Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Madlienas pirmsskolas izglītības iestādes «Taurenītis» komandas noformējums precīzi atbilda nosaukumam.

 

Bērnudārzu audzēkņu sporta svētkos visiem zelta medaļas
Ritvars Raits

Ogresgala pirmsskolas izglītības iestādes «Ābelīte» komandai patika, ka sporta svētkos bija tik daudz dalībnieku kā vēl nekad.
13.aprīlī Ogres stadiona hallē bija ieradušās pirmsskolas izglītības iestāžu komandas (bērni, audzinātājas un vecāki) teju no visa Ogres novada, lai piedalītos savos nu jau tradicionālajos sporta svētkos.

 

Deputāti neatbalsta veterinārās klīnikas būvēšanu Ausekļa prospektā
Ritvars Raits

Ausekļa prospekta 1 mājas vecākais Jānis Dilāns uz apbūvei paredzēto laukumiņu pie sava nama bija aizvedis ne vienu vien domes deputātu. Attēlā – J.Dilāns un pašvaldības deputāte Dzintra Mozule.
Janvāra beigās daudzdzīvokļu mājas, kas atrodas Ogrē, Ausekļa prospektā 1, dzīvokļu īpašnieki saņēma informāciju, ka tieši blakus viņu namam plānots būvēt veterināro aptieku. Pārliecinošs vairākums iedzīvotāju nekavējās iebilst pret šo ideju, bet pēc aizvadītās Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdes izskatās, ka šim viedoklim pievienojušies arī deputāti.

 

Lēdmanes «dziedošākie cāļi» arī šogad – Anna un Elizabete
Uldis Prancāns

Elizabete Pilmane – divkārša laureāte!
Kā zināms, cāļus skaita rudenī, bet dzied viņi pavasarī… Trešajās Lieldienās Lēdmanes tautas namā sanāca iespaidīgs skatītāju pulks, lai baudītu mazo dziedātāju konkursu – koncertu «Lēdmanes Cālis 2012».


«Lielvārdes novada Cālis 2012» – lēdmaniete Anna Sala
Uldis Prancāns

Anna Sala kļuva gan par «Lēdmanes Cāli 2012», gan par visa «Lielvārdes novada Cālis 2012».
15.aprīlī Jumpravas kultūras namā risinājās gadskārtējais Lielvārdes novada pasākums – mazo vokālistu konkurss «Lielvārdes novada Cālis 2012».


Jumpravas «Dream team» – otra erudītākā skola Latvijā
Uldis Prancāns

Jumpravas vidusskolas 11.klases audzinātāja Benita Jaunzeme (no kreisās) dzīvo līdzi savām «Sudraba meitenēm».
12.aprīlī Ogres Kultūras centrā notika biedrības «Creativus» rīkotais konkurss «Ko tu zini par Latviju?», kurā lielisku panākumu guva Jumpravas vidusskolas vienība «Dream team», ierindojoties otrajā vietā.

 

Viktorīnā «Esi Gudrs – Būsi Vesels» uzvar ogresgalieši
Uldis Prancāns

Viktorīnā «Esi Gudrs – Būsi Vesels» uzvar ogresgalieši Uldis Prancāns 12.aprīlī Ogres 1.vidusskolā pirmo reizi notika viktorīna 5.klašu skolēniem «Esi Gudrs – Būsi Vesels». Veselīgajā sāncensībā piedalījās deviņas Ogres novada skolu komandas.
12.aprīlī Ogres 1.vidusskolā pirmo reizi notika viktorīna 5.klašu skolēniem «Esi Gudrs – Būsi Vesels». Veselīgajā sāncensībā piedalījās deviņas Ogres novada skolu komandas.

 

«Rimi» būvniecību Ogrē atbalsta, bet izvirza stingrākas prasības
Dzintra Dzene

Ar lielveikala «Rimi» būvniecības ieceri Ogres novada domes deputātus iepazīstina SIA «A Vide» valdes priekšsēdētājs Guntis Jonikāns.
Ogres novada domes deputāti 12.aprīļa Tautsaimniecības komitejas sēdē pēc spraigām diskusijām konceptuāli atbalstīja Ogrē plānotā lielveikala «Rimi» būvniecības ieceri, tās realizētājiem izvirzot vairākus nosacījumus.


– Kā vērtējat lielveikala «Rimi» būvniecības ieceri blakus «Daugai»?
Malda Kauliņa no Ciemupes:


– Pietiek mums Ogrē to veikalu. «Maximas» un «Iki» ir, «Dauga»… Kāpēc vēl «Rimi» vajadzīgs? Ir lētas cenas «Maximā», ir atlaides diezgan bieži. Ja būs vēl viens veikals, būs konkurence. Es domāju, ka nevajag.

 

Piedzēries rīdzinieks «veido» Ogres tēlu…
Dzintra Dzene

3,5 promiļu reibumā ir gluži vienalga, kur gulēt...
Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Ogrē, 14.aprīlī ap pulksten 16.25 Zilo kalnu pakājē pie Ogres zīmes pamanīja kādu vīrieti, kurš stutēja šo zīmi. Likumsargi nolēma noskaidrot, ko vīrietis šajā vietā dara. Diemžēl saruna nesanāca, jo zīmei cieši pielipušais kungs bija iesnaudies…

 

«Osporta» kausa izcīņa noslēdzas ar šovu un «Tīnūžu» uzvaru
Ritvars Raits

«Ogresgala» florbolisti šoreiz palika bez medaļām, toties atmiņā ieguls ar savu atraktivitāti.
14.aprīlī Ogres 1.vidusskolas sporta hallē tika aizvadītas «Osporta» kausa izcīņas florbolā izšķirošās spēles. Par kausa ieguvējiem kļuva «Tīnūžu» florbolisti, kuri finālspēlē ar 10:1 sagrāva komandu «Osports», bet par lielisku izrādi parūpējas Ogresgala florbolisti, kuri gan spēlē par 3.vietu ar 3:4 piekāpās NBS.

 

«MySport Ogre X-Trail» sekmīgi debitē «Lazdukalnos»
Ritvars Raits

Vīriešu elites grupā ātrākie bija divi ogrēnieši – Kristaps Kaimiņš (vidū) un Normunds Runčs (no labās).
15.aprīlī jau trešo reizi Ogrē notika augstas grūtības pakāpes krosa skrējiens «MySport Ogre X-Trail», kas šoreiz bija mainījis savu norises vietu, pārceļoties no Zilajiem kalniem uz dendroloģisko parku «Lazdukalni», kas ogrēniešiem labāk pazīstams kā Špakovsku parks.

 

Mūsu orientieristiem godalgas Latvijas kausa 2.posmā
Iveta Holcmane, orientēšanās trenere

Ķegumietim Naurim Neimanim (pirmais no kreisās) sacensību kopvērtējumā 2.vieta, bet ogrēnietim Mikum Zvirbulim (pirmais no labās) – 3.vieta.
14. un 15.aprīlī Carnikavas novadā, Garciema apkārtnes mežos, norisinājās Latvijas kausa izcīņas sacensību orientēšanās sportā 2.posms. Bagāts medaļu birums tajās arī mūsu komandas «OK Ogre/SC» dalībniekiem.


Cērtiet pareizā fāzē!
Jānis Arvīds Plaudis


Pirms ilgiem gadies es saslimu fundamentāli. Ārā negāju. Arī tādēļ, ka baidījos pirmo ieraudzīt nevis balto, bet tumšās krāsas tauriņu, kurš, pēc ticējuma, vēstī drūmu vasaru. Ļauna vēstītājs «ieleca» istabā pa logu. Pilsētā. Trešajā stāvā.

 

Vai iedegums ir veselīguma pazīme? Ko nezinām par melanomu
Raimonds Karls, biedrības «Dermatologi pret ādas vēzi» valdes priekšsēdētājs


Saslimšana ar ādas vēzi Latvijā un pasaulē palielinās no gada uz gadu, turklāt pieaug arī šīs saslimšanas izraisīto nāves gadījumu skaits: tā, piemēram, no agresīvākās ādas vēža formas – melanomas mirušo skaits Latvijā 15 gadu laikā ir trīskāršojies.

 

Suņu saimniekus var ietekmēt tikai ar striktu aizliegumu
Dzintra Dzene
Pie šāda secinājuma pēc spraigām diskusijām nonāca vairākums Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas deputātu, kuri 12.aprīļa sēdē akceptēja grozījumus Ogres novada saistošos noteikumus Nr.49/2010 «Suņu un kaķu turēšanas kārtība Ogres novadā», nosakot aizliegumu dabas parkā «Ogres Zilie kalni» atrasties dzīvniekiem.

 

Deg kūla, riepas un dārza māja
10.aprīlī Birzgalē 100 kvadrātmetru platībā dega sausā zāle. Kūla 11.aprīlī 20 kvadrātmetru platībā dega arī Ogrē, Nogāzes ielā, 200 un 100 kvadrātmetru platībā Elkšņos, pie autoceļa Rīga – Daugavpils, 300 kvadrātmetru platībā Tīnūžu pagastā un 200 kvadrātmetru platībā Ogrē, Rīgas ielā. Visos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

 

Zīdainis nav šķērslis narkotiku lietošanai
Dzintra Dzene
15.aprīlī pulksten 15 Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju, ka Ogrē, dzelzceļa stacijas un autoostas rajonā, kāda jauna sieviete ar bērnu ratiņiem ubago naudu, lai it kā nopirktu pārtiku un autiņbiksītes zīdainītim, kuram ir divi mēneši. Iedzīvotājus, pie kuriem sieviete bija vērsusies, bažīgus darīja fakts, ka jaunā māmiņa ir krietnā reibumā.

 

CSDD balva – Jolantai Bardovskai
13.aprīlī Rīgas Motormuzejā tika sumināti Ceļu satiksmes drošības direkcijas konkursa «Labākā CSDD satiksmes drošības skola» 20 sekmīgāko skolu pedagogi, kuri palīdzēja audzēkņiem sagatavoties un ar panākumiem startēt 2011.gada CSDD organizētajās satiksmes drošības sacensībās.