Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 31.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājam Modrim Īvānam (no kreisās), bīskapam Guntaram Dimantam, evaņģēlistam Jānim Tolpežņikovam un draudzes priekšniekam Jānim Draulim ir patīkami dzirdēt labus vārdus no nule uz dzīvi Ogrē pārbraukušās trimdas latvietes Paulīnes Zalānes

 

Svētki vietai, kur meklē un slīpē visdārgāko pērli

Dzintra Mozule

Marta Riekstiņa, kura pati todien iesoļoja savā 85. mūža gadā, bērnības draudzenes mazdēla Jāņa Mukāna pavadīta, draudzei lielajos svētkos dāvina dzimtas Bībeli, kura izdota 1865.gadā. To saņem mācītājs Modris Īvāns.

Cēli baltās gladiolas vāzēs jau pie ieejas Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā vēstī, ka dievnamam liela diena – 80. gadskārta.

 

Jauka tradīcija – svinēt savas mājas dzimšanas dienu

Dana Puķīte

Ogrēnieši – Skolas ielas 7 iedzīvotāji – svin sava nama 45. dzimšanas dienu.

Ar atmiņu stāstiem, lielu torti, pīrādziņiem, 45 svecītēm un salūtu – lūk, tā savas mājas dzimšanas dienu nosvinēja Skolas ielas 7 mājas iedzīvotāji.

 

Ogrēnieši turpina domāt, kā ledus halli noturēt «pie dzīvības»…

Ritvars Raits

Ogres novada Sporta centra direktors Māris Kurilovičs precīzi sarēķinājis, cik tūkstošu latu nepieciešams jauno hokejistu un daiļslidotāju treniņu turpināšanai.

17. augustā Ikšķiles novada dome, bet 26. augustā arī Ogres novada dome nolēma atcelt savus iepriekš pieņemtos lēmumus par SIA «Vidzemes ledus» piederošā ledus halles objekta pirkumu.

 

Dzīves dzīparos ieadītas labas domas un mīlestība

Marta Kalniņa

Pavārei Vijai Ozoliņai Lauberes pamatskolas virtuvē aizritējuši 24 darba gadi.

Ir cilvēki, kuri savu darbu dara tāpēc, ka tas vienkārši ir jādara. Bet ir arī tādi, kuri, darbu darot, izmanto visu savu dzīves pieredzi, strādā no sirds un ar lielu mīlestību.

 

Pārnovadu pedagogi iezvana jauno mācību cēlienu

Uldis Prancāns

Ogres ģimnāzijā darba gaitas uzsāk angļu valodas skolotāja Indra Āboliņa (no kreisās), Ogres Profesionālajā vidusskolā – Arturs Šņegovičs, Ikšķiles vidusskolā – Madara Doniņa.

Vakar, 30.augustā, Ogres Kultūras centrā pulcējās Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu pedagogi, lai iezvanītu jauno mācību gadu.

 

Akcijas laikā ikšķilieši saziedo vairāk kā 2300 latu

Dzintra Dzene

Ziedojumus pie tiem, kam nepieciešams atbalsts, palīdzēja nogādāt brīvprātīgie jaunieši.

Ar skaistu koncertu «Atvērtas sirds diena» Ikšķiles estrādē aizvadītajā sestdienā noslēdzās Ikšķiles jauniešu un ģimenes centra «Dzīves skola» organizētā labdarības akcija «Atbalsts skolas somai», kuras ietvaros ikviens tika aicināts ziedot naudu skolas piederumu iegādei tiem bērniem, kuru ģimenes dzīvo zem krīzes iztikas minimuma.

 

Ogres ugunsdzēsējiem apaļš 100!

Dzintra Dzene

Interesenti varēja izpētīt arī vienu no jaunākajiem mūsdienu ugunsdzēsēju auto.

Mūsdienās cīņā pret sarkano gaili dodas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, bet pirms 100 gadiem ugunsgrēkus dzēsa brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vīri, kas savu misiju veica paralēli citiem pienākumiem un nepieciešamo ekipējumu gādāja par iedzīvotāju ziedojumiem.

 

Barikādes joprojām karstas

Uldis Prancāns

Mazozolu kultūras nama zālē uz Barikāžu piemiņas zīmju izsniegšanas pasākumu sapulcējušies gan 1991.gada janvāra notikumu dalībnieki, gan viņu ģimenes locekļi.

26.augusta pēcpusdienā Mazozolu pagasta kultūras namā tika pasniegtas barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes Taurupes un Mazozolu iedzīvotājiem, kuri 1991.gada janvāra dienās ieradās Rīgā, lai atbalstītu nevardarbīgu pretošanos totalitārās valsts impēriskajiem tīkojumiem.

 

Šķeltiņi gatavos ievārījumu un ceps tortes

Dzintra Mozule

Jānis (no kreisās), Dāvids un Juliāns no Birzgales uz Ogri atbraukuši ne vien pēc saldā laimesta, bet arī sagādāt jaunajam mācību gadam nepieciešamas lietas.

«OVV» saldās loterijas veiksminieku sarakstā atrodams arī Birzgales pagasta «Vecnakšeņu» saimnieces Vinetas Šķeltiņas vārds.

 

Skolā iet(i) man gribas…

Uldis Prancāns

Rīt 1.septembris. Ar īpašām sajūtām to sagaidīs Ogres ģimnāzijas kolektīvs – Ministru Kabinets vidusskolai piešķīris Valsts ģimnāzijas nosaukumu.

 

Agnesei Pastarei uzvara ar lielisku rezultātu Polijā

Georgs Gutpelcs, soļošanas treneris

Agnese Pastare ar Gdaņskā izcīnīto čempiones kausu.

28. augustā Gdaņskā jau 46. reizi notika Polijas Pasta kausa izcīņas sacensības soļošanā.

 

Ikšķilē noticis Latvijā pirmais Dubļu futbola turnīrs

Ritvars Raits

Komanda «Ikšķile United» (melnajos kreklos) cīnās dubļu futbola laukumā.

21. augustā Ikšķilē, Daugavas malā, iepretī Sv. Meinarda salai, visas dienas garumā norisinājās Latvijā pirmais Dubļu futbola turnīrs.

 

FK «Fortūna» turpina uzvarēt, «OSC/FK-33» – sportiskā krīze

Ritvars Raits

«OSC/FK-33» Latvijas Kausa izcīņas spēlē tiekas ar FK «Spartaks»

Ar mainīgām sekmēm turpina spēlēt abas Ogres futbola komanda – «OSC/FK-33» un FK «Fortūna», kas piedalās Vidzemes reģiona 2010. gada 2. līgas futbola čempionātā.

 

Madlienā uzsāk darbību «Sisegale»

Uldis Prancāns

Madlienā nodibināta pensionāru biedrība «Sisegale»! Jaunās organizācijas izveides iniciatore bija Madlienas pensionāru padome, jo tieši biedrības statuss dod lielākas iespējas produktīvi darboties un organizēt dažādus pasākumus, lai neizkustu jaunizveidotā Ogres novada apjomīgajā organismā.

 

Kādēļ bija jārīko rotaļa «Paspēlēsim demokrātiju»?

Mārīte Puriņa, ogrēniete

Kaut gan biju nolēmusi klusēt, jo principā neiebilstu pret Ogres Mūzikas skolas jaunā direktora izvēli, bet gan pret veidu, kā tika organizēts konkurss, tomēr sakarā ar to, ka mans vārds tika minēts laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 24. augusta numurā, nolēmu savu viedokli izteikt.

 

Nedod ceļu

25.augustā pulksten 18.55 1976.gadā dzimušais V. Ogrē, Egļu ielā, vadīja traktoru «HIDROMEK» un krustojumā ar Poruka ielu izraisīja sadursmi ar automašīnu «AUDI A4», kuru vadīja 1967.gadā dzimušais R.

 

Vispasaules Fizioterapijas dienā – bezmaksas konsultācijas

8. septembrī par godu Vispasaules Fizioterapijas dienai Ogrē, Mālkalnes prospektā 3, Veselības un skaistuma centrā «Helios» būs iespēja saņemt bezmaksas fizioterapeitu konsultācijas. Tām jāpiesakās jau iepriekš pa tālruni 65049249.

 

Sākas meža dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbinieki uzsākuši meža dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcīnu izvietošana ar mazās aviācijas lidmašīnu palīdzību Latvijas mežos turpināsies līdz pat 8. oktobrim.

 

Astroloģiskais ceļvedis septembrī

Raita Zemberga, sertificēta astroloģe

Septembris – pietiekami veiksmīgs, harmonisks un radošs. Reizumis gan zvaigžņu stāvoklis nepasargās no trauksmes un negludumiem savstarpējās attiecībās, kā arī no negaidītiem pavērsieniem, bet tas raksturīgs atsevišķos laika posmos mēneša otrajā pusē.

 

Mēness vēstījums

Raita Zemberga, sertificēta astroloģe

Pirmās septiņas septembra dienas – debess spīdeklis dilstošs. 8.septembrī mainās fāzes – pulksten 13.30 iestājas jauns Mēness.

 

Ārstē zirgkastanis

Vija Eniņa, Dr. pharm., Stradiņa Universitātes docente

Zirgkastaņa sēklas pēc izskata ir līdzīgas ēdamajiem kastaņiem, taču to garša ir atšķirīga. Lai norādītu, ka šīs sēklas nav ēdamas, augam dots nosaukums – zirgkastanis (tāpat kā ir skābenes un neēdamās zirgskābenes).

 

Pīlādža augļi – veselībai un ēdienkartei

Vija Eniņa, Dr. pharm., Stradiņa Universitātes docente

Pīlādzis ir viens no pirmajiem rudens tuvuma vēstnešiem.

 

Lai Ķīnas roze ziedētu

Zane Purne, Nacionālā botāniskā dārza Oranžēriju vadītāja

Atbildot lasītājai, kura vaicā, kāpēc nezied viņas Ķīnas roze.

Ķīnas rozes viena zieda ziedēšanas ilgums ir viena līdz divas dienas, taču pumpuru ir ļoti daudz, un tie plaukst no pavasara līdz rudens sākumam.