Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 5.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Autovadītāj, ja negribi foto par piemiņu, esi uzmanīgs, braucot pa Rīgas – Daugavpils šoseju garām Ciemupes «Vecajai skolai»!

 

Fotoradari: Bizness ar āža kāju
Ritvars Raits

Valsts policijas fotoradaru karte ar apšaubāmu ticamības procentu...
Jau vairākus mēnešus lielas daļas Latvijas iedzīvotāju prātus viļņo jauno fotoradaru ieviešana. Taisnības labad jāsaka «fotoradaru skandāls», ko tikai uz īsu brīdi bija aizēnojuši divi citi skandalozi notikumi – «Latvijas Krājbankas» bankrots un pretrunīgais referendums par otru valsts valodu.

 

Ar pasi kabatā un elektronisko identifikācijas karti makā
Dzintra Dzene


Personas apliecība jeb elektroniskā identifikācijas karte (eID), ko Latvijā izsniedz kopš 2.aprīļa un kas ir pasei līdzvērtīgs personu apliecinošs dokuments, izraisījusi lielu iedzīvotāju interesi. Pirmajā dienā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajās nodaļās eID saņemšanai pieteikušies vairāk kā 800 iedzīvotāji. Arī PMLP Ogres teritoriālajā nodaļā pirmajā dienā bija neierasti liels apmeklētāju skaits.

 

Par savām garāžām īpašniekiem nāksies maksāt vēlreiz
Ritvars Raits

Lielvārdiete Rita Opincāne veco garāžu labprāt paturētu sev, tikai – cik tas maksās?
Pagājušajā mēnesī daudzi lielvārdieši, kuriem ir rindu garāžas Lielvārdē, Parka ielā 19, saņēma pašvaldības izpilddirektora Gvido Vītoliņa parakstītu vēstuli ar aicinājumu ierasties Lielvārdes novada pašvaldībā, lai sniegtu ziņas par savas garāžas atrašanās vietu, kā arī iesniegtu oriģināldokumentus, kas apliecinātu tās piederību.

 

Sods izciests, bet sirdsapziņa mocīs līdz mūža galam
Dzintra Dzene

Olgas lietu izskatīja deviņās tiesas sēdēs. Vai apsūdzētās solījums laboties spēja pārliecināt Ogres rajona tiesas tiesnesi Zeltīti Kusiņu, Ogres rajona prokuratūras prokuroru Lauri Guļānu un zvērinātu advokāti Ivetu Marķitāni?
«Tādu kļūdu savā dzīvē nekad vairs nepieļaušu,» noklausoties Ogres rajona tiesas pasludināto spriedumu, saka trīs bērnu māmiņa Olga (vārds mainīts). Patiesībā jaunā un simpātiskā sieviete pasaulē laidusi četrus bērniņus un tieši nežēlīgās attieksmes dēļ pret vecāko meitiņu Inesi (vārds mainīts), kurai tolaik bija gads un četri mēneši, 19 gadu vecumā Olga nonāca uz apsūdzēto sola. Dažādu iemeslu, lielākoties liecinieku neierašanās dēļ, krimināllietas iztiesāšana ilga piecus gadus. Bet par visu pēc kārtas.

 

Autobusu sarakstus Ogres autoostā mainīt nav plānots
Dzintra Dzene


Ogrēniete Dace Koluža pauž neizpratni par maršruta autobusu sarakstu izkārtojumu Ogres autoostā, kur autobusu atiešanas laiks nav norādīts secīgi, bet gan pēc pārvadājumu veicējiem.

 

– Vai jūs apmierina vēlēšanu sistēma Latvijā?
Anna Juskajeva no Ogres:


– Es domāju, ka jā. Ar tām partijām mums brīžiem nevar saprast, kas tur notiek, kas nenotiek… Man liekas, ka nekas slikts nenotiek. Kā ir, tā labi. Es jau skatos, kas tajos sarakstos. Cenšos turēties pie vienas. Pašlaik esmu apmierināta. Kas tālāk būs, to jau manīs.

 

Kas un kāpēc izdaiļoja bedres ar atraitnītēm?
Ritvars Raits

Šajās dienās ziedošās atraitnītes neļāva iebraukt vairāk nekā 90 ceļa bedrēs visā Latvijā.
2.aprīļa rītā «OVV» e-pastā saņēma mūsu lasītājas Kristas sūtītu fotogrāfiju, kurā bija redzama ar neaizmirstulītēm piestādīta bedre asfaltā autoceļa Ogre-Tīnūži pašā sākumā. Noskaidrojām, ka šādu darbiņu paveikuši optikas salonu «Metropole» darbinieki, mudinot ceļu uzturētājus atbildīgāk izturēties pret saviem pienākumiem.

 

No simts litriem bērza sulas – viens litrs sīrupa
Pārsla Sniedziņa

Ikšķilietim Linardam Libertam patīk tas, ko viņš dara.
Ikšķilietis Linards Liberts 2010.gadā no vienkārša ik pavasara bērza sulu tecinātāja kļuva par uzņēmēju, kurš tās pārvērš limonādē, sīrupā, vīnā un pat šampanietī.

 

Vēstules no Austrālijas
Iepriekšējās publikācijas 17.novembra, 9.decembra, 16.decembra, 13.janvāra, 24.februāra un 16.marta numurā
Ingrīda Biezaite, bijusī ogrēniete

Raksta autorei Ingrīdai Biezaitei šādu tikšanos ir daudz.
Kopš esam aizceļojuši no mājām, manā galvā ir daudz pārdomu par tēmu – pamest dzimto zemi. Redz, cilvēks ir sarežģīts mehānisms ar savu milzīgo emocionālo pasauli un bagāto pūru – asociācijām.

 

Skrējējiem sniegs nav šķērslis
Ritvars Raits

Kristīne Platace (no kreisās), Didzis Grieznis un Inga Rītere savās vecuma grupās uzvarējuši abās pirmajās kārtās.
3.aprīlī notika vieglatlētikas skolas «Jūdze» rīkoto skriešanas sacensību «Apkārt Zilajiem kalniem 2012» 2.kārta. Lai arī ierastās skriešanas takas klāja nesen uzsnigušais sniegs, dalībnieku šoreiz bija pat nedaudz vairāk kā 1.kārtā.


Ogres seniori – handbola čempionāta vicelīderi
Ritvars Raits

Ogres senioru handbola komanda.
31.martā Priekulē norisinājās Latvijas veterānu handbola čempionāta 2.posms. Ogres komanda šajā posmā ierindojās 3.vietā, bet turnīra kopvērtējumā joprojām ieņem 2.vietu.

 

Basketbola čempionātā sākušies pusfināli
Ritvars Raits

«iSK Dīvas» spēlētāji mēģina apturēt ikšķilieti Kasparu Grīnbergu.
Ogres novada basketbola čempionāts iegājis izslēgšanas spēļu posmā – jau aizvadīti pirmie pusfināla mači. 2.līgas pirmajās pusfinālspēlēs uzvarēja «BS 95» un «Ogres Prestižs 3», 1.līgā pie pārliecinoša panākuma tikusi «Ogres Prestižs 2», bet «Ogres Prestižs 1» un «Ikšķile» nospēlēja neizšķirti – 79:79

 

Kā noteikt, cik veca ir ola?

Svaigai vārītai olai dzeltenums atrodas vidū, nevis malā.

 

Karbonāde kartupeļu – siera apvalkā
Dzintra Dzene

Karbonāde kartupeļu – siera apvalkā. Gardi gan, vai ne?
Ogrēniete Elza labprāt mīl eksperimentēt virtuvē un «OVV» lasītājiem piedāvā draugiem.lv aizgūtu recepti, kas neprasa lielu pavārmeistarību.

 

Latvieša gardākais ēdiens
Dzintra Mozule


Nesen, domājot par izsūtīšanām, ne lūgts, ne gaidīts atmiņā uzplaiksnīja ilgi necilāts stāsts.
No kāda māju pudura izveda … vismazāk turīgo zemnieku. Apkārtējie domāja, ka tas viņa tuvākā kaimiņa pirksts. Pirms tam abu attiecībām melns kaķis pār ceļu pārskrējis.

 

Ogrē un Ikšķilē – viltus sociālie darbinieki
«Sociālā dienesta darbiniekiem bija sarunāts apsekot kādu klienti, kurai nepieciešami rehabilitācijas pakalpojumi. Ierodoties viņa paziņoja, ka sociālie darbinieki šodien jau bijuši,» informē Ogres novada sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa. «Izrādās, bija ieradušies sieviete un vīrietis, uzdodoties par sociālajiem darbiniekiem, bet kliente durvis nav atvērusi. Par šo gadījumu ir informēta pašvaldības policija.»

 

Nokož cāļus
2.aprīlī kādās mājās Tīnūžu pagasta Dobelniekos suns nokoda divus cāļus. Uzsākta administratīvā lietvedība.

 

Iereibis autovadītājs mēģina bēgt no policijas
Dzintra Dzene
Ogres policijas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā likumsargi aizturējuši vairākus riteņbraucējus un autovadītājus, kas transportlīdzekļus vadījuši reibumā, turklāt viens no viņiem pat mēģināja bēgt.

 

Kā vērtējat Jehovas liecinieku tempļa būvniecību Ogrē?
Apkopoja Elīna Zelčāne
Māris Rišķis, Ogres iedzīvotājs, 4 bērnu tēvs:
Mana attieksme ir noraidoša. Es neredzu nekādu pienesumu pilsētai no tā, ka Ogrē tiks būvēts Jehovas liecinieku templis. Manuprāt, pilsēta no tā nekļūs labāka.

 

Jāizvēlas mažoritārais ceļš
Pēteris Sakalaurs, M.iur
Tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Atkal sāksies partiju rosība. Tauta dzīvos cerībā. Zināma un sen gaidīta cerība mājo Latvijas iedzīvotājos uz valdību, jo mūsu kaimiņos Igaunijā un Lietuvā kopš brīvības atgūšanas ir bijušas 2-3 tautā atzītas un apsveicamas valdības, bet Latvijā pagaidām vēl – neviena.

 

Lielvārdē top projekts «Veidosim kopā!»
Dzidra Bļodone
Lielvārdes novadā esam sākuši projektu «Veidosim kopā!» – rakstām piemiņas grāmatu par personībām, kas atdusas Lielvārdes novada kapsētās. Par padarītajiem darbiem, par piepildītiem vai nepiepildītiem sapņiem… Par ģimenēm un veselām dzimtām.

 

Attaisnojuma dokumenti grāmatvedībā: jaunumi
Sarmīte Kirhnere, nodokļu konsultants – speciāli Manam Īpašumam
Ministru kabinets izdarīja grozījumus noteikumos par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju, ieviešot daudz jaunumu attaisnojuma dokumentiem. Lielākā daļa no grozījumiem stājās spēkā šā gada 1.janvārī.

 

No šūpolēm visvairāk cieš bērni
Statistika liecina, ka nelaimes situācijās, kas saistītas ar kritieniem no šūpolēm, pēdējos gados visos gadījumos cietuši tieši bērni, informē apdrošināšanas sabiedrības.

 

«Orions CK» cīnās Reģionālā telpu futbola čempionāta pusfinālā
Ogres telpu futbola komanda «Orions CK» sekmīgi uzsākusi Latvijas Futbola federācijas Reģionālā telpu futbola čempionāta pusfināla posmu, informē treneris Pauls Rubīns.

 

Startējis ložu šaušanas čempionāts
Notikusi Ogres novada ložu šaušanas čempionāta 1.kārta. Sacensību galvenais tiesnesis Andris Sosnars informē, ka čempionāta atklāšanas kārtā vislabākos rezultātus uzrādīja Jānis Madžulis (98 punkti), Nauris Reinsons (96), Māris Rožāns (96), Sandis Vidovskis (96), Māris Linužs (95) un Aigars Ģērmanis (94).

 

Aizvadīta starpnovadu mājturības olimpiāde
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā notikušajā Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada mājturības olimpiādē 5.-9. klašu meitenēm savu uzņēmību, prasmi un latvisko dzīvesziņu pierādīja 39 dalībnieces.