Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 25.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Margarita (Anita Saukane) mēģina Pablo (Guntars Arājs) pierādīt, ka ne tikai kalnos, bet arī grāmatās var atrast brīnišķīgas lietas.

 

«Mums jāspēj noturēt šo līmeni, kādu esam sasnieguši»

Dzintra Dzene

Izrāde «Trešais vārds» Tomē laimīgi nospēlēta, izbaudām skatītāju applausus – no kreisās: Kalvis Kravalis (Eusebio), Anita Saukane ( Margarita ), Lauma Straume (Anhelīna), Valdis Kļaviņš (senjors Roldans), Guntis Kolbergs (Hulio), Inta Stīpniece (Lola), Konrāds Lorencis (Augusto), Margarita Sabļina (Fifī), Ilze Kļaviņa (Matilde) un Guntars Arājs (Pablo).

Pērn Ogres Tautas teātris kāpa uz Dailes teātra skatuves, lai līdzās citiem 11 labākajiem Latvijas amatierteātriem cīnītos par gada izrādes titulu. Skatuves mākslinieki uz pagājušā gada lauriem vis nesēž un turpina aktīvi strādāt. Arī šis Ogres Tautas teātrim būs ražīgs gads – top divas jaunas izrādes, norit gatavošanās Rīgas reģiona skatei un vairākiem, tajā skaitā starptautiskiem, teātra festivāliem.

 

Pūtēju orķestra «Birzgale» un diriģenta jubileja atklāj pagasta laimes avotu

Daina Melnūdre

Pūtēju orķestra «Birzgale» 30 gadu jubilejas kopbilde.

Sestdien, 19. februārī, pūtēju orķestris «Birzgale» ar skaistu koncertu svinēja 30 gadu jubileju.

 

Guntars Marķitāns kļuvis par ģenerāli

Dzintra Dzene

Pirms kļuva par Valsts Kārtības policijas priekšnieku, Guntars Marķitāns ilgus gadus vadīja Ogres rajona policijas pārvaldi.

Otrdien, 22.februārī, ar Ministru kabineta (MK) rīkojumu Valsts policijas priekšnieka vietniekam, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšniekam pulkvedim Guntaram Marķitānam tika piešķirta ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe.

 

No jauna iemīlam Ogri

Toms Zariņš

Ogre no putna lidojuma.

Pēdējās dienās domāju – šķiet, mēs no jauna iemīlam Ogri. Publikācijas, raidījumi un idejas pilsētas jubilejas sakarā patiešām priecē, sevišķi ņemot vērā, ka pilsēta šogad nesvin «apaļu» jubileju.

 

Probācijas darba apjoms arvien pieaug

Pārsla Sniedziņa

VPD Ogres TSV vadītāja Iveta Petunova.

Valsts probācijas dienesta Ogres teritoriālā struktūrvienība (VPD Ogres TSV) darbojas jau sesto gadu, un tās galvenais uzdevums – sabiedrības drošības veicināšana, strādājot ar likumpārkāpējiem, kuri izcieš sodu sabiedrībā. Šo gadu laikā ir nodrošināta kvalitatīva sabiedrībā izciešamo sodu izpilde un koordinācija, atvieglojot citu tiesībsargājošo iestāžu darbu.

 

Masku svētki Birzgalē un Viesītē

Daina Melnūdre

Birzgaliešu kopbilde pie Viesītes lielā, pēc labā laikā pļauta siena smaržojošā lāča.

Uz Birzgales muzeju «Rūķi» apmeklētāji no pamatskolas un PII «Birztaliņa» pat rindā pierakstījās, lai piedalītos Meteņa masku gatavošanas darbnīcās.

 

Apvidvārdus vislabāk zina ogrēniete Santa Ķere

Inta Pēdiņa

Ogres pamatskolas 6.b klases skolniece Santa Ķere (pirmā no kreisās) valsts mērogā nopelnīja balvu par labu apvidvārdu zināšanu.

Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, 21.februārī, uz pasākumu Eiropas Savienības mājā bija pulcējušies Latviešu valodas aģentūras organizēto konkursu laureāti no visas Latvijas, arī ogrēnieši.

 

Jaunu un vecu likstu glābšana vecā stilā?

Andris Upenieks

Nesekmīgie valstiskie pārkārtojumi sevi diskreditējuši līdz mielēm. No deviņdesmito gadu Godmaņa šoka terapijas līdz šai baltai dienai dzīvojam vienā pastāvīgā spriedzē. Tas nav tikai trūkuma, netaisnības, diskriminācijas, bet arī cilvēka drošības faktors un sāpīgs jautājums, cik ilgi vēl ciesties, līdz «debesīs labāk`i būs»?

 

Lielo dzīvnieku mazie draugi…

Uldis Prancāns

Cilvēki mūsu zemeslodes daudzveidīgās faunas pārstāvjus mēdz dēvēt par mazajiem draugiem. Skudra vai zilonis, mailīte vai zilais valis, vienalga, mazais draudziņš. It kā jau varētu piekrist, tomēr bieži vien pasaules saprātīgākais radījums pret zemākā attīstības pakāpē esošajiem izturas ļoti nesaprātīgi un necilvēcīgi.

 

«OVV» fotomīklas pareizā atbilde – Ausekļa prospekts

Dzintra Mozule

Ausekļa prospekta iedzīvotājam Jurim Baranovskim balvā – Annas Skaidrītes Gailītes grāmata «Alīna. Likteņa celtā un gremdētā. Neticami interesants biogrāfisks romāns.»

Iela, kura sākusi veidoties no Zilajiem kalniem uzņemtajā fotogrāfijā, ir Ausekļa prospekts. Pats pirmais pēc iepriekšējā numura iznākšanas redakcijai to pavēstīja ogrēnietis Juris Baranovskis, kurš pats dzīvo šajā prospektā. Viņš arī zināja teikt, ka tas ir 1927.gada uzņēmums.

 

«Selding» atgūst čempiones titulu

Ritvars Raits

«Selding» futbolisti atguvuši Ogres novada Telpu futbola čempionāta uzvarētāju titulu.

Pēc divu gadu pārtraukuma par Ogres novada Telpu futbola čempionāta 1. līgas čempioniem atkal kļuvuši «Selding» futbolisti, «Orions CK» jāsamierinās ar vicečempiones titulu, bet «Jumis» izcīnīja bronzas godalgas. Turnīra pēdējās spēles un uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notika 19. februārī.

 

Taurupē atdzimst lielais hokejs

Uldis Prancāns

Taurupes hokeja laukumā norisinājās mačs starp mājiniekiem un mazozoliešiem.

Kur nu vēl lieliskākos laika apstākļos (saulīte spoguļojās, rādīdama asus zobiņus), Taurupes hokeja laukumā tika aizvadīts principiāls turnīrs ar Mazozolu pagasta jaunajiem hokejistiem.

 

Basketbola čempionāta līderi – «iSK Dīvas» un «Elvi»

Ritvars Raits

No spēles starp 2. līgas komandām «BS 94» - «Elektro Auto LV».

Ogres novada basketbola čempionāta regulārajā čempionātā komandām atlicis nospēlēt vien dažas spēles. 1. līgas vadībā atrodas «iSK Dīvas» un «Elvi» (piedzīvots pa vienam zaudējumam), bet 2. līgā ar tādām pašām sekmēm cīnās «Ikšķile 2» un «Bekens/Tīnūži».

 

Daudziem bez palīdzības izdzīvot ir grūti

Dzintra Dzene

Četru novadu – Ogres, Ķeguma, Ikšķiles un Lielvārdes – sociālie darbinieki apkopojuši datus par personām, kam nepieciešams valsts un pašvaldības atbalsts. Visvairāk trūcīgo personu reģistrēts Lielvārdes, bet vismazāk – Ikšķiles novadā.

 

Paliek bez telefona

21.februārī 1970.gadā dzimušais E. Ogrē, Akmeņu ielā, konstatēja, ka viņam no biroja ģērbtuves nozagts mobilais telefons «NOKIA N900». Uzsākts kriminālprocess.

 

Reorganizēs profesionālās izglītības iestādes

Pārsla Sniedziņa

Otrdien, 22.februārī, Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts «Profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtība», kas paredz reorganizēt 26 profesionālās izglītības iestādes un deviņām jaunizveidotajām – apvienotajām skolām piešķirt Profesionālās izglītības kompetences centra statusu.

 

Tiesībsargs kā «karstais kartupelis»

Jānis Mucenieks, zvērināts advokāts

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrībā virmo «karsts kartupelis» – steidzami jāatrod jaunais tiesībsargs. Turklāt viņam jābūt «kristāltīram» un «ar nevainojamu reputāciju», faktiski tādam kā «pārcilvēkam», kuram nedrīkst būt neviena melnuma aiz nagiem…

 

Ogrē atklāj modernu Acu centru

Vakar, 24. februārī, Ogrē darbību uzsāka jauns veselības «Acu centrs – Metropole», kas dos iespēju tuvējo novadu ļaudīm veikt padziļinātu redzes izmeklēšanu.

 

Ogrē – IKI veikals

Vakar, 24.februārī, bijušā veikala Cento vietā pēc rekonstrukcijas durvis vēris pārtikas mazumtirdzniecības tīkla IKI veikals. Tas nodrošinās 11 darba vietas Ogres un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem.

 

«Ogres BS» joprojām starp līderēm

Ritvars Raits

Vēl trīs pārliecinošas uzvaras Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā izcīnījuši «Ogres BS» puiši, kuri ar 95:72 uzvarēja «VEF Kadeti», ar 101:64 sagrāva «Rīdzene/Rīga», kā arī ar 81:73 pārspēja «BAA Rīga». Tiesa, piedzīvots arī viens zaudējums – ar 55:66 spēlē pret BK «Saldus». Turnīra tabulā mūsējie 12 komandu konkurencē ieņem augsto 3. vietu.

 

Artūrs Bērziņš – labākais Eiropas izaicinājuma kausā

Lielvārdietis Artūrs Bērziņš, kurš ir basketbola kluba «Ventspils» uzbrucējs, atzīts par februāra trešās nedēļas vērtīgāko spēlētāju FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņā.

 

Jauno matemātiķu tops

Noslēgusies mācību olimpiāde jaunajiem matemātiķiem 5.-8.klašu grupā. Sacentās 65 uzvaras pretendenti.