Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Mūsējiem četras medaļas kamanu suņu sacensībās

Ritvars Raits

Lai arī ķegumiete Liene Ļeonova (vidū) šoreiz finišēja tikai 2.vietā, fotogrāfijā viņa izskatās krietni priecīgāka par abiem saviem konkurentiem no Lietuvas.

9.februārī Turkalnes «Turbās» norisinājās Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotās sacensības – «Royal Canin Ziemas čempionāts 2013», kas vienlaikus bija «Baltijas ziemas kausa 2013» izcīņa. Sīvā cīņā ar Latvijas labākajiem kamanu suņu braucējiem, kā arī konkurentiem no Lietuvas un Igaunijas, četras godalgotas vietas izcīnīja mūsu novadnieki.

 

Ogres dzimšanas dienas mēnesī – ledus un sniega skulptūras

Anita Zeiliņa

Ledus skulptūras Ogrē, Brīvības ielā, – dzimšanas dienas dāvana pilsētai.

Ogres pilsētas 85.dzimšanas dienas mēnesī – Ogre pilsētas tiesības ieguva 1928.gada 25.februārī – arī jātur acis un ausis vaļā, lai nepalaistu garām kādu notikumu, kas visa gada garumā sarūpēts jubilārei. Šonedēļ trīs dienas ogrēniešus un pilsētas ciemiņus priecēja 27 no Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla Jelgavā atceļojuši brīnumi – ledus skulptūras.

 

Vilnis Naglis: «Gribētos ticēt, ka cilvēki kļuvuši labāki»

Dzintra Dzene

«Paldies tam vienam no simta, kas uzskata par vajadzīgu savu reizi pateikt mums paldies, » teic Ogres policijas iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki, kā ik gadu, ir izvērtējuši noziedzības stāvokli un apkopojuši darba rezultātus. Pērn reģistrēts gandrīz par 300 notikumiem mazāk kā iepriekšējā gadā, samazinājies arī smagu un sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu skaits.

 

Jauniešu iniciatīvu centrs – zinošu un uzņēmīgu kadru kalve

Uldis Prancāns

Žanna Kalve raugās nākotnē – kopā ar JIC aktīvistiem šis gads svētīgi saplānots.

Ogres novada Jauniešu iniciatīvu centrs (JIC), kas darbojas kopš 2006.gada 16.marta, ir Ogres novada Bērnu un jauniešu centra (BJC) izveidota struktūrvienība. To vada jaunatnes lietu metodiķe Žanna Kalve. Viņa atbild arī par Jauniešu domes darbu, koordinē Ogres novada skolu audzēkņu pašpārvalžu sadarbību un kontaktējas ar jauniešu organizācijām.

 

«Artavai» – Latvijas folkloras biedrības Uzslavas raksts

Annas Kudeiko foto

Ogres Kultūras centra folkloras kopai «Artava» 9.un 10. februārī Ogres novadu pārstāvēja XIV Starptautiskajā masku tradīciju festivālā Siguldā un Mālpilī. «Artavai» tika pasniegts Latvijas folkloras biedrības Uzslavas raksts par sekmīgu folkloras tradīciju izrādīšanu.

 

Ķeguma novada seniori vēl grib darboties, sportot un pilnvērtīgi atpūsties

Aina Trasūne, Ogrenet

Kopā mēs esam spēks!

Otrdienas, 12.februāra, pēcpusdienā Ķeguma tautas namā uz gada pārskata sapulci kopā sanāca Ķeguma novada pensionāru biedrības biedri, lai atskatītos uz paveikto, pārrunātu vēl darāmos darbus un ievēlētu jaunu biedrības valdi, kurai jau beidzies pilnvaru termiņš.

 

Baltijas plašākajā tūrisma izstādē – arī Ogres un Ikšķiles novadi


10.februārī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala noslēdzās 20. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus «Balttour 2013».

 

Ar izrādi «Santa Krusa» lielvārdieši sāk atzīmēt teātra 140.gadadienu

Ritvars Raits

Lielvārdes Tautas teātra jauniestudējuma «Santa Krusa» dalībnieku kopbilde.

9.februārī kultūras namā «Lielvārde» notika vietēja Tautas teātra iestudētās lugas «Santa Krusa» pirmizrāde. Ar šo iestudējumu faktiski sākusies Lielvārdes Tautas teātra 140.jubilejas gada atzīmēšana.

 

– Kā atzīmējāt Valentīndienu – visu mīlētāju svētkus?

Linards Lauzums no Ogres:

– Mēs draugu pulkā pasēdējām, iedzērām alkoholiskos dzērienus vienā dzīvoklī pie draudzenes. Tā arī nosvinējām, bija jautri. Tas bija tā spontāni, sanācām visi draugi kopā un pasēdējām. Divatā ar meiteni ir kaut kā īpašāk, bet šoreiz tā nebija.

 

«2012.gada patiesā dzīve»


Šos foto iesūtījusi Ausma Budreiko

 

Zilajos kalnos atkal slēpošanas sacensības skolu audzēkņiem

Ritvars Raits

Skolēnu distanču slēpošanas sacensību dalībnieku kopbilde pēc apbalvošanas ceremonijas.

13.februārī pēc vismaz 20 gadu pārtraukuma Ogres Zilajos kalnos atkal notika distanču slēpošanas sacensības skolēniem. Lai gan piedalīties aicināti bija visu četru novadu jaunie slēpotāji, aktivitāti izrādīja tikai Ogres pilsētas izglītības iestāžu pārstāvji.

 

Startējis Placēna ceļojošā kausa izcīņas turnīrs hokejā

Ritvars Raits

Pirmos vārtus jaunajā Pauļa Placēna kausa izcīņas turnīrā guva «Madliena 97» spēlētājs Ričards Didriksons (vidū), bet viņa komanda izcīnīja uzvaru ar 5:2.

13.februārī atklātajā ledus laukumā pie Ogres 1.vidusskolas tika aizvadītas trīs pirmās spēles cīņā par skolotāja Pauļa Placēna ceļojošo kausu hokejā starp skolu komandām. Turnīru ar uzvaru uzsāka Madlienas, Skrīveru un Tīnūžu komandas.

 

Ja gribi neko nedarīt…

Uldis Prancāns

Vispirms neliela fabuliņa ar caurspīdīgu morāli. Kokā sēž vārna. Garām skrien zaķītis. Apstājas un vaicā: «Ko tur dari?» «Neko nedaru,» atcērt vārna. «Es arī gribu neko nedarīt,» nopūšas zaķītis. «Kas tev liedz neko nedarīt, tupi zem koka un viss,» garausi pamāca vārna. Zaķītis klausa, tup, tup… Garām skrien vilks, ierauga zaķīti, caps… un rij nost… «Krā, krā,» liekulīgās žēlās ieķērcas vārna. «Ja gribi neko nedarīt, jāsēž kaut kur augstu!»

 

Pašvaldības uzņēmums monopolizējis ūdens skaitītāju biznesu

Ritvars Raits

Uz laikraksta «OVV» redakciju piezvanīja lielvārdiete Daina, lai pasūdzētos par Lielvārdes novada pašvaldībai piederošā uzņēmuma «Lielvārdes Remte» lielajiem rēķiniem par komunālajiem pakalpojumiem un namu apsaimniekošanu. Iedziļinoties tikai vienā no pakalpojumu pozīcijām, viegli var pārliecināties, ka lielvārdiešiem un arī lēdmaniešiem, ja salīdzina ar kaimiņiem, pilnīgi bez kāda pamata jāmaksā pat dubulti, turklāt – SIA «Lielvārdes Remte» praktiski atņēmusi viņiem izvēles iespējas.

 

Nelikumīgi pārbūvē dzīvokli jeb Kaimiņi baidās, ka sabruks māja

Elīna Baumane

13. februārī Ogres novada p/a «Mālkalne» un Ogres novada Būvvaldes pārstāvis veica pārbaudi kādā Ogres daudzdzīvokļu nama dzīvoklī. Iemesls – mājas iedzīvotāju sūdzība par to, ka dzīvokļa īpašnieks (viņš arī mājas vecākais) veicis nelikumīgu pārbūvi.

 

Kalna prospektam Ogrē nepieciešams steidzams remonts

Ogres novada domes 14.februāra komiteju sēdes informatīvajā daļā pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis informēja, ka šogad plānots uzsākt apļa būvniecību Tīnūžu ielas un Mālkalnes prospekta krustojumā. Paredzēts turpināt arī Brīvības ielas rekonstrukciju un šobrīd notiek darbu plānošana, kā arī apbraucamo ceļu saskaņošana.

 

Gūst darba traumu

11.februārī 1955.gadā dzimusī T. Lielvārdē guvusi darba traumu – traumatisku kreisās rokas trešā pirksta naga falanga amputāciju. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

«Lūdzu, apdrošiniet mani pret nelaimīgu mīlestību!»

Everita Lūse

Nule aizvadīta romantiskā Valentīndiena. Taču ne vienmēr mīlestības stāsti ir ar laimīgām beigām.

 

Trīs mūsējie starp Latvijas U-17 hokeja izlases kandidātiem

18.februārī Rumānijas pilsētā Brašovā sāksies 11.Eiropas jaunatnes ziemas olimpiāde, kurā otro reizi piedalīsies arī Latvijas jaunie hokejisti. Starp Latvijas U-17 izlases kandidātiem ir arī trīs bijušie Ogres hokeja kluba audzēkņi – ogrēnieši Guntars Reiss un Toms Locāns, kā arī tomēnietis Roberts Zemnieks.

 

Ekonomikas olimpiādē kopā visi četri novadi

6.februārī Jaunogres vidusskolā draudzīgā vienotībā risinājās Lielvārdes, Ikšķiles, Ķeguma un Ogres novada ekonomikas olimpiāde 10.-12.klašu audzēkņiem. Trīs starpnovadu sāncensībās startēja 21 dalībnieks, savukārt Ogres novada izglītības iestādes pārstāvēja 11 ekonomisti.

 

Krievu valodas olimpiādē dominē ogrēnieši

13.februārī Ogres Valsts ģimnāzijā risinājās Ogres novada krievu valodas (svešvalodas) olimpiāde 8.klašu audzēkņiem.

 

Ogres 1.vidusskola – pirmā un skanīgākā!

7.februārī Ogres 1.vidusskolā notikušajā mūzikas olimpiādē skaistāko no mākslām pagodināja 12 nieka septiņu nošu radītās, neaptverami plašās pasaules cienītāji.

 

Gods. Godavārds. Godaprāts.

Valija Jonele

«Skatoties uz šo zemeslodi jeb, pareizāk sakot, uz šo bodīti, man uzmācas domas, ka Dievs to nodevis kāda ļauna radījuma varā,» teicis Voltērs.