Labdarības akcijas «Shoe box» laikā sarūpētas 183 dāvaniņas

[ A+ ] /[ A- ]

Labdarības akcijas «Shoe box» laikā sarūpētas 183 dāvaniņas

Dzintra Dzene

«OVV» jau rakstīja, ka Ogrē astoto gadu pēc kārtas Liene Vaskāne, kuras pamatdarbs ir Ogres novada pašvaldības Finanšu nodaļā, tuvojoties Ziemassvētkiem, sadarbībā ar Ogres novada Sociālo dienestu organizē labdarības akciju «Shoe Box». Arī pērn akcijas laikā ikvienam bija iespēja kļūt par slepeno Ziemassvētku rūķi, sarūpējot kurpju kastē ietilpstošas dāvaniņas sociālā dienesta redzeslokā esošiem bērniem, jauniešiem vai vientuļajiem senioriem Ogres novadā.

Šo gadu laikā akcija kļuvusi atpazīstama un iecienīta ogrēniešu vidū. L.Vaskāne stāsta, ka pagājušā gada nogalē akcijas «Shoe Box» laikā sarūpētas 183 dāvaniņas – 92 bērniem un jauniešiem, bet 91 – senioriem.  Daudzi dāvanu saņēmēji bija aizkustināti līdz sirds dziļumiem un ar asarām acīs teica lielu paldies!

«Savukārt es lielu paldies vēlos teikt ikvienam un ikkatram, kurš iesaistījās un atbalstīja šo akciju, sagādājot brīnumu kādam bērnam vai senioram. Akcijā «Shoe Box» ik gadu iesaistās individuālie ziedotāji, ģimenes, iestādes, organizācijas, sporta komandas un skolas. Šogad īpašu paldies vēlos teikt čaklajiem rūķiem no Basketbola kluba «Ogre», Ogres Centrālās bibliotēkas, pirmsskolas izglītības iestādes «Strautiņš», Ogres 1.vidusskolas 2.c klases, Ogres Valsts ģimnāzijas 12.b un 7.e klases, kā arī Ogres novada sporta centra,» saka Liene, piebilstot, ka šī akcija katru gadu notiek ciešā sadarbībā ar Ogres novada sociālo dienestu.

«Visas dāvanas no manām mājām aizceļoja uz Ogres novada Sociālo dienestu, kur ģimenes ar bērniem bija aicinātas tās saņemt individuāli pie eglītes, bet sociālie darbinieki apciemoja vientuļos seniorus un aizveda viņiem dāvaniņas uz mājām.

Ik gadu gatavoties akcijai «Shoe Box» sākam jau oktobrī – novembrī, kad sociālie darbinieki rūpīgi izveido sarakstu ar tiem, kurus šīs dāvaniņas iepriecinātu visvairāk. Kad saraksts nonāk pie manis, katru gadu pirmajā Adventā izsludinu akciju, un rosība var sākties! Man raksta un zvana ļoti daudz cilvēku, interesējas par akciju, vēlas tajā iesaistīties. Vispirms visas dāvaniņas nonāk manā mājā. Ir daži rūķi, kuri atved daudz lietu, mantu un saldumu, kas jāsapako dāvaniņās. Kā jau minēju, pēc tam tās nonāk Ogres novada Sociālajā dienestā un uzsāk ceļu pie adresātiem.

Man ir patiess prieks, ka apkārt ir tik daudz dāsnu un labsirdīgu cilvēku. Paldies visiem! Laimīgu, saticīgu un veselīgu jauno 2022.gadu!» smaidot vēl Liene, kura jau tagad sāk krāt apavu kastes šā gada akcijai un cer, ka cilvēku atsaucība tikai pieaugs.

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!