Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 10.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ielaižot dīķī vēžus, jāzina arī to dzimums, lai būtu cerība sagaidīt pēcnācējus.

 

Ciemupes dīķos audzē vēžus un foreles

Dzintra Dzene

Māris Ansons un Egils Tinte jau astoņus gadus Ciemupē nodarbojas ar zivju un vēžu audzēšanu un strādā uz maiņām 24 stundas diennaktī.

«Ir tāds joks – Latvijas vīriešiem ir divas lietas, ko viņi noteikti zina, pirmkārt, kā vadīt valsti un, otrkārt, – kā audzēt zivis. Tāpēc katrs savā dīķītī vēlas ielaist kādu vēzi vai zivi.

 

Egils Helmanis: «Ir jāmaina domāšana, uztvere»

Dana Dadze

Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Tautsaimniecības komitejas sēdē Egils Helmanis atbild uz jautājumiem par Ogres TIC reorganizācijas projektu.

Vakar, 9.septembrī, Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti nobalsoja par Ogres Tūrisma informācijas centra (TIC) reorganizācijas projektu.

 

Vienaudži stāsta par to, ko jaunieši nejautā vecākiem un skolotājiem

Līga Jagmane, Ogres novada JVC jauniešu konsultante

Ogres novada Jaunatnes Veselības centra jauniešu konsultanti jūs gaida uz nodarbībām.

Katram dzīvē pienāk laiks, kad sākas dažādas fiziskas un psiholoģiskas pārmaiņas, rodas jautājumi un vilinājumi, mīlestības un sapratnes alkas. Par daudziem jautājumiem ir kauns un bailes runāt ar vecākiem vai skolotājiem.

 

Caursišanas spēks, gandrīz brutāls

Anna Liepniece

Ja neej uz priekšu, tu izkrīti no spēles. Tas ir kapitālisma princips, ar kuru spiests iepazīties viens procents Latvijas iedzīvotāju. Tik daudz cilvēku saņēmuši aicinājumu kļūt par Lielās 20 000 latu vērtās Grand Prix balvas ieguvēju.

 

Aizstāvot cilvēcību

Uldis Prancāns

8.septembrī «Hotel Rīdzene» zālē «Arkādijs» «Baltic Screen» un apgāds «Atēna» iepazīstināja ar Lato Lapsas un Irēnas Saatčianes grāmatu par Aināru Šleseru.

 

«Ogres Prestižs» izcīna Ogres Vasaras kausu

Ritvars Raits

«Ogres Prestiža» hokejisti ar kārtējo izcīnīto trofeju – Ogres Vasaras kausu.

Kopš vasaras vidus Vidzemes ledus hallē atkal ir uzliets ledus. Hokeja amatieru komandas šo laiku izmantojušas, lai aizvadītu kārtējo turnīru – par Ogres Vasaras kausa ieguvējiem kļuvuši «Ogres Prestiža» hokejisti.

 

Lielvārdes florbolisti čempionātu uzsāk ar zaudējumu

Ritvars Raits

Sezonas pirmajā spēlē veiksme bija pretinieku pusē...

3. septembrī startēja 18. Latvijas Atklātais florbola čempionāts, kurā piedalās arī vīriešu Virslīgas komanda «Lielvārde».

 

Latvijā atgriezties vēl negribu, gribu iepazīt pasauli…

Marta Kalniņa

Māris Mednis šā gada augustā Fudži kalna virsotnē.

Lielvārdietis Māris Mednis (22) 2004. gadā beidza Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 10. klasi. Izmantojot «Youth For Understanding» apmaiņas programmu vidusskolēniem, Māris devās mācīties uz Ameriku.

 

Notic tikai tad, kad pati izlasa

«Vai tad saimniece nezinās, ko ar cukuru darīt?» ogrēniete Maija Timofejeva priecājas par saldo laimestu.

Ogrēnietei Maijai Timofejevai par veiksmi «OVV» abonentu saldajā loterijā pavēstīja kaimiņi, jo tobrīd, kad redakcija šo ziņu publicēja, viņa pati atradās laukos.

 

Paši vien veidojam nakts tusētāju paaudzi

Dzintra Dzene

Aizvadītajā sestdienā biju skaistajā «Bellacord» šovā Ikšķilē, kur, skanot pēdējai dziesmai, jauni un veci, sveši un savējie, sadevušies rokās, cēlās kājās un dziedāja līdzi. Mājupceļā ielūkojos, kāda noskaņa valda izdaudzinātajā «Putu ballītē», kas notika pie tirdzniecības centra «Dauga».

 

Arī nākamā diena pēc vēlēšanām būs diena

Andris Upenieks

Nomelnošanas kārību šajā pirmsvēlēšanu kampaņā esot mazāk. Bet diez vai.

 

Iespēja «zaļo īkšķīšu» īpašniekiem


Līdztekus ikgadējam finansējumam, kas tiek piešķirts Ogres novada pašvaldības aģentūras «Mālkalne» apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu ēku apzaļumošanai, 2011.gada budžetā eksperimentālā kārtā paredzēts arī papildus finansējums 450 Ls apmērā trīs māju ( katrai 150 Ls) vertikālajai apzaļumošanai.

 

Ogrēniete Marika Bērziņa – Baltijas labākā konditore

15. Starptautiskās pārtikas izstādes «Riga Food 2010» laikā 8. septembrī notika konkurss «Baltijas 2010. gada konditors». Savu meistarību jau kārtējo reizi pierādīja «Ogres Prestiža» konditore Marika Bērziņa, kura, sacenšoties ar Lietuvas un Igaunijas labākajiem kūku cepējiem, izcīnīja gada labākā meistara titulu.

 

Lielvārdes sporta centrā organizē boksa sekciju

Vasilijs Šelepjonoks, bijušais smagsvars, sertificēts boksa treneris

Katra cilvēka dabiska vēlēšanās – būt stipram un drošam. Sevišķi bērnībā un pusaudža gados. Motīvi dažādi – lai sadotu beidzot savam pāridarītājam, vai arī vecāki meklē savam bērnam nodarbošanos brīvajā laikā, bet varbūt kāda bojevika ietekmē.

 

Špakovska parkam nepieciešama palīdzība

Dzintra Mozule

Ar cerību un lūgumu redakcijā vērsās biedrības «Lazdukalni 2000» valdes locekle, Špakovska parka saimniece Benita Špakovska.

 

Renovēs ceļa posmu no Ogres uz Ķegumu

Valsts akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» satiksmes drošības inženieris Edmunds Rullis informē, ka 7. septembrī uzsākti A6 šosejas posma Ogre – Ķegums renovācijas darbi.

 

Pa Ķeguma baravikas pēdām

Dzintra Mozule

«OVV» iepriekšējā numurā vēstījām par ķegumieša Imanta Jurkona pagājušās svētdienas atradumu – prāvu baraviku (ap 3 kg, 35 cm diametrā), kuru pirmdienas vakarā mūsu kolēģis Jānis Arvīds Plaudis nogādāja Dabas muzejā Rīgā.

 

Piesakieties projektam «Nesmēķējošā klase»

Dace Vīksna, Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste

Veselības inspekcija aicina līdz 17.septembrim 7.-8. klašu skolēnus pieteikt savas klases dalību projektam «Nesmēķējošā klase».

 

Ātrā palīdzība steidz palīgā arī grūtniecēm un dzemdētājām

Ilze Bukša, NMP dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja

Pēc Veselības inspekcijas atzinuma par gadījumu, kad mājdzemdībās nomiris bērniņš, vienlaikus aktualizējies arī jautājums par ātrās palīdzības izsaukšanu šādās situācijās.

 

«Mālkalne» lūdz Ogres novada domi kompensēt zaudējumus

9. septembrī notikušās Ogres novada domes Finanšu komitejas sēdes darba kārtībā bija iekļauts jautājums par zaudējumu gandrīz 27 tūkstošu latu apmērā kompensēšanu pašvaldības uzņēmumam «Mālkalne».

 

Mediķi aicina būt piesardzīgiem, lietojot uzturā sēnes

Pārsla Sniedziņa

Pēdējo dienu laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta brigāžu mediķi slimnīcās nogādājuši jau deviņus cilvēkus, kuri saindējušies, ēdot sēnes. Saindēšanās gadījumi fiksēti gan Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, gan arī Rīgā.

 

Latvieši turpina pārspēt Ginesa rekordus!

Apkopoja Uldis Prancāns

Vai tas ir nelielas tautas mazvērtības sindroma apliecinājums, mēģinājums pievērst sev uzmanību un kļūt lielākiem vai mazliet dīvaina atraktivitātes demonstrēšana, bet latvieši nav skubināmi ietikt populārās Ginesa rekordu grāmatas lappusēs. Un tas pēdējo gadu laikā vairākkārt izdevies!

 

Protokols par čurāšanu

1946.gadā dzimušajam N. sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, jo viņš 6.septembrī aiz autoostas Ogrē, Brīvības ielā, veica huligāniskas darbības – nokārtoja dabiskās vajadzības.

 

Mazais solists

Ināra Klipsone

Rīgas autoostā gaidīju autobusu uz Ogri.

 

Latvijas pastāvēšanas labad

Rasma Grīsle, Dr. philol.

Patlaban, kad Latvijas 10.Saeimas priekšvēlēšanu drudzī bieži virmo karstas un kodīgas (nevis kodolīgas!) debates par lietojamo VALODU LOMU valsts pastāvēšanai liktenīgu pilsonības u.c. politisku jautājumu izlemšanā, derēs atgādināt dažus Jāņa Endzelīna (1873–1961) atzinumus un aizrādījumus, jo viņš joprojām ir baltu valodniecības dižvīrs pasaules mērogā.