Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 28.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres komandas dalībnieki, ienākot Madlienas stadionā, vēl pat nenojauta, ka pēc piecu stundu sportošanas kļūs par pašvaldību darbinieku XII sporta spēļu uzvarētājiem.

 

Pašvaldību darbinieku sporta spēlēs uzvar Ogres komanda

Ritvars Raits

Madlienieši savu pirmo vietu izcīnīja tieši disciplīnā «tūrisms Madlienā»...

Pirmssvētku dienā Madlienas stadionā bija pulcējušās desmit pašvaldību darbinieku komandas, kas pārstāvēja Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu, lai piedalītos savos sporta svētkos, kas notika jau 12.reizi. Sīvā cīņā par uzvarētājiem kļuva ogrēnieši, kuri tikai par puspunktu apsteidza mājiniekus madlieniešus.

 

Biedrības «Ķeipenes Vides centrs» moto: Ceļš ir tevī pašā!

Uldis Prancāns

Mākslas darbu izstādes iekārtošanas radošā komanda: no kreisās – Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolas pedagoģes Skaidrīte Krīgere, Inta Putniņa-Cīrule (trešā no kreisās), Vides centra valdes locekle, daiļdārzniece Maruta Grīnberga, meistars Mareks Muižnieks, biedrības jauniešu koordinatore Dārta Olekša.

Aizvadītā gada oktobrī biedrība «Ķeipenes vides centrs» atklāja savas jaunās mājas «Viļņos». Projekta «Baltā māja-1» ietvaros tika izremontētas telpas 33,63 kvadrātmetru platībā. Nu ir noslēgusies pirmā sezona, kurā radoši darbojās vairākas interešu grupas, notika kultūras pasākumi, izglītojoši semināri, tika organizētas izstādes, novadpētniecības ekspozīcijas, uzņemti pagasta viesi.

 

Jumpravieši danco pagasta svētkos, bet Jāņos tikai līgo

Ritvars Raits

Jumpravas folkloras kopa «Liepu laipa» izdziedāties dabūja gan pagasta svētkos, gan arī ielīgojot Jāņus.

Jūnija otrajā pusē jumpraviešiem katru nedēļu bija ko svinēt – 17. un 18.jūnijā plaši tika atzīmēti pagasta svētki, bet jau pēc piecām dienām klāt bija Līgo.

 

Vairāk cieņas pret skolas beidzējiem un viņu viesiem!

Ligita Z., Ogrē

... absolvents ir atnācis pēc diploma, bet notiek drudžaina tā meklēšana pa galdu...

Liels bija mans izbrīns un pārsteigums, uzzinot, ka Ogres Amatniecības vidusskolā izlaidums notiks svētdien, 26.jūnijā (!). Pēdējā brīvajā dienā pēc svētkiem! Vai tiešām tas bija piemērotākais laiks?

 

Sestdienās uz muzeju pie Ampelmaņa

Anita Zeiliņa

Ģimeņu sestdiena ir sadarbības rezultāts starp Ogres Vēstures un mākslas muzeju, Ogres Amatniecības vidusskolu un Ogres Mākslas skolu.

Ogres Vēstures un mākslas muzejs meklē jaunas iespējas, kā ieinteresēt un audzināt savus jaunos skatītājus. Ģimeņu sestdiena – regulārs iknedēļas pasākums, kurā īpaši aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem.

 

Lāsumiņi debesīs, upes straumē un dvēseles dzīlēs

Uldis Prancāns

Dzejas pēcpusdienā satikušās divas lieliskas skolotājas – Inese Olga Lemhena (no labās) sveic Ilgu Rēdmani.

Ogres Centrālajā bibliotēkā Ogres novada literāri radošās apvienības «Sirdsdoma» vadītāja Ilga Rēdmane kopā ar kolēģiem, brīžu brīžiem nepaklausīgā, trakotā Pegaza valdītājiem, un dzejas draugiem atvēra savu piekto dzejoļu krājumu «Lāsumiņi».

 

Ogres skrējējiem medaļas «Jānī» un «Jānītī»

Inesis Babāns

Uz goda pjedestāla ātrākie «Jāņa» skrējēji – Kristaps Kaimiņš (pirmais no kreisās) un Renārs Roze (vidū).

23.jūnijā vairāki ogrēnieši līgošanu uzsāka ar piedalīšanos tradicionālajā skrējienā «Jānis» un «Jānītis», kas, kā ikkatru gadu, notika Cēsīs.

 

Lielvārdē uzvar «Pēča-Artis», «Marināde» un «Tome»

Ritvars Raits

Uz goda pjedestāla vīru grupas uzvarētāji.

Smilšu laukumā pie Lielvārdes novada sporta centra norisinājās pludmales volejbola sacensību «Lielvārde-2011» pirmā posma spēles. Vīru grupā par uzvarētāju kļuva komanda «Pēča-Artis», jauniešu grupā – «Marināde», bet dāmu grupā – komanda «Tome».

 

Uz deviņiem Talsu pakalniem…

Ināra Klipsone

Raksta autore Ināra Klipsone pie ap 400 gadus vecās Valdemārpils Elkuliepas.

Rīts pavēss, bet garastāvoklis visiem možs – dodamies uz Talsu pusi!

 

Kā pareizi izvēlēties radiatorus

Elīna Baumane

Pašlaik visizplatītākie ir baltie, gofrētie sienas radiatori.

Vasaras – laiks, kad var mainīt apkures radiatorus, jo apkures sistēma ir atslēgta.

 

Vai viens ir karotājs?

Uldis Prancāns

Tautai skaļi un nepārprotami balsojot par Valda Zatlera otro prezidentūras termiņu, Saeima valsts augstākajā krēslā iesēdinājusi miljonāru Andri Bērziņu. Savās pirmajās runās Latvijas televīzijā un intervijās plašsaziņas līdzekļos pagaidām vēl Saeimas deputāts, Tautsaimniecības komisijas vadītājs, divu brangu miljonu īpašnieks Bērziņa kungs manī raisīja garas pārdomas. Daži to posmiņi likās gana īsti, spoži un cerīgi, citi – visai mākslīgi, apsūbējuši un neobligāti.

 

Aiztur 16 iereibušus velosipēdistus un divus autovadītājus

Līgo svētku laikā ceļu policijas darbinieki strādāja pastiprinātā režīmā, uzmanību pievērošot ne vien autovadītājiem, bet arī riteņbraucējiem. No 21. līdz 26.jūnijam Ķeguma novadā, Suntažu pagastā, Ciemupē, Ikšķilē, Tīnūžu pagastā, Maldienas pagastā un Jumpravā aizturēti 16 velosipēdisti, tostarp divas daiļā dzimuma pārstāves, kas ar divriteni brauca alkohola reibumā, pārsniedzot pieļaujamo normu. Svētku dienās aizturēti arī divi iereibuši autovadītāji.

 

Kad alkohols galvā, tad prāts…

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieku apkopotā informācija par Līgo svētku brīvdienām liecina, ka tie, salīdzinot ar citiem gadiem, aizritējuši samērā mierīgi, tomēr arī aizvadītās nedēļas nogalē netrūka tādu, kas alkohola reibumā rīkoja tračus.

 

Ikšķilieši Ogres kapu izveidi Zilajos kalnos neakceptē

Dzintra Dzene

Jau kopš pagājušā gada tiek diskutēts par nepieciešamību Ogres pilsētā izveidot jaunu apbedīšanas teritoriju.

 

Veic iedzīvotāju un viesu aptauju par tūrisma attīstību

Šā gada jūnijā pašvaldības aģentūra «Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra» veic iedzīvotāju un viesu aptauju par tūrisma attīstību novados. Šīs anketēšanas mērķis ir noskaidrot viedokli par tūrisma nozares attīstības perspektīvu. Pašlaik kopumā aptaujāts 131 respondents – 100 no Ogres novada un 31 no Ikšķiles novada. Respondentu atsaucība ir vidēja – daži uzskata, ka viņu viedoklis ir ļoti būtisks, savukārt vairāki iedzīvotāji izvēlas ignorēt un nepiedalīties aptaujā.

 

Lai palīdzētu, jāmaina likumdošana

Jana Briede, Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja

Ogres novadā darbojas spēcīgi un starptautiski pazīstami uzņēmumi, kas ir viens no būtiskiem pašvaldības teritorijas attīstības rādītājiem. Jo augstāka ekonomiskā aktivitāte pašvaldības teritorijā, kas raksturota ar uzņēmēju skaitu, jo lielāki ir pašvaldības nodokļu ieņēmumi.

 

Ogres uzņēmēji kritizē pašvaldību par nepietiekamu iesaisti biznesa vides uzlabošanā

LETA/Nozare.lv

Lai piesaistītu jaunus uzņēmējus un attīstītu industriālu parku, Ogres novadā nepieciešama pašvaldības iesaistīšanās biznesa vides un infrastruktūras uzlabošanā, biznesa portāla «Nozare.lv» rīkotajā reģionālajā diskusijā atzina Ogres uzņēmēji.

 

Ogrē atkal vērienīgi Mūzikas svētki!

Baiba Trumekalne, Ogres novada domes preses sekretāre

Mūzikas svētki šovasar Ogrē notiks 1. un 2.jūlijā. Gatavojoties tiem, Ogres Vēstures un mākslas muzejā notika Ogres Mūzikas svētku prezentācija – preses konference.

 

Ogres novadā par vienu komisiju mazāk

Ogres novada dome 16.jūnija sēdē izskatīja Ogres novada politiski represēto personu un nacionālās pretošanās kustības dalībnieku iesniegumu izskatīšanas komisijas priekšsēdētājas Artas Ozoliņas ziņojumu un saskaņā ar likuma «Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem» grozījumiem, kas stāsies spēkā no šā gada 1.jūlija, nolēma sākot no 1.jūlija likvidēt iepriekš minēto komisiju.

 

Biedrībai «Vecāki kopā» būs telpas Ogrē, Suntažu ielā

Ogres novada dome 16.jūnija sēdē izskatīja biedrības ģimenēm ar īpašo vajadzību bērniem un jauniešiem «Vecāki kopā» iesniegumu, kuri lūdza gan mācību gada laikā pēc skolas nodarbībām, gan skolas brīvlaikos atļaut izmantot kādu daļu no telpām Ogres pamatskolā, Suntažu ielā 2, lai bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām organizētu attīstošas un rehabilitējošas nodarbības un organizētu fiziskās aktivitātes.

 

Uzturēšanās pansionātā «Madliena» dienā izmaksās 15 latus

Iepazīstoties ar vispārējā tipa pansionāta «Madliena» uzturēšanās maksas aprēķinu klientiem, kuriem nepieciešams īpašs sociālās aprūpes un rehabilitācijas pasākumu komplekss un par kuriem norēķinus neveic ne Ogres novada sociālais dienests, ne pašvaldības pagastu pārvaldes, kā arī noklausoties vispārējā tipa pansionāta «Madliena» direktora Alvara Šteinberga informāciju, Ogres novada dome 16.jūnija sēdē nolēma noteikt uzturēšanās maksu vispārējā tipa pansionāta «Madliena» klientiem – 15 latus dienā.

 

Apstiprina nolikumu par licencēto makšķerēšanu Lobes ezerā

Dzintra Dzene

Noklausoties Krapes pagasta pārvaldes vadītājas Ineses Sandores ziņojumu, Ogres novada dome 16.jūnija sēdē apstiprināja «Nolikumu par licencēto makšķerēšanu Lobes ezerā».

 

Ko darīt, ja piesūkusies ērce

Pārsla Sniedziņa

Latvijas infektoloģijas centra (LIC) dati liecina, ka līdz 22.jūnijam LIC ērces bija noņemtas 548 cilvēkiem. No laboratoriskajiem izmeklējumiem nosūtītajām 957 ērcēm ar encefalītu inficēti bija 1,4 procenti jeb 13 ērces. Kā vispareizāk rīkoties, ja pēc atpūtas brīvā dabā jākonstatē – ak, šausmas, piesūkusies ērce!

 

Kas jāzina par EVAK – Eiropas veselības apdrošināšanas karti

Dodoties ārzemju braucienos, jāapdrošina ne vien auto, bet arī sava veselība. To var izdarīt bez maksas, piesakot Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb EVAK.

 

Ja, ceļojot ar auto, negadījums noticis ārzemēs

Vasara ir laiks, kad daudzi ar auto dodas tuvākos vai tālākos ceļojumos. Diemžēl neviens nav pasargāts no negadījumiem. Kā rīkoties šādās situācijās, ja pašu vai kāda cita vainas dēļ noticis negadījums?

 

Svētki aizgājuši – atskaņas palikušas

Dzintra Dzene

Vasaras Saulgrieži jau aiz muguras, tomēr vēl arvien tiek runāts – kur un kā līgots.

Pirmdienas rītā redakcijā atskan kādas ogrēnietes zvans – ja reiz Ogrē neprot rīkot Līgo svētkus, tad lai netērē naudu un nerīko vispār!

 

Būt latvietei

Anna Liepniece

Nacionālās atmodas ideja sāk atdzimt. To apliecināja Jāņu dienas svinēšana visā Latvijā. Gribas atkal būt lepniem, latviskiem, kopā ar savu tautu. Kā Zāļu vakarā Ikšķilē.

 

Līgo svētkos sitīsim odus, nevis paši sevi…

Uldis Prancāns

Paldies Dievam un cilvēku veselajam (lasi – kaut cik skaidrajam) saprātam – šā gada vasaras saulgriežus nesauksim par asiņainajiem Jāņiem, tomēr atšķirīgas raudzes nelaimju netrūka arī šoreiz.

 

A.Pastare izpildījusi olimpisko spēļu A normatīvu

Georgs Gutpelcs, vieglatlētikas skolas «Jūdze» treneris

Pirms Jāņiem Lietuvas pilsētā Alitā notika tradicionālais soļošanas festivāls, kurā piedalījās dažāda vecuma soļotāji no daudzām valstīm, tostarp tālās Meksikas. Labus rezultātus šajās sacensībās uzrādīja visas četras ogrēnietes (A.Pastare, A.Čuhnova, I.Rītere un K.Platace), bet visvērtīgākais ir Agneses Pastares izpildītais A normatīvs, kas viņai dod tiesības nākamajā vasarā startēt olimpiskajās spēlēs Londonā.

 

Andris Dambis startēs rallijā Krievijā

Ķegumietis Andris Dambis kopā ar Māri Saukānu piedalīsies šī gada rallijreidā Silk Way 2011, kas no 10. līdz 16.jūlijam notiks Krievijā. «Zīda ceļa» dalībniekiem būs jāveic 4000 kilometru no Maskavas līdz Sočiem.

 

Agrim Kazeļņikam 5.vieta Holandē

Pirms Līgo svētkiem ogrēnietis Agris Kazeļņiks startēja kārtējā Spēkavīru čempionu līgas posmā, kas notika Holandes pilsētā Grementē. Sacensību kopvērtējumā mūsu spēkavīrs jau kārtējo reizi šovasar ierindojās 5. vietā.

 

Šodien startē Ķeguma čempionāts futbolā

Ķeguma novada atklātajā futbola čempionātā piedalīsies deviņas komandas. Pirmās kārtas spēles tiks aizvadītas jau šodien, 28.jūnijā, «OVV» informē turnīra galvenais rīkotājs Edgars Siliņš.

 

Lēdmanes kausa izcīņas 2.kārtā uzvar mājinieki

Īsi pirms vasaras saulgriežu svētkiem risinājās Lēdmanes kausa izcīņas novusā otrā kārta.