Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 3.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Teiksmainais meiteņu zieds...

 

Teiksma un viņas koši simtgalvainā «Teixma…»

Uldis Prancāns

Teiksmas Ziemeles foto un varētu teikt – moto (brīvs tulkojums no angļu valodas): «Es nespēju savu dzīvi iedomāties bez dejas, skatuves un skatītājiem. Tas nav vienkārši darbs, tā ir visa mana dzīve. Tā ir skatuves burvība, kas pārņem mani. Emocijas, kuras spēju izteikt tikai dejā.»

Dzimusi limbažniece, Teiksma Ziemele sešu gadu laikā, kopš radoši, aktīvi un krāsaini darbojas viņas dibinātā mūsdienu deju studija «Teixma», darījusi patiesi daudz, lai vadītājas pasakainais personvārds un kolektīvs ar savu māksliniecisko zīmējumu un augsto kvalitātes līmeni kļūtu atpazīstams ne tikai mūsu Tēvzemē, bet tālu aiz tās robežām.

 

Kultūras darbinieki savus svētkus svin Rundālē

Ritvars Raits

Mūsu novadu kultūras darbinieki – darba jubilāri.

26.aprīlī četru novadu (Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes) kultūras darbinieki bija devušies uz Rundāles pili, lai nosvinētu savus profesionālos svētkus. Īpaši godināti tika tie mūsu novadu kultūras druvas kopēji, kuri savā jomā nostrādājuši apaļu gadu skaitu – darba jubilāri.

 

Jūlijs Beļavnieks un Egils Dzelzītis saņems valsts apbalvojumu

Dzintra Dzene

Madlienietim Jūlijam Beļavniekam skaistā dzīves jubileja iegadījusies dažas dienas pirms augstā valsts apbalvojuma piešķiršanas.

Kā ik gadu, tuvojoties valsts svētkiem, – Latvijas Neatkarības pasludināšanas gadadienai, Ordeņu kapituls nosaucis jaunāko piešķirto apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta kavalieru vārdus. Viņu vidū arī mūsējie – madlienietis Jūlijs Beļavnieks un ogrēnietis Egils Dzelzītis, kuriem piešķirts Atzinības Krusta IV šķiras ordenis.

 

Ikšķilē domā par savas Mūzikas un mākslas skolas atvēršanu

Ritvars Raits

Ikšķiles novada pašvaldības domes aprīļa sēdē ar īpašu aktivitāti izcēlās deputāts Edgars Logins. Brīžam viņam «par» un «pret» balsojumi sajuka vietām.

25.aprīlī Ikšķiles novada pašvaldības domes sēde sākās ar domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa ierosinājumu deputātiem apsvērt, vai novadam nebūtu vajadzīga sava Mūzikas un mākslas skola.

 

Paldies rotariešiem Zviedrijā un Latvijā!

Ritvars Raits

Dace Jansone kopā ar zviedru rotariešiem.

Latvijā cilvēki joprojām saņem humāno palīdzību no citām valstīm. Skumji, ka tā, bet prieks, ka ir iespēja kādam palīdzēt. Un vēl – svarīgi atrast cilvēkus ar čaklām rokām un atsaucīgu sirdi, lai dāvinājums sasniegtu ģimenes, kurām šobrīd neklājas viegli.

 

Ogres stīgu ansambļa panākumi starptautiskā konkursā

Laila Miglāne un Irēna Šponberga, OMS stīgu nodaļas skolotājas

Ogrēniešiem starptautiskajā Mazās kamermūzikas konkursā, kas notika Mārupē, – II pakāpes diploms.

13. aprīlī Ogres Mūzikas skolas (OMS) stīgu kameransamblis ar labiem panākumiem piedalījās N.Novikas VI starptautiskajā Mazās kamermūzikas konkursā, kas norisinājās Mārupes Mūzikas un mākslas skolā.

 

Skolas bibliotēka – darbīgās un radošās rokās

Uldis Prancāns

Ingrīda Dārzniece skolas bibliotēkā ar saviem keramikas (akmens masas) izstrādājumiem.

Nereti mūsu laikrakstā lasāmi materiāli par Ogres Centrālo bibliotēku, četru novadu grāmatu krātuvēm (kopskaitā 20), bet kā strādā skolu bibliotēkas, kādi ir to svarīgākie darbības lauki, uzdevumi, problēmjautājumi?

 

– Ko jūs vēlat mūsu valstij svētkos?

Ilmārs Dundurs no Ogres:

– Lai valsts vairāk domā par iedzīvotājiem, lai mūsu ierēdņi un deputāti mazāk bāztu sev kabatā un vairāk parūpētos nevis par vidējo slāni, bet par tiem, kuri ir zem tā. Par tiem, kuri domā, ko rītā ēdīs, ar ko samaksās par dzīvokli un ar ko bērnus uz skolu palaidīs.

 

Lieljumpravas muiža laiku lokos

Uldis Prancāns

Jumpravas muižas dzīvojamā (kungu) māja.

Lielvārdes novada Jumpravas apkaime apdzīvota jau izsenis. Par to «runā» liecības Lielrutuļu senkapos. Rakstiski Jumpravas vārds minēts 1259.gadā, kad Rīgas arhibīskaps dāvinājis Rīgas Cisterciešu sieviešu klosterim zemes šajā apkaimē. Senvācu dialektā vārds Jungfer nozīmē «jaunava», no šī vārda cēlies vēlākais muižas nosaukums Jungfernhoff (latviski – «jumprava»).

 

Pasaules pieredze – vai kūlu dedzina tikai latvieši?

Pārsla Sniedziņa

– Tikai mieru, inspektora kungs! Pērnās zāles dezināšanai ir piešķirts Eiropas Savienības strutūrfondu atbalsts kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai!

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informāciju pēdējos gados Latvijā kūlas ugunsgrēku skaits pieaug. Apdrošināšanas sabiedrība «Balta» apkopojusi citu valstu pieredzi par kūlas dedzināšanu un atklājusi – kūlas dedzināšana ir ne tikai Latvijas nacionālais sporta veids. Tā tiek praktizēta ne vien Latvijas tuvākajās kaimiņvalstīs, bet arī, piemēram, Itālijā un Kanādā.

 

Četru novadu skolēni sacenšas pavasara krosā

Ritvars Raits

Lēdmanes pamatskolas skrējēju komanda sava trenera Jevgeņija Liepas vadībā bija nepārspējama vecuma grupā D.

25.aprīlī Ogres Zilajos kalnos lieliskos laika apstākļos notika tradicionālās skriešanas sacensības – pavasara kross, kurā piedalījās pustūkstotis Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada skolu audzēkņu. Bērni un jaunieši sacentās par uzvarām piecās vecuma grupās gan individuālā, gan komandu vērtējumā.

 

Rītere un Zeļģis – Latvijas čempioni soļošanā

Georgs Gutpelcs, vieglatlētikas skolas «Jūdze» treneris

Trenera Georga Gutpelca audzēknes – soļošanas sacensību «Aprill, Aprill» uzvarētājas: Agnese Pastare (no kreisās) un Inga Rītere.

28.aprīlī Murjāņos notika tradicionālās starptautiskās soļošanas sacensības «Aprill, Aprill», kas reizē bija arī Latvijas čempionāts visām jaunatnes un junioru soļotāju grupām. Par valsts čempioniem savās vecuma grupās kļuva ogrēniete Inga Rītere un madlienietis Jānis Zeļģis.

 

Ikšķilietei Tauriņai izlases sastāvā neizšķirts pret kanādietēm

Ritvars Raits, speciāli «OVV» no Nitras

Kristīne Tauriņa kārtējo reizi mēģina apdraudēt Kanādas izlases vārtus.

1.maijā Slovākijas pilsētā Nitrā startēja 5.pasaules čempionāts florbolā juniorēm, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalās arī ikšķiliete Kristīne Tauriņa. Turnīra pirmajā mačā latvietes cīnījās neizšķirti (4:4) ar Kanādas valstsvienību.

 

Patriotus izaudzina

Toms Zariņš

«Rīts jau ir klāt, auto vēl nav pusceļā pat, Rīga vēl tālu, ļoti tālu prom,» šādiem vārdiem 20.gadsimta 60.gados dibinātā trimdas grupa «Dundurs» noslēdza 1970.gadā ierakstītu dziesmu «Visi ceļi». Apdomāju dziesmas vārdus, un, jāatzīst, tie ir gana interesanti. Sanāk domāt par mūsu vēsturi, par visām grūtībām, ko tauta izcietusi kaut vai šī paša 20.gadsimta pēdējos piecdesmit gados.

 

Ogres upes krastā būs laivu noma

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 19.aprīļa sēdē deputāti akceptēja SIA «Amata Adventure» pārstāvja iesniegumu ar lūgumu iznomāt zemes gabalu Ogrē, Jāņa Čakstes prospektā, laivu nomas attīstībai.

 

Apstiprina Jāņa Čakstes prospekta Ogrē rekonstrukcijas ieceri

Dzintra Dzene

Pavisam drīz Jāņa Čakstes prospektā Ogrē notiks lielas pārmaiņas. Ogres novada domes deputāti 19.aprīļa sēdē deva zaļo gaismu minētā prospekta, kā arī Ogres parka rekonstrukcijas Jāņa Čakstes prospektā 1 būvniecības iecerei.

 

Apzog un apskādē auto

26.aprīlī konstatēts, ka Ogrē, Ausekļa prospektā, izsitot automašīnas «HONDA CRV» durvju loga stiklu, nozagta CD magnetola «SONY». Šajā pašā dienā konstatēts, ka no Ogrē, Meža prospektā, novietotās automašīnas «VW GOLF» nozagtas abas numurzīmes, bet 28.aprīlī konstatēts, ka, izsitot durvju loga stiklu, dažādas mantas nozagtas no kādas automašīnas Birzgales pagastā.

 

Pēc strīda ar māti Ogres Zilajos kalnos sildās pie ugunskura

Dzintra Dzene

2.maija naktī ap pulksten 2.45, patrulējot Ogrē, pašvaldības policijas darbinieki dabas parka «Ogres Zilie kalni» teritorijā pamanīja sakurtu ugunskuru, pie kura sildījās kāda jauniete.

 

Lielvārdes pamatskolēni «Anekdošu virpulī»

Lielvārdes pamatskolas audzēkņi aprīļa konkursā «Anekdošu virpulis» Rīgā, Latviešu biedrības namā, ieguvuši Dižā, Lielā un arī Mazā smīdinātāja titulus, informē skolotāja Iveta Bite.

 

Vidzemes labākais ģeogrāfs – Zigurds Teikmanis

Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novada ģeogrāfijas olimpiādē 8.klasei 1.-3. vietu ieguvēji – Monta Treijere, Māris Lilavs, Annija Joozus (Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola), Miks Mežvēvers (Lielvārdes pamatskola) un Zigurds Teikmanis (Ķeguma komercnovirziena vidusskola) veiksmīgi piedalījušies Vidzemes reģiona 8.klašu skolēnu ģeogrāfijas olimpiādes 3.posmā, kas risinājās Valmierā.

 

Suntažnieki dodas uz Jauno zinātnieku konkursu Bratislavā

No 20. līdz 22.aprīlim Latvijas Universitātē, Latvijas Mākslas akadēmijā un Latvijas Kultūras akadēmijā notika Latvijas 36.skolēnu zinātniskā konference. 419 skolēni bija iesnieguši vērtēšanai 354 darbus. 147 autori (129 darbi) tika apbalvoti ar 1., 2. un 3.pakāpes atzinības rakstiem.

 

Savs organisms jāpazīst labi…

Ogres Valsts ģimnāzijā aizvadītajā Ogres novada A. Valtnera konkursā «Pazīsti savu organismu» piedalījās 19 skolēni. Uzvaras pretendentiem bija jātiek galā ar testa jautājumiem un sešiem uzdevumiem.

 

Noskaidroti Ogres novada spicākie informātiķi

Pavisam Ogres novada informātikas mācību olimpiādē piedalījās 25 uzvaras pretendenti. Moderno tehnoloģiju pazinējiem nācās atbildēt uz testa jautājumiem, kā arī pierādīt savu varēšanu ātrrakstīšanā, MS Paint, MS Word, MS Excel un MS Power Point.

 

Aizvadīts pirmais krievu valodas daiļrunas konkurss

Pēc Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novada krievu valodas skolotāju metodiskās apvienības iniciatīvas, 25.aprīlī Ikšķiles vidusskolā risinājās krievu valodas daiļrunas konkurss 7.klašu audzēkņiem, kurā piedalījās 15 skolēni.

 

Stāsta mans mīļais draugs – sunītis Dadzītis

Pierakstījusi Valda Čeče

Pateicoties cilvēku mīlestībai, rūpēm un liktenim, šā gada 8.aprīlī atzīmēju savu 12.dzimšanas dienu.

 

Ilgā draudzība

Valija Jurševica

Mūsu draudzība sākās 1938.gada septembrī, kad Tukuma un apkārtnes jaunieši pulcējās Tukuma valsts ģimnāzijā un komercskolā, lai turpinātu izglītību.

 

Pie atmiņu ugunskura

Alma Rāviņa

Draudzība un mīlestība ir kā divas māsas cieši līdzās. Reizēm grūti pateikt, kura mums sniedz roku un apmīļo.

 

Par demogrāfiju jeb mežonību un vīrieša atbildību

Vilhelmīne Eisaka

Ar aizturētu elpu izlasīju «OVV» 24.aprīļa pielikumu «Demogrāfija – ģimene, laulība, dzīvības svētums». Ļoti emocionāli un pārliecinoši vārdi par Latvijas satraucošāko problēmu – demogrāfiju.

 

Nevērības cena

Ilga Misāne

Nenodzēsts sērkociņš. Izsmēķis pa labi, izsmēķis pa kreisi. Ak, vecā kūla sāk gruzdēt? Sīkums. Tā tāpat jāsvilina un jo ātrāk, jo labāk, kamēr pavasara lietus to vēl nav izmērcējis.

 

Jaunajiem dambretistiem medaļas Bauskā, senioriem – Madonā

Ritvars Raits

Bauskā notikušajā Latvijas Skolu komandu čempionātā 64 lauciņu dambretē sekmīgi piedalījās komandas no Tīnūžu pamatskolas, kā arī Lielvārdes un Ikšķiles vidusskolas, bet Madonā par Latvijas Sporta veterānu savienības 49.sporta spēļu bronzas medaļnieci šajā pašā sporta veidā kļuva Ķeguma novada komanda.

 

Ogrēniete Pastore – Latvijas čempione tenisā

Par Latvijas čempioni tenisā vecuma grupā U-14 kļuvusi ogrēniete Gundega Pastore.

 

Lielvārdiete Magone – Latvijas čempione simtlauciņu dambretē

No 28. līdz 30.aprīlim Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts simtlauciņu dambretē. Lieliski to aizvadīja lielvārdiete Zane Magone, kura ieguva 16 punktus no 18 iespējamiem, kļūstot par valsts čempioni sieviešu konkurencē.

 

Rozem un Kaimiņam medaļas Latvijas čempionātā pusmaratonā

29.aprīlī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā, notika Latvijas čempionāts pusmaratonā. Latvijas skrējēju konkurencē 2.vietu un valsts čempionāta sudraba medaļu izcīnīja ogrēnietis Renārs Roze, kurš 21 km un 97 m garo distanci veica 1:09:28 h.

 

Isjomina, Cebule un Torstere – Latvijas čempiones florbolā

Noslēdzies Latvijas Florbola čempionāts sieviešu Virslīgā – otro gadu pēc kārtas par valsts čempioni kļuva Rīgas komanda «RSU/Runway», kurā spēlē trīs Lielvārdes florbola audzēknes – rembatietes Diāna Isjomina un Santa Torstere, kā arī ķegumiete Līga Cebule.