Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 3.decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas.

 

Noslēdzies Ikšķiles ūdenssaimniecības attīstības I kārtas projekts

Inga Šulca

Ikšķiles pašvaldība ir viena no daudzām pašvaldībām Latvijā, kurā triju gadu laikā īstenots nozīmīgs projekts ar mērķi uzlabot dzeramā ūdens kvalitāti, izveidot modernas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kā arī veikt daudzus citus ar ūdenssaimniecības attīstību saistītus darbus.

 

Sarkanais gailis Lielvārdē laupa bērna dzīvību

Dzintra Dzene

Par Lielvārdē, Rembates ielā, notikušo traģēdiju mēmi liecina nomelnējušās loga ailes.

30.novembra naktī traģiska ugunsnelaime izcēlās kādā divstāvu namā Lielvārdē, Rembates ielā. No liesmām izdevās paglābt trīs pieaugušos un trīs bērnus. Diemžēl vēl viens bērns – sešus gadus vecs puisēns gāja bojā. Traģēdija varēja būt vēl lielāka, ja vien kaimiņš laikus nepamanītu ugunsliesmas.

 

Mazozolu pamatskola saņem oranžo autobusu

Uldis Prancāns

Par jauno, oranžo busu gandarīti Mazozolu pamatskolas direktores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Juris Ločmelis (no kreisās), pagasta komunālās daļas vadītājs Jānis Švikstiņš un šoferis Uldis Jēkabsons.

29.novembrī Mazozolu pamatskola Latvijas-Šveices sadarbības programmas ietvaros saņēma «Mercedes Sprinter» markas autobusu, kurā paredzētas 19 pasažieru vietas.

 

Obdiralovka* Ogrē un ne tikai

Anna Liepniece

Brīvības ielas 117.nama iedzīvotāji, krīzes mudināti, gribēja sākt taupīt, bet ... MK noteikumi neatļauj!

Gandrīz 9,5 tūkstoši latu «atradusi» mājas vecākā Anda Vilciņa. Izrādās, ka par šādu summu 2011.gadā iespējams samazināt Brīvības ielas 117.nama iedzīvotāju mājas apsaimniekošanas izdevumus: līdzšinējo 0,38 santīmu vietā par kvadrātmetru maksājot tikai 0,34 santīmus.

 

Nebaidies, tu mazais ganāmpulciņ!

Anna Liepniece

Piedaloties priesterim Františekam Trstenskim (no kreisās) un profesoram Andrim Priedem, Mazozolos pirmajā Adventā iesvētīts Lielais Baltais krusts.

Ar jaunu garīgo vertikāli bagātināts Ogres novads: Mazozolos pirmajā Adventā iesvētīts Lielais Baltais krusts.

 

Ogrē izglābta Latvijas armijas karoga stāsts

Gunārs Kušķis

Ogrē izglābtais Latvijas armijas pulka karogs.

Katrai Latvijas armijas atsevišķai vienībai līdz 1940. gadam bija savs karogs. Bet tie visi aizgājuši nebūtībā 1940./1941.gados, padomju armijai pārņemot Latvijas armiju. Tikai viens karogs ir izglābts un tagad redzams Latvijas kara muzejā Rīgā.

 

Bez sevis konsolidācijas nebūs valstiskas konsolidācijas

Andris Upenieks

Par konsolidāciju dzirdot, iedomājamies kārtējo jostas savilkšanas biedu. Lielāko tiesu tas tā arī izpaužas, bet šis bezgala vazātais svešvārds kaut kā žvadzinās bez satura, jo konsolidēt nozīmē – apvienot, saliedēt, stabilizēt, īstermiņa saistības vēršot ilgtermiņā vai arī beztermiņā. Īsāk sakot, pārejošas grūtības pārvarot mazāk sāpīgi, un darīt visu, lai līdzīgas nepatikšanas neatkārtotos.

 

Laiž apgrozībā divu veidu 1 lata monētas ar pakava attēlu


Latvijas Banka vakar, 2. decembrī, laida apgrozībā jaunas divu veidu 1 lata apgrozības monētas ar pakava attēlu reversā. Tās ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā. Monētas nonāks apritē tāpat kā cita apgrozības nauda – ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus.

 

«Orions CK», «Selding» un «Jumis» turpina bez zaudējumiem

Ritvars Raits

No spēles starp «Selding» un «Ogres Prestižu».

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres novada Telpu futbola čempionāta abās līgās tika aizvadītas piektās kārtas spēles. Tāpat kā iepriekš 1. līgā tikai uzvaras ir līderu trijotnei – «Orions CK», «Selding» un «Jumim», bet 2. līgas vienvadībā atrodas SK «Birzgale».

 

HK «Ogre» uzvara un divi zaudējumi

Ritvars Raits

No spēles starp HK «Ogre» un HS «Rīga/LSPA».

Ar mainīgām sekmēm Latvijas Atklātajā čempionātā turpina spēlēt hokeja klubs «Ogre». Pēdējās trijās spēlēs mūsējiem izdevies izcīnīt vienu uzvaru, bet piedzīvoti arī divi zaudējumi.

 

Iebraukšana Ogres autoostā izmaksā 282 latus…

Dzintra Dzene

26.novembra «OVV» publicējām a/s «Nordeka» sludinājumu, ka no 6.decembra vairāku starppilsētu maršrutu autobusi Ogres autoostā vairs neiebrauks un pieturēs vien uz šosejas.

 

Sabojā reklāmas plakātu

Saņemta informācija, ka 28.oktobrī konstatēts: Lielvārdē, Lāčplēša un Skolas ielā, sabojāti reklāmas plakāti. Uzsākts kriminālprocess. Bet 29.oktobrī konstatēts, ka Lielvārdes dzelzceļa stacijā bojājumi nodarīti uzgaidāmajai telpai un ēkas ārsienai. Minētā informācija pievienota jau iepriekš uzsāktajam kriminālprocesam.  Savukārt 30.novembrī konstatēts, ka Ogrē, Brīvības ielā, brīvi piekļūstot, sabojātas četras koka šķūnīšu durvis.

 

Dzer gan jauni, gan veci

Dzintra Dzene

Aizvadītajās brīvdienās savdabīgu rekordu uzstādījis kāds 83 gadus vecs vīrietis, kuram konstatēts 5,10 promiles stiprs alkohola reibums. No viņa daudz neatpaliek arī kāds 18 gadus jauns puisis, kuram pārvietošanās grūtības sagādāja 3,7 promiles stiprais alkohola reibums.

 

Ir skaidrs, ka nekas nav skaidrs

Valija Jonele

Valdība tiek kritizēta par to, ka valstī nav ilgtermiņa attīstības programmas un pat nezinām, kā dzīvosim un strādāsim pēc gada, turklāt valdības mainās bieži un visām to pārmet.

 

Man tas nav saprotams

V.Bērziņa

Es nesaprotu, kā mūsu visu varošā Saeima un valdība pieļauj, ka tauta nepilda tās likumus par valodu – Latvijā valsts valoda taču ir latviešu!

 

«Mālkalne» piedalās konferencē «Kohēzijas fonda 10 gadu ieguldījumi Latvijā»

Ogres novada pašvaldības aģentūras «Mālkalne» pārstāvji piedalījās starptautiskajā Kohēzijas Fonda 2000. – 2006. gada plānošanas perioda noslēguma konferencē «Kohēzijas fonda 10 gadu ieguldījumi Latvijā».

 

Kaņeps, Krūze un Pokšāns uzvar divos dambretes turnīros

Vaclavs Griņevičs

30. oktobrī Rembates tautas namā notika dambretes turnīrs, bet 20. novembrī Ogres Kultūras centrā tika aizvadīts Atklātais čempionāts 64 lauciņu dambretes ātrspēlē. Abos šajos turnīros par uzvarētājiem kļuva lielvārdieši Dzintars Kaņeps, Elīna Krūze un Artūrs Pokšāns.

 

Lielvārdiešiem vēl divi zaudējumi

Ritvars Raits

Florbola komanda «Lielvārde» ne pārāk sekmīgi turpina spēlēt Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgā – piedzīvoti vēl divi zaudējumi. 20. novembrī mūsējie viesos ar 3:9 atzina Cēsu «Lekringa» pārākumu, bet 25. novembrī arī izbraukumā ar 3:10 zaudēja FK «Bauska».

 

Bērnam aizmuguriski nomaina krustvecākus

Mana laba paziņa, kura viena pati audzina bērnu, lūdza, lai kļūstu par krustmāti. Atteikt šādā situācijā bija neērti. Kristības notika katoļu baznīcā, kur no sirds solījos pildīt savu jauno pienākumu.

 

Astroloģiskais ceļvedis decembrī

Raita Zemberga, astroloģe

Šis mēnesis iezīmējas ar pagrieziena punktu – ziemas saulgriežiem 22.decembrī pulksten 1.38 naktī, kad Saule pāriet Mežāža zvaigznājā. Līdz šim brīdim tā savu ceļu turpina Strēlniekā. Spēcīga vēlme pēc patiesības meklējumiem un nereti saspringtas situācijas liek domāt un darboties gandrīz bez atelpas visu šo laiku, neraugoties uz sastingumu dabā.

 

Mēness faktors

Raita Zemberga, astroloģe

Lai dzīvotu saskaņā ar dabas ritmiem, justos labi un pareizā laikā plānotu veicamos pasākumus, svarīgi pievērst uzmanību gan Mēness fāzēm, gan arī debess spīdekļa ceļam šā cikla laikā pa zodiaka apli.