ar tām iepazīstināt savus lasītājus. Šoreiz – par Meņģeles pagastu, kas saistās ar rakstnieku Sudrabu Edžus un viņa populārāko stāstu «Dullais Dauka».

Rakstnieks Sudrabu Edžus Menģeles pagastā pavadījis savas bērnu dienas un viesojies pie tēva arī daudzkārt vēlāk. Klejojot gar Ogres upes ielejas krāšņajiem krastiem, rakstnieks radis iedvesmu savam populārākajam stāstam «Dullais Dauka». Padomju gados Imants Ziedonis ar domubiedriem šajā vietā izveidoja Dullā Daukas taku. Šobrīd tā ir atjaunota, un uzcelts skatu tornis, no kura paveras burvīgi skati uz Ogres upes ieleju, kā arī Aderkašu Svētās Marijas – Magdalēnas pareizticīgo baznīcu.

Starp citu, Meņģeles skatu tornis jau atkal ir atvērts apmeklētājiem.

Savukārt arhitektūras mīļotājiem noteikti jāapskata arī netālu esošā Meņģeles luterāņu baznīca, kas celta 1795.gadā ar Menģeles muižas īpašnieku Šēnfogelu atbalstu. Interesanti, ka barokālais tornis būvēts no koka un baznīca gadsimtu gaitā nav būtiski mainījusies.

Meņģeles pagastā būs ko darīt arī dabas pētniekiem, kuri var izstaigāt pagaidām nemarķēto Sumuldas taku, kas atrodas ļoti nomaļā vietā Ogres ielejas dabas parkā. Lai uzzinātu vairāk par šo maršrutu, interesenti aicināti sazināties ar Ogres novada tūrisma informācijas centra (TIC) darbiniekiem.

Foto no Ogres novada Tūrisma informācijas centra arhīva Dullā Daukas dabas taka.

Dodoties ceļojumā uz Meņģeles vai kādu citu Ogres novada pagastu, Ogres novada TIC darbinieki aicina izmantot arī mobilo aplikāciju «Ogres novadnieks», kur iespējams atrast karti ceļojuma plānošanai, kā arī noklausīties saistošu audiogida stāstījumu par katru no ceļā sastaptajiem ievērības cienīgajiem objektiem, piemēram, noklausoties stāstu par Dullā Daukas birzi un uzzinot, kā Sudrabu Edžus ieguva savu pseidonīmu.

 

 

 

Foto no Ogres novada Tūrisma informācijas centra arhīva Skats uz Zvanezeru.

 

 

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!