Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lēdmanes senioru deju kolektīvs – gadus no pleciem nometot nost... Otrās rindas vidū kolektīva vadītāja Mirdza Dzerkale.

 

Mirdza Dzerkale: izstarot sirdi un ar sirdi ikdienu sildīt

Andris Upenieks

Darba vietā Lielvārdes pamatskolā Mirdza Dzerkale jūtas labi.

Mirdza Dzerkale Lēdmanes senioru kolektīva vadīšanai atdevusi 35 gadus. Tās nav vien radošu centienu sezonas ar mēģinājumu tūkstošiem un skatuves uznācieniem. Tas arī vadītājas talants un mīlestība, kuru varā ir tik stabili turēt augstu līmeni un apbrīnojamu ilggadību. Tā ir arī viņas krietnā dzīves jubileja, kuras gadu skaitlis viegli izdalāms ar tiem pašiem 35… Tad iznāk, ka tieši puse no dzīves gadiem atdota dejai Lēdmanē.

 

Novadu grib iepazīt necerēti daudz dalībnieku

Ieva Sala, z/s «Saliņas» un Lielvārdes novada kultūrvēsturiskā mantojuma atbalsta biedrības pārstāve

Foto orientēšanās pasākums velo un auto braucējiem «Iepazīsti Lielvārdes novadu!» pulcēja 67 dalībniekus, kas sadalījās 20 komandās.

Svētdien, 15. maijā, Ģimenes dienā, notika pirmais Lielvārdes novada foto orientēšanās pasākums velo un auto braucējiem «Iepazīsti Lielvārdes novadu!».

 

«Muzeju nakts» pasākumi kļūst aizvien populārāki

Dzintra Dzene

«Man patīk, ka atnāk bērni,» saka modes māksliniece un gleznotāja Elita Patmalniece, kurai Ogre ir dzimtā pilsēta.

Sestdien, 14.maijā, nu jau septīto reizi Latvijā notika starptautiskā akcija «Muzeju nakts». Ogrē un Ķegumā, kā arī daudzviet citur muzeji strādāja ārpus ierastā darba laika. Līdz pat pusnaktij pircējus gaidīja arī Ogres lielākās grāmatnīcas. Šogad «Muzeju nakts» devīze bija «kaimiņi», ar «kaimiņu būšanu» saprotot ne vien attiecības starp Baltijas tautām, bet arī blakus novadiem, vienas mājas vai pat viena dzīvokļa iemītniekiem.

 

«Anima Solla» un «MIK-8» uzvar Latvijas vokālo ansambļu konkursā

Ritvars Raits

Nule notikušajā Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālā Vallē pusprofesionālo vokālo ansambļu grupā ar 48,17 punktiem triumfēja Ogres Kultūras centra vokālais ansamblis «Anima Solla»! Šajā foto gan redzama tikai daļa tā dziedātāju.

15. maijā Valles Saieta namā, Vecumnieku novadā, norisinājās Latvijas vokālo ansambļu konkursa fināls. Ar lieliskiem panākumiem tajā piedalījās lielvārdiešu «MIK-8» un ogrēniešu «Anima Solla», kas savās grupās izcīnīja pirmās vietas.

 

Ogres 1. vidusskolā sveic uzvarētājus

Anita Zeiliņa

Arī šī fotogrāfija ir Ogres 1.vidusskolas vēsture – labākie no labākajiem!

Ikgadējā Ogres 1.vidusskolas pasākumā «Mūsu olimpieši» pulcējās mācību priekšmetu olimpiāžu un konkursu uzvarētāji, skolotāji, kuru audzēkņi izbaudījuši uzvaras garšu, un vecāki, – lai pateiktu paldies par darbu un zināšanām.

 

Ģimene – sabiedrības pamats, bērni – cilvēka spārni

Marta Kalniņa

Mazozolu pamatskolu apmeklē visas Pazaru ģimenes atvasītes – Ramona, Māra Samanta, Ella un Ieva Nika. Ģimene aktīvi piedalās skolas organizētajos pasākumos, ar izdomu sagatavo bērniem tērpus un atbalsta viņu iekļaušanos mākslinieciskajā pašdarbībā, kā arī ar interesi piedalās skolas labiekārtošanas darbos. Tētis Normunds diemžēl šajā brīdī nevarēja būt klāt, bet kopā ar meitenēm ir mamma Solvita Bērzkalne-Pazare.

Starptautiskajā Ģimenes dienā, 15. maijā, Ogres novada Kultūras centrā pulcējās Ogres novada ģimenes, kurām izveidojusies auglīga sadarbība ar novada izglītības iestādēm.

 

Brīnišķīgais brīdis pirms – Ikšķilē jeb Noras Ikstenas jaunā romāna atvēršanas svētki

Elīna Zelčāne

Daudzi novadnieces un rakstnieces Noras Ikstenas jaunās grāmatas atvēršanas svētku dalībnieki vēlējās viņai pateikties ar no sirds dāvātiem ziediem.

Zīmīgi, ka Noras Ikstenas jaunākā romāna «Vīrs zilajā lietusmētelītī» atvēršanas svētki notika 13.maijā, rakstnieka Dzintara Soduma 89.dzimšanas dienā, un tieši Ikšķilē – vietējā tautas namā. Trimdas rakstnieks Dzintars Sodums, Noras Ikstenas Dzimtenē pārvests un arī aprūpēts, sava mūža pēdējos divus gadus pavadīja viņas mājās Ikšķilē.

 

Pirmsskolu darbinieki pieredzē dalīsies arī turpmāk

Alda Daudze-Kārkliņa, pirmsskolas «Birztaliņa» skolotāja

Ķeguma, Lielvārdes un Ikšķiles pirmsskolu darbinieki Ķeguma novada Birzgales pagasta bērnudārzā «Birztaliņa».

Ķeguma novada Birzgales pagasta VPII «Birztaliņa» 10. maijā notika mācību gada pēdējais pirmsskolu darbinieku seminārs.

 

Šaušanas sacensībās uzvar Dainis Januševskis

Ritvars Raits

Ogres novada trāpīgākie šāvēji: Jānis Zunde (no kreisās), Dainis Januševskis un Ēriks Cinis.

12. maijā Ogres novada Sporta centra šautuvē pēc daudzu gadu pārtraukuma atkal norisinājās čempionāts ložu šaušanā. Par Ogres novada jauno čempionu kļuva Dainis Januševskis, kurš pārējās godalgotās vietas atstāja Jānim Zundem un Ērikam Cinim.

 

«Ogres SC/FK 33» debitē ar trim zaudējumiem

Ritvars Raits

Šoreiz «Ogres SC/FK 33» vārtsargs Mārcis Bormanis bija «sava uzdevuma augstumos».

Savas trīs pirmās šīs sezonas oficiālās spēles aizvadījusi mūsu futbola komanda «Ogres SC/FK 33», kurai tā bija debija Latvijas čempionāta 1. līgā. Lai arī mūsējie cīnījās atzīstami, turnīru nācās uzsākt ar trijiem zaudējumiem pret Daugavpils «Daugavu» (0:6), Liepājas «Varavīksni» (1:11) un «Tukums 2000/TSS» (0:3).

 

Jaunajiem vieglatlētiem bagātīga medaļu raža

Ritvars Raits

A vecuma grupas uzvarētājas 4x100 metru stafetē – uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena Ogres 1. vidusskolas vieglatlētes, pa kreisi – mājinieces madlienietes, bet pa labi – Ogres Profesionālās vidusskolas sprinteres.

11. maijā Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu skolu labākie sportisti bija pulcējušies Madlienas stadionā, lai piedalītos Skolēnu sporta spēļu sacensībās vieglatlētikā. Uzvarētāji tika noskaidroti pašās populārākajās vieglatlētikas disciplīnās – dažādu distanču skriešanā, augstlēkšanā, tāllēkšanā, lodes grūšanā un šķēpa mešanā.

 

Arābiem nav laika

Jānis Arvīds Plaudis

Latvijā Trešo pasaules karu starp Rietumiem un al Quaeda reizēm iztēlo par civilizāciju sadursmi. Kā ir īstenībā?

 

Runājam par Eiropu, bet dzīvojam pierobežā

Valija Jonele

Vairākas pašvaldības un privātpersonas iesniedza prasību Administratīvajā apgabaltiesā par nelikumīgiem tarifiem elektroenerģijas piegādē patērētājiem.

 

Deg kūla un pagrabs

10.maijā Ogrē, Rīgas ielā, kā arī pie skolas Tomes pagastā dega kūla. Bet 11.maijā kūla 20 kvadrātmetru platībā dega pie upes Ogrē, Indrānu ielā, 200 kvadrātmetru platībā Ogrē, pie garāžu kooperatīva «Urgas», bet Ogresgala pagasta Lašupēs viena kvadrātmetra platībā dega ugunskurs. Savukārt 12.maijā sausā zāle 50000 kvadrātmetru platībā dega Suntažu pagastā. Visos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība. Savukārt 12.maijā Ogrē, Miera ielā, dega pamests pagrabs.

 

Dzērāju pikniku Lauberē iztraucē policija

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki aizvadītajā nedēļā fiksējuši 108 dažāda veida administratīvos pārkāpumus, kas ir krietni vairāk kā iepriekš. Lielākoties minētie pārkāpumi saistīti ar alkoholisko dzērienu lietošanu, turklāt ne vien Ogrē, bet arī pagastos.

 

Cieņas un pateicības apliecinājums izglītības darba veterāniem

Uldis Prancāns

Aizvadītajā piektdienā, visnotaļ laimīgajā 13.maijā, Ogres Kultūras centrā jau 17. gadu pēc kārtas pulcējās pelnītā atpūtā esošie vai joprojām strādājošie izglītības darba veterāni, lai saviesīgā pēcpusdienā uzjundītu atmiņas, būtu kopā ar kolēģiem sarunās, dziesmās, dejās un domās.

 

Lielvārdes novada pašvaldība saņēmusi atbildi no Saeimas

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka Lielvārdes novada pašvaldības dome bija nosūtījusi Latvijas Republikas Saeimai adresētu kolektīvo iesniegumu, izsakot savas pretenzijas par elektroenerģijas tarifu paaugstināšanu. Lielvārdieši saņēmuši atbildi, kuru parakstījis Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

 

Augusts Justs izcīna «Vaidavas kausu»

Aizvadītās nedēļas nogalē divu dienu garumā Apē turpinājās motobraucēju cīņa par «Vaidavas kausu». Prestižajā MX1 klasē šo trofeju ieguva ķegumietis Augusts Justs, kurš kļuvis par līderi Latvijas čempionāta kopvērtējumā.

 

Ja tirpst rokas

Ilze Supe, neiroloģe

Sākumā tirpst pirkstu gali, tad sāk tirpt visa plauksta, pirksti kļūst nejūtīgi. Sākas neciešamas sāpes naktīs, kas piespiež piecelties, vēcināt un purināt rokas, kamēr atkal var aizmigt trauslā miegā.

 

Dažādu traipu tīrīšanas paņēmieni

Apkopojis Uldis Prancāns

Taukaini traipi (tauki, sviests, margarīns)

• Izšķīdina ožamo spirtu karstā ūdenī (1:1). Apstrādā traipu un izmazgā.

• Ja notraipīto lietu nedrīkst mazgāt, traipam uzber karstus kartupeļu miltus. Pirms apstrādes zem traipa paliek baltu drānu. Tur 20 minūtes, nopurina. Atkārto, līdz sasniegts rezultāts, tad iztīra ar birsti.

 

Kaut tādu cilvēku būtu vairāk!

Alma Rāviņa

Šajā rūpju un uztraucošo notikumu laikā ir grūti atrast kādu prieka dzirkstelīti. Pietiktu ar laipnu vārdu, sirsnīgu smaidu, bet lielākā daļa cilvēku iet savās gaitās nomākti.