Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 10.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

«Jaunpuriņos» atkal cep maizi

Ritvars Raits

Līga Lastmane stāsta, ka «Puriņmaize» Lielvārdes «Jaunpuriņos» tiek cepta pēc viņas vecvecmāmiņas receptes.

Lielvārdes pagasta «Jaunpuriņu» mājā pēc pusgadsimta pārtraukuma ir atsākta maizes cepšana. Ja pagājušā gadsimta pirmajā pusē maize šajā mājā tika cepta tikai pašu saimes vajadzībai, tad tagad tur dzīvojošā Lastmaņu ģimene nolēmusi uzsākt nelielu uzņēmējdarbību.

 

Vasaras aktīvās atpūtas sezona ir atklāta!

Solvita Šmite, tūrisma speciāliste

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras organizētais laivošanas brauciens ir sācies!

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra organizēja vasaras aktīvās atpūtas sezonas atklāšanu, kuras ietvaros 4. maijā notika velo, bet 7. maijā pulcēja laivu brauciens.

 

Fotokonkurss «Latvijas centrs caur fotoobjektīvu» noslēdzies

24 stundu velobraukšanas sacensības Zilajos kalnos.

No 1. marta līdz 28. aprīlim Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra sadarbībā ar Ogres foto klubu rīkoja fotokonkursu «Latvijas centrs caur fotoobjektīvu». Tajā tika aicināti piedalīties visi, vajadzēja tik iesniegt Ogres un Ikšķiles novadus raksturojošas fotogrāfijas.

 

Sieviete ceļ Baznīcu

Juris Reihlers

Alla Kuhaļska. Lielvārdē no 1989. gada.

Rīts Allai atnāk ar domām, tad, kad nakts vēl silti savos pēļos ietin un neatlaiž, domas jau dodas savos rūpju ceļos, un darāmā ir tik daudz. Varētu vēl gulēt, bet pavasaris kā strazds nebēdnīgi klauvē un tieši pie sirds un aicina ielēkt ar viņu pašā ziedēšanas viducī .Viņa domā un klusumā saliek darāmos darbus to secībā. Bet prāts pa brīžiem iet savus ceļus, un domas krustīmi vien.

 

Ko darīt, lai netecētu jumti un nepludotu dzīvokļi?

Gundega Deģe, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

Jumtu apsekošana šobrīd ir viens no svarīgākajiem remontiecirkņa darbiem.

11.maijā Ogres novada pašvaldības aģentūrā (p/a) «Mālkalne» noslēgsies publiskais iepirkums par divslīpju jumtu seguma nomaiņu Ogres daudzdzīvokļu mājās. Līdz ar to vismaz sešos Ogres namos problēma ar jumtu tecēšanu ziemā būs atrisināta.

 

Viens no 500 Latvijas pilskalniem mājo Aderkašos…

Uldis Prancāns

Cerams, ka Aderkašu pilskalnā neparādīsies nelūgti viesi no šīs saules vai nogrimušās pils viņsaules (pazemes).

Bijušā Ogres rajona teritorijā atrodas vairāki plaši pazīstami pilskalni (Ķentes, Ķoderu, Ogres, Plāteres, Lielvārdes u. c.), par kuriem daudz rakstīts, tomēr ir arī tādas mūsu senču svētvietas, nocietinājumi un slēptuves, ko vajadzētu vairāk izpētīt. Viens no tādiem ir Aderkašu pilskalns.

 

Skanīgi darbīga Mātes diena Madlienā

Uldis Prancāns

Par atšķirīgu paaudžu pārstāvju čaklumu priecājas K. Kažociņa mūzikas un mākslas skolas direktore Vita Ervalde (no labās) un pedagoģe Vineta Kazeka.

Skolēnu radošo talantu kalves drīz vāks savas darbības augļus – nav aiz kalniem eksāmenu un izlaidumu laiks, bet pagaidām – mīļš suminājums māmiņām.

 

Sejas kreisā puse

Jānis Arvīds Plaudis

Manās rokās Krievijas «Kalendārs vīriešiem». Lielais kaimiņš pārmet Baltijai: «Beidziet rakņāties pagātnē!» Bet pats jūsmo par uzvarām gadsimtu senumā. Pieminēti varoņi Tēvijas karā pret Napoleonu un Lielajā Tēvijas karā pret Hitleru.

 

Mūsējiem 5. vieta pasaulē, Akmeņlauks iekļauts simboliskajā izlasē

Ritvars Raits

Lielvārdietis Toms Akmeņlauks pasaules čempionātā cīnās ar slovāku florbolistiem.

Latvijas junioru florbola izlase, kuras sastāvā bija seši Lielvārdes florbola audzēkņi, savu dalību 6. pasaules čempionātā noslēdza ar uzvaru pār slovākiem (7:4), kas mūsējiem ļāva izcīnīt 5. vietu. Šajā mačā ar četriem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli izcēlās lielvārdietis Toms Akmeņlauks, kurš ticis iekļauts pasaules simboliskajā izlasē.

 

«Daugavas kausu» izcīna jau 13. reizi

Iveta Holcmane, OK «Ogre» trenere

Pirms starta jaunā OK «Ogre» orientieristu paaudze – Daniels Vahruševs (no kreisās), Renārs Steselis, Andris Svilāns (vecuma grupa V12) skatās, kur būs novietotas kartes.

4. maijā, kad visa Latvija svinēja Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 21. gadadienu, vairāk kā 300 orientieristu, spītējot ne īpaši patīkamajiem laika apstākļiem, pulcējās netālu no Tomes, lai piedalītos jau tradicionālajās OK «Ogre» rīkotajās stafešu sacensībās «Daugavas kauss». Pašiem ogrēniešiem, kuri pildīja arī tiesnešu funkcijas, šoreiz trīs vicečempionu tituli.

 

«Ogres Prestiža» hokejisti izcīna Vidzemes ledus kausu

Ritvars Raits

Hokeja komanda «Ogres Prestižs» ar savu piekto Vidzemes ledus kausu.

Ar amatieru hokeja komandas «Ogres Prestižs» uzvaru noslēdzies Vidzemes ledus kausa izcīņas regulārais turnīrs. Ogrēnieši šo hokeja trofeju ieguvuši jau piekto gadu pēc kārtas.

 

«Latvenergo» lietā pagaidu aizsardzības līdzekli nepiemēros

Dzintra Dzene

Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Līga Trubiņa informē, ka ir izbeigta tiesvedība visās pēc pašvaldību pieteikumiem ierosinātajās administratīvajās lietās pret «Latvenergo» jaunajiem tarifiem.

 

Estrādes apmeklētājiem nebūs jāraizējas par auto novietošanu

Dzintra Dzene

Pēc nepilnām divām nedēļām pēc vairāku gadu pārtraukuma savu darbību atsāks Ogres estrāde. Šajā sakarā Ogres novada domē tika saņemts SIA «Concerts PRO» iesniegums par pašvaldībai piederošā zemes gabala Jāņa Čakstes prospektā 1 iznomāšanu auto stāvlaukuma ierīkošanai.

 

Ogres dome akceptē attīrīšanas iekārtu iegādi

Dzintra Dzene

SIA «KP Tehnoloģijas» ir apliecinājusi gatavību pārdot tās īpašumā esošās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (NAI), kas nodrošina komunālo un rūpniecisko notekūdeņu attīrīšanu Ogres pilsētā. Sarunas par pirkšanas – pārdošanas līguma nosacījumiem ilga gandrīz gadu, līdz 6.maijā, Ogres novada domes ārkārtas sēdē, deputāti akceptēja minēto iekārtu izpirkuma nosacījumus.

 

Apstiprina jauna tirdzniecības centra detālplānojumu

Dzintra Dzene

Aizvadītajā piektdienā, 6.maijā, Ogres novada domes deputāti ārkārtas sēdē vienbalsīgi apstiprināja jauna tirdzniecības centra detālplānojumu. Minēto būvi Ogrē, Rīgas ielā 27, iecerējuši SIA «OK īpašumi» pārstāvji, kuriem pieder tirdzniecības centrs «Dauga».

 

Konflikta laikā iedur ar nazi kaklā

Dzintra Dzene

Visai dramatiski notikumi 7.maija pusdienlaikā norisinājās kādā daudzdzīvokļu namā Ogrē, Mālkalnes prospektā. Savstarpējais konflikts vienam vīrietim beidzās ar durtu brūci kaklā, bet otram – ar paskaidrojumu sniegšanu policijai.

 

Apzog auto

Saņemta informācija, ka 25.aprīlī konstatēts: no Tīnūžu pagastā, Peldu ielā, novietotās automašīnas «MAZDA 323» nozagtas dažādas mantas. Bet 6.maijā konstatēts, ka dažādas mantas nozagtas no Ogrē, Ausekļa prospektā, novietotās automašīnas «VOLVO 850».

 

Jauna sieviete agresivitātē pārspēj vīriešus

Pārsla Sniedziņa

Astoņi protokoli par pārkāpumiem, kas saistīti ar alkoholisko dzērienu lietošanu, un seši par citiem administratīviem pārkāpumiem, kur alkohols bijis kā veicinošs faktors, – šāda ir aizvadīto brīvdienu Ogres novada pašvaldības policijas fiksētā bilance. Turklāt trešā daļa grādīgās dziras cienītāju ir nepilngadīgas daiļā dzimuma pārstāves.

 

Jauniešiem vasarā piedāvā darbu veikalos

Uldis Prancāns

Vasaras mēneši jauniešiem ir arī laiks, kad var nopelnīt paša spēkiem un līdz ar to – iztērēt naudiņu pēc saviem ieskatiem.

 

Diedzēti graudi – milzīgs enerģijas lādiņš

Vija Eniņa, Dr. pharm., Rīgas Stradiņa universitātes docente

Diedzēti graudi mūsu ēdienkartē ir labi aizmirsts vecais (senās latviešu pavārgrāmatās, piemēram, var atrast kādreiz populārā ēdiena – pūteļa – recepti, ko pagatavoja no graudaugiem, arī auzām, zirņiem, pupām). Tomēr mūsdienās diedzēto graudu klāsts kļuvis krietni plašāks, tas papildinājies ar redīsu, kressalātu un krešu sēklām, kā arī Austrumu zemēs populāru augu sēklām – lucernu, sezamu, lēcām.

 

Atbrīvojies no nierakmeņu nastas

Dr.Alvis Laukmanis, urologs, Latvijas Urologu asociācijas prezidents

Nierakmeņu slimība jeb nefrolitiāze ir viena no izplatītākajām uroloģiskajām saslimšanām Latvijā. Statistiski septiņiem no desmit vidēja vecuma un vecāka gada gājuma cilvēkiem, pašiem to nezinot, ir nierakmeņu slimība.

 

Koru skatē vislabāk veicas «Gājputniem» un «Bel Canto»

3.maijā Ogres Kultūras centrā risinājās Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada skolu 5.- 9.klašu, vidusskolas meiteņu kora un jaukto koru skate.

 

Lieliskais «Lietu un tēlu» radītāju astoņnieks

Uldis Prancāns

Tapuši zināmi skolēnu konkursa «Lietas un tēli» 2.kārtas rezultāti.

 

Divas ogrēnietes iekļautas handbola čempionāta simboliskajā izlasē

Par Latvijas sieviešu handbola čempionāta aizvadītās sezonas labāko spēlētāju atzīta ogrēniete Elita Ekkerte, kura ir čempionu komandas «Stopiņu NHK» uzbrukuma līdere.

 

Paldies darba cilvēkam – sētniecei Iraidai Kaževņikovai

Brīvības ielas 111.mājas iedzīvotāji

Vārdiņš «paldies» ir tik īss un mazs, ja gribas pateikt daudz mīļu un labu vārdu par darba cilvēku – mūsu sētnieci Iraidu Kaževņikovu.

 

Dzīvības spēka avots

Anna Kudeiko

… Šo rakstu Rīgā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas palātā. Šodien sestā diena pēc ceļgala endoprotezēšanas operācijas.

 

Ievu ziedu putenī…

Anna Kudeiko

Runā: kad sāks ziedēt ievas, būs auksts laiks. Diemžēl daba šoreiz kļūdījās. Aukstajā laikā kuplā ieva mūsu mājas skvērā un pārējās ievas Ogrē nekādi nevarēja saņemties un uzziedēt.

 

Dzīve ir skaista, tik jāmāk dzīvot

Ģertrūde Ivanova, Lielvārdē

Kā ņemu pie sirds šos laikus?

 

Daba, ceļojumi, tikšanās

Ilze Zaiga, Ogrē

Tā kā piederu pie «reņģēdāju», «svēto govju» utt. kategorijas, tad galvenais ir neņemt galvā šo un citu «gudrinieku» izteicienus par paaudzi, kas arī viņus pašus ir radījusi un sagatavojusi starta laukumu šiem mūsu miljonāriem, jo tuksnesī tik īsā laikā viņiem par tādiem nebūtu izdevies kļūt!!!

 

Spēka avoti – labi cilvēki

Antonija Mikšta

Tā ir tad, ja viņi patiešām ir labi cilvēki, nevis tikai tēlo labos. Ja viņi ir iejūtīgi, spējīgi saprast otru cilvēku, atsaucīgi, prot mierināt otru viņa sirdssāpēs, bargi nenosoda par neveiksmīgajiem soļiem dzīvē, atnāk palīgā, lai no sirds palīdzētu, nevis plātītos – es tev izdarīju to un to, bet tu man neatmaksā ar to pašu…