Lai hokejā gūtu panākumus, trenēties jāsāk jau no mazotnes

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no HK «Ogre Juniors» arhīva Ogre juniors U14 2006.-2007.gadā dzimušie zēni: 1.vieta Baltkrievijā, Soļigorskā, šā gada 6.janvārī.

Lai hokejā gūtu panākumus, trenēties jāsāk jau no mazotnes

Dzintra Dzene

Bērnu un jauniešu hokeja komandas ir vairākās Latvijas pilsētās. Viena no tām ar senām tradīcijām un vēsturi, kur bērni un jaunieši jau septiņpadsmit gadus var mācīties spēlēt hokeju, ir Ogrē. Kluba pastāvīgā mājvieta ir Vidzemes ledus halle, kur notiek treniņi. Kopš 2013.gada klubs darbojas ar nosaukumu «Hokeja klubs Ogre Juniors» un, pateicoties augstajiem sasniegumiem, ieguvis atpazīstamību ne vien Latvijā, bet arī aiz tās robežām.

HK «Ogre Juniors» šobrīd trenējas ap simts bērnu un jauniešu dažādās vecuma grupās – U9, U11, U13, U15 un četrus līdz astoņus gadus veci iesācēji no Ogres apkārtnes – Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes. Ir arī tādi, kas uz treniņiem brauc no Carnikavas, Salaspils un pat Rīgas. Skaitlis pie grupas norāda bērna vecumu, piemēram, U13 nozīmē, ka šajā grupā spēlē 13 un divus gadus jaunāki, bet ne vecāki pusaudži. Lai gūtu panākumus hokejā, trenēties jāsāk jau agrīnā vecumā. HK «Ogre Juniors» prezidents Egīls Matskins stāsta, ka jaunākajiem bērniem, kurus vecāki atveduši uz treniņiem, bijuši tikai trīs gadiņi.

 

Foto no HK «Ogre Juniors» arhīva WA 0018 U13 grupā 2018./2019.gada sezona: apbalvošana, izcīnot 2.vietu Latvijā!

Ir ar ko lepoties

HK «Ogre Juniors» ir patiesi paveicies ar lielisku treneru sastāvu – Edgaru Adamoviču, Pēteri Ostošovu un Sergeju Suboču. Tie ir cilvēki, kas bērnus trenē ne tikai naudas dēļ, – tā ir viņu sirdslieta.

Iespējams, tieši tāpēc ar HK «Ogre Juniors» hokeja pasaulē rēķinās. Par panākumiem liecina godalgotās vietas 2018./2019.gada sezonā Latvijas bērnu un jaunatnes čempionātā hokejā (LBJČH) U9 B grupā – 1.vieta (katrā vecuma grupā spēlē A un B grupas, kur A grupā startē labākie spēlētāji), U11A – 10.vieta, U13A – 2.vieta, U15B – 2.vieta. Komandas piedalījušās arī dažādos starptautiskos turnīros, piemēram, 2018.gadā starptautiskajā turnīrā Mogiļevā U12 grupā starp 12 komandām izcīnīta 1.vieta. Nevar neminēt arī Alda Girgensona organizētos «LATVIJA SELECT» turnīrus, kur startē Latvijas junioru hokeja izlase – talantīgākie jaunie hokejisti no visiem Latvijas hokeja klubiem, un par viņu treneri ir uzaicināts E.Adamovičs. Šajā turnīrā startēja arī 10 spēlētāji no HK «Ogre Juniors». 2006.gadā dzimušie hokejisti izcīnīja 2.vietu, bet 2007.gadā dzimušie spēlētāji iekļuva ceturtdaļfinālā, sacenšoties ar komandām no Krievijas, ASV, Kanādas, Čehijas, Zviedrijas un Somijas. Tas nozīmē, ka aug jaunā hokejistu paaudze un viena no vietām, kur viņi gūst savu meistarību, ir Ogre.

Arī šogad panākumi neizpaliek. LBJČH 2019./2020. gada sezonā, kas vēl turpināsies līdz marta vidum, uz šo brīdi HK «Ogre Juniors» U9B ierindojas 5.vietā, U11B – 3.vietā, U13A – 1.vietā, U15A – 1.vietā! Pagājušā gada nogalē turnīrā «Ziemassvētku kauss», kas norisinājās Soļigorskā, Baltkrievijā, kur piedalījās 68 komandas dažādās vecuma grupās, U13 izcīnīta 1.vieta. U13 un U15 pirmās vietās izcīnījušas arī turnīrā «AMBER CUP» Liepājā, bet turnīrā «Riga CUP» starp aptuveni 40 komandām iegūta 4.vieta.

Janvāra vidū Ogrē jau otro reizi norisinājās arī U8 turnīrs, kur bija iespēja sacensties pašiem jaunākajiem spēlētājiem, kas tikko sākuši slidot, vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem. Šī ir iespēja saprast, ka hokejs ir komandu spēle.

Vairāk – jaunajā „OVV”!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!