Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 25.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts prezidenta tikšanās ar paraolimpieti Aigaru Apini. Attēlā no kreisās: treneris Aldis Šūpolnieks, paraolimpietis Aigars Apinis, Latvijas Paraolimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Andris Ulmanis, Valsts prezidents Valdis Zatlers, Latvijas Paraolimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte un Paraolimpiskās vienības fizioterapeite Gunta Ozoliņa.

 

Birzgalietis Aigars Apinis saņem Valsts prezidenta medaļu

Ritvars Raits

Tikšanās ar paralimpieti Aigaru Apini.

21. martā Valsts prezidents Valdis Zatlers Rīgas pilī tikās ar paraolimpieti Aigaru Apini, lai pasniegtu izcilajam sportistam Valsts prezidenta medaļu kā pateicību par šī gada sākumā izcīnītajiem diviem pasaules čempiona tituliem lodes grūšanā un diska mešanā Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas pasaules vieglatlētikas čempionātā.

 

Uz Rīgu protestēt pret elektroenerģijas tarifiem

Anita Zeiliņa, Ritvars Raits

Protesta akcijas dalībnieki uz Rīgu dodas katrs ar savām izjūtām un arī iemesliem.

Iedzīvotāju protesta akciju pret elektroenerģijas jauno tarifu plānu pie Rīgas pils vakar, 24.martā, papildināja arī krietns pulks ogrēniešu. Lai neradītu papildu transporta sastrēgumus, Ogres novada domes darbinieki izmantoja dzelzceļa transporta pakalpojumus, bet no trim Ogres novada pašvaldības sarūpētajiem autobusiem ceļā devās tikai viens, – abi pārējie palika tukši.

 

Madlienas pensionāru biedrība «Sisegale» jēgai, nevis ķeksītim

Andris Upenieks

Biedrības vadītājas Anitas Markevicas uzruna saulaini sirsnīga...

Prieks, ka pagastu bibliotēkas paplašina kultūras aprišu loku un kļūst par centru darbīgiem cilvēkiem. 16. martā Madlienas bibliotēkā uz savu gada pārskata sapulci kopā sanāca vietējās pensionāru biedrības «Sisegale» ļaudis.

 

Madlienas jaunie akordeonisti starptautisku konkursu apritē

Andris Upenieks

Jauni, skaisti un laimīgi... No labās – Natālija Čuriļina, Laura Zelčāne, Ēriks Račiks.

Nekā neparasta, ja arī mūzikā savas sportiskās kaislības. Jo arī mākslā nemitīgas sacensības – ar sevi, apliecinot sevi un arī pārspējot sevi. Un prieks, ka tas tik labi izdodas Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem Laurai Zelčānei un Ērikam Račikam, kuru akordeonu duets tikko kā izcīnījis pirmo vietu XI Starptautiskajā akordeonistu ansambļu konkursā Limbažos.

 

Atrast nošu atslēgu uz sirdīm

Anita Zeiliņa

Leonam Amoliņam (priekšplānā) aplaudē Latvijas Universitātes vīru koris «Dziedonis».

Sestdien Ogres Kultūras centra mazajā zālē Leona Amoliņa autorkoncertā «No dvēseles, no mirkļa svelmes…» pulcējās komponista daiļrades cienītāji, draugi un domubiedri.

 

No zolītes sacensībām līdz katūna kleitu parādei

Elīna Baumane

Ogres Invalīdu biedrībā līdz šim zolītes piekritēji ir tikai vīrieši.

Otrdien, 22. martā, Ogres novada Invalīdu biedrības telpās pulcējās kāršu spēles zolītes cienītāji, lai noskaidrotu šī gada labāko spēlētāju.

 

Sala dēļ cieš Ogres sociālā centra kāpnes

Anita Zeiliņa

Ogres novada sociālā centra apmeklētājiem cītīgi jāskatās zem kājām, lai nepakluptu uz izdrupušajiem pakāpieniem.

No 2 – 3 nedēļām līdz pusotram mēnesim – tik ilgs laiks varētu paiet, lai savestu kārtībā Ogres sociālā centra, kas atrodas Parka ielā 1, ieejas kāpņu trīs pakāpienus, kas cietuši šīs ziemas sala, sniega un arī cītīgās tīrīšanas dēļ.

 

Cīņa par savu prezidentu svarīgāka par tautas prezidentu

Andris Upenieks

Nav pirmā reize, kad varas liekulība un savtība pazemo jebkuru. Tiesnesi, ģenerālprokuroru, tiesībsargu, prezidentu, kurus ievēl «demokrātiskā» spēlītēs, balsojuma rezultātu izšķirot zoodārzu aizkulisēs, nevis atklātā godīgumā. Pat no starptautiskā prestiža raugoties, nav glīti, ja tā pazemo, piemēram, valsts pirmo amatpersonu, kurai itin ņirdzīgi pārmet nenoteiktību otrreizējās kandidēšanas sakarā, bet, kad izvēle izdarīta, atkal nepareizi, jo, redz, – pats piesakās…

 

Tfu, tfu…

Uldis Prancāns

Joprojām skumjā atmiņā 16.marta epizode pie Brīvības pieminekļa, kad TV kameras fiksēja jaunas krievu sievietes (pati gan lauzītā latviešu valodā apgalvoja, ka ir dzimusi Latvijā un ir īsta šīs valsts nācijas pārstāve) nožēlojamu sitienu un spļāvienu sirmai latvietei, kura varētu būt trīsreiz vecāka par savu pazemotāju. Taisnība gan – arī vecmāmiņa nebija klusa un kusla malā stāvētāja.

 

«Zemes stunda» – lielākais globālais balsojums par planētas nākotni

Toms Zariņš

Uz vienu stundu atslēgt elektroierīces no strāvas padeves – tāda ir starptautiska pasākuma ar nosaukumu «Zemes stunda» pamatideja. Simboliski parādīt apņemšanos domāt par mūsu zemeslodi, novērtēt elektroenerģijas nozīmi mūsu dzīvē un taupīt – katra iespēja un ieguldījums šajā akcijā.

 

Pēdējais ledus sola daudz

Einārs Siliņš

Ruduļu copes azarts.

Tieši tagad uz pēdējā ledus var tikt pie visiepriecinošākajiem lomiem. Saulīte patīkami silda, un ne dienā, ne naktīs neaizsalstošajos āliņģos ieplūst ledus un sniega kūstošais ūdens, kas savukārt zem joprojām biezās ledus segas rada papildu skābekļa piegādi, un zivīm, neapšaubāmi, sākas kustību un barošanās aktivitātes.

 

Galda tenisa čempioni – Irēna Žilinska un Guntars Štubis

Ritvars Raits

Ogres novada labākās galda tenisistes – Laila Meinarda (no kreisās), Irēna Žilinska, Olga Budjko un Laura Meinarda.

20. martā norisinājās Ogres novada galda tenisa čempionāta piektās – noslēdzošās kārtas sacensības. Par novada čempioni sieviešu konkurencē kļuva Irēna Žilinska, bet vīru turnīrā tādu pašu godu izcīnīja Guntars Štubis.

 

«Ogres roņi» noslēdz sezonu

Raitis Gultnieks, biedrības «Ogres roņi» valdes priekšsēdētājs

20. martā «Ogres roņi» baudīja ne tikai ūdens, bet arī saules peldi.

Saulainajā  20. marta pusdienlaikā «Ogres roņi» un viņu draugi ar kopīgu peldi āliņģī Ogres vecupē, Salas ielas pludmalē, noslēdza  35. Latvijas ziemas peldēšanas sezonu. Skatē piedalījās 29 ziemas peldētāji  no Ogres, Rīgas, Ventspils, Jelgavas, Krimuldas, Mārupes, Ādažiem un citām Latvijas vietām.

 

Aizdomīgi cūciska lieta….

Ritvars Raits

17. marta Ogres novada pašvaldības domes sēdē deputāti izskatīja biedrības «Lauberiete» 2010. gada 20. septembra (!) iesniegumu ar lūgumu atzīt par prettiesisku un atcelt Ogres novada pašvaldības Madlienas būvvaldes izdoto būvatļauju SIA «Lauberes bekons» cūku nobarošanas kompleksa ar biogāzes ražotni celtniecībai Lauberes pagastā. Lēmums tika pieņemts, tiesa, ne pēc būtības – deputātu vairums par labāku uzskatīja «Lauberieti» izslēgt no spēles, atsakoties to pieaicināt kā trešo personu administratīvajā procesā, nekā vērtēt būvatļaujas tiesiskumu.

 

Neatceras, kas ar viņu noticis

12.martā no kādām mājām Krapes pagastā Ogres slimnīcā ar miesas bojājumiem nogādāts 1966.gadā dzimis Lēdmanes pagasta iedzīvotājs, kurš joprojām neatceras, kas ar viņu ir noticis. Uzsākta administratīvā lietvedība.

 

Linča tiesas īstenotājiem pašiem būs jāstājas tiesas priekšā

Dzintra Dzene

Linča tiesa, ko aizvadītajā nedēļā kādam Ogresgala iedzīvotājam bija sarīkojuši pieci Lauberes un Lēdmanes iedzīvotāji, nu pašiem draud ar nopietnām nepatikšanām, jo kādu atzīt par vainīgu vai nevainīgu var tikai tiesa.

 

Mācības apvieno ar naudas viltošanu

Dzintra Dzene

Marta sākumā Valsts policijas Rīgas reģiona Ogres policijas darbinieki aizdomās par naudas viltošanu un izplatīšanu aizturēja kādas Ogres mācību iestādes audzēkņus, kuri viltotās naudas zīmes bija kopējuši skolā un izplatījuši desmit tirdzniecības vietās Ogrē.

 

Ir lietas, ko grūti saprast…

Valija Jonele

Ogres pilsētas iedzīvotāji, protams, priecājas par ES Kohēzijas fonda finansētā ūdensvada un kanalizācijas izbūvi pilsētā.

 

Ogres Tautas teātris reģionālajā skatē saņem četrus diplomus

Dzintra Dzene

Aizvadītajās brīvdienās, 19. un 20. martā, Tukuma kultūras namā norisinājās Rīgas reģiona amatierteātru iestudējumu skate, kurā ar labiem rezultātiem startēja arī mūsējie – Ogres Tautas teātris, Ķeipenes amatierteātris un Lielvārdes Tautas teātris.

 

A.Kivleniekam labi rezultāti pasaules čempionātā

Ritvars Raits

Šonedēļ Zviedrijā norisinās pasaules čempionāts orientēšanās sportā uz slēpēm. Latvijas izlases sastāvā šajās sacensībās startē arī ogrēnietis Andris Kivlenieks, turklāt – ļoti sekmīgi – sprintā izcīnīta 23. vieta, bet vidējā distancē – 20. vieta, kas ir līdz šim augstākais Latvijas ziemas orientieristu sasniegums pasaules čempionātos.

 

Ģimnāzistēm vēl viens vicečempioņu tituls

Ritvars Raits

Noslēdzies Latvijas Jaunatnes 2011. gada frisbija čempionāts. Tajā, tieši tāpat kā skolēnu spartakiādē, sudraba medaļas izcīnīja Ogres Valsts ģimnāzijas meiteņu komanda.

 

HK «Ogre» sezonu noslēdz ar uzvaru, Dravnieks – rezultatīvākais turnīrā

Ritvars Raits

16. martā savu sezonas pēdējo spēli Latvijas Handbola čempionātā aizvadīja HK «Ogre» handbolisti. Lai arī mūsējie ar 29:27 pārspēja «RVR», prieka maz, jo desmit komandu konkurencē ogrēnieši ierindojās vien priekšpēdējā vietā. Uzslavu gan pelnījis jaunais komandas līderis Dzintars Dravnieks, kurš ar 18 spēlēs gūtiem 145 vārtiem kļuva par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju.