Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Irita Medne un zemūdens pasaule.

 

Daivings dāvā izpēti, adrenalīnu, labsajūtu un skaistumu

Uldis Prancāns

«OK, pēc stundiņas tiksimies virs ūdens!» saka Irita Medne.

Četras vasaras (un arī ziemas) Irita Medne (Zīlmane) ir aizrautīga daiviste – sertificēta nirēja, kura nu jau veselu gadu iepazīt teiksmaino ūdens pasauli māca jaunus interesentus.

 

Par saziedoto naudu uzsāk Ogres dzīvnieku patversmes jumta nomaiņu

Dzintra Dzene

Ogres novada dzīvnieku patversmes vadītāja Zanda Roze pateicas ikvienam ziedotājam, jo jau pavisam drīz patversmes ēkai būs jauns jumts un arī trīs gadus vecajam Bimbo, kura saimniece devusies uz ārzemēm, lietus laikā vairs nebūs jāmirkst.

Šonedēļ uzņēmuma «Akorns» vīri uzsāka Ogres novada dzīvnieku patversmes jumta nomaiņu, kurš bija tik kritiskā stāvoklī, ka pat tika aktualizēts jautājums par patversmes slēgšanu. Tā nomaiņa kļuva iespējama, pateicoties daudziem atsaucīgiem dzīvnieku draugiem, kuri jau no pavasara ziedoja gan pavisam niecīgas, gan prāvas naudas summas.

 

Brīdina no krāpniekiem internetā

Ritvars Raits

Cerams, ka uzruna «biedrs» un daudzās pareizrakstības kļūdas būs pirmās, kas šāda e-pasta ziņojuma saņēmējus brīdinās par krāpniekiem.

Cilvēku, kas ar krāpšanu censtos tikt pie svešas naudas un mantas, nekad nav trūcis. Kopš mūsu dzīvē ienācis internets, arī krāpniekiem pavērušās jaunas iespējas izmantot savu laikabiedru lētticību. Kā mūs brīdina «Swedbank» darbinieki, pašlaik noziedznieki aktīvi sūta viltus elektroniskās vēstules, cenšoties iegūt internetbankas paroles.

 

Par skaistāku Latviju!

Artūrs Rundzāns

Pēc talkas. Brīvprātīgo talcinieku, kas sakopa trīs Pirmā pasaules kara karavīru kapsētas Ikšķiles novadā, kopbilde.

Ir skaidrs sestdienas, 9.jūlija, rīts, kad cilvēki no dažādām Latvijas vietām – aizsargi, Tīnūžu pamatskolas skolnieki un citi brīvprātīgie – sapulcējas pie Ikšķiles dzelzceļa stacijas, lai dotos kopējā talkā – sakopt savu zemi.

 

Lauberes «Lustīgais» ciemojas pie draugiem Mērdzenē

Sandra un Valda, «Lustīgā» dejotājas

Atsaucot atmiņā PSRS laiku, sajūtas katram ir savas.

Pašā vasaras vidū, lielā karstumā un rīta agrumā, nenogurdināmie «Lustīgā» dejotāji sakāpa pagasta autobusiņā, lai dotos uz Mērdzeni, jo tur deju kolektīvam «Luste»15 gadu jubileja, bet jauniešu «Dancariem» – 40 gadi.

 

Baltā galva Malda izrādījās meitene ar krampi

Juris Reihlers

Goda lielvārdiete Malda Poikāne Lielvārdē ir kopš 1967.gada. Šajā foto viņa kopā ar traktoristu Vladislavu Golubu.

… Ir pirmā ganu diena, lielās rumulēšanās jampadracis, kad pēc ziemas un lielās gaidīšanas gan lopiem, gan pašiem un visai dzīvai radībai prāts triecas debešos, lai apmestu kūleni un tad liktu strādāt, stundas un dienas neskaitot.

 

Kad visas priedes būs pilnas, tad mēs sāksim!

Evija Smiltniece, Ogres Vēstures un mākslas muzeja galvenā speciāliste

Ogres estrādes atklāšana. 1965.gads.

Ar šādiem vārdiem kādu no pasākumiem Ogres estrādē atklājis Maestro Raimonds Pauls. Solu rindas sen jau bijušas pilnas, bet cilvēki vēl nākuši un nākuši, brīvu vietu vairs nav bijis arī estrādes piekalnītēs, un tad par sēdvietām izveicīgākie izraudzījušies arī apkārt augošās priedes.

 

«Streka» apsteidz «Birzgali», rezultatīvākais – Mudelis

Ritvars Raits

Ogres «Deppo» izcīnīja otro uzvaru, nostiprinoties turnīra tabulas 3.vietā.

12.jūlijā tika aizvadītas Ķeguma novada atklātā čempionāta futbolā trešās kārtas spēles. Turnīra tabulas 1.vietā izvirzījās Rembates «Strekas» futbolisti, kuri, tikai pateicoties labākai vārtu attiecībai, apsteidza birzgaliešus, bet čempionāta rezultatīvākā spēlētāja godā – rembatietis Kaspars Mudelis, kura kontā jau seši precīzi raidījumi.

 

Apbalvoti «Veselības apļu» jūnija uzvarētāji

Ritvars Raits

Sacensību «Veselības apļi» galvenais tiesnesis Zigurds Kincis sveic labāko skrējēju visjaunāko meiteņu grupā – Amandu Laučjunu.

Ogres stadionā pilnā sparā turpinās skriešanas seriāla «Veselības apļi» sacensības. Iepriekšējās kārtas laikā tika apbalvoti tie dalībnieki, kuri sakrājuši visvairāk apļu jūnija mēnesī.

 

Ogres futbolistu sekmes «O!Karte» Jaunatnes čempionātā

Ritvars Raits

No spēles starp U-15 vecuma grupas komandām «FK 33» (Ogre) un FK «Blāzma» (Rēzekne).

Divas Ogres komandas ar nosaukumu «FK 33» piedalās Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā, kuram šogad dots «O!Karte» vārds. Ogrēnieši cīnās, tomēr nav starp favorītiem ne U-18, ne arī U-15 vecuma grupā.

 

Ciemupes «Rūķīšos» zied rozes

Ritvars Raits

Šai «Rūķīšu» mājas rozei uz viena kāta saskaitīti 100 ziedi.

Uz «OVV» redakciju piezvanīja ciemupiete Laila Lāce, lai padalītos savās priekā – viņas puķudobēs šovasar rozes zied kā vēl nekad – pat pa 100 ziediem uz viena kāta! Krāšņie brīnumi esot apskatāmi Ciemupes «Rūķīšos».

 

Cik mēs vien par otru zinām?

Dzintra Dzene

Nesen biju kādās bērēs. Ceremonijā aizkustinošus un sirsnīgus atvadu vārdus sacīja mācītājs. Garīdznieka teiktajā ieskanējās arī skumja nots. Proti, aizvien biežāk mēs ar tuviem cilvēkiem tiekamies tikai bērēs, jo katram ir sava dzīve un ikdienas steigā nereti neatliek laika pat formālajam jautājumam: «Kā iet?»

 

Ģimenes pabalstu absolventu vecākiem vasarā nemaksā

Dzintra Dzene

Valsts noteiktais ģimenes pabalsts šobrīd ir astoņi lati par katru bērnu vecumā no viena līdz 15 gadiem. Ja bērns turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, minēto pabalstu vienam no vecākiem, aizbildnim vai bērna faktiskajam audzinātājam, kurš ir noteikts ar bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumu, izmaksā līdz dienai, kad viņš sasniedz 19 gadu vecumu. Jūlijā bērnu vecākiem, kuru atvases šovasar absolvēja pamatskolu, pabalsta izmaksa tika pārtraukta, kas izraisījis satraukumu un virkni jautājumu.

 

Rezerves fonda līdzekļus izlietos infrastruktūras uzlabošanai

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 14.jūlija tautsaimniecības komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par papildus finansējuma piešķiršanu pašvaldības iestādēm no budžeta, kas domāts izdevumiem neparedzētiem gadījumiem.

 

Jaunogres prospektā atjaunos maršruta autobusu satiksmi

Plānots, ka šonedēļ tiks pabeigti darbi Ogrē, Jaunogres prospektā, kur visā ielas garumā uzklāts asfaltbetona segums, uzbērtas nomales, veikti krustojumu un iebrauktuvju asfaltēšanas darbi.

 

Mednieku iela gatava nodošanai ekspluatācijā

Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Špakovskis informē, ka ir pabeigta Mednieku ielas rekonstrukcija un jau tuvākajā laikā objekts tiks nodots ekspluatācijā, bet Rīgas ielā turpinās veloceliņa būvniecība, kas ļaus riteņbraucējiem nokļūt no Ogres Ikšķilē.

 

Kamēr priekšsēdētājs atpūtīsies, strādās vietnieki

Deputāti Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē vakar, 14.jūlijā, apstiprināja Ogres novada domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviča iesniegumu ar lūgumu piešķirt viņam ikgadējā atvaļinājuma daļu – trīs kalendārās nedēļas laikā no 25.jūlija līdz 14.augustam.

 

Ogres skolēns piedalās 22.starptautiskajā bioloģijas olimpiādē

Ogres novada domes Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte pašvaldības sociālo lietu komitejas sēdē aicināja deputātus atbalstīt Ogres Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkņa Kārļa Jermacāna lūgumu sniegt finansiālu atbalstu dalībai 22.starptautiskajā olimpiādē, kas no 10. līdz 17.jūlijam notiek Taivānas pilsētā Taipejā.

 

Nozog zāles pļāvēju un dīzeļdegvielu

10.jūlijā konstatēts, ka Rembates pagastā, uzlaužot angāra durvis, nozagts aptuveni 500 litru dīzeļdegvielas. Bet 11.jūlijā konstatēts, ka Birzgales pagastā, uzlaužot kādas saimniecības ēkas piekaramo atslēgu, nozagts zāles pļāvējs. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess. Šajā pašā dienā konstatēts, ka no aviācijas bāzes Rembates pagastā nozagti divviru metāla vārti.

 

Nepakļaujas policistiem un rāda pliku pēcpusi

Dzintra Dzene

Iereibušu personu nemotivēta agresivitāte un bezkaunība ik dienu pieaug un reizēm pārsniedz jebkuras robežas. Viens no šādiem gadījumiem norisinājās pie Ogres upes Poruka ielā, kur kāds iereibis atpūtnieks nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un rādīja pliku pēcpusi.

 

Varam atgriezties pie brutālas mežu zagšanas

Mārtiņš Andžs, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes doktorantūras students

Latviju pašreiz klāj ap 54% liela mežu platība, un ikgadējais meža pieaugums ir vidēji 6 kubikmetri koksnes uz hektāru. Tas liecina, ka Latvijas meži aug arvien straujāk un to potenciāls ir liels.

 

Spēks, kas mostas grūtos brīžos

Ainars Bašķis

Ir pagājuši pirmie 20 pēcverdzības gadi. Nu, gluži kā 1884.gadā, 20 gadus pēc dzimtbūšanas brīvlaišanas. Latvietis sāk mosties.

 

Paldies par labu avīzi!

Vilhelmīne Eisaka, uzticīga lasītāja Lielvārdē

Rakstītajā vēstījumā vairākumu no mums – lasītājiem – saista saturīgums, izziņas bagātība, emocijas! To daudzkārt sniedz «OVV» kolektīva veidotā avīze. Mani ļoti iepriecināja un pacilāja pagājušās piektdienas, 8.jūlija, «OVV» numurs.

 

Magonem veselības problēmas, Latvijas izlasei 10.vieta pasaulē

Ritvars Raits

Gandrīz divas nedēļas Latvijā turpinājās pasaules čempionāts basketbolā U-19 puišu izlasēm, kurā mūsu valstsvienības sastāvā piedalījās arī ogrēnietis Renārs Magone. Diemžēl Latvijas izlase pēc divām uzvarām turnīra sākumā čempionātu turpināja ne tik sekmīgi, ierindojoties vien 10.vietā, bet Renāram radušās veselības problēmas, kuru dēļ viņš pēdējās spēlēs vairs nepiedalījās.