Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 27.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdes novada «Pateicības dienas» dalībnieku kopbilde.

 

Pašvaldība pateicas saviem izcilniekiem

Ritvars Raits

Mazās Kaibalas skoliņas audzēkņa Toma Artūra Krūmiņa zīmēt prasme tikusi novērtēta pat tālajā Japānā. Attēlā Toms Artūrs kopā ar savu vizuālās mākslas skolotāju Lindu Kukari-Aldersoni.

Vakar, 26. maijā, Lielvārdes novadā notika gadskārtējā «Pateicības diena». Kultūras namā «Lielvārde» bija pulcējušies vairāk kā simts novada skolu audzēkņi un pedagogi, kuri šajā mācību gadā ar labiem panākumiem piedalījušies dažādās olimpiādēs un konkursos, kā arī izstrādājuši atzinību pelnījušus zinātniski pētnieciskos darbus.

 

Ogres rajona slimnīca plāno palikt augstākajā slimnīcu līmenī

Dzintra Dzene

Arī stājoties spēkā jaunajai kārtībai, neatliekamā medicīniskā palīdzība pacientiem būs pieejama 24 stundas diennaktī.

Pirms vairāk kā mēneša, domājot par pacientu ērtībām, svinīgi tika atklāts jaunais Ogres rajona slimnīcas korpuss. Jau tuvākajā laikā slimnīcas vadībai jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi, kā organizēt tālāko darbu, lai izdzīvotu samazinātā finansējuma apstākļos un medicīniskos pakalpojumus varētu piedāvāt iepriekšējā līmenī.

 

Daces Ādamsones likteņceļš – Sivaki, Madona, Ogre

Uldis Prancāns

Dace vienā no Tatru virsotnēm kopā ar māsām un brāļiem.

Ogres Kultūras centra (OKC) kultūras darba speciālistes Daces Ādamsones pārziņā ir bērnu un jauniešu mākslinieciskie kolektīvi, bez tam viņa vada OKC bērnu «Mazo teātri», iestudējot jaunākai paaudzei veltītus darbus.

 

Laba balva – labiem cilvēkiem

Ritvars Raits

Māra Jakubovska (no kreisās), Sintija un Ēriks Jakubovskis ir tā Jakubovsku ģimenes daļa, kurai galvenie nopelni ledusskapja laimēšanā.

«OVV» jau ziņoja, ka par jaunā tirdzniecības centra «Pārogre» atklāšanas loterijas uzvarētāju kļuvis kaibalietis Ēriks Jakubovskis, kurš balvā saņēma veikala «Domo» ledusskapi – pilnu ar pārtikas produktiem no «Elvi». Šonedēļ viesojāmies pie Jakubovsku ģimenes Lielvārdes pagasta Kaibalā, lai personīgi apsveiktu ar lielo laimestu.

 

Ogrē pašiem savs anekdošu šovs

Elīna Baumane

Broņislavas Brokānes un Ināras Klipsones šovs «Nevarēju tik augstu trāpīt».

19. maijā no Ogres novada Kultūras centra mazās zāles varēja dzirdēt sirsnīgus smieklus. Tur pirmo reizi Ogrē norisinājās «Anekdošu šovs – konkurss». Šo pasākumu organizēja Ogres novada «Sarkanais Krusts», un tajā varēja piedalīties ikviens.

 

Pavasarīgajā Morē, Drabešos un Cēsīs

Vita Deja

Drabešu pagasta «Rakšos» tiekamies ar lamām.

Atstājot Ogri maija reibinošās ceriņsmaržās un agra rīta dūmakā, 20. maijā pa Vidzemes ceļiem cauri dzelteno pieneņziedu pļavām Ogres invalīdu biedrības biedri devās tradicionālajā pavasara ekskursijā.

 

Starpnovadu erudītu vides un ģeogrāfijas āra olimpiāde

Uldis Prancāns

Kārtējā kontrolpunktā darbojas lēdmanieši. Andris Mihailovs (no kreisās) vēl nejauš uzvaru.

Mācību olimpiāžu karuselis šogad apstājās Ogresgala pamatskolā, kur notika vides un ģeogrāfijas starpnovadu āra olimpiāde, ko pārdomāti rīkoja Ogresgala zaļā pamatskola ar direktori Skaidrīti Butāni priekšgalā.

 

Peldēšanas čempionāts – bērnu un jauniešu iecienīts

Ritvars Raits

Labākie peldētāji starp pašiem jaunākajiem čempionāta dalībniekiem: Artjoms Pļetņovs (no kreisās), Francis Bērziņš un Aivis Dudaļevs.

21. maijā notika Ogres novada 2011. gada čempionāts peldēšanā. Čempionāta dalībnieki sacentās trijās peldēšanas disciplīnās – brīvajā stilā, uz muguras un brasā.

 

Gaujas vilinājums

Gundars Patmalnieks

Raksta autors Gundars Patmalnieks šķeļ Gaujas ūdeņus.

Sen pagājuši laiki, kad Ogres makšķernieki varēja kaklus izmežģīt, grozot galvas līdzi katrai garām slīdošai laivai. Tagad viņi sēž mierīgi un skatās tikai uz savu pludiņu: ūdenstūristi netraucē. Gaujā gan «ledus sakustējies» – ūdenstūrisma popularizēšanā tiek ieguldīts gan darbs, gan līdzekļi. Braucam mācīties!

 

Paši vainīgi?

Andris Upenieks

Gadiem muldēts – «paši tādu varu ievēlējām, paši vainīgi». Līdzīgus salmus kulsta izglītoti un arī ļoti izglītoti cilvēki. Ja pieņemu, ka šie ļaudis nerunā niekus, šo to nesaprotu. Kaut vai to, kā par varas izgāšanos to varētu sodīt vēlētājs, ja nākamās vēlēšanas vēl tik tālu un kur teikts, ka grēkāži neiešmauks citās partijās ar vēl labākām izredzēm?

 

Savstarpējās atkarības tīklā

Elīna Zelčāne

Lai arī kā mums reizēm gribētos norobežoties no nelaimēm, kas skar mūsu kaimiņus otrpus žogam, mēs visi tomēr esam ļoti saistīti un savstarpēji atkarīgi. Gluži tāpat kā kaimiņu nezāles mēdz iesēties mūsu dārziņā, tāpat arī kaimiņu problēmas rada savu rezonansi mūsu dzīvē.

 

«Zelta sietiņā» fiksēti jau 39 saslimšanas gadījumi

Ritvars Raits

Jau laikraksta «OVV» iepriekšējā numurā informējām, ka Ogres pilsētas pirmsskolas iestādē «Zelta sietiņš» konstatēti pieci saslimšanas gadījumi ar salmonelozi. Šo dienu laikā saslimušo bērnu skaits pieaudzis jau līdz 39. Iespējamā vīrusa izcelšanās vieta varētu būt SIA «Fazer Amica» virtuves bloks.

 

Nogādā slimnīcā

22.maijā no Birzgales pagasta Ogres slimnīcā ar galvas sasitumiem nogādāts 1987.gadā dzimušais G. Bet 24.maijā no Pārslas ielas Ikšķilē Ogres slimnīcā ar elpošanas traucējumiem nogādāts 1977.gadā dzimušais I., kuram konstatēta saindēšanās ar alkoholu un medikamentiem. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Lai veiktu mamogrāfiju, vairs nebūs jābrauc uz Rīgu

Dzintra Dzene

Jau no 6.jūnija Ogres slimnīcas jaunajā korpusā darbu sāks digitālās mamogrāfijas kabinets, kas tuvākajā apkārtnē dzīvojošajām sievietēm ir liels ieguvums un ļaus ietaupīt līdzekļus, jo veikt šādu pārbaudi vairs nebūs jādodas uz galvaspilsētu.

 

Ogres Mūzikas skolā pasniegs Gada balvu

Pārsla Sniedziņa

Šodien, 27. maijā, pulksten 18.00 Ogres Mūzikas skolā notiks Gada balvas pasniegšana, informē Ogres Mūzikas skolas direktora vietniece ārpusklases darbā Renāte Stārastniece.

 

Ar pātagu var izdzenāt vienīgi putekļus

Valija Jonele

Speciālistu analīzes un statistika liecina, ka dzīvojam bedrainā valstī – ekonomikā, finansēs, dzimstībā, izglītībā, emigrācijā, kukuļdošanā.

 

Ogres frisbijistiem bronza Valmierā

Maija vidū Valmierā norisinājās šī gada pirmais āra turnīrs frisbijā – «Frisbija dienas Valmierā 2011». Tajā ar labiem panākumiem piedalījās Ogres komanda, kuras sastāvā bija Alvis Viļumsons, Jānis Seipulis, Ģirts Betmanis, Igors Minovs, Artūrs Endželis, Reinis Ignatāns, Dace Cīrule, Sandra Minova, Anna Žilinska, Maiga Žubule un Inese Auziņa.