Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Mednieku ielas rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 1.jūnijam.

 

Ūdens saimniecību Ogrē sakārtos, bet kā būs ar ielām?

Dzintra Dzene

Rosība arī Brīvības ielā.

Pamazām noslēgumam tuvojas ES Kohēzijas fonda finansētā ūdenssaimniecības attīstības projekta darbi, kuriem gan vajadzēja būt pabeigtiem jau pagājušā gada nogalē. Par to, ka ūdenssaimniecība Ogrē tiks sakārtota, šķiet, neviens nešaubās, bet bažas rada kas cits – kādā stāvoklī pēc šiem darbiem paliks pilsētas ielas un, galvenais, – kas par to atbildēs?

 

Jānis Rudzītis Tīnūžos, Ikšķilē un savā 70 gadu jubilejā

Andris Upenieks

Darbā Jānis Rudzītis pati nopietnība.

Gan tad, kad Tīnūžu ainavas ar gaumīgi apbūvēto centru paliek aiz muguras, gan tad, kad skaisti līkumainais lielceļš ved aizvien tuvāk Daugavmalai, kur ar sendienu un mūsdienu vēstures lieciniekiem gleznaini iekārtojusies Ikšķile, allaž gluži neviļus jāiedomā par Jāni Rudzīti. Ilggadēju Tīnūžu un Ikšķiles pašvaldību vadītāju, vienkāršu un atsaucīgu vīru, kura personības šķautnēs visspilgtāk izceļas pamatīgums – ar zemi zem kājām un jēgu galvā. Tas arī jubilāra 70. gadskārtas drošākais liecinieks.

 

Ierosina piešķirt Ogres Goda pilsoņa nosaukumu Vitautam Mihalovskim

Dzintra Dzene

Vitauts Mihalovskis Ogrē.

Pēc Ogres izglītības un sporta iestāžu darbinieku ierosinājuma Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē vakar, 14.aprīlī, tika skatīts jautājums par Ogres Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanu Viestura Ordeņa kavalierim, sportistam, foto māksliniekam, aizsardzības atašejam, ogrēnietim Vitautam Mihalovskim.

 

Jāzepa Osmaņa dzejoļu karuselis Lielvārdē

Iveta Putniņa, E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 3.a klases audzinātāja

E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 3.a klase pasākuma noslēgumā, vidū – skolas absolvents, dzejnieks un mākslinieks Jāzeps Osmanis.

6.aprīļa rītā E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 3.a un 4.a klases skolēni ierodas skolā priecīgi satraukti. Zēni steidz atkārtot Jāzepa Osmaņa dzejoļu rindas, meitenes raksta vēlējumus un zīmē zīmējumus.

 

Ak, mans apbrīnojamais «es»!

Andris Upenieks

Ja spriedums par talantu un prāta spējām nav izdarāms, precīzi nomērot un neapgāžami nogriežot, tad jebkurš vērtējums ir subjektīvs, jo to nosaka vērtētāja psihe, prasme un uzskati. Objektivitātei sevišķi grūti tad, kad pārspīlēta pašapziņa vērtē nevis citus, bet sevi…

 

Starp latvisku Latviju un atgriešanos padomju laikos

Elīna Zelčāne

Vislabāk būtu, ja mums rastos stabils pamats zem abām kājām. Varētu iztikt arī ar stabilu stāvēšanu uz vienas kājas, taču politiskās zemestrīces, kas laiku pa laikam satricina mūsu sociālo un finansiālo drošību, liek lēkāt no vietas uz vietu, tā arī negūstot pārliecību, ka beidzot iestāsies miera periods.

 

Cīruļu dzimtas mazais draugs – šinšillu puika Zaķis

Uldis Prancāns

Santa, Pēteris, Sabīne un Zaķis dzīvo kā draudzīga ģimenīte, kuras ikdienas ritumu iekrāso Zaķa nerātnības.

Taurupes pagasta «Lazdu»mājās dzīvo trīs Cīruļu paaudzes, kuru pārstāvji gaidīt gaida, kad virs lauku sētas un pļavas atkal trallinās spārnotie radinieki – vismīļākie dabas atmodas vēstneši – cīruļi.

 

Veikalā pie Ogres skvēra atkal rosība

Līgas Lazdiņas foto

Trešdien, 13.aprīlī, veikalā pie Ogres skvēra atsākās rosība. Atklāšanās dienā pircējus gaidīja pārsteiguma dāvanas. Pirmie 200 pircēji, kuru pirkuma summa pārsniedza Ls 5, dāvanā saņēma arī «Elvi» Klienta karti, kas turpmāk sniegs iespēju iepirkties ar atlaidi.

 

Aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles

Ritvars Raits

No cīņas starp 2. līgas komandām «Elektro Auto LV» un «Lāčplēsis».

Pagājušās nedēļas nogalē un šonedēļ notiek Ogres novada basketbola čempionāta pirmās ceturtdaļfināla spēles kā 1., tā arī 2. līgā. Tajā pašā laikā 2. līgas komandas turpina izspēlēt pēdējos regulārā turnīra mačus.

 

Skolēnu vidū liela piekrišana dambretei

Ritvars Raits

Par uzvarām trijās vecuma grupās pavisam sacentās 119 rūtainā galdiņa meistaru.

13. aprīlī Ogres Kultūras centrā notika Skolēnu sporta spēļu dambretes turnīrs. Lai arī piedalījās tikai triju novadu (Ogres, Ikšķiles un Ķeguma) jaunie dambretisti, uzstādīts šo sacensību rekords – par uzvarām trijās vecuma grupās sacentās 119 rūtainā galdiņa meistaru.

 

Pavasara bērns

Labdien! Es esmu Cille, Colles meita!

Annas Volkovas foto

 

«Caurums» likumā prasa mātes nervus un policijas līdzekļus

Ritvars Raits

12. aprīlī pirms pusnakts Ogres policijas iecirknī saņemta informācija par to, ka vienā no mūsu novadu centriem pazudis 2000. gadā dzimis zēns. Bērna māte un Valsts policijas darbinieki pazudušo meklēja visu nakti, bet tikai nākamajā dienā atklājās, ka zēns atrodas krīzes centrā «Laipas», kur viņu iepriekšējā vakarā ievietojuši bāriņtiesas darbinieki. «OVV» pētīja, kā varēja izveidoties tāda absurda situācija.

 

Ogres bāriņtiesas priekšsēdētāja iesniedz atlūgumu

Ceturtdien, 14. aprīlī, Ogres novada domes Sociālo lietu komitejas sēdē tika izskatīts Ogres bāriņtiesas ilggadējās vadītājas Ritas Kasparovičas atlūgums. Bāriņtiesas priekšsēdētāja kā savas aiziešanas iemeslu min personiskus motīvus.

 

Nozog velosipēdus

10.aprīlī konstatēts, ka Suntažu pagastā no neaizslēgta šķūnīša nozagts 200 latu vērts velosipēds. Bet 11.aprīlī konstatēts, ka 40 latu vērts velosipēds nozagts no kādas mājas pagalma Lauberes pagastā.

 

Futbola federācija vēlas dāvināt futbola laukuma segumu

Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejā tika izskatīts jautājums par biedrības «Latvijas Futbola federācija» vēlmi dāvāt pašvaldībai jaunu mākslīgo futbola laukuma segumu, ko plānots ieklāt Ogres pamatskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas stadionā.

 

Plāno noteikt ierobežojumus Ogres pilsētas kapos

Ogres novada pašvaldības Komunālā nodaļa ir sagatavojusi un iesniegusi domes deputātiem izskatīšanai jaunu saistošo noteikumu projektu par apbedīšanas ierobežojumiem Ogres pilsētas kapos.

 

Pagasta pārvaldnieks vēlas savienot amatus

Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti izskatīja Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītāja Viļņa Sirsona iesniegumu par amatu savienošanu. Proti, V.Sirsonis vēlas pagasta pārvaldes vadītāja amatu savienot ar Valsts Meža dienesta Rīgas reģionālās virsmežniecības mednieku un medību vadītāju eksaminācijas komisijas locekļa amatu.

 

Atvieglo atbalsta saņemšanu daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanai

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Šā gada 5.aprīlī Ministru kabinetā apstiprinātas izmaiņas ES fondu programmas daudzdzīvokļu māju renovācijai nosacījumos, kas, cerams, atvieglos atbalsta saņemšanu un paplašinās projektu iesniedzēju loku.

 

Tauta nav no kokiem nokāpuši pirmatnējie cilvēki

Valija Jonele

Starptautiskajos reitingos jau ilgstoši Dānija tiek atzīta par zemi, kuras iedzīvotāji ir vislaimīgākie, izskaidrojot, ka tur valsts amatpersonas strādā godīgi, tautas labā.

 

«Ogres BS» puišiem un «Ogres» meitenēm sezona beigusies

Ritvars Raits

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas komanda «Ogres BS» regulārajā turnīrā finišēja augstajā 3. vietā, bet ceturtdaļfināla abās spēlēs atzina «Gulbenes buku» pārākumu. Patīkami pārsteidza Jaunās sieviešu basketbola līgas komanda «Ogre», kas, nebūdama favorīte, izslēgšanas spēlēs veiksmīgi cīnījās ar «Rīga/TTP 1», piekāpjoties tikai divu spēļu summā.

 

Dieva vārds un labestība

Valija Jurševica

Viss sākās, kad «Ogres Autobuss» svētdienās pulksten 9.30 no Jaunogres stacijas uz Dārziņiem slēdza reisu.

 

Ar gaišu domu

Broņislava Brokāne

Labās domas raksti akmenī, sliktās – smiltīs, tad tev vienmēr labi klāsies.

 

Tā es guvu sirdsmieru

Ilze Salmanoviča

Pagājušā gada vasarā devos palīdzēt kādai slimai sievietei, kurai gaidāma operācija, tādēļ nevar strādāt.

 

Palīdz dziesma un labestība

Terēzija Deģe

Vispirms vēlos pateikties Anniņai par rakstu (domāts Annas Kudeiko raksts «Gaišais starojums» «OVV» 8.marta numurā – red). Viņa par mani ir pateikusi visu.

 

Kā relaksēties?

Biruta Pakalne

Esmu pensionāre, un man ir patiess kauns par pensionāru zākāšanu, bet lai tas viss iet gar ausīm, daru ko varu lietas labā.

 

Kā es pārvaru krīzi

Daina Gūtmane

Bērnības atmiņas un ticība Dievam dod man spēku pārvarēt krīzi.

 

Spēks jārod sevī vai jāaizņemas no mātes zemes

Uldis Liepiņš

No preses, radio, televīzijas, no visiem informācijas līdzekļiem nepārtraukti dzirdam, cik viss ir slikti, ka viss jālabo.