Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Policijas kausa ieguvēji – Ogres Valsts tehnikuma volejbolisti kopā ar treneri Aivaru Vekmani, tehnikuma sporta darba organizatori Ilzi Osi-Hlebovicku un Valsts policijas pārstāvjiem – visiem bērniem zināmajiem jautrajiem inspektoriem – Runci Rūdi un Bruno Bebru.

 

Policijas kausu volejbolā izcīna Ogres Valsts tehnikums

Ritvars Raits

12.oktobrī Ogres stadiona hallē jau astoto reizi notika Policijas kausa izcīņas turnīrs vidusskolēniem. Par kausa ieguvēju kļuva Ogres Valsts tehnikuma izlase, finālā ar 2:0 apspēlējot turnīra rīkotāju – Ogres policijas iecirkņa komandu.

 

Ogres attīstības vīzija ir, trūkst tikai finansējuma

Dzintra Dzene

Piedaloties publiskajā diskusijā OVMM, ikvienam interesentam bija iespēja uzklausīt Ogres novada amatpersonu un speciālistu redzējumu par tālāko infrastruktūras attīstību abos Ogres upes krastos.

Izstādi «Upe. Tilti. Laipas» Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) var apskatīt vēl līdz novembra beigām. Tieši šī izstāde veicinājusi diskusijas uzsākšanu par Ogres upes sniegtajām iespējām dzīves kvalitātes uzlabošanā un tūrisma attīstīšanā.

 

Logopēdes Annas Baumanes redzējums par bērnu valodas attīstību

Anita Zeiliņa

Logopēde Anna Baumane pēc grāmatas «Laikmets un personība» prezentācijas.

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē pirms nedēļas svinēti speciālajai pedagoģijai un logopēdijai veltītā rakstu krājuma «Laikmets un personība» atvēršanas svētki. Svētki arī Annai Baumanei, jo rakstu krājumā ievietota monogrāfija par viņu. Anna Baumane 43 gadus bijusi Ogres 1.vidussolas un vēlāk arī Ogres rajona galvenā logopēde. Viņa ir vairāk nekā desmit logopēdijai veltītu grāmatu autore. 2000.gadā Anna Baumane apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi.

 

Trīs Itālijas pērles – dvēseles suminājums visam gadam

Uldis Prancāns

Ingrīda mēra vienu no Venēcijas «plašajām» ielām.

Mazozolu pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ingrīda Jēkabsone kopā ar dzīvesbiedru Uldi šovasar iepazina vienu no pasaules civilizācijas pīlāriem – Itāliju.

 

Aizlidojusī Pūka un mazais kalniņš Monte

Uldis Prancāns

Elīnas mīļākie rotaļu biedri – dators un šobrīd snaudošā Monte.

Kopā ar ķegumiešiem Santu un Māri Kalniņiem, kā arī viņu atvasēm Elīnu un Elvi daudzdzīvokļu mājas trīsistabu miteklī savas dienas vada (siltās gada sezonas naktis murrājošas tumsas aizsegā parasti tiek vadītas svaigā gaisā…) arī pusotru gadu vecā, ekskluzīvās Siāmas šķirnes kaķenītes un pelēka bezsugas runča pēcnācēja Monte.

 

Aicina reģistrēt suņus, kaķus un mājas seskus

Ritvars Raits

Saimniec, vai tu mani jau reģistrēji?

Kopš 1. jūlija iedzīvotājiem ir iespēja reģistrēt savu mājas mīluli vienotā valsts datu bāzē, ko uztur valsts aģentūrā «Lauksaimniecības datu centrs» (LDC). Datu bāzē var reģistrēt trīs veida mājas (istabas) dzīvniekus – suņus, kaķus un mājas (istabas) seskus.

 

Kristaps Kaimiņš uzvar Ogres novada rudens krosa sacensībās

Ritvars Raits

Vīriešu elites grupas uzvarētāji: Dāvis Uļģis (no labās), Kristaps Kaimiņš un Jānis Arseņikovs.

9.oktobrī rudenīgi saulainos laika apstākļos Zilajos kalnos notika Ogres novada sacensības rudens krosā, kurās piedalījās gan bērni, gan pieaugušies skrējēji. 7 km distancē ar absolūti labāko rezultātu uzvarēja ogrēnietis Kristaps Kaimiņš, bet godpilno 3.vietu ieņēma ikšķilietis Dāvis Uļģis.

 

Loka šaušanas sacensībās Lauberē – 53 dalībnieki

Ritvars Raits

«Manīgās caunes» tīkotāji sacensībām gatavi.

8.oktobrī Lauberes pagastā notika sacensības šaušanā ar loku un arbaletu «Manīgā caune pie Abzes». Kā «OVV» informēja sacensību rīkotājs un galvenais tiesnesis Pēteris Gribulis, tieši Lauberē ticis uzstādīts dalībnieku skaita Latvijas rekords – par uzvarām dažādās grupās karjerā pie Abzes upes kopumā sacentās 53 loka šāvēji.

 

«Ogres BS» sezonu uzsāk ar diviem zaudējumiem

Ritvars Raits

Guntim Sīpoliņam (ar bumbu) šogad jāuzņemas «Ogres BS» līdera loma.

Savas divas pirmās spēles Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā aizvadījusi mūsu komanda «Ogres BS». Diemžēl abos mačos piedzīvotas neveiksmes – ar 74:91 «Liepāja 2» un ar 51:71 – BK «Saldus».

 

Trepes, uz kurām spēlēties

Anita Zeiliņa

Dzīve ir spēle. Un jo agrāk mēs katrs to apzināmies, jo mazāk līdzekļu un pūļu tērējam smiņķiem un teātra dekorācijām, lai pārtaptu par kaut ko citu, kas neesam un, ierazdamies šajā pasaulē, arī neesam aicināti būt. Mēs esam katrs pats. Viens vienīgais. Un vienā unikālā eksemplārā. Mums nekas nav jātēlo un neviens nav jāatdarina. Mēs vienkārši varam atļauties būt. Būt tas, kas esam.

 

Māja bez jumta

Elīna Zelčāne

Jaunievēlētos deputātus, kuri šobrīd mēģina izveidot koalīciju, man gribas salīdzināt ar celtnieku brigādi, kura nevar vienoties, kurš sitīs naglas, kurš turēs trepes, bet kurš no malas dos komandas.

 

Zemnieki protestē pret nevienlīdzību

Ritvars Raits

12.oktobrī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lauksaimnieki vienlaikus pauda savu noraidošo nostāju pret Eiropas Savienības (ES) sagatavotajiem priekšlikumiem par Kopējās Lauksaimniecības politikas (KLP) reformu 2014.–2020.gadam, kas paredz, ka ES jauno dalībvalstu, tai skaitā arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lauksaimnieki, 2020.gadā varētu saņemt tiešmaksājumus, kuru lielums būtu tikai 50% no vidējā tiešmaksājumu apjoma ES dalībvalstīs.

 

Lasītāji vērtē notikumus politikā…

Apkopoja Elīna Zelčāne

Tālis Sala, Latvijas amatniecības kameras meistars

Es neticu, ka koalīcija, kāda tā veidojas šobrīd, spēs nodrošināt lielas reformas. Lai veiktu, piemēram, Satversmes grozījumus, vajag 67 balsis, bet nacionālais bloks to nenodrošina. Mana iekšējā balss saka, ka varbūt vajadzēja veidot koalīciju no četriem politiskajiem spēkiem, iesaistot arī «Saskaņas centru». Tas būtu bijis tikai demokrātiski. Demokrātija nozīmē vairākuma viedokļa respektēšanu, un «Saskaņas centrs» pārstāv šo vairākuma viedokli.

 

Aicina deputātus «ēnot» skolotājus

Dzintra Dzene

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izsludinājusi akciju, aicinot pašvaldību deputātus laikā no 17. līdz 21. oktobrim piedalīties akcijā «Skolas diena».

 

Var dabūt pļauku ne par ko

Dzintra Dzene

Aizvadītajā svētdienā Ogres novada pašvaldības policijas darbiniekiem nācās risināt kādu konfliktsituāciju starp divām sievietēm.

 

Arī par draudiem var nonākt cietumā

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki jūlijā un augustā prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevuši kriminālprocesu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, nelaimes gadījumu darba vietā un draudiem izdarīt slepkavību.

 

 

Pabeigts asfalta seguma atjaunošana Ogrē, Upes prospektā

Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Špakovskis informē, ka Ogres pilsētā šogad plānotie būvniecības darbi lielākoties ir pabeigti. Noslēgusies Ogres ģimnāzijas ēkas renovācija, Ogres Kultūras centra fasādes remonts un šonedēļ iecerēts pabeigt pēdējos darbus ģimnāzijas stadionā.

 

Zagļiem garšo kafija

Saņemta informācija, ka 16.jūlijā degvielas uzpildes stacijas veikaliņā Ogrē, Rīgas ielā, nozagta kafijas paka. Saņemta arī informācija: kafijas paciņas veikalā Ogrē, Brīvības ielā, nozagtas 27.augustā, un analoģisks likumpārkāpums izdarīts arī 30.septembrī. Visos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

 

Lielvārdieši ir «Par papīra nākotni»

Daiga Dātava

Ja mēs Līgatnes papīrfabrikai iedodam tonnu ar vecām avīzēm, tad pretī saņemam piecus kilogramus zīmēšanas vai biroja papīra. Līgatnes papīrfabrikas mājaslapā rakstīts: «Makulatūras pārstrāde ir ieguldījums dabas aizsardzībā un saimnieciskā domāšanā visas valsts līmenī.»

 

Atbalstīs Ogres tramplīnlēcēju un viņas treneri

Ogres novada domes Finanšu komitejas deputāti 13.oktobra sēdē nolēma finansiāli atbalstīt sportistes Šarlotes Šķēles un viņas trenera Modra Krūzes dalību starptautiskās sacensībās Vācijas pilsētā Brandenburgā, kas paredzētas laikā no 28. līdz 30. oktobrim, piešķirot 300 latus no sporta spēļu komandu atbalstīšanai paredzētajiem līdzekļiem.

 

Šaušanas čempionāta 1.kārtā uzvar Vilcāne un Reinsons

11.oktobrī Ogres novada sporta centra šautuvē notika ložu šaušanas čempionāta 1.kārtas sacensības.

 

Kas īstenībā stūrē Latvijas politiku?

Uldis Liepiņš

Tāds jautājums uzprasās pats no sevis, redzot politisko līderu galvu reibinošās piruetes un mētāšanos uz visām pusēm.

 

Pasaka par pūķi

Anita Zeiliņa

Reiz sensenos laikos, kad zāle bija divreiz zaļāka, dzīvoja pūķis.