Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 13.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdieši Riva del Garda ielās 12.starptautiskajā koru konkursa «Concorso Corale Internazionale» atklāšanas gājienā. Latvijas karogu nes mūzikas skolas direktors Antonijs Kleperis, jo brāzmainajā vējā vajag spēku, lai to noturētu.

 

Bērnu koris «Lielvārde» izcīna lielo balvu Itālijā
Ritvars Raits

Bērnu koris «Lielvārde» Itālijā – visā savā krāšņumā.
Lielvārdes Mūzikas skolas bērnu koris «Lielvārde» no pūpolu svētdienas līdz zaļajai ceturtdienai atradās Itālijas pilsētā Riva del Garda, kur piedalījās starptautiskā koru konkursā, turklāt – ļoti sekmīgi. Bērnu koru grupā lielvārdieši tika atzīti par pārliecinoši labākajiem, bet, sacenšoties ar visiem konkursa laureātiem, mūsējie tikai par mata tiesu piekāpās uzvarētājiem.

 

Noraida Jehovas liecinieku kulta ēkas būvniecības ieceri
Dzintra Dzene

Jehovas liecinieku ierašanās kuplā skaitā uz Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdi nelīdzēja – deputāti kulta ēkas būvniecības ieceri neatbalstīja.
Neraugoties uz visai prāvo Jehovas liecinieku pulciņu, kas bija ieradies uz Ogres novada domes 12.aprīļa Tautsaimniecības komitejas sēdi, kur tika skatīts jautājums par Jehovas liecinieku kulta ēkas būvniecības ieceri, deputāti ņēma vērā sabiedriskās apspriešanas laikā izteikto ogrēniešu vairākuma viedokli un minēto ieceri noraidīja.

 

Lauberes pagasta pārvaldnieka amatam virza Andri Misteru
Dzintra Dzene

Lauberes pagasta pārvaldes vadītāja amata kandidāts Andris Misters.
Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas deputāti 12.aprīļa sēdē vienbalsīgi nolēma Lauberes pagasta pārvaldnieka amatam virzīt Salaspils novada iedzīvotāju Andri Misteru, kura kandidatūru minētajam amatam izvirzīja Ogres novada pašvaldības amatpersonu un speciālistu kandidātu vērtēšanas konkursa komisija.

 

Ierosina neiroloģei Dzidrai Eidukai piešķirt Ogres Goda pilsoņa nosaukumu
Dzintra Dzene

Neiroloģe Dzidra Eiduka (pirmā no kreisās) medicīnai veltījusi 45 sava mūža gadus, sniedzot palīdzību vairākām Ogres un tuvākās apkārtnes iedzīvotāju paaudzēm.
Ogres novada domes 12.aprīļa Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti vienbalsīgi atbalstīja SIA «Ogres rajona slimnīca» un Ogres iedzīvotāju ierosinājumu piešķirt neiroloģei Dzidrai Eidukai Ogres Goda pilsoņa nosaukumu.

 

Iedzīvotāji Ivaru Kaļķi izvirza Ogres Goda pilsoņa nosaukumam
Dzintra Dzene

Ogres politiski represēto kluba biedri priekšsēdētāju Ivaru Kaļķi izvirzījuši Ogres Goda pilsoņa nosaukumam.
Iepazīstoties ar Ogres pilsētas iedzīvotāju iesniegumu, Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas deputāti 12.aprīļa sēdē vienbalsīgi nolēma virzīt Ivaru Kaļķi Ogres Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanai par ieguldījumu Ogres pilsētas sabiedriskajā dzīvē.

 

Ogresgalā dzīvojošā saksofoniste Patrīcija Bloma iekaro Maskavu
Dzintra Dzene

Pirmo reizi dzīvē Patrīcija Bloma uzstājās kopā ar orķestri, turklāt uz Maskavas valsts Konservatorijas Rahmaņinova zāles skatuves.
Ogresgala iedzīvotāja Patrīcija Bloma ar mammu Gintu un saksofona spēles skolotāju Ievu Saliņu īsi pirms Lieldienām viesojās Krievijas galvaspilsētā Maskavā, kur kā vienīgā Latvijas pārstāve piedalījās konkursa «International Russian Rotary Children Music Competition» finālā.

 

«Artava» Lieldienas pavada Mežaparkā un «Saulstaros»
Anna Kudeiko, «Artavas» dalībniece

Otrajās Lieldienās folkloras kopas «Artava» dalībnieces pāri Ogres upes tiltam devās pie sanatorijas «Saulstari» iemītniekiem.
8. aprīlī, neskatoties uz sniegputeni un aso vēju, kas Lieldienās šķita skarbāks kā Ziemassvētkos, folkloras kopas «Artava» dalībnieces tautas tērpos ar skaistiem, tautiskiem plecu lakatiem, krāšņas kā purenes, dziedādamas ieradās Rīgā, Mežaparkā.

 

Ogrē turpinās ūdenssaimniecības attīstības projekts
Gundega Deģe, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

Ogres novada domes komunālās nodaļas speciālists Jānis Daukšts un Ogres pašvaldības aģentūras «Mālkalne» ūdensapgādes un kanalizācijas nodaļas vadītājs Vjačeslavs Paramonovs apskata jaunā urbuma vietu.
Līdz šī gada septembrim Ogrē tiks pabeigts projekts «Ogres ūdenssaimniecības attīstība, II kārta», kura ietvaros šogad vēl ierīkos divus jaunus dzeramā ūdens artēziskos urbumus Zilajos kalnos un izbūvēs jaunas komunikācijas Lašupēs-I un Doles ielā.

 

Skolu koru skatē gavilē pārnovadi
Uldis Prancāns

Krietnu punktu summu sakrāja Mairas Līdumas vadītie Ķeguma komercnovirziena vidusskolas «jauktie» koristi.
Īsi pirms Liedienām Ogres Kultūras centra mazajā zālē draudzīgi pulcējās visu četru novadu dziesmotie kolektīvi.

 

Velta Riekstiņa: «Māksla – dvēseles iedvesmas un sirdsmiera avots»
Uldis Prancāns

 Veltas Riekstiņas rokās zinātāji zibenīgi ieraudzīs Ķeipenes pakalna aprises.
Veltu Riekstiņu ne tikai ķeipenieši vien pazīst kā pagasta Komunikāciju centra vadītāju un S. Eizenšteina oriģinālās ekspozīcijas veidotāju un popularizētāju. Nu viņa sevi pierāda kā grafiķi un akrila tehnikā tapušu gleznu autori.

 

Ķeguma novadā divi jauni sporta pasākumi
Edgars Siliņš, Ķeguma novada pašvaldības sporta metodiķis

Čempione florbolā – «Birzgale»: Kaspars Kreimanis (1.rindā no kreisās), Toms Reiss, Armands Arājs, Raivis Krastiņš, Raitis Lazdiņš (2.rindā no kreisās), Kristaps Krastiņš, Dāvis Janovskis, Pāvels Safonovs, Arvis Avens un Alfs Avens.
Naktī uz 31.martu Birzgalē notika pirmais nakts volejbola turnīrs jauktajām komandām, bet 5.aprīlī Ķegumā finišēja pirmais novada čempionāts florbolā.

 

Mazie spēlē tautasbumbu, lielākie sacenšas florbolā
Ritvars Raits

B vecuma grupas florbola turnīrā uzvarēja Lielvārdes pamatskolas komanda sporta skolotāja Pētera Imša vadībā.
Ogres 1.vidusskolas sporta hallē notikuši kārtējie Skolēnu sporta spēļu pasākumi. 4.aprīlī D vecuma grupas bērni sacentās stafetēs un tautasbumbā, bet 11.aprīlī C un B vecuma grupas skolēni spēlēja florbolu.


Lielvārdietis Akmeņlauks – Virslīgas labākais spēlētājs martā
Ritvars Raits

Toms Akmeņlauks – Virslīgas labākais spēlētājs martā.
Latvijas Florbola savienība par Latvijas čempionāta vīriešu Virslīgas pagājušā mēneša labāko spēlētāju atzinusi lielvārdieti Tomu Akmeņlauku.

 

Rokdarbu un pavasara kompozīciju šedevri Taurupē
Uldis Prancāns


Otrajās Lieldienās Taurupes pašvaldības ēkas tradīciju zālē tika atklāta rokdarbu, trīs gadalaiku ziedu, pavasara un Lieldienu kompozīciju izstāde, kas būs apskatāma divu nedēļu garumā (ilgāk ne, jo dažs labs materiāls ir «gaistošs»).

 

Paskatīsimies pāri rāmim!
Elīna Zelčāne


Pēdējā laikā diezgan bieži nācies saskarties ar stereotipiem. Vairākkārt esmu dzirdējusi epitetus, kas veltīti «Ogres slimnīcas ārstiem», nerunājot par katru ārstu konkrēti, bet par lielu, vienveidīgu grupu. Tāpat nācies dzirdēt neglaimojošus vārdus par «Ogres novada domes deputātiem» vai «Ogres policistiem». Ja viens no grupas locekļiem izdarījis ko sabiedrībai nepieņemamu, ēna krīt arī uz pārējiem.

 

– Vai jūs ietekmē stereotipi?
Līga Ālapa no Ogres:


– Es domāju, ka nē. Mani neietekmē. Vienkārši es dzīvoju savu dzīvi un domāju to labāko. Iespējams, ka tas ir no ģimenes, jo man nav tādi ļoti negatīvi uzskati par cilvēkiem. Vieglāk ir dzīvot, ja domā pozitīvi nekā negatīvi. Ja negatīvi domāsi, arī pats negatīvs paliec.

 

Draudzība mūža garumā
Mirdza Zalāne

Kolhoza «Kopdarbs» koris dzied tā 15 gadu jubilejā. Abas ar bizēm pirmajā rindā – Mirdza (no kreisās) un Anita. Otrajā rindā ar brillēm – kolhoza priekšsēdētājs Pēteris Ļūļaks.
Gribu pastāstīt par savu draudzību ar Anitu, kas ilgst no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem līdz šai dienai.

 

Rembates metāllūžņu biznesa aizkulises
Ritvars Raits
Pagājušajā nedēļā laikrakstā «Latvijas Avīze» bija publicēts Arta Drēziņa raksts «Mīla un naids metāllūžņu placī», kurā caur kādas ģimenes konflikta prizmu atspoguļotas metāllūžņu biznesa ēnas puses. Tā kā aprakstītie notikumi risinās tepat pie mums (Ķeguma novada Rembatē), ar autora un «Latvijas Avīzes» redakcijas laipnu atļauju atstāstām tos arī «OVV» lasītājiem.


Policija privātmājā likvidē marihuānas audzētavu
Pagājušās nedēļas beigās Ogres policisti izmeklēšanas gaitā nāca uz pēdām kādam marihuānas audzētājam, informē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vecākā speciāliste Daiga Kondrāte. Policijas darbinieki veica kratīšanu vienā no Ogres novada privātmājām, kur atsavināja 15 marihuānas stādus, kas kopā bija vairāk nekā trīs kilogrami narkotisko vielu neizžāvētā veidā, kā arī tika atrasti 130 grami izžāvētas marihuānas.

 

Deg kūla, māja un šķūnis
5.aprīlī Ogrē, Upes prospektā, 300 kvadrātmetru platībā dega kūla. Kūla 100 kvadrātmetru platībā Ogrē dega arī 6.aprīlī, bet Tīnūžu pagastā sausā zāle 500 kvadrātmetru platībā dega 7.aprīlī. Visos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

 

Stafecka varētu pārstāvēt Latviju konkursā «Jaunais vilnis 2012»
Ogrēniete Antra Stafecka varētu būtu viena no reālākajiem kandidātiem, kas pārstāvēs Latviju starptautiskajā jauno estrādes dziedātāju konkursā «Jaunais vilnis 2012». Konkurss arī šovasar notiks Jūrmalā.

 

«Balss pavēlniekos» pierakstās pieci mūsējie
Aizvadīts Latvijas Televīzijas bērnu un jauniešu mūsdienu dziesmu izpildītāju konkursa «Balss pavēlnieks» pusfināls. Tapuši zināmi populārā konkursa finālisti, kuru vidū ir pieci mūsu novadu pārstāvji: jaunākajā grupā Beāte Baumeistere un Agate Albekeite, bet vecākajā – duets Betija Bedikere un Emīls Mangulis; Adrija Korsakaite, kā arī grupa «Ķēniņdēli».

 

Toņi un pustoņi spilgti ietonē jaunos māksliniekus…
Kļuvuši zināmi Ogres novada izglītības iestāžu lietišķās un vizuālās mākslas konkursa «Toņi un pustoņi» rezultāti.

 

Kārlim Jermacānam – pērn Taivāna, šogad Singapūra…
Pateicoties rūpīgam mācību darbam un dabas drauga dotībām, Ogres Valsts ģimnāzijas 12.klases audzēknis, taurupietis Kārlis Jermacāns vairākkārt ieguvis godalgotas vietas vietējā un valsts līmeņa bioloģijas olimpiādēs. Viņš arī aizvadītajā gadā pārstāvējis Latviju starptautiskajā jauno biologu olimpiādē Taivānā.

 

Starpnovadu ceturtklasnieki – valodnieki un matemātiķi
3.aprīlī Ikšķiles vidusskolā risinājās Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novada latviešu valodas un matemātikas olimpiāde 4.klašu audzēkņiem. Zinību, prasmju un iemaņu pārbaudē startēja 42 dalībnieki.

 

Ikšķiliete Tauriņa piedalīsies pasaules čempionātā
No 1. līdz 5.maijam Slovākijas pilsētā Nitrā norisināsies 5.pasaules čempionāts florbolā juniorēm. Latvijas U-19 izlasē iekļauta arī ikšķiliete Kristīne Tauriņa, kurai tas būs jau otrais tāda līmeņa turnīrs.

 

Mūsu novusisti turpina cīņu
Rīgā aizvadīts Latvijas čempionāta novusā vīru dubultspēļu ceturtdaļfināls. Ogres novada slidenā galdiņa meistariem bija uzdevums iekļūt pirmajā desmitniekā, lai izcīnītu tiesības startēt pusfinālā, kas risināsies 14.aprīlī Bauskā. Mērķi izdevās sasniegt abiem kungu duetiem – Jānim Markevicam un Alfrēdam Reinsonam, kā arī Osvaldam Priedem un Vilim Rengartam. Lai sasniegtu finālcīņas, jāierindojas starp 11 labākajiem.

 

Ar pasi kabatā un elektronisko identifikācijas karti makā
Nobeigums. Sākums iepriekšējā numurā.
Dzintra Dzene
Kāda izskatās eID?
Elektroniskās identifikācijas kartes izmērs ir 85,60 × 53,98 mm, un tā atbilst jau pierastajam maksājumu kartes vai vadītāja apliecības izmēram.


Mans draugs Ignatiņš
Broņislava Brokāne
Manā dzīves kamoliņā ir ietīts daudz skaistu atmiņu par cēlu un jauku draudzību bērnībā un jaunībā, kad vēl dzīvoju tālajā Latgales nostūrī Jaunstašuļu sādžā, kas atrodas netālu no Mākoņkalna un Rāznas ezera.