Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 24.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Lietus mākslai netraucē
Dzintra Dzene

Pēc svinīgās Mākslas dienu atklāšanas un burbuļu pūšanas ikviens klātesošais varēja iesaistīties radošajās darbnīcās un akcijā «Izkrāso pilsētu».
Svētdien, 22.aprīlī, Ogrē notika Mākslas dienu pasākumi, kuru laikā Ogres skvērā, Brīvības ielas gājēju posmā un Kultūras centrā, spītējot lietum, dienas garumā notika dažādi radoši un mākslinieciski pasākumi.

 

Atvērto durvju dienā redakciju pārsteidz ar īstu lauku torti
Dzintra Mozule

Marija un Staņislavs Igauņi no Krapes atvērto durvju dienā redakcijai dāvina no savā saimniecībā audzētiem produktiem pašu ceptu torti.
Aizvadītajā piektdienā, laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» atvērto durvju dienā, mūsu abonenti Marija un Staņislavs Igauņi no Krapes redakcijā ieradās ar, kā paši teica, «bioloģisku lauku torti».

 

Ja pats esi kopis, roka neceļas piemēslot
Dzintra Dzene

Jau tradicionāli partijas «Visu Latvijai» pārstāvji, tostarp Saeimas deputāts Raivis Dzintars, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis, laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» redaktore Dzintra Mozule, kā arī profesors Egīls Dzelzītis, piepalīdzot Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas audzēkņiem un biedrības «Mēs – Zivīm» pārstāvjiem, sakopa Daugavas krastu pie Ogres upes dambja.
Sestdien, 21.aprīlī, visā Latvijā jau piekto reizi notika Lielā Talka. Šogad īpaša uzmanība pievērsta ūdeņiem un upju krastu sakopšanai. Talkotāji čakli strādājuši arī Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā.

 

Nevis asfaltu, bet fotoradaru!
Jānis Arvīda Plaudis

Lielie talcinieki Lielajos Kangaros. Talkas organizētājs Edmunds Kance – trešais no labās.
Talkas diena bez mākoņiem. Saulīte pa zemi staigā. Ne vien pa zemi, arī pa tūkstošiem un tūkstošiem vizbulīšu Lielo Kangaru nogāzēs, zem egļu tumšajiem spārniem. Gaismā un puskrēslā tās staro kā violetas actiņas, kā pelēki zilas liesmiņas. Ja uzvarēs Kangaru noracēji, asfaltu pārklājot, visu šo bagātību iznīcinās.

 

Meklē kompromisu jautājumā par suņu pastaigām Ogres Zilajos kalnos
Dzintra Dzene

Ikšķiles novada domes izpilddirektors Guntars Kurmis (no kreisās), Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis un Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras direktore Ieva Skutule spriež, kā rast kompromisu jautājumā par suņu pastaigām Ogres Zilajos kalnos.
Vakar, 23.aprīlī, Ogres novada domē notika Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras uzraudzības padomes sēde, kurā tika apspriests sabiedrībā plašu rezonansi izraisījušais deputātes Valdas Gailes ierosinājums aizliegt dabas parka «Ogres Zilie kalni» teritorijā atrasties ar dzīvniekiem.

 

Ogres novada mākslinieki – caur Mālpili uz Rīgu
Uldis Prancāns

Jaunie Taurupes mākslinieki: Enija Ozoliņa, Emīls Oto Birģelis, Oksana Deņisova.
15 Ogres novada jauno «Purvīšu un Skulmju» darbi aprīļa sākumā aizceļoja uz Mālpili, lai piedalītos Pierīgas novada izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa «Toņi un pustoņi» 2.kārtā.

 

Ogres Invalīdu biedrība atgādina par priekšautu modi
Anita Zeiliņa

Skaisto priekšautu parāde ir sākusies!
Ogres Invalīdu biedrības biedri nesēž rokas klēpī salikuši, bet, aktīvi darbojoties un palīdzot viens otram, ikdienu padara gaišāku. Aizvadītajā nedēļā Ogres Kultūras centra Mazajā zālē vienā no ikgadējām kopā sanākšanas reizēm pēc svinīgām uzrunām un koncerta žūrija izvēlējās skaistākos priekšautus un apbalvoja priekšautu darinātājas un nēsātājas.

 

«Lielvārde» savu likteni izšķirs rītvakar
Ritvars Raits

Turēsim īkšķus un novēlēsim «Lielvārdes» puišiem uzvaru rītdienas mačā!
Pagājušajās brīvdienās aizvadītās divas Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas finālspēles tā arī nedeva atbildi uz jautājumu, kas šosezon iegūs čempionu kausu. «Lielvārdes» florbolisti sestdien ar 6:4 apspēlēja «Ķekavu», bet svētdien zaudēja ar 3:10. Sērijā atkal ir neizšķirts (3:3), «zelta» mačs notiks rīt, 25.aprīlī, Valmierā.


«Osports» sarīko Zvaigžņu spēli un pasniedz kausu
Ritvars Raits

«Osports kausa» ieguvēji – «Tīnūžu» florbolisti.

21.aprīlī Ogres 1.vidusskolas sporta hallē ar sporta biedrības «Osports» sarīkotu Zvaigžņu spēli florbolā un uzvarētāju apbalvošanu noslēdzās «Osports kausa» izcīņas turnīrs. Aizraujošā un ļoti skatāmā Zvaigžņu spēlē «Osports kausa» turnīra izlase ar 10:12 piekāpās Virslīgas komandai «Ulbroka/FS Masters».

 

«Lielvārdes kausu 2012» telpu futbolā izcīna «Jamaika»
Ainars Puķītis

«Jamaikas» futbolisti – «Lielvārdes kausa 2012» telpu futbolā ieguvēji.
21.aprīlī Lielvārdes novada sporta centrā notika telpu futbola turnīrs «Lielvārdes kauss 2012». Kausu un zelta medaļas izcīnīja Lielvārdes komanda «Jamaika», pārējās godalgotās vietas atvēlot FK «Lielvārde» un FK «Ķegums» futbolistiem.

 

Āķis lētticīgajiem
Dzintra Mozule


Uz laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» abonentiem sludināto bezmaksas juridisko konsultāciju bija atnācis nule apdedzinājies vīrs. Bezdarbnieks. No skata – cilvēks ar jau prāvu dzīves pieredzi. Esot saņēmis e-pastu no Nigērijas ar prieka vēsti, ka tieši viņš vinnējis ievērojamu summu. Bet, lai pie tās tiktu, pretī prasīti personas dati un arī smuka naudiņa uz nigēriešu kontu.

 

– Vai ticat iespējai, ka kāds jums pēkšņi varētu piedāvāt lielu naudu?
Līga Purvinska no Lielvārdes:


– Tādus piedāvājumus elektroniskajā pastā esmu saņēmusi, bet neticu tiem. Uzskatu, ka bez smaga darba pie pārticības nav iespējams tikt.

 

Šogad Ogrē plānoti seši gadatirgi
Ogres novada domes 12.aprīļa Tautsaimniecības komitejās sēdē deputāti izskatīja jautājumu par atļauju pašvaldības aģentūrai «Ogres novada Kultūras centrs» organizēt ielu tirdzniecību jeb gadatirgus.

 

Par veterinārās klīnikas būvniecību ļauj spriest sabiedrībai
Dzintra Dzene
Ogres novada domes deputāti 19.aprīļa sēdē nolēma nodot sabiedriskajai apspriešanai detālplānojuma 1.redakciju zemes vienībai Ogrē, Ausekļa prospektā 1A, kur paredzēts būvēt veterināro aptieku un klīniku.

 

Ikšķilē un Lielvārdē uzdarbojas krāpnieces
Dzintra Dzene
Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki uzsākuši divus kriminālprocesus saistībā ar Ikšķilē un Lielvārdē notikušajām zādzībām, kad faktiski vienā gadījumā divas, bet otrā trīs melnīgsnēja izskata sievietes, uzdodamās par humānās palīdzības vai sociālā dienesta darbiniecēm, izkrāpušas pensionārēm vairākus simtus latu.

 

Ikšķilē atrod mirušu pērn Jūrmalā bezvēsts pazudušu uzņēmēju
18.aprīlī pie ūdenskrātuves Ikšķiles novadā atrastas vīrieša mirstīgās atliekas ar iespējamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Kā šobrīd noskaidrots, minētais vīrietis ir pagājušā gada 29.decembrī Jūrmalā pazudušais uzņēmējs, kurš bija devies pastaigā ar suni un mājās nepārnācis. Uzsākts kriminālprocess.


Kanalizācija nav nederīgo mantu glabātava!
Gundega Deģe, p/a «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste
Pēdējā laikā daudzi iedzīvotāji sūdzas par kanalizācijas smaku, kas nāk no pagrabtelpām un šahtām.

 

Pie mums – Lauvu kluba pārstāvji no Bolnesas
Vakar, 23.aprīlī, Ogrē ieradās Lauvu kluba pārstāvji no Bolnesas, informē Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

 

Ogrēnieši uz «Jauno vilni» netiek
17.aprīlī Rīgā notika dalībnieku atlase jauno izpildītāju konkursam «Jaunais vilnis», kas arī šovasar norisināsies Jūrmalā. Par iespēju piedalīties šajā konkursā sacentās arī trīs ogrēnieši – Antra Stafecka, Alise Ketnere (skatuves vārds Fox Lima) un Atis Ieviņš (rokgrupas «Colt» solists).

 

Sāc slaiduma kūri labā noskaņojumā!
Lolita Neimane, dietoloģe
Pavasaris ir īstais laiks, lai uzsāktu veselīgu dzīvesveidu un, kam nepieciešams, arī atbrīvotos no ziemā uzkrātajām «osiņām». Nenovērtējami palīgi slaiduma kūres uzsākšanā ir pozitīvs noskaņojums un ūdens, it īpaši organismam labvēlīgais dabīgais minerālūdens.