Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 22.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kara darbības zona, ikdiena Irākā.

 

Irākā, starp lodēm un smiltīm

Kristīne Eglīte

Edgars Irākā.

«Irākā, nemieru laikā, starp gaļas deguma smaku un nepārtraukto tanku dūkoņu mēs, cilvēki, novērtējām un izjutām katru saullēktu. Tāpat katru zaļojošu koku un pat putnu čivināšanu. Tas viss dod spēku un enerģiju cīņai, lai vismaz atgrieztos mājās. Palikt veselam un vienā gabalā – tā jau ir īsta Dieva dāvana!» tā ogrēnietis, dižkareivis Edgars par piedzīvoto Irākā.

 

Kas vairāk vajadzīgs – skola vai pagasta pārvalde?

Egils Helmanis, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.

Sākšu ar to, ka pats izbraucu šo reorganizējamo skolu maršrutu un izrunājos ar pedagogu kolektīviem. Turklāt man pašam ir daudzbērnu ģimene, 10 gadu pieredze pedagoģiskajā darbā un pašlaik studēju pedagoģijas un izglītības vadības specialitātē. Tāpēc izglītības reformas jautājums mani ļoti interesē un satrauc.

 

Madlienas jaunieši ar teātri iepazīst dzīvi

Andris Upenieks

Alise Ketlere un Elmārs Liepiņš veiksmīgi izvēlētas skatuviskās kompozīcijas varā.

19. februāra pēcpusdienā tiekam aicināti uz Madlienas amatierteātra jauniešu grupas pirmizrādēm Madlienas kultūras namā, kur varam noskatīties divus viencēlienus – Arnolda Auziņa «Naivulīti» un Evitas Sniedzes «Tikai dzīvojam».

 

Ogres Kultūras centrā pateicas par darbu

Anita Zeiliņa

Nozīmīgs akcents pasākumā – godam nopelnītā Ogres Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršana Ogres Kultūras centra pasākumu organizatorei Rozālijai Galvanovskai.

Ogres Kultūras centrs – ēka, kas parāda mūsu šīsdienas varēšanu gan tehniskās, gan mākslinieciskās lietās. Sestdien, 19.februārī, par pagājušajā gadā paveiktajiem darbiem paldies saņēma dažādu uzņēmumu vadītāji un speciālisti, kas pielikuši savu prātu un rokas, lai Kultūras centrs iegūtu savu pašreizējo izskatu. Šajā pašā reizē Ogres Kultūras centra pasākumu organizatorei Rozālijai Galvanovskai tika piešķirts Ogres Goda pilsoņa nosaukums.

 

Rehabilitācijas nodaļa «Ogre» šogad var uzņemt 555 pacientus

Dzintra Dzene

Masieres Tatjanas Ļaksas prasmīgajās rokās lielvārdietis Ralfs Viļumsons jūtas ļoti labi. Māmiņa Signe gaida procedūras beigas, lai ar dēlu varētu doties mājup.

Valsts SIA «Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas» rehabilitācijas nodaļa «Ogre» ik gadu palīdz atveseļoties vairākiem simtiem bērnu. Pirms trim gadiem uzsāktā Eiropas Savienības apmaksātā sociālā programma šogad ļauj sniegt bezmaksas rehabilitācijas pakalpojumus 292 bērniem no trūcīgām ģimenēm. Turklāt šī ir iespēja palīdzēt pacientiem ne vien ar medicīniska, bet arī sociāla rakstura indikācijām.

 

Loģiska atbilde elektroenerģijas tarifu paaugstinājumam – taupība

Apkopoja Ritvars Raits

Iegādājoties jaunu ledusskapi, noteikti ņemiet vērā, vai tas jūsu vajadzībām nebūs par lielu, vai jums būs nepieciešama arī saldētava, kā arī – kāds ir tā elektroenerģijas patēriņš.

Sākot ar 1. aprīli, Latvijā spēkā stāsies jauni elektroenerģijas tarifi un to aprēķināšanas kārtība. Ekspertu aprēķini liecina, ka mājsaimniecībām, kuras mēnesī patērē vidēji 200 kWh, elektrības rēķins pieaugs par apmēram 50 latiem gadā, bet tām, kuras patērē vidēji 300 kWh, pat par 90 latiem gadā. Lai kārtējais cirtiens pa mūsu maciņiem nebūtu tik sāpīgs, «OVV» pētīja iespējas, kā ietaupīt elektroenerģiju.

 

Ik mājai savs nosaukums, savs starojums

Uldis Prancāns

«Baltā māja» – bijusī Taurupes muižas pārvaldnieka īpašums.

Katram cilvēkam ļoti būtiska ir dzīves vieta – privātā māja, «līvāniete», pa kuras logu redzamais kaimiņš šķiet turpat blakus; daudzdzīvokļu nams ar savu dzīvokļa ligzdiņu un līdzpilsoņiem aiz plānas sienas. Protams, vietu raksturo tās nosaukums. Lūk, neliels ieskats vietvārdu izcelsmē un daudzveidībā, tipiskam piemēram izmantojot Taurupes un Meņģeles pagastus.

 

Skolēnu volejbola turnīrā uzvar lielvārdietes un madlienieši

Ritvars Raits

Meiteņu komandu konkurencē triumfēja Lielvārdes pamatskolas volejbola izlase.

16. februārī Ogres 1. vidusskolas sporta hallē norisinājās Skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrs 8. – 9. klašu meiteņu un puišu komandām. Meiteņu turnīrā sešu komandu konkurencē par uzvarētājām kļuva Lielvārdes pamatskolas izlase, bet puišu turnīrā, kurā startēja deviņas skolas, triumfēja Madlienas vidusskolas volejbolisti.

 

«Lielvārdes» florbolisti soli no ceturtdaļfināla

Ritvars Raits

«Lielvārdes» florbolistiem ar vārtu gūšanu problēmu nav, bet spēlei aizsardzībā jāpievērš lielāka uzmanība.

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas komanda «Lielvārde» savā laukumā uzsāka astotdaļfināla cīņu ar «Latgranula/Līgatne» florbolistiem. Mūsējie uzvarēja abās pirmajās spēlēs un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījušies vadībā ar 2:0.

 

Ogres novada mazo skolu liktenis ir izlemts

Dzintra Dzene

Aizvadītajā nedēļā, 17. februārī, Ogres novada domes sēdē, četriem deputātiem balsojot pret, ar balsu vairākumu tika pieņemts lēmums pamatskolas ar nelielu skolēnu skaitu reorganizēt par vidusskolu filiālēm, tādējādi ietaupot administratīvos izdevumus šo skolu uzturēšanai.

 

Ogres vakara vidusskolu pievienos Ogres 1.vidusskolai

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas Ogres novada domes sēdē, 17. februārī, tika pieņemts lēmums no šā gada 1.septembra reorganizēt Ogres vakara vidusskolu un Ogres 1. vidusskolu. Reorganizācijas rezultātā jau no nākamā mācību gada Ogres vakara vidusskola tiks pievienota Ogres 1. vidusskolai.

 

Izvairīšanās no soda izciešanas situāciju tikai pasliktina

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki janvārī prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevuši 18 kriminālprocesus. Par savu rīcību atbildēs vairāki autovadītāji, kuri izraisījuši smagus ceļu satiksmes negadījumus, veikalu zagļi, kā arī suņa saimnieks, kura četrkājainais draugs sakoda bērnu.

 

Tieši pēc nedēļas sāksies Tautas skaitīšana

Ritvars Raits

No 1. marta līdz 31. maijam Latvijā notiks Tautas skaitīšana. Tas būs pirmais šāds pasākums Latvijā pēc tās iestāšanās Eiropas Savienībā, šajā Tautas skaitīšanā būs vairāki jauninājumi.

 

Lielvārdes novada pašvaldībai būs bezdeficīta budžets

Ritvars Raits

Šomēnes par 2011. gada budžeta apstiprināšanu lēmuši arī Lielvārdes novada pašvaldības domes deputāti. Pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumos plānoti 5 952 980 lati, tieši tikpat liela būs arī izdevumu daļa. Arī speciālā budžeta ieņēmumu un izdevumu summas būs identiskas – 127 733 lati.

 

Paliek bez maka

Saņemta informācija, ka 18.janvārī konstatēts: no kāda dzīvokļa Ikšķilē, Stacijas ielā, nozagts maks ar naudu. Sakarā ar minēto faktu policija pārbauda 1998.gadā dzimušo V.

 

Pērn tirdzniecības vietās zagts 2009.gada līmenī

Drošības risinājumu kompānijas AS G4S Latvia statistika par aizturētajiem pērn liecina, ka zādzību mēģinājumu skaits bijis līdzīgs kā 2009.gadā – gan vērtējot pēc intensitātes, gan pēc zagtākajām preču grupām. Kopumā pērn G4S Latvia aizturējusi vairāk kā 3000 personas, no kurām 65% ir vīrieši un 35% – sievietes.

 

Labāk izvēlas salt kā atteikties no alkohola

Neraugoties uz salu, Ogres novada īslaicīgās uzturēšanās patversmē klientu skaits nav palielinājies. Pēc pašvaldības policijas domām, tam par iemeslu varētu būt fakts, ka patversmē netiek ielaistas personas, kas ir stiprā alkohola reibumā.

 

Viens reibumā guļ sniegā, otrs rāpo pa zemi

18.februārī pulksten 16.15 Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Jauno gatvi Ogrē, kur sniega kupenā bija aizmidzis 1956.gadā dzimis vīrietis. Ciešā miega iemesls – 2,5 promiles stiprais alkohola reibums.

 

Skandalēšana veikalā beidzas ar nonākšanu slimnīcā

19. februāris kādam vīrietim beidzās ar nonākšanu atskurbtuves telpā un pēc tam slimnīcā. Pulksten 13.15 Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz veikalu Ogrē, Mālkalnes prospektā 3, kur iereibis vīrietis traucēja tirdzniecības vietas darbu. Policijas darbinieku ierašanās brīdī viņš jau gulēja pie veikala ieejas.

 

«Vae victic» jeb Vai uzvarētājam!

Anna Liepniece

Sākām no vienām starta pozīcijām – valstiskās neatkarības atgūšanas. Taču katrs esam gājuši savu ceļu. Rezultātā Latvija apkrauta ar miljardīgiem parādiem, bet Igaunija gatava sniegt mums palīdzību. Kas noticis? Atbildi meklēju Igaunijas Valsts prezidenta Tomasa Hedrika Ilvesa grāmatā «Atvērtā pasaule un nacionālās vērtības». Un tā ir vienkārša – pieļautas trīs liktenīgas kļūdas.

 

Futbola komanda «Ogres SC/FK-33» pieteikta Pirmās līgas čempionātā

17. februārī notika Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizatoriskā sanāksme, kurā tika apstiprināts, ka Latvijas Pirmās līgas futbola čempionātā spēlēs 14 komandu, starp tām arī «Ogres SC/FK-33». Jau zināms, ka čempionāts startēs 30. aprīlī, Ogres komanda šajā dienā debitēs ar spēli Rīgā pret FK «Jaunība».

 

Undīnei Dindunei kārtējais Latvijas čempiones tituls

Pagājušās nedēļas nogalē Kuldīgā notika Latvijas Ziemas čempionāts vieglatlētikā jauniešiem un junioriem. Jauniešu konkurencē par Latvijas čempioni augstlēkšanā kļuva ogrēniete – trenera Jura Iklāva audzēkne Jūlija Undīne Dindune, pie reizes labojot savu personisko rekordu telpās, kas nu ir 1,78 m.

 

Svētdien galda tenisa čempionāta 4. kārta

27. februārī pulksten 14 Ogres stadiona hallē notiks Ogres novada galda tenisa čempionāta 4. kārta. Vīriešu konkurencē pārliecinošs līderis ir Guntars Štubis, bet sieviešu turnīrā vadību saglabājusi Irēna Žilinska.

 

Kārtējie novusa mači

Uldis Prancāns

Ogres novada atklātajā čempionātā vīriešu dubultspēlēs, kas 12. februārī risinājās Lēdmanes sporta hallē, uzvarēja Madlienas novusa kluba (MNK) pārstāvji Jānis Markevics un Alfrēds Reinsons. Otrajā vietā ierindojās Osvalds Priede un Vilis Rengarts no Ogres, trešie bija Visvaldis Losāns un Leonīds Ivanovs no Ogres novada.