Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 29.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kārlis (no kreisās) kopā ar draudzīgu saimi.

 

Taipejas epopeja prātam un dvēselei

Uldis Prancāns

Olimpiādes atklāšanas ceremonija. Kārlis Jermacāns (no kreisās), Ruta Talla, Anete Romanauska, Anna Stikāne un simpātiskā gide Lia.

Jūlija viducī Dienvidāzijas eksotiskās valsts Taivānas galvaspilsētā Taipejā (Taibei) notika 22.starptautiskā bioloģijas olimpiāde. 227 dalībnieku vidū bija četri Latvijas sūtņi, ieskaitot Ogres Valsts ģimnāzijas pārstāvi Kārli Jermacānu.

 

Dabas stihija plosās arī Lauberes pagastā

Ritvars Raits

Kamēr Lauberes pagasta «Mālkalnos» ābeles tika izrautas ar visām saknēm, tēva stādītajam ozolam ne vainas.

Šomēnes Latvijā nekāds retums nav ne negaisi, ne krusa, ne vētras. 27.jūlija pēcpusdienā, kad, kā ziņo masu informācijas līdzekļi, Allažos virpuļvētra norāva jumtu daudzdzīvokļu namam, bet Baložos negaisa laikā nolauzti 50 koki, līdzīgi notikumi risinājušies arī mūspusē – Lauberes pagastā.

 

Autobusu reisus uz Ogresgalu neatcels!

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Autobuss» valdes loceklis Artūrs Bērziņš informē, ka reisi uz Ogresgalu šobrīd atcelti netiks.

Ogresgala iedzīvotāju sašutumu izraisīja ziņa, ka no 1.augusta paredzēts atcelt autobusu reisus Ogresgals – Ogre (pulksten 6) un Ogre – Ogresgals (pulksten 21), kas radītu virkni sarežģījumu tiem, kam jātiek uz darbu Rīgā, vai jāatgriežas mājās, piemēram, pēc treniņa. SIA «Ogres Autobuss» valdes loceklis Artūrs Bērziņš informē, ka, uzklausot iedzīvotāju iebildumus, tuvākajā laikā minētie reisi atcelti netiks.

 

Likumpārkāpējiem agrāk vai vēlāk par izdarīto jāatbild

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne stāsta, ka zagļu bezkaunībai nereti nav robežu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki trijos mēnešos – aprīlī, maijā un jūnijā – prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevuši 68 kriminālprocesus. Par izdarīto atbildēs vairāki garnadži, smagu miesas bojājumu nodarītāji, kā arī narkomāni, «točku» saimnieki un nelikumīgās grādīgās dziras pircēji.

 

Pēc dārza un meža veltēm – uz tirgu!

Dzintra Dzene

Kaibalietim Vitālijam Tukišam padevušies kartupeļi!

Ogres tirgū pašlaik plašā sortimentā nopērkamas gan dārza, gan meža veltes, turklāt gandrīz simtprocentīgi tā ir Latvijas prece. Apbēdināti jutīsies vien tie, kam kārojas avenes, jo to ir maz un cena augsta.

 

Pa Lietuvas un Latvijas ceļiem

Jānis Staudžs

Palangas Dzintara muzeja saviļņota, Ogres pensionāru biedrības ekskursantu grupa vēlējās pie tā nofotografēties.

Jūlija vidū Ogres pensionāru biedrība rīkoja divu dienu ekskursiju, apskatot interesantas vietas gan Latvijā, gan Lietuvā.

 

Mana māja un mans skvērs

Anna Kudeiko, Ogrē, Grīvas prospektā 29

Fotoreportāža no raksta autores balkona.

Citādi varbūt neteiktu, ka mana māja ir skaistākā, bet es te dzīvoju no pirmās dienas, kad tā tika nodota ekspluatācijā.

 

Neļausim ticības brīvībai pāraugt rīcības brīvībā

Elīna Zelčāne

Mēs baidāmies no islāma radikāļiem, bet visai bieži slavinām radikālos nacionālistus. Mēs noraidoši izturamies pret mošeju būvniecību Latvijā, bet diezgan vienaldzīgi paejam garām «kristīgo» sektu dievnamiem. Mūs biedē, ja kāds tumsnējs musulmanis pasaka vārdu «bumba», bet mēs mēdzam nepievērst uzmanību naida kurināšanai, kuru izsaka labi audzināti «baltie puiši».

 

Kā labāk siltināt – no iekšpuses vai ārpuses?

Elīna Baumane

Siltināšana no ārpuses ir ieteicamāka, taču tā parasti ir dārgāka nekā siltināšana no ēkas iekšpuses.

Pēdējos gados aktualizējies jautājums par ēku siltināšanu. Kā pareizi siltināt sienas – no iekšpuses vai no ārpuses?

 

Balsu zvejotāji

Dzintra Mozule

«(..) No Ogres novada nomalītes skolām (Krapes, Mazozolu, Meņģeles un Taurupes) man zvanīja pedagogi un vecāki, sūtīja vēstules – tur grasoties «samazināt» skolas. No vidusskolas pāriet uz deviņgadīgo, pamatskolas pārveidot par sākumskolām. (..) Toreiz ar Ogres novada vadību izanalizējām situāciju – kopā pārliecinājāmies, ka iespējami veselā saprāta diktēti kompromisi, un to rezultātā skolas 1.septembrī strādās, kā strādājušas. Tādu gadījumu un stāstu man bijis desmitiem,» kādā par brīvu piesūtītā pirmsvēlēšanu avīzītē lasu Ivetas Grigules, pašreizējās deputātes no ZZS, «memuārus». Labi zinot konkrēto situāciju, gribas vaicāt – vai tie pārējie desmiti stāstu un gadījumu ir tikpat apšaubāmi, kā šis?

 

Svētdien Lielvārdes smilšu volejbola sacensību izšķirošās spēles

Ritvars Raits

Smilšu volejbola turnīra «Lielvārde-2011» 2.posma uzvarētāji.

23.jūlijā smilšu laukumā pie Lielvārdes novada sporta centra norisinājās pludmales volejbola sacensību «Lielvārde-2011» otrā posma spēles, bet trešais un izšķirošais posms paredzēts jau svētdien, 31.jūlijā, Lielvārdes pilsētas sporta svētku laikā.

 

«Streka» zaudē punktus, «Taurupe» kļūst par vicelīderi

Ritvars Raits

«Aigutas» futbolistu pašaizliedzīgā spēle attaisnojās – atņemti punkti čempionāta līderiem.

26.jūlijā tika aizvadītas Ķeguma novada atklātā čempionāta futbolā piektās kārtas spēles. Par pārsteigumu parūpējās Ogres komanda «Aiguta», kura nospēlēja neizšķirti ar vienu no līdervienībām – Rembates «Streku» (3:3). Rembatiešu klupienu izmantoja «Taurupe», kura izcīnīja rekorduzvaru (11:0) pār «5dienu» un turnīra tabulā pakāpās uz 2.vietu.

 

Ogres futbola komandām mainīgas sekmes

Ritvars Raits

Šoreiz FK «Ogre» spēlētāji «RTU FC» futbolistu «atbruņoja», tomēr trīs reizes mūsu komandas aizsardzības līnija kļūdījās.

Rīgas futbola čempionātā ar mainīgām sekmēm spēlē FK «Ogre» futbolisti, kuri pēdējās divās spēlēs izcīnījuši trīs punktus. Vispirms mūsējie ar 2:3 piekāpās turnīra līderei – «RTU FC», bet pēc tam ar 6:4 pārspēja «JDFS Alberts».

 

Ikšķilieši protestē pret ūdens nolaišanu Daugavā

Saulkalnes un Ikšķiles novada iedzīvotāji vērsušies ar atklātu vēstuli AS «Latvenergo», kā arī pašvaldību domēs, lūdzot turpmāk Rīgas HES remonta darbus plānot rudenī, nevis atvaļinājuma sezonā, kad iedzīvotāji aktīvi peldas, kas, pazeminot ūdens līmeni, kļūst praktiski neiespējami. Saulkalnē, Ikšķilē un arī Ogrē paveras nepievilcīga aina – ūdens, atkāpies no krastiem, atsedzot dubļaino gultni, vietām pat ar pūstošām zivīm.

 

Šaudās ar gāzes pistoli

24.jūlijā 1977.gadā dzimušajam tīnūžniekam R. sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, jo viņš Tīnūžu pagastā, Priežu ielā, nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Minētais vīrietis šajā pašā adresē, būdams alkohola reibumā, bija izmantojis gāzes pistoli. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

 

Medicīniskās uzziņas autovadītājiem papīra formātā vairs neizsniegs

Pārsla Sniedziņa

Jūlija vidū stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas paredz medicīniskās uzziņas transportlīdzekļu vadītājiem papīra formātā vairs neizsniegt. Turpmāk ārstniecības iestādēm informācija par personu veselības stāvokli būs jāieraksta tikai Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

 

Ogres novada skolas aplaimo vēl četri oranžie busiņi

Uldis Prancāns

Pasaules Bankas programmas un Sociālā drošības tīkla projekta ietvaros Ogres novada pašvaldībai šogad bija jāsaņem pieci skolēnu autobusi.

 

Par Jāņa Iesalnieka izvēli un Aigara Štokenberga darbību

Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs

Trešdien Nacionālās apvienības biedrs Jānis Iesalnieks izplatījis paziņojumu, ka, rūpējoties par partijas labo vārdu, izlēmis nekandidēt ārkārtas Saeimas vēlēšanās un atkāpties no valdes locekļa amata līdz nākamajam kongresam.