Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 6.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Dodoties uz Ogri, jānodrošinās ar pamperiem

Dzintra Dzene

Nu arī stacijas tualete ir slēgta. Kad tā atsāks darbību, šobrīd nezina neviens.

Jau vairāk kā mēnesi ir slēgta pie Ogres dzelzceļa stacijas esošā tualete. Labierīcības pasažieriem nav pieejamas arī Ogres Autoostā. Labu laiku publiskās tualetes nav arī Ogres tirgū, tāpēc ogrēniešiem un pilsētas viesiem, kas izmanto sabiedrisko transportu, jārēķinās ar neērtībām, kuras ne vienmēr ir tik viegli pārvaramas, kā šķiet dažiem kabinetos sēdošajiem.

 

Lielvārdes pagastā ganībās savainots šķirnes zirgs

Ritvars Raits

Vienīgais cilvēks, kuram jaunzirgs Goldstars pēc 31.augusta nakts notikumiem vēl uzticas, ir viņa saimniece Žakelīna Bērziņa.

31.augusta rītā lielvārdiete Žakelīna Bērziņa konstatējusi, ka iepriekšējās nakts laikā no ganībām netālu pie mājām pazudis viens no trim zirgiem – Goldstars. Sporta zirgs tajā pašā dienā atrasts, bet ar dziļu brūci gurnā.

 

Aicina ziedot Ogres rehabilitācijas centra rotaļlaukuma izveidei

Pārsla Sniedziņa

Ogres pilsētas svētkos daudzi ogrēnieši ziedoja Ogres rehabilitācijas centra rotaļu laukuma izveidei.

Ogres pilsētas svētkos daudzi ogrēnieši ievēroja simpātiskus jauniešus, kas ar ziedojumu kastītēm rokās lūdz sniegt atbalstu Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas Ogres rehabilitācijas centra rotaļu laukuma izveidei.

 

Otepes mūzikas festivāls dvēseles sumināšanai

Uldis Prancāns

Šobrīd – mūzikas saspēle ar uguni, ūdeni, dabas vidi un ūdens atspīdumiem.

Veiksmīgi aizvadījuši Ogres Mūzikas svētkus, Ogres Kultūras centra darbinieki, māksliniecisko kolektīvu vadītāji un mūziķi devās pieredzes ceļojumā uz mazpilsētu Otepi Igaunijas dienvidos, kur kārtējo reizi risinājās Leigo ezera mūzikas festivāls.

 

Līnijdejās gūto baudu nevar izmērīt ar naudu

Regīna Jostiņa, līnijdeju dejotāja ar deviņu gadu stāžu

Tā mēs dejojam!

Ceturtdien, 8.septembrī, Ogres Kultūras centrā atkal satiksies Ogres līnijdejotāju pulciņš.

 

Suņu sēnes? Ak… nē!

Rūta un Romualds Koluži, atbildīgie par Lielvārdes Pensionāru biedrības izstādi

Sēņu un augu kompozīcija (2010).

Nāk rudentiņis…, un klāt ir sēņu un augļu laiks. 11., 12. un 13. septembrī meža un pļavas bagātības apliecinās sevi Lielvārdes kultūras namā «8. SĒŅU IZSTĀDĒ – 2011».

 

Alternatīvs degvielas veids – autogāze

Apkopoja Ritvars Raits

Tā izskatās «Audi A8» motors ar uzstādītu autogāzes iekārtu.

Pagājušonedēļ nedaudz samazinājās benzīna un dīzeļdegvielas cena, tomēr autobraucēju līdzšinējā pieredze liek domāt, ka tas nav uz ilgu laiku. Varbūt ir vērts apsvērt pāriešanu uz krietni lētāku degvielas veidu – autogāzi?

 

Madlienieši maratonu noskrien piecās dienās

Ritvars Raits

Madlienas maratonisti gatavi savam piektajam startam.

Augusta nogalē Madlienas stadionā norisinājās interesantas sacensības skriešanā, kuras bija noorganizējis vieglatlētikas entuziasts Jevgeņijs Liepa. Visiem, kuri vien to vēlējās, bija iespēja piecos piegājienos noskriet 42,195 km, katru darbdienas vakaru veltot tam vienu stundu.

 

«Lielvārde» jauno sezonu sāk ar uzvaru

Ritvars Raits

Pirmos vārtus jaunajā sezonā «Lielvārdes» labā guva Jānis Virsnītis.

3. septembrī startēja 19. Latvijas Florbola čempionāts. Savu šīs sezonas pirmo spēli aizvadīja arī vīriešu Virslīgas patreizējie medaļnieki – komandas «Lielvārde» florbolisti, kuri savā laukumā ar 8:5 uzvarēja Liepājas «Kuršus».

 

Mācību gads sākas sportojot

Uldis Prancāns

Svinīgā sacensību atklāšanas parāde.

Jaunais mācību gads Taurupes vidusskolā sākās ar draudzīgām sportiskām aktivitātēm. Pieaicinot klāt savu filiāļu – Meņģeles un Mazozolu – audzēkņus un skolotājus, 2.septembrī notika kopīgā sporta diena.

 

Tie paši vēži veikli ieslīd citās kulītēs

Dzintra Dzene

Tuvojoties vēlēšanām, sabiedrībā aizvien vairāk virmo spriedelējumi, proti, ja reiz Saeima tika atlaista kā šim darbam nederīga, tad bijušajiem deputātiem būtu jāpaiet maliņā un jādod vieta citiem – spējīgākiem. Diemžēl dzīvē tā nenotiek, un tikai ar minimāliem izņēmumiem visi raujas atpakaļ iesildītajos krēslos.

 

Meitenes nežēlībā sāk pārspēt puišus

Dzintra Dzene

Jaunā mācību gada pirmā diena vēl ilgi paliks atmiņā četrām jaunietēm – vienai, kurai nācās pārciest savu skolas biedreņu publiskā vietā sarīkoto morālo un fizisko pazemošanu, un trim, kuras dosies uz tiesas zāli, lai saņemtu sodu par sīko huligānismu.

 

Nogādā slimnīcā

1.septembrī no kāda dzīvokļa Ogrē, Mālkalnes prospektā, ar diagnozi – alkoholisko dzērienu un narkotisko vielu pārdozēšana – nogādāts 1962.gadā dzimušais Z., kurš no slimnīcas aizgāja. Bet 2.septembrī ar miesas bojājumiem Gaiļezera slimnīcā nogādāta 1944.gadā dzimusī Lēdmanes pagasta iedzīvotāja.

 

Parādi «Mālkalnei» aug

Ogres novada pašvaldības aģentūra «Mālkalne» gatavojas apkures sezonai. Šobrīd iedzīvotāju parāds ir Ls 900 000.

 

Ogres novada vidusskolu filiāles uzsākušas darbu

Uldis Prancāns

Jaunajā mācību gadā Ogres novadā darbu uzsāka jaunizveidotās skolu filiāles Mazozolos, Meņģelē un Krapē. Kāds ir noskaņojums mainītajā izglītības iestādes statusā, kādas neskaidrības, problēmas?

 

Vai viņi nav pelnījuši kaut vienkāršu «Paldies»?!

Ar cieņu, M.Jermolenko

Vēlos pastāstīt par savu paziņu piedzīvojumu pagājušajā nedēļā. Jau daudzus gadus pazīstu šos puišus – gan darba attiecībās, gan kā lieliskus cilvēkus.

 

Darvas karote medus mucā Ogres pilsētas svētkos

Ināra Klipsone

Pirms nedēļas Ogre nosvinēja savus pilsētas svētkus. Tie tiešām bija skaisti, labi organizēti un labi izdevušies.

 

Tumaņi neiekļūst «Dziedošo ģimeņu» šova finālā

Ritvars Raits

4.septembrī notika LNT šova «Dziedošās ģimenes» otrais pusfināls, kurā piedalījās arī Tumaņu ģimene no Ogres novada. Tumaņi ar savu uzstāšanos ir ļoti apmierināti, tomēr labāko 12 ģimeņu skaitā nav iekļuvuši.

 

Lielvārdietes sapnis par šūšanas skolu «Burda» piepildās!

«OVV» jau rakstīja par lielvārdieti Agnesi Meistari, kura šūšanu un modelēšanu apgūst pašmācības ceļā, bet vēlas mācīties šūšanas skolā «Burda».

 

Ruta Krūkle – Aizkraukles profesionālās vidusskolas direktore

Laikraksts «Staburags» informē, ka no 1.septembra par Aizkraukles profesionālās vidusskolas direktori sāk strādāt Ruta Krūkle. Jautāta par līdzšinējo darba pieredzi, viņa atklāj: «Esmu bijusi skolotāja Jumpravas vidusskolā, Jumpravas pagasta padomes priekšsēdētāja, Jumpravas bērnudārza «Zvaniņš» vadītāja. 16 gadus biju Ogres rajona izglītības pārvaldes vadītāja, bet no pagājušā gada septembra strādāju Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības un vispārējās izglītības departamenta Izglītības iestāžu pārvaldības nodaļā par vecāko referenti.

 

«VEF Rīga» spēlēs arī Lielvārdē

Gatavojoties jaunajai Latvijas Basketbola līgas sezonai, patreizējās «VEF Rīga» vadība paziņojusi, ka basketbola popularizēšanas nolūkos vairākas savas mājas spēles aizvadīs ārpus Rīgas.

 

Septiņi Saeimas deputāti deviņu mēnešu laikā ne reizi nav runājuši no tribīnes

Arita Vīksna, kandidatiuzdelnas.lv

Deputātu aktivitāte Saeimas plenārsēdēs krasi atšķiras – vieni debatējuši vairākus desmitus reižu, bet citi – nevienu.

 

Ārzemju tūristi mūs apmeklē uz pusi biežāk nekā pērn

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūrā veikta tūrisma statistika.