Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 20.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Bērnu koru sadziedāšanās laikā visiem bija arī jādejo. Pareizos dejas soļus demonstrē jaunie ikšķilieši deju skolotājas «kodes» vadībā.

 

Jauna tradīcija vainagojas ar aizkustinošu jubilāres sveikšanu
Ritvars Raits

Jubilāre Sarmīte Viļuma kopā ar vienu no saviem «pārsteigumiem» – meitu Lieni – un vīru Andri.
18.aprīlī Ikšķiles vidusskolā pirmo reizi kopā bija sabraukuši triju novadu (Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes) labākie 2.-4.klašu kori, lai uzdziedātu savam priekam. Par pasākuma emocionāli aizkustinošāko daļu kļuva Ikšķiles vidusskolas mūzikas skolotājas Sarmītes Viļumas sveikšana ievērojamā dzīves jubilejā.

 

Vai nokļūt ar autobusu līdz Elkšņiem ir tas pats, kas ar vilcienu līdz Ikšķilei?
Dzintra Dzene

To, kas vēlas braukt ar autobusu, mazāk nekļūst.
Vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs paudis nostāju, ka apstākļos, kad ir samazināta dotācija sabiedriskajam transportam, nevajadzētu dotēt paralēlos reisus – maršrutus, kur vienā virzienā dodas gan vilciens, gan autobuss, ka jāizvēlas un jāatstāj tikai viens no šiem transporta veidiem. Ņemot vērā, ka ES un arī Latvijā par prioritāru transporta veidu noteikts vilciens, autobusu pārvadātāji var palikt bez dotācijām. Tam nepiekrīt Autotransporta direkcija (ATD) un reģionālie pārvadātāji, uzsverot, ka galvenie cietēji šādā gadījumā būs pasažieri, jo ne vienmēr ar vilcienu var nokļūt tur, kur ar autobusu.

 

Jānim Rumpim – tituls «Vice misters Latvija»


«OVV» redakcija nule saņēma vēsti, ka Ogres Valsts tehnikuma audzēknis, «Misters Ogre 2011» Jānis Rumpis kļuvis par titula «Vice misters Latvija» īpašnieku. Priecājamies un apsveicam!

 

Meņģeles tautas nama «vectētiņam» – 80
Uldis Prancāns

Dejas soļus vērpj mazie meņģelieši.
Pašā aprīļa viducī, sulīgi sirsnīgus svētkus – Meņģeles tautas nama pirmo astoņdesmitgadi – svinēja vietējie ļaudis un viņu viesi no tuvām un tālām Tēvzemes malām.

 

Kad pagaršota pasaule, gribas to vēl kārtīgi pabaudīt
Marta Kalniņa

Beidzot Edinburgas universitāti – Liene kopā ar mammu un radu meiteni Aleksu.
Ogrēniete Liene Lazdiņa pēc 11. klases beigšanas kopā ar draudzeni devās atpūsties uz Skotiju pie draudzenes mammas. Ieceres mazliet mainījušās – meitenēm izdevies atrast darbu, tādēļ vasaras brīvdienas nedaudz ieilgušas. Atgriežoties Liene 2007.gadā ieguva Ogres ģimnāzijas vidējās izglītības diplomu un atkal devās uz Skotiju. Šoreiz – lai studētu.

 

Ogres skolēni jau talko!
Dzintra Dzene

Ogres 1.vidusskolas 8.c klases audzēkņi čakli strādā pie skolas apkārtnes sakopšanas.
Lai gan Lielā Talka visā Latvijā oficiāli notiks tikai rīt, 21.aprīlī, daudzviet talkotāji čakli strādāja jau ceturtdien un strādās arī šodien. Ogres 1.vidusskolas audzēkņi vakar sakopa Ogres upes krastu, skolas un VSIA «Bērnu klīniskās universitātes slimnīca» apkārtni Ogrē, Gaismas prospektā.

 

– Vai brīvdienās piedalīsities Lielajā talkā?
Edgars Lapa no Jumpravas:


– Varbūt piedalīšos. Es uzskatu, ka savu apkārtni vajag kopt katru dienu, jo vienas talkas laikā nav iespējams savākt visu, kas gada garumā pašu piemēslots.

 

Damokla zobens pār Kangariem jeb Tiksimies 39.kilometrā!
Jānis Arvīds Plaudis

Šosestdien arī Lielajos Kangaros gaidīti talcinieki!
Redakcijā iesteidzas Gundars Patmalnieks – tūrists, sportists, patriots. «Pāri Lielajiem Kangariem asfaltēs ceļu četru kilometru garumā! Grants lielceļu paplašinās divkārt, kalnu muguru noraks par kādiem diviem metriem!»

 

Klāt meža atjaunošanas sezona
Ramona Aveniņa – Beķere, Rīgas reģionālās virsmežniecības virsmežziņa vietniece


Meža likums nosaka, ka nocirstais mežs ir jāatjauno. Meža atjaunošana nepieciešama arī gadījumos, ja citu faktoru ietekmes rezultātā mežaudzes šķērslaukums kļuvis mazāks par kritisko šķērslaukumu. Tas attiecas, piemēram, uz vējgāžu, meža ugunsgrēku un meža kaitēkļu nopostītajām platībām.

 

Kur sākas un beidzas visas kaites?
Ritvars Raits


Saka, ka visas slimības sākas mūsu pašu galvās. Saka arī, ka jāārstējas ar to pašu, ar ko saslimis, tāpēc ir tikai loģiski, ka arī ceļš uz atveseļošanos meklējams ļaužu prātos.


«Orions CK» – Reģionālā telpu futbola čempionāta uzvarētāja
Ritvars Raits


14.aprīlī Ogres stadiona hallē norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) Reģionālā telpu futbola čempionāta finālturnīrs. Sava laukuma priekšrocības simtprocentīgi izmantoja Ogres komanda «Orions CK», kas uzvarēja spēcīgās Daugavpils un Ventspils vienības, otro reizi izcīnot čempionu kausu.

 

Basketbola čempionātā klāt izšķirošie notikumi
Ritvars Raits

Šo «Ogres Prestižs 2» uzbrukumu «Ikšķiles» basketbolistiem izdevās apturēt.
Ogres novada basketbola čempionāta abu līgu komandas aizvadījušas pirmās finālspēles. 1.līgā savas pretenzijas uz čempionu troni pieteikuši «Ogres Prestižs 2» basketbolisti, kas ar 81:61 pieveica «Ikšķili», bet 2.līgas pirmajā finālspēlē «BS 95» ar 79:75 pārspēja «Bekens/Tīnūži».

 

Vieglatlētikas veterāniem medaļas pasaules čempionātā Somijā
Jānis Kaprālis


No 3. līdz 8.aprīlim Somijas pilsētā Juveskilā notika pasaules čempionāts veterāniem vieglatlētikas sacensībās telpās. Čempionātam bija pieteikušies 2713 sportisti no 66 valstīm, kuri pārstāvēja visus kontinentus. Startēja arī 41 sportists no Latvijas. No mūsu komandas visvairāk sportistu (21) piedalījās soļošanā, starp viņiem arī ogrēnietis Jānis Kaprālis.

 

Stāsts par kādu aizkustinošu draudzību
Taurupes vidusskolas audzēkņi – «OVV» lasītāju vēstuļu konkursam

Draudzības konkursa draugu kopbilde. Taurupes vidusskolas audzēkņi – Beāte Ieleja (no kreisās), Kristīne Niedra, Sintija Leimane, Sanita Šteine un Andris Balodis (priekšā).
Sanita Šteine, Taurupes vidusskola, 11.klase
Svētīgs darbs, neko īpašu nepaveicot
Vecajiem cilvēkiem ne vienmēr ir radinieki un draugi, kas varētu viņus izklaidēt vai vienkārši apciemot. Manuprāt, šie cilvēki jūtas vientuļi, viņiem pietrūkst kāda, ar kuru aprunāties vai vienkārši iziet pastaigāties svaigā gaisā.

 

Neapstiprina aizliegumu dabas parkā «Ogres Zilie kalni» atrasties ar dzīvniekiem
Dzintra Dzene
Ogres novada domes deputāti 19.aprīļa sēdē neapstiprināja iepriekšējā nedēļā Tautsaimniecības komitejas sēdē apstiprinātos deputātes Valdas Gailes ierosinātos grozījumus Ogres novada saistošos noteikumus Nr.49/2010 «Suņu un kaķu turēšanas kārtība Ogres novadā», kas nosaka aizliegumu dabas parkā «Ogres Zilie kalni» atrasties dzīvniekiem.

 

Jehoviešu kulta ēkas būvniecības ieceri deputāti vienbalsīgi noraida
Dzintra Dzene
Ogres novada domes 19.aprīļa sēdē deputāti apstiprināja Jehovas lieciniekus pārstāvošās sabiedriskās organizācijas «Sargtorņa biedrība» kulta ēkas būvniecības ieceres sabiedriskās apspriešanas rezultātus, taču pašu ieceri noraidīja, atstājot spēkā Tautsaimniecības komitejas lēmumu.

 

Mājas vecākais – iedzīvotāju ievēlēts pārstāvis
Gundega Deģe, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste
Ogres novada daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, kuras atrodas p/a «Mālkalne» apsaimniekošanā, ir ievēlēti 155 māju vecākie.

 

Ķeguma novadā likumpārkāpumu mazāk, toties nopietnāki
Ritvars Raits
Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Rinalds Liepiņš informē, ka pēdējo nedēļu laikā vietējie kārtības sargi gan ķēruši zagļus un iereibušus autovadītājus, gan meklējuši ugunsgrēka izraisītājus, gan audzinājuši personas, kuras publiskā vietā vēlējušās lietot alkoholiskos dzērienus vai pašaudīties.

 

Ikšķilē un Ogrē nozog auto
16.aprīlī konstatēts, ka Ogrē, Krizantēmu ielā, nozagta 2007.gada izlaiduma automašīna «FORD FOCUS». Savukārt 18.aprīlī konstatēts, ka 2001.gada izlaiduma automašīna «AUDI A6» nozagta Ikšķilē, Melioratoru ielā. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

 

Uz korķa var ne tikai uzkāpt…
16.aprīlī noslēdzās korķu vākšanas akcija, ko īstenoja Lielās Talkas organizatori. Neparastajā pasākumā aktīvi iesaistījās arī Ogres novada iedzīvotāji, īpaši jaunā paaudze.

 

Māsa un brālis Dančauski pretendē uz automašīnu
Ogrēnieši Elīna Dančauska un Jānis Dančauskis kvalificējušies finālcīņai par vieglo automašīnu «Škoda Octavia», ko organizē Latvijas Basketbola līga un alus darītava «Baltika».

 

«Lielvārde» turpina cīņu par zeltu
Vēl divas Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas finālspēles aizvadījuši komandas «Lielvārde» florbolisti. 14.aprīlī mūsējie Valmierā tikai pēcspēles metienos ar 4:5 piekāpās, bet nākamajā dienā turpat uzvarēja ar 6:3. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts šobrīd neizšķirts – 2:2.

 

Šaušanas čempionāta 2.kārtā līderu maiņa
16. un 17.aprīlī notika Ogres novada ložu šaušanas čempionāta 2.kārtas sacensības. Labākos rezultātus tajās uzrādīja Nauris Reinsons un Māris Rožāns. Viņi kļuvuši par sacensību līderiem, sašaujot pa 98 punktiem no 100 iespējamiem.


Lielvārdietim Ozolam divas uzvaras Burtniekos
SIA «Zirgaudzētava Burtnieki» manēžā notikušajās tradicionālajās sacensībās jāšanas sportā – konkurā divas uzvaras izcīnīja lielvārdietis Dainis Ozols.

 

Ogrēnietis Roze Roterdamas maratonā labo personisko rekordu
15.aprīlī ogrēnietis Renārs Roze izcīnīja 40.vietu Roterdamas maratonā. Finišējot ar rezultātu 2:21:30 h, Ogres garo distanču skrējējs par 59 sekundēm laboja savu līdzšinējo labāko rezultātu 42,195 km garajā distancē, kas tika sasniegts pērn Amsterdamas maratonā.

 

Lielvārdieši – konkursa «Ulbrokas vālodzīte» laureāti
13.aprīlī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā notika komponista Alvila Altmaņa dziesmu konkurss «Ulbrokas vālodzīte». Konkursā pavisam piedalījās 81 dalībnieks no 22 Latvijas mūzikas skolām.

 

Sacenšas starpnovadu «angļi»
5.aprīlī Ķeguma komercnovirziena vidusskolā notika Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novada angļu valodas olimpiāde 5.-6., 7.-8.klasei. Piedalījās 43 starpnovadu izglītības iestāžu audzēkņi.