Lai piesaistītu jaunos speciālistus, kādreizējo poliklīniku pārbūvē par Ārstu māju

[ A+ ] /[ A- ]

Lai piesaistītu jaunos speciālistus, kādreizējo poliklīniku pārbūvē par Ārstu māju

Dzintra Dzene

Aizvadītajā piektdienā, 4.jūnijā, Ogrē, Miera ielā, svinīgi atklāta Ārstu māja, kas izveidota, pārbūvējot veco, jau daudzus gadus neizmantoto poliklīnikas ēku. Ārstu mājā jaunajiem speciālistiem būs pieejams 21 dienesta īres dzīvoklis. Tādējādi Ogres slimnīcas vadība cer darbam Ogres slimnīcā piesaistīt jaunus un zinošus speciālistus, kā arī paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu piedāvājumu visiem Ogres novada iedzīvotājiem.

Simbolisko Ārstu mājas atklāšanas lentu pārgrieza SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs un Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš pateicās D.Širovam par ideju izveidot dzīvokļus jaunajiem ārstiem. Tādā veidā ir ne vien sakopta vēl viena teritorija pilsētā, bet arī sniegts atbalsts Ogres novada iedzīvotājiem, piesaistot slimnīcai jaunus un zinošus speciālistus.

D.Širovs informēja, ka ēkā izbūvēts 21 vienas līdz četru istabu dzīvoklis. Divi no dzīvokļiem pielāgoti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

«Medicīnas iestādēm nav viegli piesaistīt un noturēt jaunos speciālistus. Ogre ir augoša pilsēta, kura ieguvusi valstspilsētas statusu, un ir svarīgi, lai mēs spētu nodrošināt saviem iedzīvotājiem kvalitatīvu veselības aprūpi. Ceru, ka Ogrē, izbūvējot Ārstu māju, mēs to spēsim un jaunie ārsti novērtēs iespēju iegūt ne vien darbu, bet arī dzīvojamo platību,» teica D.Širovs, piebilstot, ka visos dzīvokļos veikti kvalitatīvi apdares darbi, ieklāts grīdas segums, iebūvēti virtuves skapīši un elektriskā plīts. Mājas pagrabstāvā, kur kādreiz bija konferenču zāle, ierīkota neliela viesību zāle ar somu pirtiņu. Šīs telpas mājas iemītnieki varēs izīrēt savām personīgajām svinībām, lai nevajadzētu svinēt dzīvoklī un traucēt kaimiņus, kuriem, iespējams, agri no rīta jādodas uz dežūru. Padomāts arī par jauno speciālistu ģimenēm, kurās aug bērni – Ārstu māja būs iežogota, lai varētu bez bažām izlaist bērnus parotaļāties pagalmā, kur būs izveidots arī neliels rotaļu laukumiņš.

Ārstu mājas atklāšanā piedalījās arī viens no potenciālajiem tās iemītniekiem, jaunais ārsts traumatologs, ogrēnietis Renārs Čeredņičenko, kurš šobrīd rezidentūrā studē traumatoloģiju.

«Renārs pēc augstskolas pabeigšanas vēlējās doties strādāt uz Zviedriju, pat apguva zviedru valodu, bet, redzot, ka Ogre ir pilsēta ar nākotni, pārdomāja un strādās Ogrē. Zinu, ka ar laiku traumatoloģijas stafeti varēšu nodot drošās rokās,» smaidot teica D.Širovs, un R.Čeredņičenko piebilda, ka viņam kā jaunajam speciālistam nodrošināšana ar dzīvojamo platību ir nenovērtējams atvieglojums, jo tas ļaus vairāk laika veltīt nevis sadzīviskām rūpēm, bet kvalifikācijas celšanai un dažādiem semināriem.

«Ogre ir laba vieta ģimenēm ar bērniem. Dzīvokļi jaunajā Ārstu mājā ir ļoti kvalitatīvi, un tas ir labs starts, lai uzsāktu savas profesionālās gaitas tepat, Ogrē,» saka R.Čeredņičenko.

Mājas apsaimniekošanu nodrošinās SIA «Ogres rajona slimnīca» darbinieki.

D.Širovs skaidro, ka ēkas pagrabtelpas ir ļoti plašas un tajās paredzēts izvietot arī medicīniskās dokumentācijas arhīvu, kas jāglabā līdz pat 90 gadiem. Arhīvs būs aprīkots ar speciālu ugunsdrošības kontroles un signalizācijas sistēmu.

Jaunie speciālisti ievākšanos dzīvokļos varēs uzsākt jau augustā, kad tiks pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!