Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

 

Ikšķiles «Zaļās salas» joprojām «apsēduši» kukaiņi

Dzintra Dzene

Ciematu «Zaļās salas», kas atrodas Ikšķilē, Daugavmalā, apsēduši visdažādākie kukaiņi. Te var aplūkot arī citus metālmākslinieku darbus.

Ikšķiles savrupmāju ciematā «Zaļās salas» var sastapt milzu izmēra skudras, spāres un citus kukaiņus, taču jābaidās nav – visi šie insekti ir gluži nekaitīgi, jo darināti no metāla un izstādīti 2.Vides mākslas festivāla ietvaros.

 

Bez vainas vainīgie jeb – «Tautas Balss» ceļ neslavu ikšķiliešiem

Ritvars Raits

Māris Grigalis: «Cik tad alus izdzērāt, Rudzīša kungs?»

Mani nekad nav saistījuši televīzijas raidījumi «Bez Tabu», «Tautas Balss» un «Degpunkts», kur nereti gandrīz vai valstiskas problēmas līmenī tiek pacelti kaimiņu strīdi un tamlīdzīgas nebūšanas.

 

Meņģelē jau 63. reizi notiek pagasta sporta svētki

Uldis Prancāns

Meņģeles sporta svētku «nagla» – volejbols.

14.augustā Meņģelē jau 63. reizi (absolūts rekords lauku pašvaldībām) notika pagasta sporta svētki.

 

Mūsējiem divi tituli diennakts velobraukšanas čempionātā

Ritvars Raits

Ikšķilietis Vilnis Klinovičs (priekšplānā) dodas savā 325 km garajā ceļā pa Zilo kalnu velobraukšanas trasi.

7. un 8. augustā Ikšķiles un Ogres apkārtnē (Zilajos kalnos) norisinājās Latvijas Atklātais čempionāts 24 stundu velobraukšanā.

 

Mūsējiem medaļas Vasaras florbola līgā

Ritvars Raits

Uzbrukumā dodas rembatiete Santa Torstere (priekšplānā), bet viņu kavēt cenšas ogrēniete Antra Malniece («Ne sauktas, ne gaidītas»), kuru labāk zinām kā «Ogres SC» handbolisti.

Visu vasaru LIDO atpūtas centrā, Rīgā, turpinājās Vasaras florbola līgas sacensības, kurā piedalījās arī mūsu novadu florbolisti.

 

Grundtvig darbnīcas atver pasauli

Anita Zeiliņa

Grundtvig programmas vadītāja Laura Iveta Strode iesaka izmantot piedāvātās iespējas ceļot un iegūt jaunu pieredzi citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Mūžizglītības programmas ietvaros ikviens 18 gadu vecumu sasniegušais Eiropas Savienības iedzīvotājs reizi trīs gados var apmeklēt Grundtvig darbnīcu kādā no dalībvalstīm.

 

Ikšķiles pilsētas svētku laikā saziedoti 276 lati

Dzintra Dzene

Ikšķiles pilsētas svētku laikā «Dzīves skolas» jaunieši aicināja ikkatru ziedot projektam «Atbalsts skolas somai».

Biedrības «Dzīves skola» pārstāve Kristīna Krilovska informē, ka Ikšķiles pilsētas svētku laikā daudzi iedzīvotāji atsaucās «Dzīves skolas» jauniešiem un projektam «Atbalsts skolas somai» kopumā saziedoja 276,61latu.

 

Ciemos pie Gulbenes novada zemnieku saimniecību kopējiem

Uldis Prancāns

«Kalna Pakalniešos» cieņā dažādas nozares.

Latvijas lauksaimniekiem nevienā reģionā un novadā neklājas viegli, tomēr ir savas nianses. Kolēģiem šķiet vērtīgi iepazīties un pārņemt pozitīvo pieredzi.

 

Jauna piemiņas monēta «Latviešu ābece»

Latvijas Banka 12.augustā laida apgrozībā 1 lata piemiņas monētu «Latviešu ābece» divos kalumos – sudrabā un vara un niķeļa sakausējumā.

 

Vāveru dzimtas atvases salido Tīnūžos

Andris Upenieks

Zem ozola kuplajiem zariem Vāveru zari un atzari.

Vēsture neaptver tikai laikmetus un to mezglotās ideoloģijas. Tā nav vien kailu faktu virtene, bet galvenokārt cilvēku attiecības. Tā nav vien nezināmā skaidrošana, bet arī cieņa pret pagājības likteņgaitām, kurās sava vieta ikvienam no mums.