Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 1.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Norāde liecina, ka konkrētajā vietā var novietot tikai konkrētu auto.

 

Vīrs un vārds! Bet kā ar likumību?

Dzintra Dzene

Darbi pie stāvvietas izbūves rit pilnā sparā.

– Jūs ne reizi vien esat rakstījuši par nebūšanām ar stāvvietām un atļauju izsniegšanu auto novietošanai daudzdzīvokļu namu pagalmos, bet pie mums notiek vēl lielāki brīnumi, kas, šķiet, pārspēj visu, – tā, piezvanot «OVV» redakcijai, sarunu iesāk ogrēniete, Zilokalnu prospekta 20.nama iedzīvotāja.

 

Grib piesaistīt gan sporta, gan tūrisma cienītājus

Ritvars Raits

Inesis Babāns (no kreisās) un Mareks Birkentāls iepazīstina Ievu Skutuli ar tautas velobrauciena distanci.

23.jūlijā Ogrē un Ikšķilē notiks līdz šim pie mums vēl nebijuša mēroga sporta pasākums – Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras tautas velobrauciens. Paredzams, ka uz šīm sacensībām ieradīsies līdz pat tūkstotim sportistu no visas Latvijas.

 

Ogres novadā viesojas delegācija no Turcijas

Baiba Trumekalne, Ogres novada domes preses sekretāre

Turcijas delegācija un Ogres novada pašvaldības pārstāvji Ogres novada domē.

ES Mūžizglītības programmas Comenis apakšprogrammas reģionālās partnerības projektā “Sporta nozīme jauniešu karjeras veidošanā” no 27. jūnija līdz 4. jūlijam Ogrē viesojas astoņi Turcijas sadarbības reģiona Hatai (Hatay) pārstāvji.

 

Lēdmanes pamatskola septembri cer sagaidīt pilnā «apbruņojumā»

Uldis Prancāns

Aiz Lēdmanes pamatskolas direktora Andra Eglīša muguras redzamie rakumi liecina par bruģēšanas darbu uzsākšanu visapkārt skolai.

Braucot garām Lielvārdes novada Lēdmanes pamatskolai, jau otro gadu nākas vērot ierastu ainu – 1976.gadā dzimušajā pamatskolā turpinās vērienīgi remontdarbi. Prasmīgu celtnieku rokas jāpieliek arī krietni jaunākajai māsai – 1998.gadā uzceltajai 40 x 24 metrus plašajai sporta hallei.

 

Ķeipenē amats netop lamāts

Uldis Prancāns

Ķeipenes šūšanas darbnīcas «zelta rokas» Māra Igaune atrod laiku arī mākslinieciskām izpausmēm – apsveikuma kartīšu, grāmatzīmju un gleznu izšūšanai.

Vienā no biedrības «Ķeipenes vides centrs» telpām jau divus mēnešus atvērta šūšanas darbnīca, kurā strādā pagasta iedzīvotāja, «Basīšu» māju saimniece Māra Igaune.

 

… izsmaržosim reibinošo skolas laiku!

Radošās grupas vārdā – Inguna Bērziņa un Zane Bēķe, Ikšķiles vidusskolas skolotājas

Ikšķiles skolas mīļo dziesmu ir tik daudz...

Ar pavasara un ceriņu smaržu Ikšķiles vidusskolas absolventu salidojumā izsmaržojām savu skolas laiku – tik spilgti, ka, liekas, tikušies esam nupat, vakar vai aizvakar!

 

Ogrēnieši, lielvārdieši un ikšķilieši piedalās Jaunatnes olimpiādē

Ritvars Raits

Ogres mākslas vingrotāju komandai olimpiskās medaļas jau kaklā.

No 1. līdz 3.jūlijam Jūrmalā norisinās Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, kurā piedalās 2200 sportisti no 70 pašvaldībām. Savas delegācijas uz šo grandiozo sporta pasākumu, kas notiek reizi divos gados, nosūtījušas arī Ogres, Lielvārdes un Ikšķiles novada pašvaldības

 

Startējis Ķeguma futbola čempionāts

Ritvars Raits

Rembates «Streka» Ķeguma čempionātu uzsāka ar smagi nākušu uzvaru pār meņģeliešiem.

28.jūnijā ar četrām spēlēm startēja Ķeguma novada atklātais čempionāts futbolā. Pirmā kārta veiksmīga bija visām trim Ķeguma novada komandām – Rembates «Streka» un «Birzgale» turnīru uzsāka ar uzvarām, bet «Ķegums» nospēlēja neizšķirti.

 

«OSC-Fortūna» un «Ogres SC/FK 33» zaudē, FK «Ogre» – starp līderiem

Ritvars Raits

Ogrēnieši mēģina atņemt bumbu «RFS*» futbolistam.

Ar dažādām sekmēm spēlēt turpina trīs spēcīgākās Ogres futbola komandas. Kamēr «OSC-Fortūna» un «Ogres SC/FK 33» piedzīvojušas kārtējos zaudējumus Latvijas čempionātā, FK «Ogre» kļuvis par Rīgas Futbola čempionāta līderi.

 

«Kamene» iepriecina un sveic savus klausītājus pansionātā

Anna Kudeiko, kora dalībniece

Senioru kora «Kamene» dziedātāji un kora diriģenti viesojās Ogres slimnīcas pansionātā, lai ar skaistu koncertu iepriecinātu un sveiktu ieinteresētos klausītājus.

Lielvārdes kultūras nama senioru kora «Kamene» dziedātāji un kora diriģenti, Jāņu vainagiem galvās un ziedu pušķiem rotājušies , 21. jūnijā ieradās Ogre slimnīcas pansionātā, lai sniegtu Līgo dienas koncertu, iepriecinātu un sveiktu pansionāta dalībniekus.

 

Vai viens ir karotājs?

Uldis Prancāns

Tautai skaļi un nepārprotami balsojot par Valda Zatlera otro prezidentūras termiņu, Saeima valsts augstākajā krēslā iesēdinājusi miljonāru Andri Bērziņu. Savās pirmajās runās Latvijas televīzijā un intervijās plašsaziņas līdzekļos pagaidām vēl Saeimas deputāts, Tautsaimniecības komisijas vadītājs, divu brangu miljonu īpašnieks Bērziņa kungs manī raisīja garas pārdomas.

 

«Zelta sietiņā» sāk parakstu vākšanu, lai lauztu līgumu ar ēdinātāju

Dzintra Dzene

PII «Zelta sietiņš» vecāki vairs nevēlas saņemt SIA «Fazer Amica Latvija» pakalpojumus

No šodienas, 1.jūlija, pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Zelta sietiņš» audzēkņu vecāki sākuši parakstu vākšanu, lai atteiktos no ēdināšanas uzņēmuma «Fazer Amica Latvija» pakalpojumiem.

 

Apstiprina mācību maksu Ogres novada BJC

Izskatot interešu izglītības iestādes Ogres novada Bērnu un jauniešu centra (BJC) direktora Ilmāra Dreijas priekšlikumus, Ogres novada dome 16.jūnija sēdē apstiprināja mācību maksu šajā centrā. No šā gada 1.septembra mācību maksa par interešu izglītības pulciņu programmu apguvi Ogres novada BJC audzēkņiem būs četri lati mēnesī.

 

Ikšķiles Brīvā skola jaunās telpās

Sākot jau ar Vasaras skolu augustā, Ikšķiles Brīvajā skolā mācības notiks citā vietā – pusceļā starp Ikšķili un Ogri, Daugavas malā, bijušajā Ikšķiles lidostā. «Te ir ne tikai plašākas telpas, bet arī vairāk vietas, kur bērniem darboties ārpus tām,» skaidro skolas direktore Gunta Ošeniece.

 

Nokrīt no skatu torņa

27.jūnijā Tīnūžu pagastā uz Latvijas Valsts mežiem piederošā skatu torņa trešās platformas atrasts miris 1962.gadā dzimušais ogrēnietis A. Uzsākts kriminālprocess, norīkota tiesu medicīniskā ekspertīze.

 

Nākamgad vārdadienas būs arī Nikolām un Dmitrijiem

Ritvars Raits

Ne biežāk kā reizi trijos gados tiek sasauktas Kalendārvārdu ekspertu komisijas sēdes, lai izvērtētu saņemtos personu iesniegumus un saskaņā ar noteiktiem kritērijiem apstiprinātu jaunus personvārdus iekļaušanai oficiālajā kalendārvārdu sarakstā. Pēdējā sēdē nolemts mūsu kalendārus papildināt ar 21 jaunu personvārdu, tostarp arī tādiem populāriem vārdiem kā Genovefa, Nikola, Kristīna, Dmitrijs, Maksims un Marks.

 

Apbrīnoju mediķus un priecājos par jauno slimnīcu

Anna no 306.palātas

Nupat esmu atgriezusies ierastajā dzīvē, bet pirms tam ļoti smagā stāvoklī tiku nogādāta Ogres slimnīcā.

 

Lasīšanas maratons var sākties!

Aija Žilvinska, Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre

Klāt jūlijs, vasaras karstākais mēnesis. Pilnā sparā norisinās dažnedažādi maratoni – pilsētu, velobraukšanas utt. Taču Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa piedāvā lielisku iespēju piedalīties Vislatvijas jaunāko grāmatu lasīšanas maratonā!

 

Delikatešu grozs – kas tas ir?

Uldis Prancāns

Kas ir tā saucamais Delikatešu grozs? Vai tas paredzēts noteiktai elitei, izredzētajiem vai vienkāršajai tautai?

 

ManaBalss.lv – iespēja tautai piedāvāt savas idejas Saeimai

Ieva Cīrule

Jau gadiem dzirdami aicinājumi aktīvi iesaistīties politiskajos procesos, jo tāds esot katra pilsoņa pienākums. Pilsoņi esam, Latvijas nākotne, neapšaubāmi, rūp, bet iespējas tomēr ir ierobežotas: varam vai nu pievienoties kādai no politiskajām apvienībām, kādu Latvijas novados nemaz nav tik daudz, vai arī rakstīt vēstules ministrijām, īsti neticot, vai un cik rūpīgi adresāts tās lasīs. Taču tagad ikvienam ir dota iespēja ne tikai kritizēt, bet arī ierosināt, kas valstsvīru rīcībā uzlabojams vai ačgārns!

 

Renārs Magone spēlēs pasaules čempionātā

Ritvars Raits

Ogrēnietis Renārs Magone iekļauts Latvijas U-19 basketbola izlases sastāvā un piedalīsies pasaules čempionātā, kas no 30.jūnija līdz 10.jūlijam notiks trijās Latvijas pilsētās – Valmierā, Liepājā un Rīgā.

 

Pats gar zemi, zirgs gar zemi un …

Velobraucējs V.

Neparakstos, jo ar šo kļūmi negribas zīmēties. Sagadīšanās, neveiksme vai…

 

Jāņu nakts brīnums – neparastais stārķis

Uldis Liepiņš

Mutē atstājot siera, pīrādziņu un alus garšu, pagājuši gada ievērojamākie tautas svētki.

 

Astroloģiskais ceļvedis jūlijā

Raita Zemberga, astroloģe

Līdz 22.jūlijam Saule atrodas Vēža zvaigznājā, rosinot mājas un ģimenes tēmu. Nākamās dienas rītā debess spīdeklis nokļūst Lauvas zīmē, vasaras vidū ienesot košas krāsas un neaizmirstamas sajūtas.