Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 20.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Piemiņas lapegli stāda Valsts prezidents Valdis Zatlers (ārsts V. Zatlers Černobiļā nostrādāja divus mēnešus) un Latvijas savienības «Černobiļa» valdes priekšsēdētājs Arnolds Ārvalds Vērzemnieks.

 

Černobilieši tiekas «Likteņdārzā»

Uldis Prancāns

Taurupietis Edgars Jirgens noliek savu laukakmeni «Likteņdārzā» amfiteātra krāvumā.

Pagājušās nedēļas nogalē mūsu zemes «Likteņdārzā», piemiņas vietā visiem cilvēkiem, kuri cietuši totalitārā padomju režīma laikā vai zuduši Latvijai 20.gadsimtā, pulcējās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētāji.

 

Zivju audzētavas «Tome» direktoram – Ministru kabineta Atzinības raksts

Solveiga Lazovska

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs zivju audzētavas «Tome» direktoram Ivaram Putviķim pasniedz Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu.

Trešdien, 18. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pasniedza Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» zivju audzētavas «Tome» direktoram Ivaram Putviķim.

 

Ko vecākiem vajadzētu zināt par likumdošanu un saviem bērniem

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona Ogres policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Armands Virsis aicina vecākus nakts laikā neatstāt bez uzraudzības savus nepilngadīgos bērnus.

Kā mēdz teikt, – nezināšana neatbrīvo no atbildības, tāpēc ikvienam vecākam, kura nepilngadīgais bērns pieļāvis administratīvu pārkāpumu, jārēķinās ar sekām, kas visbiežāk iecērt prāvu robu ģimenes budžetā un atstāj neizdzēšamu traipu nepilngadīgā biogrāfijā. Kas zina, varbūt tieši šis bērns reiz vēlēsies ieņemt augstu amatu, un jaunības dienu kļūda tam būs nepārvarams šķērslis.

 

Meņģeles pagastā neitralizēti 47 lādiņi

Uldis Prancāns

Meklēšanas vienības «Zvaigzne» Meņģeles nodaļas vadītājs Valērijs Andriksons (centrā) ar atrastajiem lādiņiem.

Aizvadītajā sestdienā Meņģeles pagasta teritorijā meklēšanas vienība «Zvaigzne» ar metālu detektora palīdzību uzgāja un, Ogres sapieriem piepalīdzot, neitralizēja 47 Otrā pasaules kara bīstamos lieciniekus – lādiņus.

 

Mīl un atceras garā stipros

Anita Zeiliņa

Gunārs Cilinskis (priekšplānā) Ogres Meža tehnikuma audzēkņu salidojuma dalībnieku vidū 1974.gada 29.jūnijā.

Mākslas realitāte un dzīves realitāte – vai un cik ļoti tās atšķiras? Aktieris, režisors un cilvēks Gunārs Cilinskis (1931.23.05. – 1992.25.07.) šogad svinētu savu 80. dzimšanas dienu. Cik daudzi zinātu, ka viņš dzīvojis, ja nebūtu izrāžu, filmu un režijas? Tātad – māksla dzīvo ilgāk.

 

Kontrastainā Rumānija – darbam un dvēselei

Uldis Prancāns

Suntalnieču priekšstāve un PPPB «Zied zeme» valdes locekle Anna Volkova pirms konferences ir pati nopietnība.

Biedrības «Suntalniece» valdes priekšsēdētāja, publisko un privāto partnerattiecību biedrības (PPPB) «Zied zeme» valdes locekle Anna Volkova salīdzinoši nesen pabija Rumānijā, biedējošām leģendām apvītajā Transilvānijā.

 

Piepildās Jāzepa Osmaņa bērnības sapņi jeb mākslas svētki Birzgalē

Daina Melnūdre

Jāzepam Osmanim bērni pateicas par dzejoļiem, dziesmām, gleznām.

Birzgales tautas namā, atklājot Jāzepa Osmaņa un Agijas Miķelsones gleznu izstādi, birzgalieši svinēja mākslas svētkus.

 

Ja skolotāja vārdam būs svars, viņš iemācīs

Andris Upenieks

Ideoloģijas nerodas plikā vietā, tās ir politiskas balamutības dienišķā maize. Bet propagandai neklājas viegli, ja sabiedrība domā. Sava taisnība arī tam, – kāda vara, tāda vēsture. Bet grūti apstrīdams fakts, ka vēlamais nav iestāstāms par esošu, ja acis vaļā.

 

Par to, ko nevar izrēķināt

Dzintra Mozule

Šodien satiksies «OVV» vēstuļu konkursa «Mani spēka avoti» rakstītāji. Tāpat kā viņus, savu reizi mūs katru ir spēcinājuši labi cilvēki, dzīvesgudras atziņas, humors, vaļasprieks, daba, ticība, ļaužu godīgums un vienotība…

 

Vai atkal uz tā paša grābekļa?

Ritvars Raits

Šovakar pēc vairāk kā gadu ilga pārtraukuma savus vārtus atkal vērs Ogres brīvdabas estrāde. Jau rīt dzirdēsim pirmās atsauksmes – gan no koncerta apmeklētājiem, gan arī no tiem ogrēniešiem, kuri dzīvo tuvāk vai tālāk no estrādes.

 

Ogrē trenēs nākamos dinamiešus

Ritvars Raits

Vakar, 19. maijā, Ogres novada pašvaldības dome nolēma apstiprināt sadarbības līguma projektu starp Ogres novada pašvaldību, biedrību «Dinamo bērni» un biedrību «Hokeja klubs «Ogre Juniors»». Līguma mērķis un uzdevumi ir sekmēt bērnu un jauniešu hokeja attīstību Ogres novadā, sadarbojoties ar jaunatnes hokeja komandu «Rīga» un hokeja klubu «Dinamo Rīga».

 

Nozog dīzeļdegvielu un motoreļļu

15.maijā konstatēts, ka Dzelmēs, brīvi piekļūstot, no automašīnas «MERCEDES BENZ» nozagts aptuveni 500 litru dīzeļdegvielas. Saņemta arī informācija, ka 13.maijā dīzeļdegviela nozagta kādās mājās Lauberes pagastā. Savukārt 4.maijā divas pagaidām nenoskaidrotas personas degvielas uzpildes stacijā Ogrē, Rīgas ielā, nozaga motoreļļu un akumulatoru. Uzsākts kriminālprocess.

 

«OSC-Fortūna» zaudē upesciemiešiem

Ar zaudējumu jauno sezonu sākusi Ogres futbola komanda «OSC-Fortūna», kura spēlē Latvijas čempionāta 2. līgā. 16. maijā ogrēnieši savā laukumā uzņēma SK «Upesciems» futbolistus, kam piekāpās ar 0:3.