Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 18.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Telpu futbola turnīrs ir startējis

Ritvars Raits

Titulētā komanda «Orions CK» (sarkanās formās) virslīgas atklāšanas spēlē ar 10:2 sagrāva turnīra jaunpienācējus – «FK 33» futbolistus.

Aizvadītās nedēļas nogalē sākās Ogres novada atklātais čempionāts telpu futbolā, kurā divās līgās piedalās 25 komandas. Virslīgā spēlē deviņas komandas, bet 1.līgā – 16 vienības, kuras sadalītas divās apakšgrupās.

 

Jautājums par bērnu ēdināšanu PII «Zelta sietiņš» joprojām atklāts

Dzintra Dzene

PII «Zelta sietiņš» audzēkņu vecāki (priekšplānā Baiba Matisone) ir gatavi cīnīties par savām tiesībām.

Ogres novada domes Sociālo lietu komitejas 13.oktobra sēdē asas diskusijas izraisīja PII (pirmsskolas izglītības iestādes) «Zelta sietiņš» audzēkņu vecāku iesniegums par līguma laušanu ar SIA «Fazer Amica» (uzņēmuma tagadējais nosaukums «Baltic Restaurant Latvia») un lūgums pašvaldībai pašai uzņemties ēdināšanas organizēšanu šajā bērnudārzā.

 

Ogrēniešus interesē namu apsaimniekošana

Anita Zeiliņa

Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs (no kreisās) skaidro savu redzējumu par Ogres ģimnāzijas stadiona rekonstrukcijas darbu kvalitāti.

Pašvaldības aģentūras «Mālkalne» un mājas vecāko sapulce «Apsaimniekošanas maksa 2012.gadā» iedzīvotājiem šķita pietiekami aktuāla tēma, lai piektdien, 14.oktobrī, viņi piepildītu Ogres Kultūras centra mazo zāli.

 

«Aizraujoši par bioloģiju un ķīmiju!»

Anita Migleniece, Tīnūžu pamatskolas bioloģijas skolotāja

Nodarbības notiek arī pie dabas krūts.

Kopš 7.septembra Tīnūžu pamatskolā īstenojam projektu «Aizraujoši par bioloģiju un ķīmiju!», kas tiek finansēts no valsts budžeta līdzekļiem «Projektu konkursa Inovāciju īstenošanai izglītībā» ietvaros.

 

«OKartes skatuvi» pamet talantīgais ogrēnietis Gints Cālītis

Dzintra Dzene

Ik nedēļu Gintu Cālīti koncertos atbalstīja arī viņa mamma Sarmīte Ozoliņa.

Aizvadītajā sestdienā nepatīkamu pārsteigumu piedzīvoja LNT šova «OKartes skatue» grupas «Zvaigžņu zagļi» atbalstītāji, jo minētā grupa jau otro nedēļu pēc kārtas piedzīvo zaudējumu. Pirms nedēļas šovu pameta lielvārdietis Daniels Leškevičs, bet pagājušās nedēļas koncerts bija liktenīgs ogrēnietim Gintam Cālītim, kurš ne vien dzied, spēlē un sacer dziesmas, bet bija grupas mugurkauls un balsts. Ne velti Gints tika uzskatīts par vienu no talantīgākajiem šova dalībniekiem.

 

Vilina jaunas zināšanas, izaicinājums un stūrgalvība

Marta Kalniņa

2011. gada maijs. Juris Pupčenoks ieguvis doktora grādu politikā un starptautiskajās attiecībās ASV Delavēras universitātē. Kopā ar mammu Irēnu un draudzeni Nan – Čun.

Ogrēnietis Juris Pupčenoks uz Ameriku devās 1999. gadā kā Ogres Rotari kluba apmaiņas students. Toreiz viņš bija tikko beidzis Ogres 1. vidusskolas 11. klasi.

 

«Lielvārdei» divas uzvaras un kāpiens uz 4.vietu

Ritvars Raits

Spēles varonis Ivans Abramovs (Nr. 27) cīņā ar «RTU/Inspecta» aizsargiem.

Sekmīgi pagājušās nedēļas nogalē spēlējusi Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas komanda «Lielvārde», kas savā laukumā ar 5:3 pārspēja čempioni «RTU/Inspecta», bet viesos ar 12:4 sagrāva turnīra pastarīti «Valmieru», tabulā pakāpjoties uz 4.vietu.

 

Jaunajiem Ogres hokejistiem uzvaras turnīros Valmierā un Somijā

HK «Ogre Juniors» preses dienests

Ogrēnieši Matīss Dāvis Bērziņš (no kreisās), Oto Marinaki un Raimonds Mikus Vītoliņš savu hokeja prasmi nodemonstrējuši ne vien Latvijā, bet arī Somijā.

Četri hokeja kluba «Ogre Juniors» U-10 vecuma grupas hokejisti, kuri spēlē ogrēniešu un rīdzinieku apvienotajā komandā «Dinamo Ogre», sekmīgi piedalījušies turnīros Valmierā un Somijā.

 

Dzintars – pusdārgakmenis ar brīnumainām īpašībām

Tādas rotaslietas var izgatavot tikai no dzintara.

Ārstnieciskās īpašības. Mūsdienu oficiālajā medicīnā dzintaru izmanto kā izejvielu dzintarskābes iegūšanai, kas ir brīnišķīgs biostimulators. Turklāt dzintarskābei ir raksturīgas arī antioksidējošās un pretiekaisuma īpašības.

 

Hameleonu rotaļas turpinās…

Dzintra Dzene

Rudenim esot pilnbriedā, zemkopji ražas vākšanas darbus ir pabeiguši. Zemīte var atpūsties, un arī tās kopējiem iestājies nosacīts atelpas laiks. Turpretī politikā visu rudeni darbošanās notiek kā nepārtrauktā gadatirgū, kur kaut ko mutisku apsola, vienojas, piekrīt, bet pēc pāris dienām atsaka, atsauc un pat mūk no savas partijas.

 

Probācijas darbinieki saņem apbalvojumus

Dzintra Dzene

Pirms astoņiem gadiem valstī tika izveidots probācijas dienests – struktūra, kura citās Eiropas valstīs darbojas jau vairākus gadu desmitus. Minētā dienesta uzdevums ir sabiedrības drošības veicināšana. Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā šo darbu nodrošina pirms sešiem gadiem izveidotā Valsts probācijas dienesta (VPD) Ogres teritoriālā struktūrvienība (TSV).

 

Aiztur par kases aparāta zādzību no veikala

13.oktobrī aizdomās par zādzību no veikala Suntažu pagastā Ogres novada pašvaldības policijas Suntažu iecirkņa inspektors uz karstām pēdām aizturēja 1956.gadā dzimušo I. Garnadzis veikala telpās iekļuvis, uzlaužot veikala durvis, un nozadzis cigaretes, kā arī kases aparātu, kurā atradās aptuveni 20 latu. Šajā pašā dienā konstatēts, ka, izsitot loga stiklu, cigaretes un alkohols nozagts arī no veikala Ikšķilē, Lejas ielā. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

 

Sods gan «krutkas» pārdevējiem, gan pircējiem

Dzintra Dzene

Maldīgs ir priekšstats, ka pie vainas ir vien nelegālā alkohola vai narkotiku tirgoņi. Atbildība jāuzņemas arī šo apreibinošo vielu pircējiem. Jo, kā mēdz teikt, – ja nebūtu pieprasījuma, nebūtu arī piedāvājuma.

 

Ogres slimnīcai – kārtējā palīdzības krava no Vācijas

Vakar, 17.oktobrī, Ogres slimnīca saņēma pāri par 60 tūkstošu eiro vērtu palīdzības kravu no Vācijas. Tā ir kārtējais sadarbības rezultāts, kas noteikti uzlabos slimnīcas darbu, sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā arī pacientu aprūpi.

 

30.oktobrī – pāreja uz ziemas laiku

Pēc divām nedēļām, naktī no sestdienas uz svētdienu, 30.oktobri, pulksten 3.00 Latvijā notiks pāreja uz ziemas laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ, atgādina Ekonomikas ministrija.

 

Dārza darbi rudenī

Oktobris un novembris ir pēdējie mēneši pirms ziemas iestāšanās, kuros jāveic dārzu sagatavošanas darbi šim aukstajam gadalaikam. Iespējams, ka arī pieredzējušiem dārzkopjiem noderēs kāds no šeit minētajiem padomiem.

 

Autovadītāj, ziema nav aiz kalniem!

Daži padomi, kā sagatavot savu auto ziemas periodam:

Pārliecinieties, ka izmantojat ziemas apstākļiem piemērotas riepas un tām ir adekvāts protektora dziļums. Ja riepas nodilušas, nomainiet tās ar jaunām, kas nodrošinās labāku saķeri ar brauktuvi un ļaus tikt galā arī ar ekstremāliem ziemas laika apstākļiem.

 

Ogres handbolisti sāk ar zaudējumu un uzvaru

HK «Ogre» vīriešu komanda aizvadījusi pirmās divas spēles jaunajā Latvijas čempionātā. Vispirms mūsējie viesos ar 14:36 piekāpās «Dobeles Tenax», bet pēc tam savā laukumā ar 33:28 pārspēja «ASK/LU».

 

Novuss turpinās pilnā sparā

15.oktobrī vairākās vietās risinājās 2011.gada Latvijas Republikas individuālā čempionāta astotdaļfināli. Ogres novusisti startēja Ķekavā.