Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Klusā daba Ogres Zilajos kalnos...

 

Mūsdienās ar vārdu «tūrisms» saprot arī aktīvo atpūtu

Dzintra Dzene

Ogres sportistiem un sporta entuziastiem nav vienaldzīgs Zilo kalnu liktenis. No kreisās: mazā riteņbraucēja Maira, Agnese Pastare, Armands Pivors, Raivis Cinis un Georgs Gutpelcs.

Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē aizvadītajā ceturtdienā tika dota zaļā gaisma Ogres Tūrisma informācijas centra (TIC) reorganizācijas projektam, kas gala rezultātā paredz kopā ar Ikšķiles novadu veidot tūrisma aģentūru, lai ne vien uzlabotu un sekmētu tūrisma attīstību abos novados, bet arī apsaimniekotu dabas parku «Ogres Zilie kalni», kam šobrīd faktiski pietrūkst īsta saimnieka rokas.

 

Par zādzībām agrāk vai vēlāk nākas atbildēt

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne stāsta par augustā prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodotajiem kriminālprocesiem.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki augustā prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevuši 17 kriminālprocesus.

 

«Ogres Prestižs» pateicas savām konditorēm par uzvaru «Riga Food 2010» konkursā

Ritvars Raits

Andrejam Ceplītim ir ar ko palepoties – «Ogres Prestižā» strādā Baltijas labākās konditores Marika Bērziņa (no labās) un viņas palīdze Ineta Zviedre.

«OVV» jau ziņoja, ka 15. starptautiskās pārtikas izstādes «Riga Food 2010» laikā 8. septembrī notika konkurss «Baltijas 2010. gada konditors», kurā, sacenšoties ar Lietuvas un Igaunijas labākajiem kūku cepējiem, uzvaru atkal izcīnīja «Ogres Prestiža» konditore Marika Bērziņa. Pagājušajā piektdienā bijām klāt brīdī, kad savai darbiniecei pateicās «Ogres Prestiža» valdes priekšsēdētājs Andrejs Ceplītis.

 

Agris Kazeļņiks: «Agrāk visu darīju tikai ar spēku»

Ritvars Raits

Agris Kazeļņiks pirms došanās uz pasaules spēkavīru čempionātu Dienvidāfrikas Republikas pilsētā Sansitijā.

Rīt, 15. septembrī, ogrēnietis Agris Kazeļņiks startēs Dienvidāfrikas Republikas pilsētā Sansitijā pasaules spēkavīru čempionātā. Tieši pirms viņa došanās uz Āfriku «OVV» izjautāja Agri par šīm sacensībām un citiem spēkavīru mačiem.

 

Zilais krusts Lēdmanē svin cilvēcības un patvēruma svētkus

Andris Upenieks

Inese Švekle un Kārlis Dreimanis Zilā krusta lolotās piecpadsmitgades svinībās.

Tas nav vien atskaites punkts no laika, kad Latvijā atjaunojusies starptautiskās nozīmes kristiešu organizācija Zilais krusts, tā nav vien dzīves pabērnu saliedēšanās savai pastāvēšanai, tā ir liela kalpošana citiem.

 

Pūtēju orķestris «Ciemupe» ceļā uz pirmo četrdesmitgadi

Uldis Prancāns

Gunārs Freidenfelds īstu dārgumu – mūzikas instrumentu un nošu materiālu – sabiedrībā.

Pūtēju orķestra «Ciemupe» mākslinieciskais vadītājs Gunārs Freidenfelds ar augstāko no mākslām – mūziku – ir uz «tu» jau 52 gadus. Viņa vadītie kolektīvi nerimtīgajā laika skrejā guvuši lielu atzinību.

 

Saldais laimests – lektorei Valijai Ulmanei

Dzintra Mozule

Mūsu abonente Valija Ulmane ir gan rīdziniece, gan lauciniece. Viņa lasa lekcijas studentiem un kopj «savu kaktiņu, savu stūrīti» zemes.

«Vai te tā saldā dzīve?», verot redakcijas durvis, vaicā Biznesa augstskolas «Turība» un Biznesa vadības koledžas lektore Valija Ulmane.

 

Darīsim mēs tāpat!

Jānis Arvīds Plaudis

Atmodas sākumā iemaldījos Taurupes pilskalnā. Pārsteigumā ieraudzīju, ka tas viss precīzi uzarts. Blakus saulē vizuļoja neskarta pļava. Kas dzina traktoristu senču pilskalnā? Vai partijas sekretāra potētais naids pret latviešu kultūras pieminekļiem?

 

Suntažos grib izveidot ģimenes un jauniešu centru

Nikolajs Sapožņikovs, Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs

Biedrības «Parkas» valdes priekšsēdētājs Māris Tilibs pagājušajā ceturtdienā ar savu ieceri iepazīstināja Ogres novada domes deputātus.

Biedrība «Parkas» vērsusies Ogres novada pašvaldībā ar lūgumu iznomāt telpas Suntažu vidusskolā, lai varētu izveidot ģimenes un jauniešu centru.

 

Kad akmeņi sāk runāt

Uldis Prancāns

Vangusalu Dīnamarkas akmens.

Nav noslēpums, ka Latvijā netrūkst akmeņu. To vidū izceļas dižakmeņi, kā arī vesela rinda tālo sendienu liecinieku – kultakmeņi, krustakmeņi, pēdakmeņi, muldakmeņi, dzirnakmeņi, robežakmeņi, piemiņakmeņi, jūdžakmeņi, dobumakmeņi, zīmjakmeņi, kapakmeņi.

 

Trokšņotājiem no soda neizbēgt

Pārsla Sniedziņa

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka pēdējā laikā pieaudzis gadījumu skaits, kad policiju izsauc iedzīvotāji, kuriem traucē trokšņojošie kaimiņi.

 

Cietušie, atguvuši nolaupīto, bieži vien policijā nevēršas

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki uz karstām pēdām aizturēja 1985.gadā dzimušu puisi, kurš, pēc cietušā teiktā, nolaupījis viņam mobilo tālruni un naudu.

 

Pilnā loze – Engures ezerā

Einārs Siliņš

Par Engures, Babītes un Kaņiera ezeriem ir dzirdēts pietiekami daudz. Vairāk gan tas saistās ar maliķu izrīcībām, jo šajos stipri aizaugušajos un Latvijas platuma grādiem pietiekami lielajos ezeros ir samērā viegli «norakties», lai veiktu nelikumīgas  darbības ar tīkliem un murdiem.

 

Lielvārdieši pošas sēņu izstādei

Svētdien, 19. septembrī, pulksten 14.00 nu jau septīto reizi Lielvārdes kultūras namā tiks atklāta sēņu izstāde ar dziedātājputnu un koksnes paraugiem. To varēs aplūkot arī 20. un 21. septembrī no pulksten 10 līdz 20.

 

Atrod Ogrē nozagtos auto

10.septembrī konstatēts, ka Ogrē, Mednieku ielā, nozagta pelēka, 2007.gada izlaiduma automašīna «AUDI A6», kura vēlāk atrasta Lietuvā. Šajā pašā dienā Ogrē, Mednieku ielā, nozagta automašīna «BMW X5», kura vēlāk atrasta Ikšķiles novadā, autoceļa Tīnūži – Koknese 5.kilometrā. No automašīnas nozagti spoguļi, priekšējie lukturi un sabojāta slēdzene. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

 

Par piemājas teritorijas sakopšanu atbildīgi to saimnieki

Tuvojoties rudens sezonai, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis aicina pievērst uzmanību nekustamo īpašumu sakopšanai, kā to paredz novada domes saistošie noteikumi Nr. 23.

 

«Mālkalne» aicina nomaksāt parādus

Ogres novada pašvaldības aģentūra «Mālkalne» informē, ka daudzdzīvokļu ēkām, kurām ir lieli parādi par komunālajiem pakalpojumiem un kavējumi maksājumos par saņemto siltumenerģiju, var savlaikus nepieslēgt apkuri.

 

Ogrēnietēm personiskie rekordi triju valstu soļošanas sacensībās

11. septembrī Tukumā jau 10. reizi norisinājās Modra Liepiņa balvas izcīņa soļošanā, bet uzreiz pēc tās – Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas valsts sacensības šajā pašā vieglatlētikas disciplīnā. Abās sacensībās piedalījās arī Ogres soļotāji, turklāt ļoti sekmīgi – izcīnītas godalgotas vietas un sasniegti personiskie rekordi.

 

Šķēpmetēja Andrija Priedīte uzvar «Mazajā olimpiādē»

9. septembrī Rīgā, Daugavas stadionā, notika šķēpmešanas trenera Otto Jurģa piemiņai veltītas vieglatlētikas sacensības – «Mazā olimpiāde». 1997./1998. gadā dzimušo meiteņu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja ķegumiete Andrija Priedīte, kuras raidītais šķēps lidoja 41,14 m tālu.

 

Tēvam un dēliem Dambjiem 14. vieta 24 stundu sacensībās

11. un 12. septembrī Francijā jau 18. reizi notika 24 stundu sacensības autobraukšanā «24 Heures Tout Terraln de France». Jau sesto reizi šajās sacīkstēs startēja ķegumietis Andris Dambis, ar kuru vienā komandā otro reizi bija abi viņa dēli – Kristaps un Kaspars. 96 ekipāžu konkurencē Dambju «Oscar 24H» finišēja 14. vietā.

 

Kazenes – vertikāli un ložņīgi augošās

Alfreds Ripa, Dr. biol., Nacionālā Botāniskā dārza Derīgo augu sektora vadītājs

Kazeņu šķirnes pēc to īpašībām iedala divās grupās: 1) vertikāli augošajās kazenēs un 2) ložņīgi augošajās.

 

No rudens veltēm

Ābolu kompots gandrīz bez cukura

L.Ramka

Nosūtu Jums vienu savu kompotu recepti, kuru mantoju no senas darbabiedrenes, kura jau ir aizsaulē. Nekad un nekur to neesmu lasījusi publicētu.

 

Priecāšos par lietotu ledusskapi

RTU 1. kursa students gaidīs zvanu no cilvēka, kurš var dāvināt lietotu, pašam vairs nevajadzīgu ledusskapi. Tālruņi: 65031030, 22011805.