Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Florbola komanda «Lielvārde» izcīnījusi lielāko panākumu sportā visā Lielvārdes novada vēsturē.

 

Mūsējie – Latvijas čempionāta bronzas medaļnieki

Ritvars Raits

Par Latvijas Florbola čempionāta Hipolīzings vīriešu Virslīgas bronzas medaļu ieguvējiem kļuvusi komanda «Lielvārde», kas 10. aprīlī izšķirošajā spēlē ar 14:6 sagrāva titulēto «Ķekavu». Šīs izcīnītās medaļas noteikti ir ne vien Lielvārdes florbola, bet pat visa novada visu laiku izcilākais sasniegums sportā.

 

Labdien! Pie Jums ieradies tautas skaitītājs!

Dzintra Dzene

Tautas skaitītāja Ieva Auziņa dodas pildīt savus pienākumus.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopoto informāciju, līdz 6. aprīlim Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā jau ir saskaitīti 55 procenti no tautas skaitītāju darba uzdevumos iekļauto personu kopskaita, un tas ir virs vidējā rādītāja valstī.

 

Mazliet vairāk gaismas Ogres centrā

Anita Zeiliņa

Izstādes autore Patricilla Daiga Dātava (no kreisās) ar interesi vēro, kādas diskusijas un emocijas skatītājos izraisījušas viņas radītās gleznas.

Sestdien, 9. aprīlī, Ogres centra skvērā aplūkojām Patricillas Daigas Dātavas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas vizuālās mākslas skolotājas, gleznojumu izstādi «Mazliet vairāk gaismas». Tajā varēja iepazīties ar divu gadu laikā radītajiem darbiem, kas paredzēti jaunās grāmatas domu ilustrēšanai.

 

Uz grāmatnīcu dosies pārbaudīt, kā aug pupas

Dzintra Dzene

Vai var savienot pupu stādīšanu ar grāmatu lasīšanu? Jā, Ogres grāmatnīcā «Zvaigzne ABC» to var!

Aizvadītajā sestdienā, 9.aprīlī, apgāda «Zvaigzne ABC» grāmatnīcā Ogrē risinājās neparasts pasākums. Grāmatnīcas darbinieki uz tikšanos aicināja pašus mazākos lasītājus, kuri varēja piedalīties pupu stādīšanā, dažādās viktorīnās un iepazīties ar Timoteja Defombela romāna bērniem «Tobijs Lolness. Dzīve uz naža asmens» galvenajiem varoņiem.

 

Sarkanais Krusts atsāk Eiropas pārtikas paku izdali trūcīgajiem

Pārsla Sniedziņa

Pirmajā dienā LSK Ogres nodaļā tika izsniegtas vairāk kā 60 pārtikas pakas trūcīgo atbalstam.

Pēc trīs mēnešu pārtraukuma, kopš piektdienas, 8.aprīļa, ir atsākta Eiropas Komisijas (EK) programma, kas paredz pārtikas paku izdali trūcīgām personām. Ogres, Ikšķiles un Ķeguma novada iedzīvotāji pārtikas pakas, kā jau ierasts, var saņemt Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Ogres nodaļā, Ogrē, Zinību ielā 8, darbdienās no pulksten 10 līdz pulksten 13.

 

Mārīte Baltā: «Deja – dzīves nepārejošā vērtība»

Uldis Prancāns

Mārīte Baltā savā Ogres Kultūras centra mītnē iepazīstina ar mazo «pīlādzīšu» apģērbu.

Ogres novada Kultūras centra sazarotā bērnu deju kolektīva «Pīlādzītis» un ritmikas grupu vadītāja Mārīte Baltā dzimusi, augusi un skolojusies Ogrē. Mārīte atzīst, ka deja ir viņas dzīves nepārejošā slimība (vērtība). Ja diagnoze tik nopietna, tad arī panākumi tādi paši…

 

Ķegumietis Andris Dambis pārsteidz pasauli un «Dakāru»

Ritvars Raits

Ķegumietis Andris Dambis (pa labi) Dakārā startēs kopā ar Māri Saukānu.

Pazīstamais autobraucējs un auto konstruktors Andris Dambis atkal plāno startēt Dakāras rallijā, bet šoreiz ar tādu rallijreida automobili, kāds šajās sacensībās vēl nekad nav piedalījies. «Ogres Servisa centrā» jau top automašīna «OSCar eO», kuras riteņus griezīs tikai un vienīgi elektriskā strāva.

 

«Orions CK» – Latvijas vicečempione

Ritvars Raits

«Orions CK» puiši ar Latvijas vicečempionu kausu un sudraba medaļām.

Par Latvijas Reģionālā telpu futbola čempionāta sudraba medaļu ieguvēju kļuvusi Ogres komanda «Orions CK», kas 9. aprīlī notikušajā finālturnīrā ar 5:6 piekāpās Jēkabpils komandai «Olins», bet pēc tam ar 7:4 uzvarēja FK «Ozolnieki».

 

Pašu rokām

Elīna Zelčāne

Pagājušajā nedēļas nogalē mēs ar ģimeni rušinājāmies pa dārzu, sējām pirmos salātus, puķes un būvējām siltumnīcu. Pēc divu dienu pūliņiem mūsu nedaudz šķībā celtne bija gatava. Izvēloties būvēt paši, nevis pirkt gatavu, mēs ietaupījām labi ja pārdesmit latus, taču ieguvām kopīgi radītu vērtību, kas turpmāk būs nozīmīga visai mūsu ģimenei.

 

«Es kā brīvprātīgais» – iespēja nesavtīgi palīdzēt

Uldis Prancāns

Eseju konkursa laureātes Juta Leine (no kreisās) un Diāna Treifelde brīvprātīgajā darbā redz skaistu perspektīvu.

Mazozolu jaunietes Diāna Treifelde un Juta Leine, kuras šobrīd mācās Taurupes vidusskolas 12. un 11.klasē, nesen piedalījās Ogres Rotarakta kluba (prezidents Jānis Kundziņš) rīkotajā, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstītajā eseju konkursā «Es kā brīvprātīgais» un ieguva galveno balvu – iespēju vienaudžu pulkā darboties divu dienu seminārā par brīvprātīgā darba iespējām Ogres novadā, Latvijā un pasaulē.

 

Pelni – mūsu nenovērtētais mēslojums

Publicēšanai sagatavoja Uldis Prancāns

Ingas Saknītes mazā meitiņa Elīna cītīgi kaisa pelnus, aplaimojot piemājas dārzu.

Kārtējo reizi atbrīvojot krāsns muti no pelniem, cilvēki bieži vien nepadomā par tā sauktā «pelēkā zelta» vērtību. Unikālais mēslojums tiešā un pārnestā nozīmē tiek palaists vējā vai iebirdināts kopā ar atkritumu spaini konteinerā.

 

Pārreģistrācija bērnudārzos – katrā novadā citādāk

Ritvars Raits

Tajās ģimenes, kurās ir mazi bērni, katru gadu tieši aprīlī sākas neliels satraukums – nedrīkst taču aizmirst pārreģistrēt savu mazuli rindā uz vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, lai, nedod Dievs, nepaliktu bez vietas bērnudārzā! «OVV» pētīja, vai šī pārreģistrācija joprojām ir aktuāla, un konstatēja, ka katrā no mūsu novadiem tā notiek pa savam.

 

Ogres Zilo kalnu dabas parks – kā to sakopsim?

Sintija Kuršinska, Plāna izstrādes uzraudzības darba grupas locekle – ogrēniete, vides speciāliste un biedrības «Ogres forums» pārstāve

Iepazīstināšu ar būtiskākajiem jauninājumiem Ogres Zilo kalnu dabas parkā, ko paredz jaunais Dabas aizsardzības plāns.

 

Agresīva ogrēnieša savaldīšanai pieaicina «Alfu»

Pārsla Sniedziņa

10. aprīļa naktī Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu Ogrē, Mālkalnes prospektā, kur kādā dzīvoklī notiekot trokšņošana. Dodoties uz izsaukumu, likumsargi pat nenojauta, ka nemiera cēlāja savaldīšana ilgs aptuveni stundu un palīgā būs jāpieaicina speciālo uzdevumu bataljona «Alfa» kaujinieki.

 

Zog spoguļus un numurzīmes

6.aprīlī konstatēts, ka Ogrē, Grīvas prospektā, novietotajai automašīnai «VW PASSAT» nolauzts kreisās puses atpakaļskata spogulis. Šajā pašā dienā no Ogrē, Brīvības ielā, novietotās automašīnas «SUZUKI GRAND VITARA» nozagta aizmugurējā numurzīme.

 

Parādu dēļ Ogres mājās var tikt atslēgta apkure

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Ogres novada pašvaldības aģentūra (p/a) «Mālkalne» informē, ka. neskatoties uz vēso laiku, lielo parādnieku mājās varētu tikt atslēgta apkure.

 

Mednieki veido jaunu organizāciju ar plašu pārstāvniecību reģionos

Rudīte Vasile

Maija beigās paredzēta jaunas Latvijas mednieku organizācijas dibināšana, kam atbalstu izteikušas jau vairāk nekā 60 mednieku biedrības un klubi.

 

Noteikta amatierteātru «Gada izrāde 2010»

Aizvadītās nedēļas nogalē, no 8. līdz 10.aprīlim, Jūrmalas teātrī notika Latvijas amatierteātru iestudējumu skates «Gada izrāde 2010» fināls, kurā tiesības piedalīties bija izcīnījis arī Ogres Tautas teātris ar A.Kasona lugu «Trešais vārds» (režisors Jānis Kaijaks).

 

Mazie tauriņi ieloka spārnus tālākam lidojumam

Uldis Prancāns

5.aprīlī Ogres novada kultūras centrā, gatavojoties salidojumam «Tauriņu balsis», pulcējās Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada skolu 1.-4. klašu koristi, lai atlases 1.kārtā noskaidrotu sulīgāk dziedošos pārnovadu kolektīvus.

 

Ar jaunajiem pētniekiem varam būt apmierināti

Uldis Prancāns

Ogres novada Kultūras centrā uz pētniecisko darbu noslēguma konferenci sanāca Ogres novada skolu audzēkņi un viņu pedagogi.

 

Ogrēnietis Kaspars Bērziņš – BBL vicečempions

Par Baltijas Basketbola līgas vicečempionu basketbola kluba «VEF» sastāvā kļuvis ogrēnietis Kaspars Bērziņš. Lietuvas pilsētā Kauņā notikušā finālturnīra pusfinālā vefieši diezgan negaidīti ar 79:68 pārspēja «Lietuvos rytas», bet pusfinālā sīvā cīņā ar 67:75 piekāpās citai titulētai Lietuvas komandai – «Žalgiris».