Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 21.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Pamatskolu grupā par sacensību «Lieliskā balva 2011» uzvarētājiem kļuva Ogres sākumskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņu komanda.

 

Jubilejas reizē «Lielisko balvu» izcīna ogrēnieši un lielvārdieši

Ritvars Raits

E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas komanda «Lieliskās balvas» sacensībās uzvarēja jau otro gadu pēc kārtas.

19.oktobrī Lielvārdes novada sporta centrā jau piekto reizi sabrauca komandas no visu četru novadu skolām, lai pacīnītos par «Lielisko balvu 2011». Pamatskolu grupā par uzvarētājiem kļuva Ogres sākumskolas un Valsts ģimnāzijas apvienotā komanda, bet starp vidusskolēniem – E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas vienība.

 

Edvīns Bartkevičs tikšanos ar Valsts prezidentu vērtē pozitīvi

Dzintra Dzene

Trešdien, 19.oktobrī, Latvijas Novadu apvienības valdes sastāvā Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs tikās ar Valsts Prezidentu Andri Bērziņu.

Trešdien, 19.oktobrī, notika Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Latvijas Novadu apvienības valdes tikšanās, kurā puses apmainījās viedokļiem par novadu attīstības iespējām nākotnē un tālāko sadarbību dažādu jautājumu risināšanā. Šajā sarunā piedalījās arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.

 

Ķeguma komercnovirziena vidusskolai – 30

Uldis Prancāns

Ķeguma komercnovirziena vidusskolas kolektīvs. Vidū direktors Edgars Viņķis ne uz balta zirga, bet līdzīgas krāsas uzvalkā.

Šodien, 21.oktobrī, ar svētku brīdi – Atmiņu pēcpusdienu – Ķeguma komercnovirziena vidusskolas kolektīvs sagaida savas skolas trīsdesmitgadi. Tik vienots un saliedēts kā vēl nekad, jo ir vērtīgi kopt tradīcijas, atcerēties, pieminēt, palīdzēt un atbalstīt vienam otru.

 

Prasmīgi saimniekojot, arī divos gados var daudz paveikt

Dzintra Dzene

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš sevi pieskaita īstiem ikšķiliešiem.

Kopš pēdējām pašvaldību vēlēšanām Ikšķiles novada vadības groži ir Induļa Trapiņa rokās, kurš ne ar vārdiem, bet gan darbiem ir pierādījis, ka, prasmīgi saimniekojot, arī tik īsā laika posmā var daudz paveikt. «Tēvs man vienmēr bijis piemērs. Droši vien no viņa arī šis saimnieka tvēriens un skatījums,» uzsākot sarunu par dzīvi un darbu, atzīst I.Trapiņš.

 

Deputāti iejūtas bērnudārza «Sprīdītis» skolas dienā

Dzintra Mozule

Valodas attīstības nodarbībā visjaunākie sprīdīši klausās un pēc tam pārrunā pasaku par lauku sētu un kaķīti, kuram tikai šķita, ka viņš ir vientuļš.

Otrdien, 18.oktobrī, atsaucoties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) akcijai «Skolas diena», ar darbu un problēmām Ogres novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Sprīdītis» iepazinās grupa Ogres novada domes deputātu.

 

«Mālkalne» atskatās uz šogad padarīto

Gundega Deģe , p/a «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

14. oktobrī Ogres Kultūras centra mazo zāli piepildīja māju vecākie, kuri pulcējās ikgadējā māju vecāku sapulcē.

 

Iedzīvotāju viedoklis: «Jaunās Saeimas deputāti jau aizmirsuši par tautu»

Apkopoja Ritvars Raits

Ikšķilietim Jānim Rudzītim Saskaņas centrs asociējas ar Trojas zirgu.

«OVV» sazinājās ar vairākiem mūsu novadu iedzīvotājiem, lai pajautātu, kā viņi vērtē jaunievēlētajā Saeimā notiekošo cīņu starp politiskajām partijām par vietu koalīcijā un valdībā, kā arī – kādu koalīciju un kuru politiķi vēlētos par premjeru?

 

Dokumentālajai fotogrāfijai veltīts seminārs «Egona Spura ceļš. 2011.»

Baiba Strazdiņa

29.oktobrī Ogres mūzikas skolā foto klubs «OGRE», godinot kluba mākslinieciskā vadītāja Egona Spura piemiņu, trešo gadu pēc kārtas rīko semināru «Egona Spura Ceļš».

 

Taurupes un Mazozolu pagastā top asa sižeta filma

Uldis Prancāns

Gluži nogulties vēsajā rudens zālē mazozoliešiem nenācās, bet dziļi pietupties gan.

16.oktobra rītā Taurupes centrā pēkšņi parādījās biedējoši spēkrati: armijas automašīna ar piena kannām aizmugurē, autobuss, vairāki džipi, kā arī melnīgsnējas un pavisam tumšas ādas krāsas ļaudis.

 

Bērzu rudens rotaļas

Uldis Prancāns

Trīs brāļi 28.septembrī.

Jau 10 gadus rudenī vēroju bērzu rindas rotaļas Taurupē, Bērzu ielā, pie «Bērzu» daudzdzīvokļu mājas, kurā kopš 2001.gada mītu arī es.

 

Rozem un Kaimiņam personiskie rekordi maratonā

Ritvars Raits

Ogrēnietis Kristaps Kaimiņš savu personisko rekordu maratonā labojis uzreiz par vairāk nekā 12 minūtēm.

Ogres gargabalnieki Renārs Roze un Kristaps Kaimiņš aizvadītās nedēļas nogalē piedalījās Amsterdamas maratonā. Abi ogrēnieši finišēja ar labiem rezultātiem, uzstādot jaunus personiskos rekordus.

 

Sumina konkursa «Ziedošākā māja, pagalms, balkons» uzvarētājus

Gundega Deģe, Ogres novada p/a «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

Nule balvas saņēmuši aizvadītās vasaras skaistuma vairotāji. No kreisās – Aņisija Spaska, Ivars Kaļķis, Māris Kaldavs, Anna Taraseviča, Skaidrīte Jirgensone, Regīna Simonoviča un Gaida Minkova.

Ogres novada pašvaldības aģentūra «Mālkalne» kopā ar laikrakstu «Ogres Vēstis Visiem» vasarā rīkoja konkursu «Ziedošākā māja, pagalms un balkons 2011».

 

Startējis galda tenisa čempionāts

Ritvars Raits

17 vīru konkurencē čempionāta 1.kārtā meistarīgākie izrādījās Vladimirs Čehrovs (no kreisās), Valērijs Čehrovs un Uldis Neimanis.

16.oktobrī notika Ogres novada atklātā galda tenisa čempionāta 1.kārta. Ogres stadiona hallē par pirmajiem kopvērtējuma punktiem cīnījās 17 kungi un divas dāmas.

 

Veļu laika pārdomas

Uldis Prancāns

Veļu laikā dvēselē nereti veļas drūmi vēlīnas domas, bet tuvojas Simjūdis. 28.oktobrī daudzviet mūsu senču Latvijā tā bija pēdējā, bet parasti galvenā Veļu laika atzīmēšana.

 

Nozog dīzeļdegvielu un kannu

17.oktobrī konstatēts, ka no Ogrē, Jaudas ielā, novietotās automašīnas «MAN» nozagti 300 litri dīzeļdegvielas. Saņemta arī informācija, ka 14.oktobrī konstatēts: no angāra Ogrē, Baldones ielā, nozagta 25 litru tilpuma plastmasas kanna. Bet 18.oktobrī konstatēts, ka Lēdmanes pagastā, uzlaužot traktora degvielas tvertnes vāciņu, nozagti 140 litri degvielas. Visos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

 

Kamēr pie mums viss «leišu sviestā», tikmēr igauņi rullē

Valija Jonele

«Bīsties no Dieva, runā patiesību, rīkojies taisnīgi un nebaidies ne no viena,» rakstīts uz Tallinas rātsnama sienas. Varbūt tāpēc igauņi, kuriem ikdienā ir iespēja lasīt šo pamācību, ir drosmīgāki un sasnieguši daudz vairāk.

 

Boikotēsim politisko cirku!

Dace Zvirbule, laikraksts «Kurzemnieks» (Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads)

Gulbenes maniaks pēc trīs meitenīšu un audzinātājas nogalināšanas bērnudārzā 1999. gada februārī policijai paskaidroja, ka tādējādi gribējis kļūt slavens. Toreiz mediji rīkojās vienoti, nefilmēja, nefotografēja un neminēja nežēlīgā slepkavas vārdu, lai neapmierinātu viņa tieksmi pēc slavas.

 

Ogrē atklās jaunu kosmētikas salonu – veikalu

Rīt, 22.oktobrī, pulksten 12.00 Ogrē, Skolas ielā 18 (vairumtirdzniecības bāzes teritorijā), tiks atklāts jauns kosmētikas salons – veikals «RENUA».