Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 15.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Modus Vivendi» profesionālais skanējums nāk no senām dienām un turp arī atgriežas.

 

Ogres apriņķa vokālie ansambļi izdzied sirdi un ieskandina pavasari

Andris Upenieks

Ikšķiles «Puķuzirnis» Sarmītes Viļumas vadībā uzzied krāšņi kā puķuzirnis.

Virsrakstā nav nekādas kļūdas. Jo, kad teritoriālā reforma izjaukusi veco kārtību, bet par jaunu nav gādājusi, kultūras ļaudis vienojušies, ka bijušā Ogres rajona novadus, piepulcinot klāt arī Salaspili, var dēvēt par Ogres apriņķi. Tā sakot, racionāli, skaidri un loģiski.

 

Kara taka Brīvības ielā

Ivars Avots, viens no simta…

Kara taka Brīvības ielā.

Nu jau vairākus gadus Ogres pilsētas iedzīvotājiem, kuru dzīves vieta saistās ar adresi Ogre, Brīvības iela (izņemot pašu ielas sākumu, kas simbolizējas kā Ogres sirds un kur mīt godājamie deputāti un valdītāji), nākas izjust pamatīgas neērtības, it īpaši autovadītājiem.

 

Parakstot darba līgumu, to vispirms ir jāizlasa

Dzintra Dzene

Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas Ogres sektora vadītāja, galvenā valsts inspektore Ilona Gavarāne atzīst, ka visbiežāk inspekcijā vēršas darba ņēmēji, nevis devēji.

Darba devēja un darbinieka attiecības regulē pastāvošā likumdošana un noslēgtais darba līgums. Diemžēl ne vienmēr abas puses godprātīgi pilda savas saistības. Šādas situācijas jārisina Valsts darba inspekcijai (VDI) vai tiesai.

 

Ekoloģiskā loģika

Elīna Zelčāne

Vasarā priekšroku dodu pašmājās audzētiem augļiem un dārzeņiem, bet ko darīt, ja vitamīnus sagribas agri pavasarī? Atliek izvēlēties kaut ko no lielveikalu klāsta. Līdz šim man likās, ka vajag vien augļus kārtīgi nomazgāt un nomizot, lai pasargātu sevi no sliktajām vielām. Bet izrādās, ka pesticīdu atliekas var palikt arī pašos augļos un dārzeņos.

 

Latviešu dejas meistars Uldis Žagata

Dzidra Bļodone

1998.gada XI Dziesmu un deju svētku gājienā virsvadītāji devās braukšus. Ingrīda Saulīte un Uldis Žagata.

Lielvārdes Dienas centrā jau otro gadu katra mēneša pirmajā otrdienā sanākam Atmiņu pēcpusdienās, kuru mērķis ir savstarpēji tuvāk iepazīties ar vietām un cilvēkiem, kas veido to īpašo gaisotni, ko var izteikt vienā vārdā – «Lielvārde». Marta Atmiņu pēcpusdiena bija veltīta deju meistaram Uldim Žagatam.

 

«Salsa Baltic Show Cup» atceļo uz Ogri!

Jānis Trubačs-Boginskis

Jānis Trubačs-Boginskis (no kreisās), Anna Palaša (deju studija «Salsa Mojito»), Mindaugas (Baltic Show Cup organizators), Juta Vanaga (Latvijas salsas federācijas prezidente), Sigita Gailīte un Mārtiņš Kagainis («studioX1») gandarīti par panākumiem.

Šogad Lietuvas pilsētā Klaipēdā jau ceturto reizi tika organizētas Baltijas lielākās salsas sacensības «Salsa Baltic Show Cup 2011», kurās piedalījās dejotāji no visa Baltijas reģiona, kā arī no Polijas.

 

«Sarkanais Krusts» labas mantas atkritumos neizmet

Dzintra Dzene

Latvijas «Sarkanā Krusta» Ogres nodaļas izpilddirektors Jāzeps Janiševs apliecina – labas mantas izmestas netiek, un tām atvēlēta vesela istaba.

«OVV» redakcijā vērsās satraukta ogrēniete, kura bija novērojusi, ka «Sarkanā Krusta» Ogres nodaļas pārstāvji, pārceļoties no telpām Ogrē, Grīvas prospektā 4b, uz telpām Zinību ielā 8, atkritumu konteinerā izmet mantas, kuras, kā pieļauj sieviete, varētu būt saziedojuši iedzīvotāji.

 

Bedres pilsētas ielās rodas kā sēnes pēc lietus

Dzintra Dzene

Sestdien bedrīšu remonts tika veikts Ogrē, Dārza ielā.

Sākoties siltākam laikam, Ogrē intensīvi tiek remontētas satiksmei bīstamas bedres. Tiesa gan, tā ir kā cīņa ar vējdzirnavām – tur, kur viena bedrīte saremontēta, jau ir izveidojusies cita.

 

Lielvārdē notiek «Dāmu skrējiens»

Anita Špoģe

Pirmā «Dāmu skrējiena» uzvarētājas jeb «Sarkanā komanda» - Marija Berķe (pirmā no kreisās), Zanda Bergmane, Laura Bergmane, Madara Valaine un Sintija Lukša.

Šomēnes par godu Sieviešu dienai un pavasarim Lielvārdē notika vēl nebijis pasākums – «Dāmu skrējiens». Pirmajās šāda veida sacensībās piecu vienību konkurencē uzvarēja «Sarkanā komanda».

 

«Lielvārde» iekļūst labāko četriniekā

Ritvars Raits

Toms Akmeņlauks (Nr. 91) tikko kā raidījis «Selver/Tahe» vārtos jau septīto bumbiņu.

Sekmīgi cīņu Latvijas Atklātā florbola čempionāta vīriešu Virslīgas izslēgšanas spēlēs turpina komanda «Lielvārde». Lielvārdieši ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 3:0 pieveica Igaunijas SK «Selver/Tahe». Pusfinālā mūsējo pretiniece būs titulētā Cēsu komanda «Lekrings».

 

Ogrē plānots jauns tirdzniecības centrs

Ir izstādīts detālplānojuma priekšlikums tirdzniecības centra būvniecībai Ogrē, zemes gabalos Rīgas ielā 27 un Rīgas ielā 29, kā arī pieguļošajos zemes gabalos pie Ogres vecupes un Rīgas ielas.

 

Skanošās monētu dienas

Uldis Prancāns

Pagājušajā nedēļā Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākās Monētu dienas, kas noritēja vienlaikus ar Latvijas Bankas aptauju «Latvijas gada monēta 2010». Arī Ogres Centrālā bibliotēka aicina savus apmeklētājus nobalsot par «Latvijas gada monētu 2010» un atrisināt krustvārdu mīklu.

 

Sabojā auto durvju slēdzeni, nozog spoguļus

9.martā konstatēts, ka, brīvi piekļūstot, Ogrē, Mednieku ielā, automašīnai «FIAT CROMA» sabojāta durvju slēdzene. Bet 11.martā konstatēts, ka Ogrē, Meža prospektā, no automašīnas «BMW X5» nozagti atpakaļskata spoguļi. Automašīna ir apdrošināta un aprīkota ar signalizāciju. Savukārt 12.martā atpakaļskata spoguļi nozagti arī no Ogrē, Mālkalnes prospektā, novietotās automašīnas «BMW X5». Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

 

Šogad Ogrē plānoti pieci gadatirgi

Dzintra Dzene

Aizvadītajā nedēļā Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē tika skatīts jautājums par gadatirgu organizēšanu. Plānots, ka Ogrē šogad būs pieci gadatirgi.

 

Sola atlaist no darba mediķus un policistus

Dzintra Dzene

Aizvadītajā svētdienā, 13.martā, pulksten 19.30 Ogres novada pašvaldības policistu palīdzība bija nepieciešama Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļas mediķiem, kurā ālējās kāds pacients.

 

Pavasara saulīti mīl arī dzērāji

Pārsla Sniedziņa

Ogres novada pašvaldības policijas dati par aizvadīto nedēļu liecina, ka, sākoties pavasarīgākam laikam, trīskāršojies to personu skaits, kas atrodas sabiedriskās vietās alkohola reibumā, turklāt tādā, ka nezina vairs ne rīta, ne vakara.

 

SIA «Ogres Autobuss» gatavojas konkursam

Pārsla Sniedziņa

SIA «Autotransporta direkcija» izsludinājusi konkursu, lai izraudzītos uzņēmumus, kuri tiesvedības laikā nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumu lotē «Centrs – 1». Konkurss noslēgsies 1.aprīlī, un tajā plāno startēt arī SIA «Ogres Autobuss».

 

Par reisu slēgšanu man ir cits priekšlikums

Ar cieņu – Es

Pagājušajā nedēļā avīzē «Ogres Vēstis Visiem» lasīju, ka apsver domu slēgt autobusu reisu Ogre – Meņģele – Ogre.

 

Vecāki bērnu ved pastaigā pa ledu…

Dzintra Dzene

Neraugoties uz to, ka ledus ik dienu kļūst aizvien plānāks, daudzi joprojām aizsalušo upju gultnes izvēlas pastaigām, turklāt mudina to darīt arī savus bērnus.

 

Neliels ierosinājums par Ogres estrādi

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā praktiski visu Latviju apskrēja samērā negaidīta vēsts – šovasar tiekot plānota koncertdarbības atsākšana Ogres estrādē. «Vērsim pie ragiem» ķēries Ogres novada pašvaldības domes deputāts Rolands Millers, kurš kā SIA «Concerts Pro» valdes priekšsēdētājs sola atvērt jaunu lappusi Ogres estrādes darbībā, pasākumu rīkošanā veidojot ciešu un konstruktīvu sadarbību gan ar domi, gan atbildīgajiem dienestiem, kā arī gādājot par sabiedrisko kārtību pasākumu laikā.

 

Vecāki ne vienmēr zina, kā izklaidējas viņu bērni

Dzintra Dzene

Brīvdienu «tusiņi» un ballītes kļuvušas par daudzu pusaudžu neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Lielākoties šie pasākumi notiek ar vecāku akceptu, jo, šķiet, kas gan tur slikts – pēc saspringtās mācību nedēļas arī bērniem «jāizvēdina» galva. Tiesa gan, vecāki ne vienmēr zina, kur un kā patiesībā viņu atvases izklaidējas.

 

MK noteikumi reglamentē skolu un skolēnu vecāku pienākumus

Ritvars Raits

Pagājušajā mēnesī pieņemti un spēkā stājušies Ministru kabineta noteikumi Nr. 89

«Kārtība, kādā izglītības iestāde informē izglītojamo vecākus, pašvaldības vai valsts iestādes, ja izglītojamais bez attaisnojoša iemesla neapmeklē izglītības iestādi».

 

Tomāts no sēkliņas līdz auglim

Sagatavojis Uldis Prancāns

Tuvojas 19. marts – Jāzepa diena, kad jāsēj tomāti. Par tomātu audzēšanu vairāk stāsta Ogres novada «Balto briežu» saimniece Valentīna Bratuškina.

 

Valentīnas Bratuškinas receptes

Tomāti želejā

1 litram marinādes (sanāk ~5 puslitra burciņas): 5 ēdamkarotes želatīna (2 standarta paciņas), 2 ēdamkarotes sāls, 4 ēdamkarotes cukura, 1,5 ēdamkarotes etiķa esences, tomāti, gurķi, sīpoli, graudu pipari, lauru lapas. Pagatavošana: 60 minūtes.