Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 13.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lielveikala «Pārogre» atvēršana vakar bija kupli apmeklēta.

 

Lielveikals «Pārogre» ieguvis otru elpu

Ritvars Raits

Lielveikalā «DOMO».

12. maijā pēc pamatīgas pārveidošanas atkal tika atvērts tirdzniecības centrs «Pārogre», kurā tagad darbojas veseli 12 veikali. Lielākie no tiem – «DOMO» un «Elvi».

 

«Tautas balss» uzņem ģimenes seriālu Ogrē

Ritvars Raits

Astrīda pieteikusi bada streiku un apsolījusi gulēt uz matracīša pie daudzdzīvokļu mājas, kurā mīt viņas vīrs ar dēlu, kamēr netiks izpildīta prasība atdot dēliņu.

Šonedēļ ar LNT raidījuma «Tautas balss» palīdzību visai Latvijai ir iespēja sekot līdzi kādas cienījamas ogrēniešu ģimenes problēmām. Protama lieta, ka televīzijas skatītājiem ir pat ļoti interesanti pavērot, kā tiek «mazgāta sveša veļa», bet vai šāda publicitāte atrisinās sievas un vīra nesaskaņas, kuru galvenais iemesls ir trīsgadīgs bērns? Izskatās, ka nē…

 

Vairāk rožu, bērnu gan dzimst mazāk…

Ritvars Raits

Jaunie lielvārdieši ar savām ģimenēm pie tikko tapušās rožu dobes.

Aizvadītajos Mātes dienas svētkos Lielvārdē jau sesto reizi pēc kārtas iepriekšējā gadā dzimušie bērni kopā ar saviem vecākiem iestādīja pa rozes stādiņam. Ja pilsētas puķu dobes šopavasar papildināja vairāk rožu nekā pērn, tad dzimstības statistika nav tik iepriecinoša – jaundzimušo skaits ievērojami samazinājies.

 

Ogres novada sociālos speciālistus varēs pazīt pēc dienesta apliecības

Dzintra Dzene

Ogres novada sociālā dienesta darbinieka apliecībā ir redzams viņa foto un norādīts tālrunis, pa kuru var pārliecināties, ka viesos nav ieradies viltvārdis.

Lai izvairītos no iespējamajiem krāpšanas gadījumiem, kādi ik pa laikam notiek daudzviet Latvijā, Ogres novada sociālais dienests ir ieviesis darbinieku apliecības, lai ikviens, pie kura ieradies minētā dienesta pārstāvis, varētu pārliecināties, ka šis cilvēks patiesi ir tas, par ko uzdodas.

 

Kaut ziema bija barga un krīze dziļa, Madlienā – rosība

Uldis Prancāns

Ogres novada Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja Ojāra Atslēdziņa svarīgākās šīs vasaras rūpes – ūdenssaimniecības projekta īstenošana un ne tikai.

Kādu mantojumu Madlienas pagasta saimniecībai atstājusi baltā ziema un kādus svarīgākos darbus iecerēts paveikt zaļoksnajos šā gada mēnešos?

 

Vai Ogrē vajadzīgs suņu kaku policists?

Gundega Deģe, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

Mīļo saimniek, neapkauno sevi un mani!

Kā katru pavasari, arī šopavasar, sniegam kūstot, acīm pavērās tradicionālais skats – Ogre kā suņu un kaķu tualete.

 

Maģistrāles vēl jāizbūvē tikai četrās ielās

Gundega Deģe, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

Jau informējām, ka Ogrē aktīvi atsākušies ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbi, kas nu nonākuši «finiša taisnē».

 

Enerģētikas muzejs aicina nakti pavadīt kopā ar kaimiņiem!

Andris Siksnis, AS «Latvenergo» Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Jau tradicionāli maija vidū AS «Latvenergo” Enerģētikas muzejs Ķegumā aicina vienkopus savus draugus un domubiedrus, lai interesantās, izglītojošās un jautrās aktivitātēs kopā pavadītu gada satraucošāko nakti – Muzeju nakti 2011! Šogad Muzeju nakts vienojošais vadmotīvs ir «Kaimiņi!»

 

Ar sportu nesaistītais suntažnieks – futbola treneris

Uldis Prancāns

Latvijas skolu 2007.gada čempiones un treneris Uldis Krēmanis.

Suntažu jauno futbolistu (meiteņu un zēnu) treneris Uldis Krēmanis smaidot atzīstas, ka vienmēr bijis principiāls sava ceļa gājējs. Lai kādus darbus dzīve piespēlējusi, strādāts ir no visas sirds, tad arī panākumi neizpaliek.

 

Ekonomikas redzamā un neredzamā daļa

Elīna Zelčāne

Mūsu ekonomika ir kā dreifējošs aisbergs. Atklātībā redzama tikai neliela daļa darījumu, bet arvien biežāk tiek izdomātas shēmas, lai naudas aprite no valsts redzīgajām acīm tiktu paslēpta.

 

Kas nekait lauciniekam?

Andris Upenieks

Skaidrs, ka audzējamās kultūras ceļš no neartas vagas līdz pagraba apcirknim mēdz būt garš, smags, darbietilpīgs un dārgs. Un pavisam nav tā, kā šad tad izsakās vīzdegunīgs pilsētnieks: «Kas nekait lauciniekam: kartupeļi un visāds citāds labums pašam savs, bet, re, šis vēl rindā pirms manis pēc sociālā pabalsta…» Arī tur sava taisnība, bet ne patiesība.

 

Ikšķiles basketbola veterāniem noslēgusies 10. sezona

Rolfs Bokmelderis

Sporta metodiķe Sanita Tauriņa (no kreisās), Rolfs Bokmelderis un Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš sveic vecuma grupas K45+ komandas «Ikšķile» kapteini Agri Grīnbergu.

Tikko kā noslēgusies kārtējā Latvijas maksibasketbola sezona. Un jau desmito gadu šajās veterānu basketbola meistarsacīkstēs piedalījās arī Ikšķiles komandas.

 

«Ogres vilku» florbolisti – Rīgas vicečempioni

Ritvars Raits

«Ogres vilku» florbolisti ar izcīnīto Rīgas vicečempionu kausu.

Par Rīgas atklātā čempionāta florbolā vicečempioniem kļuvusi florbola komanda «Ogres vilki», kas izslēgšanas spēlēs iekļuva finālā, kur divu spēļu summā atzina «Saulkalnes» pārākumu. Pavisam nedaudz līdz bronzas medaļām pietrūka «Ikšķiles» florbolistiem, kuri izšķirošajās spēlēs piekāpās komandai «Sharp Knifes».

 

Ogres orientieristi starp labākajiem «Aronas kausā»

Iveta Holcmane, OK «Ogre» trenere

Ogres orientieristu komanda ar Ļaudonā izcīnītajām godalgām.

Aizvadītās nedēļas nogalē vairāk kā 330 orientieristi bija devušies uz Madonas novada Ļaudonu, lai tur pavasari un sportiskās aktivitātes baudītu sacensībās «OK Aronas kauss 2011». Lai arī sacensības nebija no tām vieglākajām, orientēšanās kluba «Ogre» biedri kārtējo reizi nepalika bez godalgām.

 

Vasarā atkal būs jāmaksā par karstā ūdens cirkulāciju

Sākot ar 2009. gada 1. maiju, stājies spēkā aģentūras «Mālkalne» direktora rīkojums Nr. 140 «Nolikums par kārtību, kādā pašvaldības aģentūra «Mālkalne» veic maksas par piegādāto siltumenerģiju aprēķinus», atgādina p/a «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe.

 

Par valsts valodu valsts skolās

Gunārs Resnais, LPRA priekšsēdētājs

Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) atbalsta izmaiņas Satversmes 112. pantā, nododot likumprojektu par izglītību valsts valodā izvērtēšanai referendumā, lai pakāpeniski valsts skolās ieviestu valsts valodu kā vienīgo apmācības valodu.

 

Uzsāk kampaņu riteņbraucēju drošībai un aicina reģistrēt velosipēdus

Dzintra Dzene

Līdz ar silto laiku ielās ievērojami pieaudzis velosipēdistu skaits. Lai uzlabotu riteņbraucēju drošību un savstarpējo sapratni uz ielas, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) uzsākusi jaunu kampaņu – «Velosipēdu redzi?».

 

Deg kūla, dārza māja, kūts un stārķa ligzda

9.maijā Ogrē, Daugavpils ielā, dega pamesta dārza mājiņa. Šajā pašā dienā Suntažu pagastā, netālu no celtnēm neuzmanīgi kurinot ugunskuru, aizdegās saimniecības ēka un kūts. Bet Birzgales pagastā 9.maijā 5000 kvadrātmetru platībā dega sausā zāle. 50 kvadrātmetru platībā sausā zāle dega arī Ogrē, Poruka un Egļu ielu krustojumā.