Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 21.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Agate Zālīte konkursā izpilda mūsdienu dejas kompozīciju «Uzzīmē savu sapni».

 

Ikšķiliete Agate Zālīte plūc laurus starptautiskā horeogrāfijas festivālā

Dzintra Dzene

Agate Zālīte kopā ar savām horeogrāfēm (no kreisās) Nadeždu Beļajevu un Tatjanu Pavļeņinu.

Par mākslinieku Zobenu dzimtas lepnumu – jauno un talantīgo baletdejotāju, ikšķilieti Agati Zālīti plašāka sabiedrība uzzināja pērn, noskatoties LNT šovu «Latvijas Zelta Talanti», kur Agate izcīnīja 3. vietu. Jaunā balerīna nav apstājusies pie sasniegtā un turpina iekarot baleta virsotnes, plūcot laurus dažādos konkursos.

 

Māju renovāciju – praktisku un skaistu

Anna Liepniece

Nams Loka ielā 6 šo pavasari jau sagaida jaunā ietērpā.

Bez projekta daudzdzīvokļu mājas siltināšanu Ogrē, Loka ielā 6, sācis apsaimniekotājs – Ogres novada pašvaldības uzņēmums «Mālkalne». Ar vislētākajiem materiāliem firmas to veic pēc savas saprašanas.

 

Suntažnieks vecvectēva saimniecībā ierīko observatoriju

Uldis Prancāns

Suntažu observatorija gatava uzņemt zvaigžņu pētniekus.

1961. gada 12. aprīlī kosmosā devās pirmais cilvēks Jurijs Gagarins. Atzīmējot šo vēsturisko notikumu, SIA «StarSpace» un Latvijas Astronomijas biedrība rīkoja jau piekto StarParty salidojumu, kas risinājās SIA «StarSpace» observatorijā Suntažos.

 

Kardināls Jānis Pujats novēl visiem reiz tikt debesīs

Dzintra Dzene

Kardinālam Jānim Pujatam un viņa pavadonim Ogres rajona slimnīcas jauno korpusu izrāda galvenais ārsts Jānis Trops un virsmāsa Sandra Žaunerčika.

Īsi pirms Lieldienām, otrdien, 19. aprīlī, Ogrē viesojās Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, kurš apmeklēja Ogres rajona slimnīcas jaunuzcelto korpusu un tikās ar Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņiem.

 

Viņi piedzīvoja mīlestību no pirmā acu skata

Marta Kalniņa

Ķegumieši Valentīna un Alberts Sirmie nesen nosvinēja 60. laulības gadadienu.

Rakstnieks Konstantīns Paustovskis atzinis, ka «mīlestībai ir tūkstošiem paveidu, katram no tiem – sava gaisma, savas skumjas, sava laimes izjūta un sava smarža». Tieši tā aizritējuši ķegumiešu Valentīnas un Alberta Sirmo 60 laulības gadi.

 

Paldies par brīnišķīgajiem mirkļiem un – uz tikšanos!

Lilija Jančevska, bijusī Patērētāju kooperācijas darbiniece

Sarunas mijas ar mūziku, dejām, dziesmām un pārdomāti izvēlētām atrakcijām.

Kaut arī tas notika 26. martā, kā vakar redzu – Ogres Kultūras centrā pēc vairākiem gadiem atkal vienkop sanāk Patērētāju kooperācijas bijušie darbinieki. Ar labu noskaņojumu un smaidu sejā, lai satiktos ar saviem kādreizējiem kolēģiem.

 

Ogres Bridža klubs uzņem Latvijas Tūri

Ritvars Raits

Sporta bridžs – intelektuāla spēle visiem vecumiem un dzimumiem.

16. aprīlī Ogres Kultūras centra mazajā zālē valdīja pamatīga rosība. Tikai pagājušajā gadā dibinātā Ogres Bridža kluba biedri pirmo reizi rīkoja valsts mēroga turnīru – sporta bridža Latvijas Tūri, kurā piedalījās veseli 64 šīs prāta spēles lietpratēji.

 

Volejbola čempionātā uzvar «Ikšķile-2» un «Ieskaties.lv»

Ritvars Raits

Šajā čempionātā uzvarēja «Ikšķile-2» meitenes, bet fotogrāfijā redzam visas ikšķiliešu labākās volejbolistes.

16. aprīlī Lielvārdes novada sporta centrā norisinājās Novadu čempionāta volejbolā finālturnīrs. Sieviešu komandu turnīrā par uzvarētājām kļuva «Ikšķile-2» meitenes, bet starp vīru komandām meistarīgākā izrādījās «Ieskaties.lv» (Rīga), kas izšķirošajā mačā pārspēja «Tīnūžus».

 

Ogrēniešiem trīs medaļas Ašihara karatē čempionātā

Edgars Ščuckis

Ogres Ašihara karatē kluba sportisti ar treneriem.

9. aprīlī Rīgā notika 13. Latvijas Atklātais čempionāts Ašihara karatē, kas tiek organizēts vienu reizi gadā sadarbībā ar Latvijas Karatē federāciju. Šajā turnīrā piedalījās arī ogrēnieši, turklāt ar panākumiem – izcīnīta viena zelta un divas sudraba godalgas, bet komandu vērtējumā – 3. vieta.

 

Cauri laikmetiem – Vatrānes muiža

Uldis Prancāns

Vatrānes muižas pils 1979. gada fotogrāfijā.

Ķeipenes pagasta Vatrānē, tāpat kā daudzviet Latvijā, redzamas vēstures griežu liecības – mūsu zemes bijušo saimnieku – zviedru un vāciešu – dzīves vietu paliekas. Arī Vatrānē bija ievērības cienīgs muižas komplekss. Bija…

 

Necerēsim vien uz Lieldienu brīnumiem

Dzintra Dzene

Lieldienas ir pavasara Saulgrieži, ko svin par godu dabas atmodai, bet kristiešiem visā pasaulē šis ir Kristus augšāmcelšanās laiks. Latviešiem Lieldienas saistās arī ar dažādiem ticējumiem par laika pareģošanu, auglības nodrošināšanu, jauku, veselīgu izšūpošanos šūpolēs un olu kaujām. Šajā laikā, līdzīgi kā Ziemassvētkos, tiek rīkotas arī dažādas labdarības akcijas, lai palīdzētu tiem, kas nonākuši trūkumā, vai kurus skārušas citas likstas, ko nav iespējams atrisināt saviem spēkiem.

 

Strukturālo reformu struktūru miglā

Andris Upenieks

Kopš valsts atjaunošanas dzīvojam vienās reformās. Šis jēdziens atmiekšķējies līdz nelabumam. Kad dzirdam «reforma», tad zinām – būs sliktāk. Kad dzirdam «reorganizācija», tad skaidrs, ka nav bijis pašas «organizācijas» vai tā izrādījusies nelabojams brāķis. Bet, kad prasām skaidrību un atbildību, tad mūs apsūdz neaudzinātībā un ķecerībā.

 

SIA «OgreNet» un SIA «Pirmā kompānija» nepilda tiesas spriedumu

Ritvars Raits

Janvāra sākumā ziņojām, ka Ogres rajona tiesā pabeidza izskatīt Andreja Ceplīša prasību par goda un cieņas aizskaršanu, par nepatiesu ziņu atsaukšanu un par atvainošanos, kurā atbildētāji bija SIA «OgreNet» un SIA «Pirmā kompānija». Tiesa lēma, ka atbildētājiem jāatsauc nepatiesās un godu aizskarošās ziņas, kā arī jāatvainojas A.Ceplītim un jāatlīdzina viņam tiesāšanās izdevumi, tomēr, kā izskatās, tiesas spriedums tiek ignorēts.

 

No maija varēs pieteikties «Latvenergo» atbalstam daudzbērnu ģimenēm

No šā gada maija ģimenes, kuru apgādībā ir trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem, varēs pieteikties A/S «Latvenergo» atbalstam daudzbērnu ģimenēm, informē uzņēmuma «Latvenergo» Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.

 

Satiksmes ministrija Ogrē, Ikšķilē un Lielvārdē iegādāsies zemi

Lai realizētu valsts autoceļa E22 posma Rīga (Tīnūži) – Koknese rekonstrukcijas projektu, Satiksmes ministrija (SM) Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes novadā iegādāsies vairākus zemes gabalus par kopējo summu 95,3 tūkstoši latu, informē SM sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

 

Turpina dedzināt kūlu

18.aprīlī Lēdmanes pagastā, pie autoceļa Glāzšķūnis – Lēdmane, 40 kvadrātmetru platībā dega sausā zāle. Šajā pašā dienā 5000 kvadrātmetru platībā kūla dega Tīnūžu pagastā, autoceļa Ogre – Ulbroka 17.kilometrā.

 

Par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem zinās arī Eiropā

Pārsla Sniedziņa

Autovadītājiem, kuriem kādā no Eiropas valstīm atņemtas autovadītāja tiesības, vairs nebūs iespējas turpināt transportlīdzekļa vadīšanu citā valstī, jo ir stājušies spēkā noteikumi par transportlīdzekļa vadītāja tiesību atņemšanas atzīšanu starp Eiropas valstīm.

 

Ogres novadā nosaka parakstu vākšanas vietas grozījumiem Satversmē

Dzintra Dzene

Ogres novada domes deputāti 14. aprīļa Tautsaimniecības komitejas sēdē izskatīja jautājumu par parakstu vākšanas vietu noteikšanu Ogres novadā likumprojekta «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē» ierosināšanai laikā no šā gada 11. maija līdz 9. jūnijam.

 

Jauno informātiķu starti

Tapuši zināmi Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada informātikas olimpiādes rezultāti.

 

Ķeguma seniori – Latvijas vicečempioni dambretē

9. aprīlī Bauskā norisinājās Latvijas Sporta veterānu savienības 48. sporta spēļu dambretes turnīrs. Ar lieliskiem panākumiem šajās sacensībās piedalījās Ķeguma novada dambretisti, kas 17 komandu konkurencē izcīnīja 2. vietu un vicečempionu kausu.

 

Mūsu novusistu duetiem pusfinālā mainīgas sekmes

16. aprīlī Bauskā tika aizvadīts LR čempionāta pusfināls novusā vīru duetiem.

 

Mežs dziedē un veldzē

Antonija Mikšta

Reiz man dzīvē bija drausmīgi grūts posms, kam līdzīgu citu savā mūžā neatceros.