Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Konkurss «Mis un Misters Ogre 2011» Ogrē tika atjaunots pēc piecu gadu pārtraukuma.

 

Fogelei pretenzijas pret konkursu «Mis un Misters Ogre»
Ritvars Raits


10.martā Ogrē, «Ogres Prestiža» koncertzālē, pēc piecu gadu pārtraukuma norisinājās konkurss «Mis un Misters Ogre 2011». Kā izrādās, ne visi ar to bijuši apmierināti – Latvijas skaistumkonkursu aizsācēja Inta Fogele esot gatava sūdzēt tiesā Ogres pasākuma rīkotāju Diānu Kubasovu par «Mis un Misters» zīmola patvaļīgu izmantošanu.

 

Ogrē uzsākts bedrīšu remonts ar karsto asfaltbetonu
Dzintra Dzene

Ogres ielās intensīvi rit bedrīšu remonts ar karsto asfaltbetonu.
Līdz ar astroloģiskā pavasara iestāšanos Ogres ielās šonedēļ uzsākts bedrīšu remonts ar karstā asfaltbetona segumu, kas ir ne vien efektīvāk, bet arī lētāk.

 

Ogrēnietis Vilnis Kreilis saņem Leģiona piemiņas medaljonu
Dzintra Dzene

Ogrēnietim, leģionāram Vilnim Kreilim pasniegts Latviešu leģiona piemiņas medaljons.
Lestenē, 16.martā, Latviešu leģionāru piemiņas dienā, ogrēnietim Vilnim Kreilim svinīgi pasniegts Latviešu leģiona piemiņas medaljons par aktīvu līdzdalību un atceres pasākumu atbalstīšanu.

 

Kā sabiedrību vislabāk pasargāt no bīstamiem noziedzniekiem?
Dzintra Dzene

VPD Ogres teritoriālajā struktūrvienībā (TSV) uz tikšanos bija ieradušies valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvji, lai spriestu par veidu, kā vislabāk sabiedrību pasargāt no bīstamiem noziedzniekiem.
Kopš pagājušā gada 1.oktobra Valsts probācijas dienestam (VPD) nākusi klāt jauna funkcija. Stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz dzimumnoziedzniekiem papildsoda – policijas uzraudzības – aizstāšanu ar probācijas uzraudzību. Turklāt darbs ar šīm personām plānots nopietns un vērienīgs, nodrošinot starpinstitūciju sadarbību.

 

Dabas draugiem pavasaris iesācies darbīgi
Vita Poriete, Ikšķiles vidusskolas bioloģijas skolotāja

Lēdmanes pamatskolēni iepazīstina ar savu spēli «Ko mēs zinām un nezinām par mežu».
20.marts bija saviļņojošs notikums visiem dabas draugiem. Todien sākās pavasaris, bija atlidojuši strazdi un Tīnūžu pamatskolā uz starpnovadu izziņas spēļu konkursu «Izzini vidi» pulcējās skolēni no Birzgales, Tīnūžiem, Lēdmanes un Ikšķiles.

 

Ogrē – IX akordeonistu festivāls «Labam garastāvoklim»
Natālija Čuriļina un Daina Laizāne, Ogres Mūzikas skolas Akordeona spēles programmas pedagoģes

Ogres Mūzikas skolas trio – Marks Plemedjale, Ligita Engaličeva un Oskars Maurers.
Jau tradicionāli Ogres Mūzikas skolā pavasari sagaida ar akordeona mūzikas skaņām. Festivāls «Labam garastāvoklim» kopā pulcēja ap 100 dalībniekus. To organizēja Ogres Mūzikas skola sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. Akordeona spēles programmas pedagogi sagaidīja viesus no 16 Latvijas mūzikas skolām.

 

Zenta Dišereite: «15 Sibīrijas gadi – mana pieredze»
Uldis Prancāns

Zenta Dišereite «Ābelēs» pie sava naudas koka...
1949.gada 25.marts ir viena no sāpīgākajām dienām mūsu valsts 20.gadsimta vēsturē. Padomju režīma varas organizētajā un īstenotajā latviešu tautas mērķtiecīgajā iznīcināšanas un sanaidošanas akcijā tika izsūtīti vairāk nekā 43 000 iedzīvotāju, viņu skaitā bija gan mazgadīgi «noziedznieki», gan sirmgalvji.

 

Piedošana ir noziegums pret valsti
Patricilla Daiga Dātava


Tieši šodien man bija saruna ar pieciem draugiem trijās pasaules malās.

 

Jaunie vieglatlēti izcīna 16 medaļas Limbažos
Ritvars Raits

Vieglatlētikas treneris Zigurds Kincis un viņa audzēkņi ar Limbažos izcīnītajām medaļām.
Ogres novada sporta centra vieglatlētikas trenere Zigurda Kinča audzēkņi 16.martā piedalījās Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas atklātajās sacensībās. Kā saka pats treneris, ogrēnieši labi «noplosījušies» – kopumā izcīnītas 16 godalgas.

 

Kronēti galda tenisa čempionāta uzvarētāji
Ritvars Raits

Labākās galda tenisistes: Olga Budjko (no kreisās), Irēna Žilinska un Laura Meinarda.
18.martā tika aizvadīta Ogres novada galda tenisa 6. un vienlaikus pēdējā kārta. Par dāmu turnīra uzvarētāju kļuva Irēna Žilinska, aiz sevis atstājot Olgu Budjko un Lauru Meinardu, bet kungu turnīrā triumfēja Valērijs Čehrovs, pārējās godalgotās vietas atvēlot savam brālim Vladimiram un Jānim Mauriņam.

 

«Ogres SC» jaunie futbolisti – Latvijas vicečempioni
Raivis Rubīns, «Ogres SC» futbola treneris

Treneris Raivis Rubīns un viņa Latvijas vicečempionu komanda «Ogres SC» ar izcīnīto kausu.
13.martā Ogrē norisinājās Latvijas Jaunatnes telpu futbola čempionāta finālturnīrs 2000.gadā dzimušajiem futbolistiem, kurā sešu komandu konkurencē par valsts vicečempioni kļuva «Ogres SC».

 

Divas dažādas laipnības
Ritvars Raits


Nesen divas kundzes, neatkarīgi viena no otras, dalījās ar mani savā pieredzē par saskarsmi ar medicīnas darbiniekiem. Kopīgais viņu stāstos bija tas, ka mediķi izturējušies ārkārtīgi laipni, atšķirīgais – rezultāts..

 

– Kā vērtējat pakalpojumu kvalitāti Ogres slimnīcā?
Jevgeņija Ozola no Ogres:


– Tagad es tur neesmu bijusi, bet pirms 7 gadiem… Nogulēju 10 dienas, bet ārstniecība nekādi negāja. Dabūju pie privātiem vērsties. Man iedeva adresi, māsa mani aizveda, un tiešām šodien – gan pamazām – bet staigāju. Tiku uz kājām.

 

Piketā pieprasīs Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Imanta Baloža demisiju
Ritvars Raits
Lielvārdes novada iedzīvotājs Vilnis Baltais pieteicis piketu pie Lielvārdes novada pašvaldības ēkas. Piketā, kas notiks 28.martā no pulksten 8.00 līdz 15.30, piedalīšoties četri cilvēki, kuru galvenā prasība būšot pašvaldības domes priekšsēdētāja Imanta Baloža atkāpšanās no sava amata.

 

Izmaiņas likumos varētu ietekmēt deputātu skaitu un personālijas
Ritvars Raits
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) uzsākts darbs pie jautājuma par deputātu skaita samazināšanas, kā arī interešu konflikta novēršanas gadījumos, kad deputāts vienlaikus ir arī pašvaldības centrālā aparāta darbinieks. Jautājumu esot aktualizējuši tieši pašvaldību pārstāvji.

 

Zemessardzes 54.ITBN jauns komandieris
Aizvadītās nedēļas nogalē, 17.martā, Zemessardzes 54.Inženiertehniskajā bataljonā (ZS 54.ITBN) Ogrē, Mednieku ielā 12, notiks bataljona komandieru maiņas ceremonija. 3. Zemessardzes novada štāba Sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Tamuļone informē, ka ZS 54.ITBN iepriekšējais komandieris majors Agris Purviņš svinīgās ceremonijas laikā bataljona karogu nodeva jaunajam bataljona komandierim majoram Rolandam Moļņikam, kurš svinīgi zvērēja būt gatavs «Zem šī karoga stāvēt un mirt par Latviju!».

 

Pērn Ogres novadā reģistrēti 259 jauni uzņēmumi
Pārsla Sniedziņa
«Lursoft» apkopotā informācija liecina, pagājušā gadā Ogres novadā reģistrēti 259 jauni uzņēmumi, bet 391 uzņēmums šogad svin savu 20.dzimšanas dienu.

 

Vilcienu biļetes no aprīļa būs dārgākas
No 1.aprīļa spēkā stāsies jauni braukšanas biļešu tarifi, kuru kāpums būs no pieciem līdz deviņiem procentiem, informē AS «Pasažieru vilciens» Pasažieru informācijas un mārketinga departamenta vadītājs Andrejs Filipovs. Piemēram, brauciens no Rīgas uz Ogri 1,15 latu vietā maksās 1,20 latus.

 

Gāzes avārijas dienestu varēs izsaukt arī pa mobilo tālruni
Ar šā gada 1.aprīli Latvijas iedzīvotāji gāzes avārijas dienestu varēs izsaukt arī no saviem mobilajiem tālruņiem, zvanot uz dienesta izsaukumu pieņemšanas numuru – 114.

 

Jāsāk gatavoties Lielajai Talkai
Kā ik gadu, arī šogad 21.aprīlī no pulksten 9 līdz pulksten 15 visā Latvijā notiks Lielā Talka.

 

Izmanto uzticību un apkrāpj
Saņemta informācija, ka 31.janvārī 1981.gadā dzimušais ikšķilietis M. Salaspilī, izmantojot uzticību, iespējams, veicis krāpnieciskas darbības attiecībā pret G. Saņemta arī informācija, ka pagājušā gada 11.septembrī 1991.gadā dzimušais A. Lielvārdē, Līdaku ielā, noslēdza līgumu par žoga izgatavošanu, kā arī uzstādīšanu un, iespējams, veica krāpnieciskas darbības. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

 

Ne dienu bez trim promilēm…
Dzintra Dzene
Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki aizvadītās nedēļas nogalē aizturēja vairākas personas, kam nakti nācās pārlaist atskurbšanas telpās, jo vairāk kā trīs promiles stiprais reibums liedza orientēties laikā un telpā.

 

Iepazīsti vidi!
Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada vides izziņas spēļu konkurss «Iepazīsti vidi» notika 20.martā Tīnūžu pamatskolā. Konkursā piedalījās 10 skolēnu komandas ar pašu izdomātām un izveidotām vides izziņas spēlēm. Izspēlējot visas spēles, žūrija noteica labākos.

 

Piesmietās dzīves
Konrads Šullers
(no vadošā Vācijas laikraksta «Frankfurter Allgemeine Zeitung», rakstu sagatavoja Ārlietu ministrijas preses centrs)
Iespējams, ka pirms 67 gadiem, kad beigām tuvojās Otrais pasaules karš, Aleksandrs Komarovskis un Pēteris Liepiņš šāva viens uz otru, tāpat kā Inese Spura un Visvaldis Lācis.

 

Īsts un smalkjūtīgs draugs
Vija Liepiņa, Ogrē
Kad aizbraucu uz saviem laukiem un paveros vectēva pirms daudziem gadiem stādītajās kļavās, arvien atceros savu draugu Džipiņu, kurš zem tām dus jau labu laika strēķi.

 

Krājam gudrību un spēku pavasarim

Māra Saleniece

Patumšajās ziemas dienās katra pārmaiņa no ikdienišķā ir kā mazi svētki. Tādi svētki mums bija Ciemupes lasītāju klubiņā «Dalies priekā».