Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 19.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunā slimnīcas korpusa svinīgā atklāšana (no kreisās) Veselības ministrs Juris Bārzdiņš un Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

 

Atklāj Ogres rajona slimnīcas jauno korpusu

Dzintra Dzene

Jaunā korpusa atklāšana bija kupli apmeklēta.

Piektdien, 15. aprīlī, piedaloties Veselības ministram Jurim Bārzdiņam, Ogres rajona slimnīcas kolektīvam un daudzajiem viesiem, svinīgi tika atklāts sen gaidītais jaunais slimnīcas korpuss, kura tapšanā ieguldīti 1,7 miljoni latu no bijušā rajona padomes budžeta un 1,3 miljons latu Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.

 

Mākslas dienas Ogrē apsteidz laiku

Anita Zeiliņa

Izrādās, ka māksla prasa ne tikai gaišu prātu, bet arī stipras un veiklas rokas.

Sestdien Ogrē iesoļoja Mākslas dienas. Tik ļoti gaidītas! Simboliski, ka Mākslas dienu atklāšana notika pēc vietējā laika, jo lielais pulkstenis Ogres centrā pasteidzināja notikumus, un tie, kas ieraduši paļauties uz saviem laikrāžiem, svētku atklāšanas runas izdzirdēja jau pa lielu gabalu.

 

Dabas parks nav slēgtā zona, bet atpūtai tajā jābūt civilizētai

Dzintra Dzene

Uz dabas parka «Ogres Zilie kalni» dabas aizsardzības plāna sabiedrisko apspriešanu bija ieradušies gan sporta entuziasti, gan iedzīvotāji, kuriem rūp dabas parka tālākais liktenis.

Aptuveni pirms gada darba grupa, kurā savus spēkus apvienoja visdažādāko nozaru speciālisti, uzsāka dabas parka «Ogres Zilie kalni» dabas aizsardzības plāna izstrādi nākamajiem desmit gadiem. Aizvadītajā nedēļā Ogres novada domē notika minētā plāna sabiedriskā apspriešana.

 

Vienam otru labāk iepazīstot, darbs kļūst efektīvāks

Pārsla Sniedziņa

VPD Ogres TSV un Ogres policijas iecirkņa darbinieku tikšanās laikā VPD Ogres TSV vadītāja Iveta Petunova(no labās) informēja par VPD visā Latvijā organizētajām «Izlīguma nedēļas» aktivitātēm.

Aizvadītajā nedēļā Valsts Probācijas dienesta (VPD) Ogres teritoriālajā struktūrvienībā (TSV) «Izlīguma nedēļas» ietvaros viesojās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki, lai tuvāk iepazītu probācijas dienesta darbu.

 

Elza Cīrule – nozīmīga Lielvārdes kultūras dzīves veidotāja

Dzidra Bļodone

Elza Cīrule.

Svinot Vispasaules teātra dienu, pavērām Lielvārdes teātra vēstures lappusi, kurā 20. gadsimta otrajā pusē mirdzēja Elzas Cīrules vārds.

 

Audēju cunfte arī Suntažos

Uldis Prancāns

Suntažu audējas Rasma Beļeviča (no kreisās), Kristīne Grabežova, audēju skolotāja Rita Ozola ar Kristīnes meitiņu Katrīnu un Dace Čakare.

Kopš 2005. gada Suntažu pārvaldes un kultūras namā darbojas audējas. Sešu gadu laikā vadītāja Rita Ozola (diplomēta dārzkope) sarežģītajam, bet skaisti krāsainajam arodam apmācījusi vismaz duci suntalnieču.

 

Iepazīstot sevi un apkārtējos

Uldis Prancāns

Ogres Valsts ģimnāzijas skolotāja Dace Zemīte piedāvā kārtējo uzdevumu skolu erudītiem.

12.aprīlī Ogres Valsts ģimnāzijā risinājās sociālo zinību pasākums 7.-9.klašu skolēniem «Sevis un apkārtējo iepazīšana».

 

Par lietpratējiem!

Dzintra Mozule

Slimnīcas jaunā korpusa atvēršanas svētkos daudz labu vārdu un vēlējumu saņēma SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs. Par enerģiju un neatlaidību, rūpi par savu kolektīvu un tuvākas un tālākas apkārtnes ļaudīm. Taču sarunās ar «OVV» lasītājiem esam sapratuši, ka viņi atzinīgi novērtē arī daktera Širova profesionalitāti. Tāpēc mans vēlējums viņam šajās dienās ir – lai organizatorisko darbu gūzmā atliek laika turpināt kopt sevī labu ārstu! Jo arī tas taču ir mūsu visu interesēs, vai ne?

 

Ekonomējot degvielu, taupīsim naudu un saudzēsim dabu

Apkopoja Ritvars Raits

Vai auzu motors izkonkurējis dzelzs rumaku?

Šobrīd, kad mūsu valstsvīri kārtējo reizi lēmuši par akcīzes nodokļa likmes palielināšanu degvielai, bez tam arī pasaules tirgū vērojams ievērojams naftas produktu cenas kāpums, lai ietaupītu līdzekļus, saudzētu apkārtējo vidi un stabilizētu automašīnas tehnisko stāvokli, ļoti svarīgi ir mācēt braukt ekonomiski.

«OVV» pētīja un apkopoja labākos degvielas taupīšanas padomus.

 

Jaunie Lielvārdes florbolisti – trīskārtējie Latvijas čempioni

Ritvars Raits

Junioru florbola komanda «Lielvārde» – trīskārtēja Latvijas čempione.

17. aprīlī Lielvārdes novada sporta centrā notika 17. Latvijas Jaunatnes čempionāta finālspēle U-18 vecuma grupas komandām, kurā Lielvārdes juniori spēkojās ar saviem vienaudžiem no «Bauskas BJSS». Fināla cienīgā cīņā ar 8:4 uzvarēja mūsējie, kļūstot par valsts čempioniem jau trešo gadu pēc kārtas. Uzvarētāju rindās ar pieciem vārtu guvumiem izcēlās Toms Akmeņlauks.

 

Isjomina, Torstere un Cebule – Latvijas čempiones

Ritvars Raits

Šopavasar pie Latvijas čempionāta zelta medaļām tika Lielvārdes florbola audzēknes Diāna Isjomina (no labās), Santa Torstere un Līga Cebule.

16. aprīlī par Latvijas Florbola čempionāta Hipolīzings sieviešu Virslīgas uzvarētāju kļuva Rīgas komanda «RSU/Runway», kura finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 4:1 pieveica Kocēnu «Rubeni». Rīgas komandas sastāvā pirmo reizi par Latvijas čempionēm kļuva trīs Lielvārdes florbola audzēknes.

 

Sākusies soļošanas sacensību sezona

Georgs Gutpelcs, soļošanas treneris

Ogres soļotājas Agnese Pastare (no kreisās) un Kristīne Platace pēc finiša sacensībās Lugāno.

Šogad sezona gara un arī atbildīga. Mūsu soļotājas pašreiz un ne jau pirmo gadu ir labākās Latvijā. Izlases komandas dalībniecēm Agnesei Pastarei, Kristīnei Platacei, Anitai Čuhnovai un jaunietei Ingai Rīterei starti paredzēti gan Latvijā, gan ārvalstīs. Pašas svarīgākās sacensības Pastarei būs Eiropas kauss Portugālē (20. maijā) un pasaules čempionāts vieglatlētikā Korejā (30. augustā), Anitai Čuhnovai galvenais starts Eiropas kausā Portugālē, bet Kristīnei Platacei Eiropas U23 čempionātā Čehijā (14. – 17. jūlijā).

 

Ierosināta lieta par cūkkopības kompleksa būvniecību Lauberē

Ritvars Raits

11. aprīlī Administratīvā rajona tiesa nolēmusi pieņemt biedrības «Lauberiete» pieteikumu un ierosināt administratīvo lietu par Madlienas būvvaldes 2010. gada 23. augustā SIA «Lauberes bekons» izsniegtās būvatļaujas Nr. 31/2010 atcelšanu. Atbildētājai – Ogres novada pašvaldībai – līdz 2011. gada 11. maijam jāiesniedz tiesai rakstveida paskaidrojums.

 

Aiztur nepilngadīgus kūlas dedzinātājus

Pārsla Sniedziņa

Kā ik gadu, līdz ar siltā un sausā laika iestāšanos mostas ne vien daba, bet diemžēl aktivizējas arī kūlas dedzinātāji. Aizvadītajā sestdienā Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki Ogresgalā operatīvi aizturēja četrus nepilngadīgos, kuri «izklaidējās», dedzinot sauso zāli.

 

Sabojā auto riepas

13.aprīlī konstatēts, ka Ogrē, Grīvas prospektā, novietotajai automašīnai «TOYOTA CARINA» sabojātas trīs riepas. Bet 16.aprīlī konstatēts: no Ogrē, Uzvaras ielā, novietotās automašīnas «VW POLO» nozagta automagnetola. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Saimnieces acu priekšā stafordšīras terjers sakož japānas hinu

Dzintra Dzene

Lai gan Ogres novada Saistošie noteikumi aizliedz izvest suni pastaigā bez pavadas, daudzi četrkāju saimnieki šo prasību ignorē. Diemžēl tas nereti beidzas ar bēdīgām sekām.

 

VBTAI izvērtēs nepieciešamību izmainīt normatīvos aktus

Ritvars Raits

Iepriekšējā laikraksta numurā «OVV» savus lasītājus informēja par gadījumu vienā no mūsu novadu centriem, kur bāriņtiesas darbinieki bija spiesti bez mātes ziņas no ģimenes izņemt desmit gadus vecu zēnu. Bērns tika ievietots krīzes centrā «Laipas», bet māte un pēc tam arī policija visu nakti viņu meklēja kā pazudušu un tikai nākamajā dienā pavisam nejauši atklājās, ka bērns atrodas drošībā.

 

Ogres Pensionāru biedrību vada Jānis Staužs

Ināra Klipsone, pensionāre

Katrs jauns pavasaris ir jaunu spēku avots, lielu pārmaiņu un cerību laiks.

 

Pūtēju orķestri ieskandina Madlienu

Uldis Prancāns

16.aprīlī Madlienas kultūras namā risinājās pūtēju orķestru skate, kurā piedalījās pieci bijušā Ogres rajona kolektīvi.

 

Strausu politika

Vincents Strauja

Rakstu pēc 8. aprīļa «100. panta preses kluba» žurnālistu uzbrukuma jaunajam Saeimas deputātam Jānim Dombravam – par apmācībām valsts un pašvaldību finansētajās skolās latviešu valodā.

 

Mācīsimies sirsnību no putniem

Veronika Denisova, Ogrē

Dzīvoju piecstāvu ķieģeļu mājā Mālkalnes prospektā, 5. stāvā. Dzerot rīta kafiju, novēroju visu, kas notiek uz kaimiņu mājas jumta un skaistajā pagalmā.