Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 24.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

«Jauko pasākumu aģentūra» eksāmenu izturējusi

Ritvars Raits

21. maijā Ikšķiles brīvdabas estrādē notika pirmais SIA «Jauko pasākumu aģentūra» rīkotais izklaides un atpūtas pasākums – rokgrupas «Pērkons» 30 gadu jubilejas koncerts. Ikšķiliešu debija šajā jomā vērtējama kā izdevusies – izskatās, ka pašvaldībai nebūs iemesla, lai neatļautu viņiem rīkot arī pārējos šovasar paredzētos pasākumus.

 

Katram savi spēka avoti

Dzintra Mozule

Piektdien «Mālkalnes» zālītē satikās vēstuļu konkursa «Mani spēka avoti» dalībnieki un organizatori. Pirmajā rindā no kreisās – Uldis Liepiņš, Gundega Deģe un Dārta Lapa, otrajā – Terēzija Deģe, Mirdza Zalāne, Visvaldis Ilvass, Alma Rāviņa (Lauka), Daina Gūtmane, trešajā – Dzintra Mozule (ar konkursa dalībnieces Ināras Klipsones dāvātu pašdarinātu šalli), Ritma Liepiņa, Ilze Žola, Broņislava Brokāne, Leontīna, Ģertrūde Ivanova, Ilze Salmanoviča, Ilze Zaiga Zirdziņa, Ināra Klipsone, Biruta Pakalne un Valija Jurševica.

Aizvadītajā piektdienā Ogres novada pašvaldības aģentūras «Mālkalne» zālītē tikās «Mālkalnes» un laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» organizētā vēstuļu konkursa «Mani spēka avoti» dalībnieki.

 

Kaislības ap auto novietošanu Ogres māju pagalmos joprojām nerimst

Dzintra Dzene

Vairāku Ogres namu iedzīvotāji ir vienojušies par attiecīgu ceļa zīmju izvietošanu, kas pie nama ļauj auto novietot tikai tā iedzīvotājiem.

Ogres novada domes deputāti kārtējā sēdē, kas notika 19. maijā, nolēma trim ogrēniešiem pašvaldības policijas uzlikto naudas sodu par pārkāpumiem saistībā ar automašīnu novietošanu daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos un stāvvietās šoreiz aizstāt ar mutvārdu aizrādījumu.

 

Turpmāk auto atļaujas reģistrē un paraksta mājas vecākais

Gundega Deģe, p/a «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējā laikā atkal aktualizējies jautājums par automašīnu stāvvietām daudzdzīvokļu māju pagalmos, kur auto drīkst novietot tikai ar speciāli izsniegtām stāvēšanas atļaujām, jo tur ir uzstādītas attiecīgas ceļa zīmes. Ir pieņemta jauna kārtība: tagad atļaujas reģistrē, paraksta un izsniedz mājas vecākais, taču derīgas ir arī līdz šim izsniegtās «Mālkalnes» atļaujas.

 

Puķes skvēra taurenim izaudzē mālkalnieši paši

Gundega Deģe, p/a «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste

Šogad skvēra puķu taurenis jaunā veidolā!

Pagājušajā nedēļā Ogres novada p/a «Mālkalne» apzaļumošanas meistari pabeidza stādīt puķes Ogres pilsētas skvēra taurenī.

 

Jauno satiksmes dalībnieku forumā uzvar ikšķilieši

Dzintra Dzene

Jauno satiksmes dalībnieku foruma 1.posma uzvarētāji – Ikšķiles vidusskolas 5.a un 5.b klases apvienotā komanda «Ašie braucēji» – Alise Ziemele, Patrīcija Reuta, Kristiāna Šulca, Kārlis Vētra, Edgars Ļaksa un Rūdolfs Ļaksa gatavi savu varēšanu pierādīt republikas mēroga sacensībās. Fotoattēlā uzvarētājkomanda kopā ar rezervistiem – Mārtiņu Neilandu un Elizabeti Geņģergaili, skolotāju Aivaru Birkmani un CSDD Ogres nodaļas priekšnieku Arni Celmiņu.

Aizvadītajā trešdienā Ogres stadionā, Olimpiskās dienas ietvaros, norisinājās «Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2011» pirmās kārtas sacensības, kurās šogad startēja rekordliels komandu skaits no Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novada vispārizglītojošajām mācību iestādēm. 26 komandu konkurencē uzvaru, līdz ar to arī tiesības piedalīties republikas mēroga jauno velosipēdistu sacensībās izcīnīja Ikšķiles vidusskolas 5.a un 5.b klases apvienotā komanda «Ašie braucēji».

 

Jau vienos ziedos izlaidumu laiks

Andris Upenieks

Absolventi ne vien teic savu sakāmo, bet arī ieklausās otrā.

Skolās tikko izskanējis pēdējais zvans. Un tad, kad visa pasaule vienos ziedos, klāt romantiskais, saprotamu bažu un piesardzīgu izredžu piesātinātais eksāmenu laiks. Bet mūzikas un mākslas skolās jau rūgteni novīst izlaidumu meijas.

 

Viena no idejām – Jauniešu centru izveide pagastos

Renāte Mencendorfa, OJK «Projektu darbnīca» viceprezidente

Ogres novada Jauniešu forumā 2011 piedalījās jaunieši no Lauberes, Madlienas, Meņģeles, Ogres, Suntažiem un Taurupes.

13. un 14. maijā Madlienā norisinājās Ogres novada Jauniešu forums 2011, kurā piedalījās jaunieši no Lauberes, Madlienas, Meņģeles, Ogres, Suntažiem un Taurupes.

 

Balts zārks pilsētas centrā

Anita Zeiliņa

Apbedīšanas biroja «Atvadas» direktore Ramona Zēna labiekārtojusi vidi atbilstoši biroja darbības specifikai.

Balts zārks ar tajā sastādītām puķēm Ogrē pie apbedīšanas biroja «Atvadas» radījis dzīvu iedzīvotāju interesi.

 

Tālrunis «112» bērniem nav svešs

Pārsla Sniedziņa

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas dežūrējošās maiņas vada komandieris, virsleitnants Egīls Blumbergs Atvērto durvju dienā mazajiem viesiem no Salaspils stāsta par ugunsdrošību un izrāda ugunsdzēsēju – glābēju tehniku.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas darbiniekiem pagājusī otrdiena, 17.maijs, aizritēja krietni savādāk kā ikdienā ierasts. Māte Daba parūpējās par lietainu laiku, lai ugunsdzēsējiem – glābējiem nebūtu izsaukumu un viņi varētu uzņemt viesus.

 

Ogrē – 2. Olimpiskā diena

Ritvars Raits

Sprinta pretstafetes uzvarētāji vidusskolu komandu grupā – Ogres Amatniecības vidusskolas (no kreisās), Ogres Valsts ģimnāzijas un Ikšķiles vidusskolas audzēkņi.

18. maijā Ogres stadionā jau otro reizi notika jauns sporta pasākums visu četru novadu skolēniem – Olimpiskā diena. Šopavasar atsaucība no Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu skolām bija tik liela, ka Olimpiskā diena izvērtās par pēdējā laika lielākajām sacensībām – tajās piedalījās vairāk kā 650 bērnu un jauniešu.

 

Ogres orientieristiem medaļas Rīgas čempionātā

Ritvars Raits

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena OK «Ogre» vecuma grupas V12 orientieristi.

14. un 15. maijā Tomes apkārtnes mežos norisinājās Rīgas pilsētas 2011. gada čempionāts orientēšanās sportā. Ar labām sekmēm tajā startēja orientēšanās kluba «Ogre» sportisti, kuri garajā distancē izcīnīja četras godalgas, tikpat medaļu komplektu iegūts arī stafešu sacensībās.

 

Par alkoholiķi nepiedzimst, par tādu kļūst

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas nogalē gan Ogres, gan Ikšķiles estrādē tika atklāta vasaras brīvdabas koncertsezona. Kā jau ierasts, policija šo pasākumu laikā strādāja pastiprinātā režīmā, aizturot huligānus un pārmēru iereibušos, kas lielākoties bija iebraukuši no dažādām Latvijas malām.

 

15 padomi, kā pareizi sauļoties

Apkopoja Ritvars Raits

Kamēr lielākā daļa dermatologu uzskata, ka sauļošanās cilvēka veselībai ir kaitīga, jo paaugstina risku saslimt ar ādas vēzi, vienkāršākais paņēmiens, kā organismam uzņemt D vitamīnu, ir un paliek saules peldes. Sauļošanās ir veselīga, kamēr to dara ar mēru un apdomu, tāpēc saviem lasītājiem piedāvājam 15 padomus, kuri noderēs jau šovasar.

 

Stāv stumbeņi kā stulbeņi

Ar cieņu, šoferis Jānis

Rakstītā ilustrēšanai pievienoju pāris foto, kur redzams, kādi šobrīd izskatās «apcirptie» koki Ogrē, Dārza ielā.

Ir tāds vecs krievu tautas humora teiciens: es priekšnieks, – tu muļķis, tu priekšnieks, – es muļķis. Līdzīga attieksme risinājās Pārogrē, kad aprīlī vairākkārt tika apzāģētas Dārza ielas trotuāra malā augošās liepas.

 

Grāmatu svētki varēja būt labāk apmeklēti

Uldis Prancāns

Grāmatu draugi izvēlas sev tuvāko no apgādu plašā piedāvājuma (bet netrūka arī potenciālo lasītāju, kuri zināmu iemeslu dēļ tikai pamieloja acis...).

20. maijā Ogres Kultūras centrā uz gadskārtējiem Grāmatu svētkiem ieradās Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada atšķirīgu paaudžu pārstāvji, lai klātienē tiktos ar grāmatu autoriem un izdevējiem, politiķiem un, samērīgi maksājot, iegādātos iecienītāko literatūru.

 

Pienesumā nelikumīgi mēģina nodot 11 mobilos tālruņus

18.maijā konstatēts, ka 1989.gadā dzimušais E. pienesumā Ogres policijas iecirknī mēģināja nelikumīgi nodot 11 mobilos tālruņus. Minētais jaunietis nosūtīts uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā. Uzsākta administratīvā lietvedība.

 

«Zelta sietiņā» konstatēta salmoneloze

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā Ogres pilsētas pirmsskolas iestādē «Zelta sietiņš» fiksēti saslimšanas gadījumi ar salmonelozi. Infekcijas slimība konstatēta pieciem bērniem.

 

Koncertsezonas atklāšana Ogrē un Ikšķilē aizritējusi bez nopietniem incidentiem

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa, kā arī Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības policijas darbinieki, pieaicinot kolēģus no specvienības «Alfa», strādāja pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu kārtību Ogres un Ikšķiles estrādes koncertsezonas atklāšanas laikā.

 

Kad vīrs pārnāk mājās ar mīļāko…

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas vidū Ogres novada pašvaldības policijas darbiniekiem nācās risināt vairākas, varētu pat teikt, kuriozas konfliktsituācijas. 18.maijā «melnā diena» piemeklēja divas sievietes Ogrē, bet dienu vēlāk kāda bērna blēņošanās Mazozolu pagastā pārauga nopietnā konfliktā kaimiņu starpā.

 

Atbalsta «Ogres Zilo kalnu» dabas parka aizsardzības plānu

Dzintra Dzene

Aizvadītajā ceturtdienā, 19.maijā, Ogres novada domes sēdē deputāti akceptēja «Ogres Zilo kalnu» dabas parka aizsardzības plānu.

 

29. maijā stāsies spēkā jaunais pasažieru vilcienu kustības saraksts

29. maijā stāsies spēkā 2011./2012. gada pasažieru vilcienu kustības saraksts, informē akciju sabiedrība «Pasažieru vilciens». Saskaņā ar dzelzceļa pasažieru pārvadājumu valsts pasūtījumu arī turpmāk pamatā ir saglabāts pašreizējais vilcienu saraksts.

 

«Turi to kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt»

Ivars Kaļķis, Ogres politiski represēto kluba priekšsēdētājs

Pēc trim mēnešiem mēs atzīmēsim savas valsts faktiskās neatkarības atjaunošanas 20. gadadienu. Neskatoties uz to, ka atbilstoši Satversmei valstī vienīgā valsts valoda ir latviešu valoda, mēs joprojām saskaramies ar kurioziem, ka atsevišķās pašvaldībās un pat Saeimā ievēlētie deputāti to neprot.

 

Uzvilksim baltus kreklus…

Uldis Liepiņš, latviešu patriots, Atmodas laika LNNK aktīvists

Vispirms padomju okupācijas laika relikts «biedrs» Urbanovičs, apvienības «Saskaņas Centrs» līderis, internetā aicina parakstīties par krievu valodu kā valsts valodu. Nedaudz vēlāk cits šīs pašas apvienības politiķis publiski pasludina, ka esam kopā ar «Vienoto Krieviju». Un tas notiek neatkarīgā valstī.

 

Gandrīz vienlaikus – trīs projekti

Lilija Paegle, biedrības «Otrās Mājas» vadītāja

Mūsu biedrības dzīvē vēl nebijis process – gandrīz vienlaikus trīs ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu realizēti projekti. Bet nu mazliet vairāk par šo ES struktūrfonda trīs projektu realizāciju, kurus biedrība «Otrās Mājas» iesniedza LEADER programmā pagājušā gada 3. jūnijā.

 

Vieglatlētiem sacensību netrūkst

Georgs Gutpelcs, VS «Jūdze» treneris

Pavasaris atnācis ar siltu laiku, un vieglatlēti sarosījušies ne pa jokam. Zilokalnu skrējieni katru otrdienu pusseptiņos (pieteikšanās starta vietā), arī Ogres stadionā katru ceturtdienu no pusseptiņiem vakarā skrējēji var izmēģināt, kurš pusstundā noskries vairāk apļu (pieteikšanās starta vietā 10 minūtes pirms sākuma). Tiešām gribētos, lai ogrēnieši izmanto lielisko stadiona skrejceļu, kas, pēc speciālistu vērtējuma, ir viens no labākajiem Latvijā.

 

Kas jāatceras pie un uz ūdens

Apkopoja Ritvars Raits

Vasarā labprāt atpūšamies pie ūdenskrātuvēm – peldoties, vizinoties ar laivām un nodarbojoties ar dažādiem ūdens sporta veidiem. Tomēr vienmēr vajadzētu atcerēties, kā pasaudzēt sevi un citus, lai jaukā atpūta nepārvērstos par traģēdiju.

 

Ko mēs zinām par salmonelozi

Apkopoja Ritvars Raits

Iestājoties siltam laikam, paaugstinās iespējamība saslimt ar infekcijas slimību salmonelozi. Iespējams, ka nedaudz noderīgas informācijas par to varētu ļaut izvairīties no nepatīkamas saslimšanas.

 

«Ogres SC/FK33» pie punktiem vēl netiek

Ceturto zaudējumu pēc kārtas Latvijas futbola čempionāta 1. līgā piedzīvojusi komanda «Ogres SC/FK33». 21. maijā ogrēnieši viesojās pie FK «Ventspils-2», kur atzina laukuma saimnieku pārākumu, piekāpjoties ar 1:4.

 

«OSC-Fortūna» zaudē upesciemiešiem

Ar zaudējumu jauno sezonu sākusi Ogres futbola komanda «OSC-Fortūna», kura spēlē Latvijas čempionāta 2. līgā. 16. maijā ogrēnieši savā laukumā uzņēma SK «Upesciems» futbolistus, kam piekāpās ar 0:3.