Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 3.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Pirmie ar ielas rekonstrukciju saistītie darbi bija trases nospraušana un koku izzāģēšana, kas izraisīja iedzīvotāju satraukumu.

 

Ogrē, Tīnūžu ielā, sākušies vērienīgi rekonstrukcijas darbi
Dzintra Dzene

Jau no rītdienas, 4.aprīļa, satiksme atkal būs slēgta Tīnūžu un Brīvības ielas posmā, jo plānots uzsākt rakšanas darbus.
Jau vairāk kā nedēļu noris Tīnūžu ielas un Brīvības ielas posma rekonstrukcijas darbi, kuriem pašvaldība ieguvusi Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Pirmajās dienās autovadītāji izjuta nelielu apjukumu, jo, tikai piebraucot, konstatēja, ka Tīnūžu iela ir slēgta. Ielas slēgšana aizvadītajās brīvdienās bija saistīta ar koku izzāģēšanu. Tad kustību pa Tīnūžu ielu atjaunoja, bet jau rīt iela atkal būs slēgta, un šoreiz uz ilgāku laiku, jo plānots uzsākt rakšanas darbus.

 

Tīnūžu ielas rekonstrukcijas laikā transporta kustība novirzīta pa Mednieku ielu
Dzintra Dzene

Laikā, kamēr Ogrē, Tīnūžu ielā, kā arī Brīvības ielas posmā no Tīnūžu ielas līdz Kranciema ielai notiek rekonstrukcijas darbi, pilsētas, kā arī vairāku reģionālo maršrutu satiksmes autobusi, tāpat citi satiksmes dalībnieki, slēgtās ielas apbrauc pa Mednieku ielu, kur attiecīgi izvietotas arī pieturvietas.
Sakarā ar Ogrē uzsākto Tīnūžu un Brīvības ielas posma rekonstrukciju (vairāk lasiet 5.lpp.) transporta, tajā skaitā arī pasažieru autobusu kustība, jau nedēļu notiek pa Mednieku ielu.

 

Baltais no savām prasībām pret pašvaldības deputātiem nav atkāpies
Ritvars Raits

Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Imants Balodis pārliecināts, ka Baltā prasība par viņa atkāpšanos ir nepamatota.
28.martā Lielvārdes novada iedzīvotājs Vilnis Baltais kopā ar savu ģimeni piketēja pie pašvaldības ēkas, pieprasot domes priekšsēdētāja Imanta Baloža demisiju. Demisija gan nenotika, tāpēc var teikt, ka «taustāmu» rezultātu šai protesta akcijai nav, toties ir par ko padomāt…

 

Ogrē aktivizējušies nelegālie pārvadātāji – viendienīši
Dzintra Dzene

SIA «Ogres Autobuss» valdes loceklis Artūrs Bērziņš aicina neizmantot nelegālos pārvadātājus – viendienīšus, jo tādējādi mēs visi zāģējam zaru, uz kura paši sēžam.
No 1.aprīļa mainījusies braukšanas maksa reģionālajos starppilsētas nozīmes maršrutos. SIA «Ogres Autobuss» valdes loceklis Artūrs Bērziņš uzskata, ka situācijas pasliktināšanos pārvadājumu jomā ietekmē arī nelegālie pārvadātāji, kuri diemžēl noceļ pasažierus legālajiem pārvadātājiem daudzviet Latvijā, arī Ogrē.

 

Lai būtu priecīgas un labas Lieldienas
Daiga Dātava

Ogres Dienas centrā «Saime», čakli darbojoties, gaida Lieldienas.
Ogres Dienas centrā «Saime» divas reizes nedēļā centra klienti un viņu atbalsta personas gatavo dažādas dāvanas, cep maizi, auž, veido no māla, filcē. Pēdējās nedēļās galvenā tēma ir Lieldienu gaidīšana, tāpēc tiek gatavoti rotājumi ar pasniedzējas un drauga Sarmītes Juzupas palīdzību.

 

Trīs pagastu pensionāri tiekas Mazozolos
Uldis Prancāns

Mazozolu kultūras nama vadītāja Ingrīda Jēkabsone (no labās) sveic turpat apskatāmas gleznu izstādes autori, bijušo klasesbiedreni Veltu Riekstiņu.
Sestdien, 31.martā, īsi pirms Ziemassvētkiem Meņģelē notikušajā trīs kaimiņpagastu pensionāru atpūtas vakarā iedibinātajai tradīcijai sekoja pirmais turpinājums – draudzīgs, dziedoši dejisks un garšīgi saviesīgs saiets Mazozolu tautas namā.

 

Skatuves runas oratori – Gabriels, Nadīna un Annija
Uldis Prancāns

Mīļš foto uzvarētāju albumam... Nadīna Rutka (no kreisās), Gabriels Jaucis, Annija Čiščakova.
30.martā Ogres Kultūras centrā risinājās ikgadējais Skatuves runas konkurss vairākās vecuma grupās. Jauno skatuves mākslinieku netrūka – pavisam piedalījās vesels pussimts oratoru, kuriem mājas darbā nācās apgūt divus priekšlasījumus.


– Vai izmantosit iespēju iegūt jauno personas identifikācijas karti?
Ojārs Lepsis no Lielvārdes:


– Jauno dokumentu izņemšu noteikti, jo zinu, ka to būs ērti izmantot ārzemju ceļojumos, kā arī veicot finanšu operācijas bankās.

 

«Momenta» meitenēm kārtējais Latvijas zelts
Ritvars Raits

Ogres «Momenta» frisbijistes un viņu «karsējgrupa» uzreiz pēc uzvaras finālspēlē.
Aizvadītās nedēļas nogalē Ogrē notika Latvijas čempionāta telpu frisbijā finālspēles. Nu jau kārtējo reizi valsts čempiones titulu izcīnīja Ogres meiteņu komanda «Moments».

 

«Lielvārde» uzvar un zaudē
Ritvars Raits

Lielvārdes florbolisti pirms pirmās cīņas pret «Ķekavu».
Pirmās divas Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas finālspēles aizvadījusi komanda «Lielvārde». 31.martā mūsējie savā laukumā ar 12:5 sakāva «Ķekavas» florbolistus, bet 1.aprīlī viesos piekāpās ar 3:4 papildlaikā.

 

Labākie peldētāji – Jaunogres vidusskolā
Ritvars Raits

A vecuma grupas uzvarētāji 4x25 m stafetē.
Sākums «OVV» iepriekšējā numurā. Turpinām publicēt Skolēnu sporta spēļu sacensību peldēšanā rezultātus.

 

Vasaras un ziemas laiks – par vai pret?
Uldis Prancāns


Uz kāda sena smilšu pulksteņa lasāms dziļdomīgs uzraksts – ir vēlāks, nekā tu domā…
Kārtējo reizi esam pārgājuši uz vasaras laiku. Tāpat kā mēs rīkojas aptuveni 70 pasaules valstis. Bet vai šāda bioritmu raustīšana cilvēkiem un dzīvniekiem sevi attaisno?

 

Dodoties ciemos, labākā dāvana – mājās cepta torte
Dzintra Dzene


Ikšķiles novada iedzīvotāja Lūcija Vilde ir prasmīga saimniece, kura prot uzcept gardus pīrādziņus, ābolmaizi un pat mājas torti, kas, dodoties ciemos, var būt laba dāvana.

 

Tehnikuma audzēkņi saņem pašvaldības policijas pateicības
Pārsla Sniedziņa
Piektdien, 30.martā, Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki viesojās Ogres Valsts tehnikumā, kur svinīgā atmosfērā diviem tehnikuma audzēkņiem pasniedza pašvaldības policijas Atzinības rakstus par sniegto palīdzību noziedznieka aizturēšanā.

 

Uzbrauc citam auto un aizbrauc
28.martā stāvlaukumā Rembatē, Ķeguma ielā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu «AUDI 80» uzbrauca stāvošai automašīnai «AUDI A6», un no notikuma vietas aizbrauca. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

 

Aiztur par makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu
Naktī no 29. uz 30.martu Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki pie Ogres upes vecās gultnes jeb tautā tā sauktā Varžu dīķa aizturēja divus vīriešus, kuri makšķerēja bez attiecīgas licences.

 

Sāk izsniegt jaunās personas apliecības (eID)
Sākot ar vakardienu, 2.aprīli, iedzīvotājiem visā Latvijā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajās nodaļās iespējams noformēt jauna veida personu apliecinošu dokumentu – personas apliecību jeb elektronisko identifikācijas karti (eID).

 

No 1.aprīļa atjaunots elektroenerģijas Starta tarifs
1.aprīlī tiek atjaunota Starta tarifa patēriņa uzskaite mājsaimniecībām, kas par pirmajām patērētajām 1200 kilovatstundām paredz norēķināties pēc samazinātās tarifa likmes jeb Starta tarifa. Sākot elektroenerģijas uzskaiti ar 1.aprīli, pirmais norēķins pēc Starta tarifa likmes jāveic maijā, veicot apmaksu par patēriņu aprīlī, informē A/S «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere.

 

Biedrības «Nesēdi mājās» nosaukums atzīts par oriģinālu
Lai pievērstu uzmanību savai produkcijai vai piedāvātajiem pakalpojumiem, uzņēmumu dibinātāji nereti izvēlas oriģinālus un asprātīgus nosaukumus. Pēc SIA «Firmas.lv» apkopotajiem datiem, Ogrē un tās apkārtnē pērn reģistrēti uzņēmumi ar nosaukumiem: SIA «Figūras.lv», SIA «Ideju banka», SIA «Sula» un biedrība «Nesēdi mājās».

 

Zirgs noēd auto krāsu, bebrs alā sakož kāju
Ar auto var notikt vistrakākās un visneparastākās ķibeles, kuras var segt KASKO polises ietvaros. Piemēram, auto, stāvot pie daudzdzīvokļu mājas, liecinieku klātbūtnē no 5.stāva tika apmētāts ar jēlām olām.

 

Jauno talantu vidū mazi un lieli lielvārdieši
24. un 25.martā Rīgas Stradiņa universitātes Aulā risinājās jauno izpildītāju konkurss «Nāc sadziedāt».

 

Kā novājēt bez diētas
Pārsla Sniedziņa
Ne vienmēr, lai nomestu liekos kilogramus, nepieciešama radikāla diēta un kaloriju skaitīšana. Dažkārt pietiek ar nelielām dzīves stila un ēšanas paradumu izmaiņām, lai neilgā laikā tiktu pie slaidas figūras un veselīga izskata.