Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 29.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres 1. vidusskolas 6.c klases audzēkņi un viņu audzinātāja Agita Voitāne ir čakli talkotāji, jo uz skolas apkārtnes sakopšanas darbiem ieradušies gandrīz visi.

 

Ogrē jau talko!

Dzintra Dzene

Ogres 1. vidusskolas 8.b klases audzēknes (no kreisās) Dinija Pūga, Katrīna Zeimule un Zane Bedikere ir gandarītas par paveikto.

Lai gan oficiāli par Lielās talkas dienu Latvijā izsludināts 30. aprīlis, čaklākie talkot sāka jau vakar, 28. aprīlī. Gluži kā pirmās bezdelīgas sakopt tuvāku un tālāku apkārtni izlidoja PII «Riekstiņš» kolektīvs, Ogres pamatskolas, Ogres basketbola skolas un Ogres 1. vidusskolas audzēkņi.

 

Koris «Cielaviņa» no Bratislavas pārved sudraba diplomu

Dzintra Dzene

Koris «Cielaviņa» bija vienīgie, kas konkursā uzstājās tautas tērpos.

Ogres mūzikas skolas koris «Cielaviņa» atgriezies no Slovākijas, kur Bratislavā piedalījās 5.starptautiskajā koru konkursā «Slovakia CANTAT 2011». Starptautiskā žūrija augstu novērtēja mūsējo sniegumu, piešķirot sudraba diplomu («Silver Band») un trešo labāko rezultātu bērnu koru kategorijā.

 

Ogres apriņķa amatierteātru maratons Birzgalē

Daina Melnūdre

Ikšķiles amatierteātra izrādē «Basām kājām pa parku» uz skatuves Kristīne Saule un Bruno Āriņš (Korija un Pauls Brateri).

Aprīļa viducī skatuves priekškars vērās Ikšķiles, Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada amatierteātru skates izrādēm. Teātru maratons pirmoreiz notika Ogres apriņķa «Pārdaugavā» – Birzgales tautas namā.

 

Suntažu internātpamatskola ar pašu radītu mākslu iziet ļaudīs

Andris Upenieks

Lolita Villere (no labās) un Gunta Būmeistare var lieku reizi salāgot direktores grāmatu teoriju ar izstādes praksi...

Diez vai tā īsti iespējams nodalīt, kas māksla un kas pašdarbība. Jo arī lielajos mūzu uzvedumos un gleznojumos pašiem vien jādarbojas. Un, kur vēro indivīda acs, tur savs (subjektīvs) spriedums. Bet, kur sirds patikšana, tur pēc teorijām nemeklē…

 

Katūna kleitu parāde Ogrē

Elīna Baumane

Konkurss «Miss katūna kleita» ir sācies!

Trešdien, 27. aprīlī, Ogres novada invalīdu biedrība aicināja savus biedrus uz Pavasara balli – Katūna kleitu parādi.

 

Galvenais – uzticības pilnas attiecības visā ķēdē

Dzintra Mozule

Imanta Baloža vadītā PKS «Straupe» ražo labu, dabīgu piena produktu un krīzi neizjūt.

Šoreiz ielūkosimies mūsu kaimiņu – piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības «Straupe» un kooperatīva «Zaļais grozs» – veiksmes stāstos.

 

«Ogres SC» futbolistiem 2. vieta starptautiskā turnīrā

Raivis Rubīns, «Ogres SC» futbola treneris

Treneris Raivis Rubīns kopā ar saviem jaunajiem vicečempioniem – 2002. gadā dzimušo zēnu komandu «Ogres SC».

16. aprīlī Valkā norisinājās starptautisks futbola turnīrs «Valkas pavasaris», kurā piedalījās Latvijas un Igaunijas bērnu futbola klubi. Sekmīgi šajā turnīrā startēja «Ogres SC» 2002. gadā dzimušie futbolisti, kuri sīvā cīņā ieguva vicečempionu titulu.

 

Basketbolisti uzsākuši cīņu par medaļām

Ritvars Raits

Lielvārdes «Elvi» cīnās ar «Zaķumuižas» basketbolistiem.

Noslēgumam strauji tuvojas Ogres novada basketbola čempionāta izslēgšanas spēles. 1. līgā par zelta godalgām cīnīsies Lielvārdes komanda «Elvi» un «Ogres Prestižs 2», pirmo spēli par bronzas medaļām jau aizvadījušas komandas «Ogres Prestižs 2» un «Ikšķile». Par 2. līgas čempiones titulu jau cīnās «Jumprava» un «Elektro Auto LV», bet bronzu dala «Ikšķile 2» un «Bekens/Tīnūži».

 

Kalna skrējienā uzvar Davidenko un Teteris

Daina Pastare

Kalna skrējiena uzvarētāji: Diāna Elksnīte (no kreisās), Pāvels Matorins, Jānis Teteris, Jana Davidenko, Ivars Rušmanis un Jekaterina Šikina.

26. aprīlī Ogres Zilajos kalnos notika vieglatlētikas skolas «Jūdze» rīkotais tradicionālais pavasara Kalna skrējiens. Uz starta līnijas stājās gandrīz četri desmiti skrējēju, bet par absolūto uzvarētāju starp sievietēm kļuva Jana Davidenko, starp vīriešiem – Jānis Teteris.

 

Par tautas saglabāšanu

Elīna Zelčāne

«Mana tauta, tā nīkst visās pasaules malās,/Pat savā zemē tā neaug kā nākas,» tā pirms vairāk kā 20 gadiem mēs dziedājām, gaidot Atmodu, un, šķiet, šie vārdi ir aktuāli arī šodien. Cerību, ka mūsu saknes tomēr neizpūs, dod tas, ka beidzot arī valstsvīri ir sākuši runāt ne tikai par politiku un ekonomiku, bet arī par tautu.

 

Manāmi satraukti, manāmi nekompetenti

Toms Zariņš

«Šī nav laba skaitļu maģija», «Es paļaujos uz saviem kolēģiem, kas ar to nodarbojas [Budžeta komisijā]», «Nezinu»… Šīs ir tikai dažas no atbildēm, ko LNT raidījuma «Top 10» veidotāji saņēma, pārbaudot Saeimas deputātu zināšanas par tikko pieņemtajiem 2011. gada budžeta grozījumiem un deviņiem šos grozījumus pavadošajiem likumiem.

 

Jauno dejotāju zvaigznājā mirdz Ķeipenes pamatskolēni

Uldis Prancāns

«Zvaigznīšu» zvaigznes Vadims Vītiņš un Alise Līna Daugaviete soli no uzvaras.

Cesvaines novada Cesvaines vidusskolā aizvadītas Latvijas Bērnu un jauniešu sporta deju sacensības «Zvaigznītes 2011», kurās spīdēja 118 dejotāju pāri no 15 Vidzemes reģiona pilsētām un apdzīvotām vietām.

 

Nozog velosipēdus

20. aprīlī konstatēts, ka Lielvārdē, Lāčplēša ielā, nozagts pie veikala novietotais velosipēds. Bet 25. aprīlī konstatēts, ka divi velosipēdi nozagti arī no kāda nama kāpņu telpas Ogrē, Mednieku ielā.

 

Gribēja tikai sadedzināt atkritumus, bet aizdegās pērnā zāle

Dzintra Dzene

Aizvadītajā nedēļā, īsi pirms Lieldienām, Ogres policijas iecirkņa darbinieki sastādījuši administratīvā pārkāpuma protokolu kādam 1979. gadā dzimušam vīrietim, kurš Ogrē, Skolas ielā, dedzināja kūlu. Savukārt Ogres novada pašvaldības policisti kūlas dedzināšanā pieķēruši kādu sētnieci Ogresgalā, kura gan taisnojas, ka uguns izplatījusies neplānoti.

 

Bērnu «izklaidēm» sekas varēja būt daudz bēdīgākas

Pārsla Sniedziņa

Kurš gan bērnībā nav blēņojies! – gribas sacīt, uzzinot par kādā daudzdzīvokļu namā Ogrē, Rīgas ielā, dzīvojošo bērnu nedarbiem. Proti, bez uzraudzības atstātie bērni Lieldienu sestdienā, 23. aprīlī, «izklaidējās», pa dzīvokļa logu garāmgājēju virzienā metot ar ūdeni piepildītus celofāna maisiņus.

 

Tiesa izskatījusi ogrēniešu un ķegumiešu prasības

Ritvars Raits

20. aprīlī Administratīvā apgabaltiesa izskatīja Ogres novada pašvaldības lūgumu par pagaidu aizsardzības līdzekļu piemērošanu lietā, kas ierosināta par VAS «Latvenergo» jaunajiem elektroenerģijas tarifiem. 27. aprīlī tika izskatīts Ķeguma novada pašvaldības tāda paša satura lūgums. Tiesas lēmumi šajās lietās tiks paziņoti 3. maijā.

 

«Latvieši ir visur» – intriģējoši un interesanti

Valija Jonele

Jāuzteic Ogres Centrālās bibliotēkas kolektīvs par prasmi eleganti uzņemt viesus. Tikšanās ar dažādiem kultūras darbiniekiem bibliotēkas telpās ir jau sena tradīcija.

 

Vides izziņā labākās – lauku pagastu skolas

Gadskārtējā vides izziņas spēļu konkursā visradošāk sevi pierādīja bijušā Ogres rajona lauku pagastu skoliņas. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija prasme vadīt piedāvāto spēli, vides izglītības satura atklāsme, izziņas vērtība, idejas oriģinalitāte un novitāte. Šoreiz vadošā tēma aptvēra mūsu pašu Dzintarjūru.

 

Nav peļami rūpīgi iepazīt savu organismu

Ogres Valsts ģimnāzijā risinājās A. Valtnera fizioloģijas konkurss «Pazīsti savu organismu».

 

Tālmācībā būs iespējams pabeigt arī pamatskolu

Tas, ka daudzas mūsu valsts ģimenes ekonomisko apstākļu dēļ izvēlas pamest Latviju, vēl nenozīmē, ka bērniem jāsāk mācīties svešā valstī, svešā skolā un svešā valodā.

 

Būvēs jaunus cietumus

Lai gan Latvijas ekonomiskais stāvoklis joprojām visai bēdīgs, nolemts likumpārkāpējiem nodrošināt labākus dzīves apstākļus nebrīvē.

 

Saskaņā ar dabu, cilvēkiem un Dievu

Alise Drātniece

Man spēku dod prieks.

Esmu lauciniece, birzgaliete, bet pēdējos gados ziemas pavadu Rīgā, sava vecākā dēla ģimenē. Kā jau lauciniece, mīlu visus dzīvniekus, kuri mums laukos bija vajadzīgi. Rīgā tie ir suņi. Birzgalē man visi lielie suņi bija draugi.

 

«Prieks ir dvēseles eliksīrs»

Vilhelmīne Eisaka

Mans mūža darbs saaudies ar jauno paaudzi. Sākts ar ceturtklasniekiem.

Ierodas tādi mīlīgi balodīši, vēl lolojami un saudzējami.

 

Kā skarbajā ikdienā saglabāt spēka avotus?

Visvaldis Ilvass

Pirms runājam par spēka avotiem, jāzina, kādam nolūkam konkrētam cilvēkam tie vajadzīgi. Dažs tos izmanto svarcelšanā, cits ikdienas darbā, vēl cits, cīnoties ar dabas stihiju, bet daudzi kara darbībā.

 

Ekkertei zelts, Stanovovai – sudrabs

Ar «Stopiņu NHK» komandas uzvaru noslēdzies Latvijas Handbola čempionāts sievietēm. Pie zelta medaļas stopiņiešu sastāvā tika ogrēniete Elita Ekkerte, kura ir viena no «Stopiņu NHK» līderēm. Otro gadu pēc kārtas tikai ar sudraba medaļu jāsamierinās citai Ogres handbolistei – Jūlijai Stanovovai, kura parasti ļoti rezultatīvi spēlē komandas «LSPA» sastāvā, bet šīs sezonas izšķirošos mačus izlaida traumas dēļ.