Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 4.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Candy rada pozitīvas emocijas Ogrē

Anita Zeiliņa

«Meiteņu stila studijas» dalībnieces iztaujā populāro dziedātāju Lieni Bronušu (no labās).

Anitas Rošānes vadītā «Meiteņu stila studija» savas dalībnieces pieradina pie tikšanās ar lielāka vai mazāka izmēra slavenībām. Martā rokas stiepiena attālumā no sirds – populārā dziedātāja Candy – īstajā vārdā Liene Bronuša.

 

«Ēnojot» iepazīst savu nākamo profesiju

Dana Dadze

Ogres Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieci Diānu Stambergu ar ķīmiķa ikdienu iepazīstināja «Grindeks» Hromatogrāfijas laboratorijas Gatavo zāļu formu metožu izstrādes grupas ķīmiķis tehniķis Jurijs Fjodorovs.

Trešdien, 2.martā, Ogres Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Diāna Stamberga, «ēnojot» AS «Grindeks» Hromatogrāfijas laboratorijā, iepazinās ar Hromatogrāfijas laboratorijas Gatavo zāļu formu metožu izstrādes grupas ķīmiķa tehniķa profesiju un darba pienākumiem.

 

Ogres ielās bedres būs jāpiecieš vēl līdz vasarai…

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Autobuss» šoferi (no kreisās) Andrejs Kukurāns, Modris Ārste, Andris Ozoliņš, Jānis Kļemka, Arnis Zālītis un Aivars Pumpurs – šoferi ar pieredzi neatminas, ka Ogres pilsētas ielās jelkad būtu bijusi tik kritiska situācija.

Ja pirms pāris gadiem SIA «Ogres Autobuss» šoferīši labprātāk brauca pilsētas maršrutos, tad tagad situācija ir krasi mainījusies. Priecājas tie, kam pēc grafika iekrīt braukt lauku virzienā, jo, kamēr brauktuves vēl nav atkusušas, lauku ceļi ir izbraucami, ko ne vienmēr var teikt par Ogres ielām.

 

Jaunie mūziķi māksliniecisko izaugsmi spoži apliecina prestižos konkursos

Andris Upenieks

Lielvārdieši pie savas skolas karoga – no kreisās Marina Kravčenko, Rūta Ābola, Anna Ceimere, Madara Bartulāne, Maigonis Makars, Jēkabs Ceimers.

Kā daudzu radošu jomu censoņiem, arī māksliniekam jābūt pastāvīgā sportiskā formā. Kur konkurētspēju pašam ar sevi, citiem, skatuvi un mākslu nereti nākas pierādīt arī konkursos, kur, līdzīgi kā sportā, sasniedzas rezultāti, apliecinās varēšana un katrs precīzāk apzinās savu pakāpienu tālākai izaugsmei…

 

Lēdmanietis Mikus Neško – Latvijas čempions skijoringā

Ritvars Raits

Lēdmanietis Mikus Neško (pirmais no labās) par Latvijas čempionu kļuva kopā ar Raivi Zolmani.

Janvārī un februārī septiņos posmos norisinājās Latvijas Moto sporta federācijas (LaMSF) rīkotais Latvijas čempionāts skijoringā. Lielajā meistaru klasē par kopvērtējuma uzvarētājiem kļuva Saldus motoklubu pārstāvošā Raivja Zolmaņa un Mikus Neško ekipāža. Neško, kurš šajā duetā brauc ar slēpēm, ir Lēdmanes pagasta iedzīvotājs. Godalgotas vietas arī vēl vairākiem mūsējiem.

 

Ogrēnieši izceļas LBL Zvaigžņu spēlē

Ritvars Raits

Jumpravietis Kristaps Dārgais – Slam dunk konkursa uzvarētājs.

27. februārī Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, notika Latvijas Basketbola līgas 20. sezonas Zvaigžņu spēle. Ar lieliskiem panākumiem tajā piedalījās Ogres Basketbola skolas bijušie audzēkņi, plūcot uzvaras laurus individuālajos konkursos un izceļoties pašā spēlē.

 

Ogres Valsts ģimnāzijas frisbijistes – Latvijas vicečempiones

Ritvars Raits

Ogres Valsts ģimnāzijas meiteņu frisbija izlase ar izcīnīto kausu un medaļām.

25. februārī Ogrē notika Latvijas Republikas 64. skolēnu spartakiādes frisbijā finālturnīrs. Meiteņu komandu konkurencē sudraba medaļas izcīnīja Ogres Valsts ģimnāzijas izlase.

 

Jo baltāks būsi, jo redzamāki kļūs melnie plankumi

Elīna Zelčāne

Nesen kāds mans draugs atzinās, ka principa pēc nelasa politiskos komentārus, jo vienīgā funkcija, ko tie, viņaprāt, pilda, ir sabiedrībā valdošā negatīvisma vairošana. Pēc šīs sarunas es aizdomājos, kāda īsti ir šī vēsts, ko es vēlos nodot lasītājam. Mans mērķis noteikti nav vairot negatīvismu, tomēr grozies kā gribi – rakstot par politiku, vienmēr kāda āža kāja izlien uz āru.

 

Tiesu varas klupieni ironiska smiekla pavadā

Andris Upenieks

Kad vairās no patiesības, tad muldas par caurspīdīgumu. Bet, atvainojiet, kāpēc gan man būtu jāmeklē kāds visžēlīgi atstāts atslēgas caurums, pa kuru nolūrēt kungu slepenības? Un kāpēc tad, kad atsedzas kārtējais varas (arī tiesu varas) piedauzīgs kailums, jāizliekas neredzam, ka kundziņš pliks? Bet šad tad tāds varas mūdzisms arī uzjautrina, jo cik gan sūkstīties, ja var pasmieties…

 

Pavasari ieskandina skolēnu balsis

Uldis Prancāns

Jaunāko konkursa dalībnieku un skolotāju kopbilde.

Pavasara mēneša pirmajā dienā Ogres novada Kultūras centrā pulcējās Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu skanīgāko balsu īpašnieces un īpašnieki, lai pierādītu sevi vokālās mūzikas konkursa «Balsis» pirmajā atlases kārtā. Radošajā sāncensībā startēja 16 kolektīvi (pieteikti bija 18) trīs vecuma grupās.

 

Lauku ražotājiem (un ne tikai) 1.aprīlis nebūs joku diena…

Uldis Prancāns

No 1.aprīļa darbosies jauna regulēto elektroenerģijas tarifu sistēma. Tā paredz mājsaimniecībām un juridiskajiem klientiem, kas nepērk elektrību par tirgus cenu, līdz gada patēriņam 1200 kilovatstundas (kWh) saglabāt pašreizējo tarifu 8,25 santīmi, bet pēc šī limita – 10,74 santīmi par 1 kWh. Pēc gada patēriņa limita uzskaite sāksies no nulles. Šo kārtību «Latvenergo» svēti sola saglabāt nākamos trīs gadus.

 

Advokāti sniegs bezmaksas konsultācijas

Dzintra Dzene

Atzīmējot Latvijas Advokatūras 90.gadadienu, tiks turpināta pērn aizsāktā tradīcija, un arī šogad 15. un 16.martā iedzīvotājiem daudzviet Latvijā, arī Ogrē, Ikšķilē un Tīnūžos, būs pieejamas advokātu bezmaksas konsultācijas.

 

No auto nozog dīzeļdegvielu

28.februārī konstatēts, ka degvielas uzpildes stacijā Jumpravas pagastā no automašīnas «SCANIA» nozagts 700 litru dīzeļdegvielas. Uzsākts kriminālprocess.

 

Ogrēniete iegūst finansējumu īsfilmas tapšanai

Ogrēniete Lauma Balode, piedaloties LabieDarbi.lv projektu konkursā, ieguvusi finansējumu īsfilmas «Daudz laimes!» tapšanai. Ar šo filmu viņa grib pieteikt sevi kino apritē – piedalīties dažādos īsfilmu festivālos un konkursos, kā arī aizstāvēt maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijā. Režisori interesē dokumentālā un spēlfilmas formātu sintēze.

 

Skaistumkopšanas jaunumi šajā pavasarī

Elīna Zelčāne

Tuvojoties Sieviešu dienai, ir laiks padomāt, kā sevi palutināt. Kā pabarot ziemā zem cepures slēptos matus, kā atsvaidzināt sejas un ķermeņa ādu un uz svētkiem izveidot skaistu manikīru. Šajā lapaspusē Jūs atradīsiet praktiskus padomus gan skaistumkopšanas procedūrām mājās, gan salonā. Neaizmirsīsim par senču metodēm, bet izmēģināsim arī jaunas tehnoloģijas, kuras skaistumkopšanas saloni mums šopavasar piedāvā!

 

Par negaidītiem elektroapgādes traucējumiem ziņos ar SMS

Pārsla Sniedziņa

A/S «Latvenergo» Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis informē, ka no šā gada 23.februāra, lai veicinātu ātrāku saziņu ar klientiem pēkšņu elektroenerģijas pārtraukumu gadījumos, uzņēmums ir ieviesis operatīvu paziņojuma nosūtīšanu ar īsziņu (SMS) uz klienta mobilā tālruņa numuru.

 

Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu spicākie matemātiķi

Noslēgusies Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadu 5.-8.klašu skolēnu pārbaude matemātikas olimpiādē. Pavisam startēja un piecus atšķirīgas grūtības pakāpes uzdevumus risināja 72 uzvaras pretendenti.

 

Ogres handbolisti joprojām priekšpēdējie

Ritvars Raits

HK «Ogre» spēlētāji aizvadījuši vēl četrus Latvijas Handbola čempionāta mačus, visos piedzīvojot smagus zaudējumus. Desmit komandu konkurencē mūsējie ar izcīnītiem pieciem punktiem ieņem vien 9. vietu.

 

Galda tenisa čempionātā līderi nemainās

27. februārī notika Ogres novada galda tenisa čempionāta 4. kārtas sacensības. Tajās uzvarēja Guntars Štubis un Laila Meinarda. Štubis ir arī pārliecinošs kopvērtējuma līderis starp kungiem, bet dāmu konkurencē šo godu saglabāja Irēna Žilinska.

 

Ogrēnietes un jumpravieši rāda klasi volejbolā

Ritvars Raits

23. februārī Ogres 1. vidusskolas sporta hallē bija ieradušās 6. – 7. klašu meiteņu un zēnu volejbola komandas, lai sacenstos Skolēnu sporta spēļu turnīrā. Meiteņu turnīrā par uzvarētājām kļuva mājinieces – Ogres 1. vidusskolas jaunās volejbolistes, bet starp puišiem – vienīgā izlase, kas nepārstāvēja Ogres novadu, – jumpravieši.