Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 2.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kas tas būtu par svētku koncertu bez mazajiem «Pūpolīšiem»?

 

Lielvārdes 810. dzimšanas diena – gadsimta labākie svētki

Ritvars Raits

Svētku koncerta noslēgumā visi kopīgi nodziedāja Lielvārdes himnu. Uz skatuves – Aija Andrejeva (no kreisās), Lauris Reiniks, Olga Rajecka, Dace Jansone, Maija Jaudzeme, Santa Zača, domes priekšsēdētājs Imants Balodis un Iveta Bule.

Pagājušās nedēļas nogalē lielvārdieši svinēja savas pilsētas svētkus, kas reizē bija Lielvārdes 810. jubileja. Svētkus šajā mazpilsētā vienmēr ir pratuši svinēt, bet izskatās, ka šoreiz lielvārdieši atkal pārspējuši paši sevi – tik pārdomāta un piesātināta pasākumu programma nevienam neļāva palikt vienaldzīgam – bija ko baudīt un bija ko izjust.

 

Izlozēti akcijas «Šķiro pa tīro» 3. posma uzvarētāji

Edīte Vjakse, Ogres novada pašvaldības portāla redaktore

SIA «Ķilupe» pārstāve Elīna Saulīte un Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis noskaidro jūlija izlozes veiksminiekus.

Piektdien, 29.jūlijā, SIA «Ķilupe» šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Ogrē, Akmeņu ielā 43B, notika akcijas «Šķiro pa tīro» trešā mēneša izloze. Tajā piedalījās Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis un SIA «Ķilupe» pārstāves Ilma Saulīte un Elīna Saulīte.

Izlozes laikā tika izlozēti četri uzvarētāji, kuri SIA «Ķilupe» bija nodevuši stiklu, nolietotas elektropreces, kartona sulas un piena pakas, kā arī PET un plastmasas pudeles – Jānis Līrmanis, Līga Lukjanska, Jānis Teteris un Juris Līdaks.

 

«Trušu karaliste» – jauka un oriģināla atpūtas vieta bērniem un pieaugušajiem

Uldis Prancāns

Kas kait’ nedzīvot «Trušu karalistē»!

Ne aiz trejdeviņām zemēm, trejdeviņām jūrām, bet tepat pie mums – Lēdmanē – atrodas īsta karaļvalsts… Izmantojot Eiropas Sociālā fonda atbalstu, evaņģēlisko kristiešu draudze, labdarības organizācija «Zilais krusts» (ZK) savā rehabilitācijas centrā radījusi patiesi jauku un oriģinālu atpūtas vietu bērniem un pieaugušajiem «Trušu karaliste». Atklāšanas svētki notika piektdien, 29.jūlijā.

 

Ilgdzīvošanas recepte: ticība, darbs un dvēselisks miers

Uldis Prancāns

Dievs, daudz baltu dieniņu māmuļai dod’i... Viktorijai Ekimānei – jau 102! Jubilāre kopā ar meitām Palmīru Smalko (no kreisās) un Klementīnu Akaševu.

28.jūlijā «Lejskaļu» mājās 102 vasaru dzīves jubileju svinēja Lēdmanes pagasta vecākā iedzīvotāja Viktorija Ekimāne.

 

Kas augļus, ogas vairāk ēd, to dzīvē nekad nepārspēt!

Līga Bērziņa

Vasarā augļu un ogu sezona ikvienam dod vislielākās iespējas ikdienas uzturu bagātināt ar svaigu augļu un ogu klāstu. Latvijas augļkopju asociācija aicina būt radošiem, veidojot veselīgu ēdienkarti, un eksperimentēt ar ogu un augļu veidiem gan starp ēdienreizēm, gan ēdienos un dzērienos.

 

Agnese Pastare – Latvijas vicečempione 3000 m skriešanā

Ritvars Raits

Agnese Pastare traucas pretī Latvijas vicečempiones titulam.

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kurā piedalījās arī trīs sportisti no Ogres. No mūsējiem vislabāk veicās Agnesei Pastarei, kura 3000 m skriešanā izcīnīja sudraba medaļu.

 

Pirmā «Skrējēju diena» – labi apmeklēta

Ritvars Raits

Pirmajā «Skrējēju dienā» visvairāk bija pašu jaunāko sportistu.

27. jūlijā Ogres stadionā notika līdz šim vēl nebijis pasākums – Ogres novada sporta centra atklātās sacensības vieglatlētikā «Skrējēju diena». Organizatori bija patīkami pārsteigti par ievērojamo dalībnieku skaitu – uz starta līnijas stājās vairāki desmiti visu vecumu sportistu, bet visvairāk bija pašu jaunāko – vecumā līdz 11 gadiem.

 

Jubilejas «Lielvārdes zivi» izmakšķerē Jānis Agriņš

Ritvars Raits

«Lielvārdes zive 2011» uzvarētājs lielvārdietis Jānis Agriņš kopā ar meitām – dvīņumāsām Ditu un Intu, kuras arī regulāri piedalās šajās makšķerēšanas sacensībās.

Lielvārdes pilsētas svētki aizvadītās nedēļas nogalē notika 11.reizi, bet makšķerēšanas sacensības «Lielvārdes zive 2011» to programmā bija jau 10. reizi. Par jubilejas sacensību galvenās balvas ieguvēju kļuva lielvārdietis Jānis Agriņš, kura no Daugavas izmānītā zivs bija 1,073 kg smaga.

 

Ko ļauj un neļauj labais tonis

Dzintra Mozule

Es pati šo diezgan seno gadījumu atcerējos vienkārši kā nelielu kuriozu no sērijas «Cik pasaule tomēr ir maza», taču īsts sava amata meistars tam piešķīra pavisam citu jēgu. Tālab arī rakstu.

 

Nozog kvadriciklu un laivu

28.jūlijā konstatēts, ka no pagraba Ogrē, Mālkalnes prospektā, uzlaužot durvju atslēgu, nozagts kvadricikls «ACHA». Uzsākts kriminālprocess. Bet 29.jūlijā konstatēts, ka Tomes pagastā nozagta laiva.

 

Ikšķiles pašvaldība piekrīt pārņemt bijušo Ogres domes ēku

Dzintra Dzene

Ikšķiles novada domes deputāti piekrita pārņemt savā īpašumā Ogres novada pašvaldības nekustamo īpašumu Ogrē, Brīvības ielā 48, par ko Ogres novada domes deputāti bija lēmuši savā sēdē nedēļu iepriekš.

 

Rekonstruē Ogresgala stadionu

Uldis Prancāns

Vasaras karstākajos mēnešos Ogresgala sporta stadionā risinās vērienīgi rekonstrukcijas darbi, kurus izpilda SIA «Līvija un Ko».

 

Ieteic skaistu dabu un objektu unikalitāti

Jūnijā un jūlijā PA «Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra» (turpmāk «OITAA») veica iedzīvotāju un viesu aptauju par tūrisma attīstību novados. Šīs anketēšanas mērķis ir noskaidrot viedokli par tūrisma nozares attīstības perspektīvu.

 

Lidlauka saimnieks dāvina ikšķiliešiem pludmali

Ikšķiles novada domes deputāti 27.jūlija sēdē vienbalsīgi nolēma pieņemt uzņēmēja, Ikšķiles lidlauka īpašnieka Voldemāra Jāņa Upleja dāvinājumu – vērtīgu zemes gabalu Daugavas krastā sabiedriskās pludmales vajadzībām.

 

«Dzīves skolai» būs telpas Ikšķilē, Melioratoru ielā

Ikšķiles novada domes deputāti 27.jūlija sēdē, pamatojoties uz biedrības «Dzīves skola» valdes priekšsēdētājas Kristīnas Krilovskas iesniegumu, vienbalsīgi nolēma minētajai sabiedriskā labuma organizācijai nodot bezmaksas lietošanā pašvaldībai piederošās telpas (160 m2 platībā) Ikšķilē, Melioratoru ielā 6 – 10A.

 

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs dosies atvaļinājumā

27.jūlija Ikšķiles novada domes sēdē tika izskatīts priekšsēdētāja Induļa Trapiņa iesniegums ar lūgumu piešķirt viņam neizmantotā ikgadējā atvaļinājuma daļu – 14 kalendārās dienas.

 

«Ogres novada Sarkanajam Krustam» būs telpas arī Ikšķilē

27.jūlija domes sēdē Ikšķiles novada deputāti izskatīja «Ogres novada Sarkanā Krusta» valdes priekšsēdētaja Jāzepa Janiševa iesniegumu ar lūgumu nodot biedrībai bezmaksas lietošanā Ikšķiles novada pašvaldībai piederošo nekustamā īpašuma daļu Melioratoru iela 8 – 1A.

 

Ikšķilieši atbalsta TV raidījumu par bērnu drošību

Ikšķiles novada domes deputāti 27.jūlija sēdē vienbalsīgi nolēma atbalstīt SIA «ATGD Grupa» producentes Litas Grīnbergas lūgumu par finansiālu atbalstu bērnu drošības raidījuma pārraidīšanai televīzijas kanālā LTV7 šā gada 10.jūlijā (ar atkārtojumu 15.jūlijā).

 

Pirmais projekta gads Ogres Profesionālajā vidusskolā izdevies veiksmīgs

Sigita Jasinska, Ogres Profesionālās vidusskolas projektu vadītāja

Noslēdzies vēl viens mācību gads. Noslēdzies arī Ogres Profesionālajā vidusskolā īstenotā ESF projekta «Izglītojamo inovatīvu un interaktīvu prasmju attīstīšana» pirmais tā īstenošanas gads.

 

Kā tikt galā ar tumšajiem lokiem zem acīm

Tumšie loki zem acīm var būt iedzimti, vai arī veidoties ilgstoša miega trūkuma dēļ.

 

Ozoliņa un Sīpoliņa komandai 10.vieta Eiropā

31.jūlijā Polijas pilsētā Vroclavā noslēdzās Eiropas čempionāts basketbolā junioriem (U-18), kurā Latvijas izlases sastāvā piedalījās arī divi Ogres Basketbola skolas pārstāvji – treneris Pēteris Ozoliņš un spēlētājs Guntis Sīpoliņš. Mūsu komanda astoņās spēlēs izcīnīja divas uzvaras un ierindojās 10.vietā.

 

Vēlētāji vērtē darbus, nevis saukļus

Valija Jonele

Cilvēki ar labu humora izjūtu dzīvojot ilgāk un vieglāk. Paziņa smaidot saka, ka viņa esot viena no tām daudzajām pensionārēm, kura strādājusi negodīgi, tāpēc pensijas lielums ir zem iztikas minimuma.