Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 10.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Ikšķilē svētkus prot svinēt ne sliktāk kā Ventspilī

Dzintra Dzene

Arī radošajās darbnīcās kūsāja izdoma.

Tie, kas aizvadītās nedēļas nogalē nolēma nedoties uz plaši izreklamētajiem pilsētas svētkiem Ventspilī, bet apmeklēja Ikšķiles 825.gadu svinības, nebūt nejutās vīlušies, jo plašajā triju dienu svētku programmā ikkatrs varēja atrast sev tīkamus pasākumus.

 

Par krāsaino stāsta melnbalti

Anita Zeiliņa

Ogrēnieši Samuēls (no kreisās), Maija un Estere Ennija Tartari – vieni no pārdesmit izstādes apmeklētājiem, kas ik dienu ver Ogres mākslas skolas durvis.

Vēl tikai šo nedēļu – līdz 15.augustam Ogres mākslas skolas izstāžu zālē apskatāmas foto kluba «Ogre» autoru melnbaltās fotogrāfijas. Izstādes nosaukums – «Monohromā fotogrāfija».

 

Lauku amatnieka gudrība: «Jāturas visos laikos»

Uldis Prancāns

Pieredzējušais galdnieks Jānis Līcītis plinti, tas ir, zāģi krūmos nemet, jānoturas savā vietā, jo kam tagad viegli – arī vecajiem vēzīšiem pietiek problēmu.

Ogres novada Ķeipenes pagasta zemnieku saimniecības «Vilki» īpašnieks ir Jānis Līcītis. Ķeipenē dzimušais galdniecības darbu meistars visu mūžu strādājis savā arodā.

 

Nenopietnu padomu un nopietnu pārdomu vakars Taurupē

Uldis Prancāns

Šajā tveicīgajā vakarā aktieris Leons Krivāns cīnījās gan par sevi, gan sasirgušo kolēģi Gunāru Placēnu.

6.augustā Taurupes pagasta pārvaldes zālē pulcējās neparasti daudz skatuves mākslas cienītāju, lai tiktos ar visnotaļ pazīstamiem un mīlētiem spēlmaņu cilts veterāniem Gunāru Placēnu un Leonu Krivānu.

 

Svētceļnieki ceļā uz Aglonu piestāj Taurupē

Uldis Prancāns

Salacgrīvas svētceļnieki pie Taurupes vidusskolas. Pirmajā rindā otrais no kreisās – Dzintars Kļava, tālāk grupas vadītāja Lāsma Aleksandrova, Veronika Eva Dortāne-Lakše un pirmais no labās – Jānis Mustermans.

Jau ilgus gadus Taurupes vidusskola nodrošina naktsmītnes svētceļniekiem, kuri dodas uz Latvijas svētvietu Aglonu. Arī šogad 5.augusta vakarā te ieradās grupa, kas iesāka gājienu Salacgrīvā.

 

Karstā laika zivju kaprīzes

Einārs Siliņš

Klusā daba ar līņiem.

Kad ūdens un gaisa temperatūra Latvijā ir sasniegusi fantastikus rekordus, uz makšķerēšanu prāts īsti nenesas. Tomēr pagājušā nedēļā izlēmu aizskriet uz līņu nakts copi.

 

Ivars Kazeļņiks starp Spēkavīru čempionāta uzvarētājiem

Ritvars Raits

Latvijas spēka atlētu federācijas vadītājs Māris Liepiņš pasniedz Ivaram Kazeļņikam kausu par izcīnīto 3. vietu čempionātā.

7. un 8. augustā Ventspilī un Ikšķilē norisinājās Latvijas Spēkavīru čempionāta superfināls. Ogri šajās sacensībās pārstāvēja Ivars Kazeļņiks, turklāt ļoti sekmīgi, jo nopietnā konkurencē tika izcīnīta godalgotā 3. vieta.

 

Lielvārdes svētkos plaša sporta programma

Ritvars Raits

Futbola komanda «Da-Vienalga» – Lielvārdes sporta svētku čempione.

Katru gadu Lielvārdes pilsētas svētku laikā tiek arī sportots. Šīs vasaras svētki nebija nekāds izņēmums, turklāt sportisko aktivitāšu programma bija plašāka kā citām reizēm un aizpildīja pat divas dienas.

 

Mednieku ielas rekonstrukcijā šķēršļu vairs nav

(saīsināti no www.ogresnovads.lv)

Realizējot Ogres pilsētas ielu attīstības koncepciju, šogad notiek Mednieku ielas posma no Meža prospekta līdz Brīvības ielai rekonstrukcija.

 

Par ūdensvada un kanalizācijas attīstības projekta darbiem

Gundega Deģe, Mālkalnes sabiedrisko attiecību speciāliste

Vakar, 9. augustā, pašvaldības aģentūrā «Mālkalne» notika kārtējā projekta «Ogres ūdenssaimniecības attīstības projekta 2. kārta» darba grupas sanāksme.

 

Kurp ejam?

Silvija Grunte

Nu mēs redzam un galvenokārt dzirdam, kas izauga no bērniņa pasaules krustceļos zem ratu riteņiem, toreiz, Atmodas sākumā.

 

Andrejs Ceplītis par NRA: priekšvēlēšanu cīņa ir sākusies?

www.ogresfakti.lv

Rīta avīze Latvijai «Neatkarīgā» divos dažādos numuros publicējusi pilnīgi atšķirīgu informāciju par Saeimas deputātu kandidātu no «Par labu Latvijai» saraksta, šobrīd Ogres novada domes deputātu Andreju Ceplīti.

 

20 pozitīva prāta likumi

Jānis Arvīds Plaudis

1. Pārsvītrojiet: «Es neesmu spējīgs.» Uzrakstiet: «Esmu stiprs.»

 

Nedaudz par vīnogulāju saslimšanu

Ilze Žola, agronome

Šī gada ekstrēmajos laika apstākļos pārmērīgi izplatījušās kultūraugu slimības, ko izraisa mikroskopiskās sēnes.

 

Augļi, ogas un dārzeņi ziemai

Atis Tupiņš, diētas ārsts

Saldēšana, skābēšana, marinēšana, vārīšana (ievārījumi un salāti)… – kuru augļu, ogu un dārzeņu sagatavošanas veidu ziemai izvēlēties?

 

Kaibalas pamatskolā turpina kopt tradīcijas un aicina pievienoties

Iveta Barkāne, Kaibalas pamatskolas direktora vietniece

Straujiem soļiem tuvojas jaunais mācību gads. Pirms nopietnā darbu cēliena gribas pamest skatu atpakaļ – ko labu esam padarījuši?

 

Bērnu skolai var sagatavot individuāli

Baiba Trumekalne, Ogres novada domes preses sekretāre

Straujiem soļiem tuvojas jaunais mācību gads. Daudzi pirmsskolas vecuma bērnu vecāki sāk domāt par to, kā vislabāk sagatavot savu bērnu skolas gaitām.